19 dubna, 2024

Braniboři v Čechách z hlediska práva, aneb Vidlák lže!

Čéééz na Jižní Moravě nééééni! Čéééz na Jižní Moravě nééééni!! Prooolhanej Vidlák!!!
Musím říci, že už dlouho jsem nebyla tak popuzena, jako „zaručenými důkazy“ o Vidlákově údajné lži v jeho článku „Braniboři v Čechách“. ČEZ na jižní Moravě neoperuje, tudíž žádné elektroměry neodpojuje. Tedy, ergo kladívko, Vidlák lže…
Všichni, do tímto způsobem vyjádřili své … ehm… „nesouhlasné stanovisko s Vidlákem“, včetně ČEZu samotného, potvrdili pouze jedno: neumí totiž česky. Neumí se svým vlastním jazykem zacházet a když se jim to hodí, tak neváhají – pro potvrzení svého názoru a pošpinění bližního svého – se opřít i o svou vlastní tupost.
O co jde: Ve výroku „ČEZ odpojil elektroměry“ Vidlák použil to, čemu v právu říkáme „legislativní zkratka“. Tedy pojmenoval jednotlivost obecnou charakteristikou. ČEZ je společnost, jejímž hlavním předmětem podnikání je výroba a rozvod elektrické energie. Na Jižní Moravě elektřinu distribuuje jiný distributor, a to E.ON Česká republika s.r.o. Na první dobrou doporučuji pohoršeným kritikům, aby „mrkli“ do obchodního rejstříku (www.justice.cz) a pořádně si pročetli jeho závěr s popisy všech fúzí a odštěpení E.ONu a PAK teprve kritizovali, zda lze či nelze vyčíst rozdělení distribuční sítě mezi jednotlivé distributory. Jsem zvědavá, jestli to poberou… ale o toto vlastně nejde. Jde skutečně o to, že E.On je DISTRIBUTOR energie, tedy je členem rodiny „energetických distributorů“, a to distributor minoritní. (Ještě „minoritnější“ je na příklad PRE, který distribuuje elektrickou energii v Praze). Protože ČEZ je výrazně majoritní distributor, je možno „legislativní zkratkou“ „zčezovat“ všechny distributory.
Jojo, Samková si zase vymýšlí, Vidláka omlouvá, lháře prolhaného, co jiného taky po ní chtít – však ji známe advokátku jednu! To my bychom NÍÍÍÍKDYYYY tááákhle nelhali!!!
Takže ještě jednou a lépe. Vy všichni báječní Vidlákovi kritici! Určitě doma všichni luxujete, že?? A fakt tak činíte jenom vysavačem značky LUX? Já totiž… luxuji vysavačem zn. Kärcher, který jediný mi ty rozsypaný nudle ze skartovačky je schopen pobrat. Výraz „luxování“ se totiž stalo obecným popisem v důsledku prevalence určitého přístroje, vykonávajícího tuto činnost, na trhu. Když si zavoláte do Ústavu pro jazyk český, řeknou vám odborně, jak se tento lingvistický jev jmenuje. Pokud si myslíte, že luxování je totální výjimkou, kterou není možno na ČEZ coby „obecný popis distributora“ použít, vrátím vás do devadesátých let pro další, ještě markantnější příklad. Tehdy jsme totiž všichni xeroxovali. A to všemi možnými kopírkami, naprosto nikoliv jen přístroji značky Xerox. A když se to Siru Lukačovičovi rozhodně nelíbí, tak googlíte i na Seznamu – neseznamujete… protože Seznam je totiž vyhledávač, stejně jako Google. A přesto, že Seznam je v Zemích Koruny České MAJORITNÍM vyhledávačem, tak přesto… googlíte… blbý, že… Jsem přesvědčena, že tohoto způsobu užívání obecného pojmenování specifickým produktm najdete ještě více.
K pochopení Vidláka stačí jen jedno: dívat se kolem sebe. No a vidíte – zase lžu. Ještě je u toho potřeba přemýšlet a případně taky umět zacházet se svým vlastním rodným jazykem. Good luck.

117 thoughts on “Braniboři v Čechách z hlediska práva, aneb Vidlák lže!

  1. Dovolila jsem si okopírovat kus textu z důvodu komentu jednomu na FB, autora jsem uvedla. Hnul mi žlučí, tak snad se, paní Samková, nebudete moc zlobit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *