2 dubna, 2023

Pražský taktický speciál

Dnes odpoledne se otevřou volební místnosti, skončí slova a začnou činy. Já přestanu otravovat s volební matematikou a nechám to na vás. Mám dost podobné pocity, jako před demonstrací začátkem září. Vyjde to? Dostaneme Pětikolku od válu? Podaří se nám vyrobit hodně naštvaných modroptáků, kteří budou vědět, že za všechno může jejich předseda? Přesvědčili jsme dost nevoličů, aby se zvedli, šli volit, nevolili pětikolku a nenechali propadnout hlas? Bojovali jsme dobrý boj? Teď už je to ve vašich rukou.

Ještě jednou (už je to naposled) zopakuju: Cílem těchto voleb je odstavit Pětikolku. Vyrobit Fialovi naštvanou opozici ve vlastní straně. Tentokrát nevolíme srdcem a nevolíme to nejlepší pro svou obec či město. Děláme jim z voleb zabíjačku. Výsledkem nemá být skvělý starosta na radnici, ale vláda v panice. Jsme ve válce za Českou republiku. Chceme si ji vzít zpátky. Teď vedeme první bitvu a budeme mít ztráty. Na některých radnicích to prostě bude vypadat jak v opičárně.

Ale starosta vám pracovní místa nezachová a nezařídí vám levné energie.

Taktika, taktika, taktika. Jít k volbám, nevolit pětikolku, nenechat propadnout hlas. Jasné? Že to znamená volit proti svému přesvědčení? To je teď jedno. Pokud nezachráníme republiku, nezachrání se ani obce, ani nikdo z nás. S tím jdeme do voleb, toho musíme dosáhnout a je třeba tomu podřídit všechno.

Právě kvůli této předvolební matematice a taktice se dneska ještě musíme pověnovat situaci v matičce Praze, kde podle nás vidláků vznikají všechny problémy této republiky, kde už se nedá na ulici říct svobodný názor, kde vás vyhodí z práce za vyjádření nepatřičné sympatie, kde vás semelou za jednu větu na fejsbůku, kde se mezi sebou řádně fízlují a kde se dělají největší podrazy. Praha je prostě specifická. Líbodémo tu vítězí na celé čáře a ideologie je tam tak pevná, že se na magistrátu může hodně krást i hodně ničit, ale stejně jsou volební preference pevné ve jménu ojrohodnot.

Dělat v Praze primátora je úplně na houby, protože se nedá nic udělat dobře. Všechny lobystické tlaky jsou tam na kvadrát. Furt se každý s každým soudí. Za Béma se kradlo, ale alespoň se také stavělo. Za Hřiba se už jen krade a nestaví… Mezitím tam byli nějací Hudečkové, Svobodové, Krnáčové… k ničemu. Ale… je to dobře placené místo a vysloveně svádí k papalášství.

Odhaduje se, že volební potenciál „alternativy“ je v Matičce stověžaté tak 30%. Nejméně dvě třetiny hlasů jsou jasně dané už předem a nebýt války a hrozící bídy, nic by se na tom nezměnilo. I teď je v Praze nadprůměrný počet voličů, kteří pevně věří, že Fiala má vše pod kontrolou a celý průser s energiemi se jich dotkne jen tím, že budou méně často chodit do restaurace. Jediná skutečná opozice proti Pětikolce je v Praze ANO. Ti jediní mají reálné preference.

V Praze může mít alternativa jen jednu jedinou ambici – vyšoupnout pětikoaličního Hřiba a možná dosadit Nachera. Všechno ostatní je na úrovni fandovství ve fotbalovém klubu.

Navíc v Praze kandidují všechny možné malé a ještě menší strany. Soukromníci, Rozumní, Svobodní, různá místní líbodémo uskupení, například ČSSD se Šabatovou (V životě jsem neviděl tolik politického diletantismu, a to říkám jako dlouholetý volič ČSSD a zarytý levičák). A samozřejmě kandidují všechny velké a zavedené strany, které to mají s Českou televizí dobře domluvené…. prostě je to tam mumraj první kategorie a líbodémo jasně vede.

V Praze se dá udělat jedna jediná věc. Samozřejmě nevolit Pětikolku, to snad nemusím zdůrazňovat. Ale je v podstatě nezbytné volit SPD. Protože ti tam mají voličskou podporu blízkou pětiprocentní hranice. Jsou na hraně. Babišovo ANO se bez problémů dostane a je v této chvíli celkem jedno, jestli budou mít 20%, nebo o trochu víc, či méně. Jde o to, aby pokud možno nepropadlo těch skoro pět procent hlasů od Okamury. Pokud se SPD nedostane na magistrát, tam zůstane ANO podstatně osamělejší a podle toho tam budou s opozicí zacházet. Primátor Houba zůstane a nebo bude nahrazen něčím jako Čižinský…

SPD je jediná z menších stran, která má šanci se tam dostat. Nechci vám – rozumným Pražákům radit, ale pokud chcete otřást Pětikolkou v samém jádru, pokud chcete mít Fialu a spol. seřvaného od jeho nejbližších, tak volte SPD. Při trošce štěstí to pochopí i nějací vymrzlí bývalí voliči Pětikolky a udělají to stejně. SPD vzalo na svoje kandidátky hodně lidí z malých stran. V posledním půlroce přesvědčovali, prosili, jednali a každý z malých, kdo měl rozum, tak se s Okamurou domluvil. V podstatě zůstali jen ti neústupní a srdcaři, kteří teď dělají líbodémo užitečné idioty a ubírají hlasy opozici. SPD spolu s ANO mají alespoň teoretickou šanci dostat Hřiba ze sesle, udělat mezi ojrohodnotnými paniku, vnést mezi ně rozkol a zpřeházet zavedený systém.

Ne, nebude to nic ideálního, protože líbodémo voliči nikam nezmizí a budou opruzovat mnohem víc než teď. Ale noví zastupitelé budou vědět, odkud se jim dostalo podpory a komu mají být vděční. O to se s Pepe Nerušilem postaráme. Budou o vás vědět, budeme jim to připomínat a postaráme se, aby vaše problémy dolehly opravdu až primátorovi osobně.

ANO se na magistrát dostane každopádně a v této chvíli je důležité, aby se SPD dostala také a přidala opozici svých pět procent. Je to lepší, než aby ANO mělo o dvě procenta víc. V této chvíli je důležitější pozvednout kováříčka, než kováře.

Neudělejte stejnou chybu jako loni v parlamentních volbách. Nevolte ty malé, jen vám propadnou hlasy. Nevolte Pětikolku a volte SPD. V Praze je to úplně jednoznačné.

Já vím, že to komentuju z vesnice. Že nevím úplně všechno, že jsem ledacos opomněl. Ale jsem si celkem jistý, že pokud mě v tomto případě neposlechnete, tak na moje slova dojde. V Praze se hraje o to, aby se tam pokud možno nedostali STAN, což se může podařit a aby se dostalo SPD, což se také může podařit. Když všechno půjde dobře, může být Hřib odejít a místo něj může nastoupit Nacher za ANO a to ještě jedině tehdy, když Nacher pěkně podá ruku SPD a v družném rozhovoru spolu urovnají loňské předvolební spory. Všechno ostatní jsou chiméry a vzdušné zámky.

Jasné?

Samozřejmě jste všichni dospělí a můžete to vidět jinak. Rozhodujete se sami za sebe, lístek se do obálky ještě pořád dává za plentou, pořád se to sčítá ručně a neposílají se podezřelé obálky ze zahraničí. Jednou za čas máte plné právo udělat, co chcete. Ale alespoň se zamyslete, jak to dopadlo loni v parlamentních volbách… memento mori!

Přeji nám všem hodně štěstí.

Váš Vidlák

PS.

Hele, tyhle volby budou fakt napínavé. Pětidemolice se bojí, jako nikdy. Uchýlili se dokonce k praktikám za hranou jakékoliv slušnosti. Mám zprávy z několika míst, kde dneska vládne Pětikolka o nemístném tlaku na lidi, kteří jsou na chvostu opozičních kandidátek.

Abyste tomu rozuměli. Tuším, do předvčerejška 14.00 hodin, mohli kandidáti z kandidátky ještě odstoupit. Mám echo z více míst, že několik minut před druhou odstoupilo z kandidátek poměrně dost lidí a kuloárně to zdůvodňovali tlakem na ně, nebo jejich rodiny.

Rozumíme si – každá kandidátka má na čele lidi, kteří odmakají kampaň a mají šanci se dostat do zastupitelstva. Ale kandidátku je třeba naplnit celou, což bývá problém dokonce i pro hnutí ANO, protože lidi nejsou. A tak se tam objevují rodinní příslušníci, zaměstnanci úřadů a podobně, kteří nemají šanci na zvolení, ale jsou důležití do počtu. Vím o kandidátovi, který „dobrovolně skončil,“ protože mu bytostný demokratický starosta za ty správné evropské hodnoty řekl, že když neodstoupí, jeho manželka učitelka jaksi bude ve škole nadbytečná.

Podobných příběhů se ke mě včera dostalo víc. Odstoupení kandidátů na poslední chvíli, několik minut před vypršením termínu.

Když už to nejde jinak, tak začínají modroptáčtí svazáci bojovat tím, aby protivníci měli nekompletní kandidátky, což je procentuálně dost oslabí. Tak daleko jsme došli. Schválně si to ve svých městech ověřte.

Takže běžte všichni k volbám a nandejte jim to. Zničte jejich kariéry, zničte jejich vize, vyrobte tisíce naštvaných modroptáků. Nevolte pětikolku a nenechte propadnout hlas. Za sviňárnu s tlakem na kandidáty si nezaslouží jen prohrát, zaslouží si být vypráskáni z politiky napořád. Jít k volbám, nevolit pětikolku, nenechat propadnout hlas, netruchlit nad drobnými škodami. Řešíme teď zásadnější věci.

PPS.

Heleďte, já si musím nasypat popel na hlavu. Když jsem včera vydal svůj senátní speciál, tak jsem hned na prvním místě v obvodu Beroun napsal, že jsou tam dvě velká jména. Oberfalzer, který prostě nesmí projít, protože je Modropták… a pak Sidovský, který je známý a půjde s Oberfalzerem do druhého kola.

Během dne jsem dostal neuvěřitelné množství mailů, proč jsem nepodpořil Auředníka, který tam kandiduje jako nezávislý kandidát a má z našeho hlediska velmi rozumné názory. Odpovídal jsem, že tentokrát jde o taktiku, že proti Auředníkovi nic nemám, ale prostě Oberfalzer a Sidovský…. ale když jsem odpovídal asi už na sedmdesátý mail od voličů z Berouna a okolí, tak jsem se zarazil a začal jsem si říkat, že těch lidí, kteří podporují Auředníka tam zase není tak málo… zkrátka by to mohlo znamenat, že ten chlap by mohl mít větší podporu, než to vypadá.

A včera večer… bum ho, sám Michal Auředník osobně, mi píše… Tož jsme si vyměnili pár zpráv, já ho nejdřív trochu odbyl s poukazem na taktiku, ale on byl úporný jak střevní choroba… a přitom milý a zdvořilý. Tož jsem si řekl, že jsem možná v tomto případě ustřelil… Jestli byl stejně neodbytný i v kampani, tak by to mohl dát i v takové konkurenci a ten počet mailů nelže. Koneckonců v nejhorším případě prostě v druhém kole se skřípajícími zuby doporučím Sidovského, i když u toho budu muset pustit klimatizaci a otevřít všechna okna. Ale… možná by k tomu dojít nemuselo, protože Auředník do poslední chvíle maká a ještě v deset večer ještě řeší každý koutek, kde by se našla nějaká podpora.

Jsem prostě sentimentální, ten chlap se mi líbí. Hoďte mu to. Slíbil mi, že pokud se dostane do druhého kola, tak mě navštíví. Ale Auředníku! Jestli slib nesplníš a nenavštívíš mě, tak přísahám Bohu, ve druhém kole doporučím podpořit Modroptáka! Ne, jen straším.

381 thoughts on “Pražský taktický speciál

 1. Ještě k taktice voleb
  Pamatujete?
  Do senátu a do Brusele se volili ti, kterých se pro neschopnost potřebovaly jejich zavedené partaje zbavit a tak je jednoduše vykopli výše, kde prý na ně nebude vidět, protože dostatečné platy a nezájem projevovat se v republice přímo.
  Jenže dnes jsou lidé schopni dohlédnout i do Brusele.
  No a tak je třeba ukázat, že jde zvolit i schopné lidi, kteří nebudou republice třeba přes pětikolku škodit.

 2. Jestli je Auredník milý a zdvořilý netuším. Ale vidím, že je to velmi pohledný mladý muž.
  Nuž tedy, kdybych bydlela v Berouně, volím jedině Auředníka. Tak snad to tam v mém rodném městě nepodělaj. 😀
  Kdyby jo, tak ať je chodí strašit lesní duch, který se skrývá v Brdatkách. Kdysi šel jenom po dětech, které kradly z cukřenky cukr. Ale i lesní duchově mají sklon k rozviřování agendy, tak bacha na ně! 👻

 3. Důležitější než volby!
  Začátek konce….

  ———————-
  Další rána z Německa. Majitel Škodovky uvažuje, že výrobu přesune jinam. Není plyn
  23.09.2022 8:00

  Špatné zprávy z Německa. Vedení automobilky Volkswagen, která vlastní i mladoboleslavskou Škodovku, zvažuje přesun výroby. Na vině je stávající nedostatek zemního plnu. Hovoří se o destinacích, které mají k plynu daleko lepší přístup.
  Další rána z Německa. Majitel Škodovky uvažuje, že výrobu přesune jinam. Není plyn.

  Škoda Mladá Boleslav patří k nejvýznamnějším českým producentům a výrobcům, ale i k největším exportérům. Současně jde o jednoho z nejvýznamnějších zaměstnavatelů. Přesunutí výrob jinam by proto mělo pro Českou republiku doslova katastrofální důsledky, pokud uvážíme, že Škoda Auto zajišťuje 5 % českého HDP a podílí se na exportu z 10 %, jak uvádí Petr Knap, vedoucí partner EY pro automobilový sektor.

  Podle Agentury Bloomberg by ale Volkswagen mohl v budoucnu přesunout výrobu z Německa a východní Evropy do jiných destinací. Na vině je současný nedostatek zemního plynu, který je způsoben výpadkem ruských dodávek.

   1. To uz je zarizeno.
    CEZ neobnovil smlouvu s Rosatomem a nove bude palivo dodavat Westinghouse a trochu tam (nevim proc) zbylo i na Averu.

    1. Legrace je, že WH, pokud zase nezbankrotuje, stejně palivo neumí vyrobit, jen v podstatě rebranduje palivo ruské.
     Takže to bude jako s transsubstanciovaným ruským plynem – v lepším případě.
     Ale já čekám horší variantu – buď žádné palivo, nebo palivo vadné (i tyto případy známe z praxe).

     1. kšeft je kšeft. A naši politici obchodníkům skáčou na špek.
      Totiž ve Vidlákově jeden takový začal po převratu obchodovat se „západem“. Dodnes splácí dluhy. Totéž zbude po současné pětikolce. Jsou stejní jako ten zdejší „matěj“. Blb vždy zůstane blbem.
      (teda mě zbyl alespoň underground :-))).

  1. Němec zastaví plyn a pak běduje, že kvůli nedostatku plynu nemůže provozovat továrnu.

   Asi by bylo dobré, kdyby se Škoda dostala do exekuce, převzala ji ČR (nejlépe převzít všechny německé podniky tak, jak to Německo dělá s ruskými, nebo je prostě znárodnit a Německu to strhnout z dosud nezaplacených reparací), proběhly tady volby, začali jsme brát plyn standardním způsobem od Ruska přes Maďarsko a podniky zase rozběhli.

   Převzít pod svoji kontrolu všecny strategické a klíčové prvky infrastruktury.

   1. To ale nejde, nebot bychom si rozzlobili Brusel. A na to lide nejsou pripraveni.
    Nestahujte kalhoty, brod je prilis daleko. Ono to nejak dopadne. (Vse ironie.)

    1. Ale je potřeba o tom právě takhle mluvit, jako o té nejsamozřejmější věci, nakonec to dělají Němci, zavinili to, nezaplatili reparace, likvidují nás a firmy přebírají pod svoji kontrolu.
     Takže nebudeme dělat nic jiného…

     Dokud se nezačneme docela normálně a bez pocitu nepatřičnosti bavit o zločinech Německa a EU, o nezbytnosti provozovat vlastní politiku zaměřenou na vlastní přežití a prosperitu a prostě logicky a přirozeně konstatovat, že pokud naší prospeirtě a přežití brání Německo a EU, je potřeba na ně nebrat ohled a když to bude nezbytné, zlikvidovat je.

     Bez emocí, věcně, přirozeně. Jako když se bavíte o potkanech nebo jiných škůdcích.

 4. V senátu potřebujeme lidi, kteří mají odvahu a nebojí se jednat v zájmu občanů.

  Od „politiků“, kteří jsou jen součástí „stranického“ stáda ani od loutek hájících zájmy oligarchů, je zbytečné očekávat nápravu a je zbytečné je živit.

  Stávající senátoři odmítli řešit problémy s vodou v rukou cizinců a lidé musí vědět, kdo hlasoval PRO / PROTI vyšetření protiprávních instalací cizinců k naší vodě.

  https://www.darujme.cz/vyzva/1203398?&utm_source=ecomail&utm_campaign=2022_04_09_reporteri_ct_-_boj_o_vodu_a_srovnani_cen_vody_v_cr_copy&utm_medium=email&utm_term=49357&ecmid=6243

  1. Skodovka je pocitat nemusi. Ona se kdyztak presune a vydela. Kdo bude v prdeli budou skodovaci, region a tenhle stat. A na ty majitele klicu serou.

   1. Na Škodovku je navázané obrovské množství subdodavatelů.
    Odejde Škodovka, zkrachuje pan Novák v Horní Dolní. Ten bazmek, který od něj odebirala Škodovka bude vyrábět někdo jiný. Bohužel, né v Kotlině, ale v nějaké cizokrajné zemi.

 5. Mno, 2x jsem si teď musel vzít taxi, protože na místě bych nezaparkoval a jako invalida bych se tam jinak nedostal. Oba řidiči svorně nadávali na dopravní situaci v Praze a vyjádřili naději, že ten Hřib z toho místa teď vyletí. Tak snad se to povede.

  1. Já se taky minulý týden bavila s taxikářem, nadával a řekl, že minule se spletl a hodil to Přísaze. Teď prý už ví, že musí volit na jistotu a hodí to SPD. To jsem koukala…

 6. Dnes je ten volební den,
  dnes pětikolku z radnic vynesem.

  Dnes je ten volební den,
  dnes vlastizradce ze senátu vymetem.

  Vezmi matku, vezmi otce,
  vyžeňte je spolu z obce.

  V sobotu je druhý volební den,
  pěkně s pětikoalicí zametem.

 7. V těchto volbách jde o další vývoj. S jistou dávkou nadsázky by se dalo říct, že jde o život a o to, jak to bude dál. Nechá se národ uchlácholit dočasně vydanými glejty, jak kdysi srdnatí chodové, aby byl v zápětí poražen anebo bude pokračovat v bouři a vydá cestu vymanění se z neokoloniálního sevření našich partnerů?? Záleží na nás. Nepřítel má mocné mediální zbraně a přesvědčené protektory, ale pevně věřím, že míra hněvu a nechuti vůči falešným elitám je taková, že dojde k pootočení správným směrem.

  Připadá mi, jako bychom byli králík z jedné zenové bajky, kterou bych to rád završil:
  Při procházce s jedním ze svých žáků ukázal zenový mistr na lišku, která štvala králíka. „Stará bajka praví, že králík lišce uteče,“ řekl mistr.
  „Ne,“ odpověděl žák s určitostí, „liška je rychlejší než králík.“
  „Přesto králík unikne,“ trval na svém mistr.
  „Proč jste si tím tak jist?“ ptal se žák.
  „Protože lišce jde o oběd, králíkovi však o život,“ odpověděl mistr.

  Jak jsem řekl. Možná má nepřítel lepší zbraně jak ta liška, ale nám jde o život a o to, čím budeme.

  1. Oběma jde o život, jen králíkovi bezprostředněji. Výhodou králíka je, že si to liška neuvědomuje 🙂

   1. Teď jde o to zda králík před nuceným během příliš mnoho nepojedl, to by se mu nemuselo vyplatit, liška byla zcela jistě hladová.

 8. O.T.:
  Politik Lipavský chce sestavit tribunál, který bude soudit zločiny agrese Ruska na Ukrajině. Kdy se sestaví tribunál, který bude soudit agresívní akty USA na celém světě?
  ===
  Dnes v rádiu: Svět neuzná výsledky referend v oblastech obsazených RF. Jak neuzná?! Mají snad nějaké důkazy, že referenda budou zfalšovaná? Mají tam své pozorovatele? Nebo lidé, kteří tam, budou hlasovat na
  hlasování nemají právo?
  ===
  Po obědě to hodím SPD. Nikdo jiný se mi tam nelíbí. Ani SPD se mi moc nelíbí, ale mám nejmíň připomínek.

   1. Doufám, že brzy.

    A nebude potřeba schvalovat žádné další zákony, bude stačit, když budou soudy soudit podle těch stávajících. Jediné, co stačí, aby začaly soudit nestranně a spravedlivě.

   2. Tribunál bych sestavila z pozůstalých po umučených Iráčanech ve vězení Abu Ghraib.
    Ti už by věděli. Jak potrestat agresora.

   1. TO gogo.
    Možná pro nedoslýchavé studenty jazykové školy vtipné.
    Ten hnědý pán říká „čečija“, ne ovšem „čečnyja“.
    Co je ještě méně vtipné, resp. smutné, že nikoho nes..molí to, že se nám taknějak ztratila Česká republika. A to i na půdě vrcholné celosvětové organizaci.

   2. Koukám, že má opět o dost větší sako než před půl rokem, hošan naducaná.
    A nelze si nevšimnout, že nejenže není schopen říct ani slovo anglicky bez čumění do papíru, ale placama má problém to i přečíst.
    Ci boha…

  1. Západ bude vždy tvrdit, že ta referenda jsou neplatná a spolu s OSN, o posvátném právu na celistvost států; Rusku je úplně jedno co si o tom Západ myslí a v OSN připomíná posvátné právo národů na sebeurčení (případ Kosovo). Takže na Lipavském záleží asi jak na použitém špuntu od šampaňského.

   1. Pozor na to… Kamarád použité špunty od šampaňského sbírá, takže mu na nich záleží… Tu sbírku má docela rozsáhlou…

   2. Homer: je to rozpor v Chartě OSN. Celistvost vs
    sebeurčení. Rusko taky nedalo nezávislost nespokojencum, ale dalo jim autonomii Tatarstán a republiky na severním Kavkazu. Nebezpečna změna bylo uznání Kosova roku 2008, když už se tam stejně nebojovalo. Poprvé se národ sebeurcil v druhém státě. Už měli Albánii. Jako na Donbasu Rusové mají Rusko. Uznání Kosova bylo neuvážené. Tragikomedie bylo vyjádření vlády Kosova roku 2008 k sebeurčení Abcházie, že nesmějí narušit celistvost Gruzie. Albánci mají státy dva. Abcházie nemůže mít stát žádný. To už se velmi obtížně vysvětluje. Jsou to věčné hádky, kdo je větší pokrytec mezi politiky a státy, když je obvyklou politikou svůj stát hájit a oslabovat ty konkurenční.

  2. Otázka zní jinak. Co je to svět?
   Pokud zahraniční pozorovatelé z několika zemí budou zapojeni a potvrdí korektní postup, dá se předpokládat, že některé země (BRICS, SCO) referenda uznají. Jiné neuznají.
   Precedens Kosovo zase přijde na přetřes.

   Pokud jde o ty tribunály – velmoci se řídí zásadou „Might is right“. Vojáci USA nikdy nespadají do jurisdikce cizích soudů a ty domácí mají pro případné chyby, úlety a vedlejší škody celkem pochopení – viz My Lai 1968, Grdelica 1999, Fallujah 2003. Vojáci RF – dost bude záležet na tom, zda se podaří uskutečnit záměry nedávné konference v Praze. https://denikn.cz/minuta/926147/. Pak by to šlo určitě, jinak asi ne.

 9. SENÁTNÍ VOLBY SENÁTNÍ VOLBY SENÁTNÍ VOLBY

  Omlouvám se za ten výkřik na začátek, ale myslím, že je potřeba zdůraznit jejich význam. Z mnoha úhlů pohledu jsou důležitější než komunálky, ale já bych vypíchl jeden – volební účast. K tomu, aby se člověk dostal do Senátu, stačí relativně strašně málo hlasů oprávněných voličů v porovnání se sněmovnou i komunálkami.

  Proto když konečně zvednou p….l ze židle aspoň někteří z těch, kdo nevolí protože to či ono, ale touží po změně systému, mohou „naši“ kandidáti vyhrát úplně všude. Včetně Auředníka.

  Sidovský byl od Vidláka pořádný úlet a jsem rád, že se jej pokusil na poslední chvíli napravit.

  A dnes ráno i u nás na maloměstě začal úřadovat generál Zima. První přízemní mrazíky jsou tu, příroda je na naší straně…

 10. Denni davka off-topicu:
  Šokovaným Němcům přicházejí nové zálohy na plyn, až 35krát vyšší

  Rodina Hensmannova z padesátitisícového Hildenu v Severním Porýní-Vestfálsku platila dosud zálohu ve výši 92 eur/ měsíc (2300 Kč) za plyn. Od listopadu má platit 3192 eur (79 800 Kč), což je 35krát více než dosud. Hensmannovi nejsou sami. Podobné šoky zažívají lidé po celém Německu.

  Dvaasedmdesátiletá penzistka Edith Walzová z Dannenbergu ve spolkové zemi Dolní Sasko také netuší, co bude dělat. „U společnosti E.ON jsem dosud platila za plyn 87 eur (2175 kč). Nyní mi to zvýšili na neuvěřitelných 913,13 eura (22 828 Kč).“

  Renate Slomaová z Berlína dosud platila měsíční zálohy za plyn ve výši 85 eur (2125 Kč), nyní by měla platit 883 eur (22 075 Kč), což je částka, která je vyšší než její měsíční nájemné. „Nechápu, z čeho to zaplatím. Tak vysoký důchod nemám,“ řekla.

  V šoku je i Stefanie Wegenerová, která má od října platit měsíčně za plyn 1113 eur (27 825 Kč). To je podle jejích slov víc, než činí měsíční splátka hypotéky za její dům.

      1. Myslím, že budou chtít potvrzení od celé EU, že provoz NS2 a údržba jeho infrastruktury neodporuje sankcím.
       Možná i po Británii a USA – těch USA, které vyhlašovaly sankce už před pár roky na firmy účastnící se budování NS2.
       Možná budou taky požadovat rollback krádeží minimálně v Německu – přece jen pro provoz takového zařízení je třeba ta firma, kterou Němci ukradli.
       A samozřejmě potvrzení, že takhle je to OK z hlediska legislativy EU a smluv s partnery. Že to neodporuje sankčním balíčkům.

       Prostě si myslím, že nebudou spěchat a budou to chít mít naprosto čisté z hlediska právního ze strany partnerů a písemných záruk, že to zase nezmění.

 11. „Budete mít opičárnu na radnici“ Třeba ani ne, třeba se nováčci ukáží býti daleko schopnější, než ta radniční sedlina. Navíc v tom vidím paralelu s principem evoluce, která díky možná nahodilým změnám vytváří nové druhy, z nichž přežijí jen ty životaschopné. Bez těch nahodilých změn by nedošlo k žádnému vývoji. Takže šup s nováčkama na radnice!

 12. Úspěch ANO a SPD/Trik může přinést i vzestup nových kádrů, které přerostou oba dosavadní Vůdce a způsobí tak přerod ANO a SPD ve standardni demokratické strany.
  Proto bych apeloval na voliče Pětikolky, aby se zapřeli a hodili to SPD nebo ANO a pomohli tak očistit tyto strany. Je to učinější cesta jak se zbavit Babiše, než se ztrapňovat s klecí před soudem a pohoršovat se nad tím, že pracovník zahraničního obchodu spolupracoval s tajnou službou.

  1. Souhlas.
   Ze stejneho duvodu Babis pred lety v Praze zarizl Nachera a dosadil tam Krnacovou, ktera v Praze ANO zazdila na dloudo.
   Babis proste znicil ve sve strane konkurenci.
   Makrela nebyla jina. Proto taky politika po jejim odchodu je v Risi takova, jaka je. Same podrztasky, ktere zustaly.

   1. Možná se poučil, někde jsem četla, že chce odejít z čela ANO. Už netuším kde to bylo a teď nemám čas to hledat, ale je možné, že si od té doby vybudoval skupinu lidí, kterým věří. Havlíček, Schillerová, Vondráček? V Agrofertu se kdysi tradovalo, že musí mít všechno pod vlastní kontrolou a dnes už to tak zřejmě není. Ve chvíli kdy šel do politiky ani nemohlo být. To už by nedal ani on. 🙂

  2. „Úspěch ANO a SPD/Trik může přinést i vzestup nových kádrů, které přerostou oba dosavadní Vůdce a způsobí tak přerod ANO a SPD ve standardni demokratické strany.“ – a do těch standardních demokratických stran se bleskem nahrnou všichni ti vychcanci a vyžírkové, zloději a zmrdi. Přece nezůstanou bez koryt…

 13. Zdravím, to co se v článku píše se dá podepsat .Ovšem aby to mělo valnější význam tak by to muselo vyjít na
  mainstreamu. Kapka v moři informací , spíš jen pro voliče Alternativy kteří sem chodí. Jak to dopadne? Uvidíme ,Praha je až zfanatizovaná libtardy a to píšu jako obyvatel Prahy. Hodím to SPD a budu doufat, že nás bude hodně.
  Howgh

   1. Uvidíme jestli se SPD + ti kteří se s ní rozhodli spolupracovat dostanou lidi k volbám. Velké iluze si nedělám, brblalové si raději koupí Blesk a budou nadávat u piva ale když už o tom napsali na Seznam manipulace, tak se zřejmě něco děje.

 14. Jsem sice součást městské populace, ale baví mě vždycky číst samolibé analýzy novinářských degenů na téma: „Kdo volí koho.“ Takhle jsem se třeba dozvěděl, že já, člověk z VŠ, jsem primitivní tupec s max. středoškolským vzděláním, nemám přehled, nemám pocestováno, nemám načteno a mám kupu vychrtlých dětí a na krku několik exekucí. Přitom já jsem docela buržouš a zdvořile by se dalo říct, že si užívám života.
  Jsem opravdu zvědav, co se stane, pokud „bytostní demokraté“ prohrají ? Dočkáme se protestů jedině a vždy správných na způsob US, když vyhrál Trump ?

  1. Tato jednorozměrnost je pro západní diskurs typická…
   Ve kterém hlavním městě se žije nejlépe? Žebříčky nejlepších středních škol, univerzit, zaměstnavatelů, restaurací, to je máš svět. Lidem to stačí, nikdo se neptá, co to vlastně znamená. Proto tak dobře na nás fungují ty Hluboce Lidské Příběhy. Proto jsme, kde jsme.

   Možná by pomohlo, kdyby se do středoškolské matiky vrátila komplexní čísla a novináři, právníci a učitelé museli mít maturitu z matematiky.

   1. Možná by pomohlo, kdyby se do středoškolské matiky vrátila komplexní čísla a novináři, právníci a učitelé museli mít maturitu z matematiky.

    To by byly v Praze barikády v ulicích, rozbíjení výloh a hořící auta.

    1. Stan Borowitz napsal:23 září, 2022 (7:38)

     K matematice, čerstvá informace. Dcera studuje na VŠCHT teď začíná druhý ročník. Dozvěděli se, že profesoři na matiku ( samozřejmě ti lepší) končí, údajně z finančních důvodů že škola se snaží udžet finančně hlavně chemikáře.

     1. Bez matiky se na VŠCHT ani neuprdnou.
      Nespočítají výtěžnost chemické reakce, nespočítají třeba třeba aerační kapacitu míchané nádrže nebo topnou plochu/počet stupňů/tepelnou bilanci odparky.

      1. Pivoj.
       Přesně to říkala, že jsou rádi, že ten první ročník tyto profesory měli a litují nynější a další ročníky.

      2. Matematika je jazyk, kterým hovoří všechny exaktnı vědy.
       Nikolaj I. Lobačevskij
       (jenže to byl hnusnej rusák, takže to musí přece být lež)

   2. No, za nás na gymplu – přírodovědná větev – byla maturita z matiky povinná. Jenže pak přišla kozatá Buzková, na matiku totálně blbá. Dle jejího spolužáka už na té střední škole prohlašovala, že se stane ministryní a maturitu z matiky zruší… A božím dopuštěním se tak stalo.
    A nejde ani tak o komplexní čísla, ale o elementární logiku.

    1. Za mne na obecném gymplu v roce 95 byla volitelná. 2 jsme si ji zvolili, 16 spolužaček maturovalo z výtvarky.

     Komplexní čísla jako jednoduchý příklad toho, že ne všechno jde seřadit a porovnat… Desítky jiných věcí z jiných důvodů, logika a kvantifikátory určitě na špici.

     Ono nejde ani tak o to, aby soudci, učitelé a redaktoři v ČT uměli rešit diferenciální rovnice, ale spíš o to, že spousta z nich by se věnovala jiné profesi…

  2. Tak protesty nejake budou urcite, ale Fiala uz se nechal slyset, ze tyhle volby zadnym referendem o jeho vlade nejsou. To asi pro sichr.

   Dehonestovani volicu tech nespravnych stran je ciste psychologicka zalezitost, zalozena na tom, ze vsichni ti kteri nemaji procestovano by cestovat chteli, ti kteri maji SS by chteli VS, ti kteri maji exekuce by chteli mit tucne konto v bance…
   I kdyz nic z toho nemaji, tak se aspon muzou citit, ze k one casti spolecnosti patri tim, ze budou volit toho, koho voli ti „lepsi“.

   A zaroven to odrazuje lidi jako vy, aby volili nespravne, protoze prece nebudete volit spolecne se sockami.

 15. Podzim je tady.
  Dny zrady.
  Přechod z tepla do zimy
  výhled s bobky kozími
  na strništi kvete pýr
  zaleze i netopýr.
  Volební urna.
  Myšlenka chmurná –
  zase ten satan
  bude nahmatán
  pod lístky na dně
  na základně.

 16. Když vidím, jaká sorta lidí se z Ostravska stěhuje do prahy, tak si nedělám iluze. A bylo to tak zřejmě vždycky, rodilých pražáků nebude moc – tak max. 2-3 stovky, jinak to bude náplava z různých dob, od ranného středověku dodnes. Proč tam všichni zkysli? Bo prachy, úřady, “kultůra”. Neštěstí na Zemi, vřed.

  1. praha.

   Zatrubněné potoky
   všude bludné proudy
   lidi s váčky pod oky
   žádné rodné hroudy.

   Nikde lomy na žulu
   všude hlavy kočičí
   zvonky – snůška titulů
   neštovice opičí.

   Za zástupem darmošlapů
   někdy spadne most
   cesty mastné od mejkapů
   pošlapaná ctnost.

 17. K obsahu prvního postscripta: Taková věci by se měly okamžitě zveřejňovat a samozřejmě taky hned podat návrh na trestní stíhání. Jen namátkou mě napadá pracovní bosing, diskriminace kvůli politickému přesvědčení, ovlivňování voleb a určitě by se dalo vymyslet i něco dalšího.

  1. To mate urcite pravdu, ale lidi asi tusi, jak by to dopadlo.
   Mozna jako kdyz se nahlasila korupce Drobilovi?
   Nebo jako kdyz Koristka nahlasil, ze ho v parlamentu uplaceji? Jak ho dnesni ekonomicky expert Trikolory Vlastik Tlusty rozkulacil.
   Navic proti te je bezny clovek z malomesta hodne maly pan.

  2. Mainstream by do toho nešel a když, tak jen okrajově. Jde totiž o to, JAKÝM stranám se to děje. Jak už jsem tu psala, ta kariérní provázanost se stranami Pětikoalice je tak obrovská, že si v médiích nikdo samostatně nedovolí/nebude mu dovoleno to rozmáznout.
   A s těmi soudy ohledně bossingu nebo diskriminace…Teoreticky to je možnost. V praxi je to ale záležitost na léta, drahá, psychicky i časově náročná. A nijak nadějná. I v případě nijak politicky podmíněného bossingu, mobbingu na pracovištích oběti málokdy uspějí. I tohle všechno je součástí toho prohnilého systému, v kterém se nacházíme.

    1. Takže je podle vás šikana na pracovišti v pořádku a má se nechat plavat, aby se nepoložily firmy (a hlavně tvořily někomu zisky?!). Já nemám na mysli nějaké “domnělé” šikanované a neschopné, jak dodáváte automaticky vy (mmch. to je často výmluva těch, co se mobbingu dopouštějí). Mám na mysli ty, co to peklo v různých firmách zažívají a i když zákony na potlačení jsou, téměř nikdy neuspějou v obraně. A vše dávám do kontextu toho, co popisuje Vidlák – že někdo, kdo je zaháčkovaný v Pětikolce tlačí na druhého z opozice, aby opustil kandidátku, protože jinak začne být jeho žena/učitelka ve škole nadbytečná. A fakt si nedělám iluze, že by to nemohl být reálný případ… Jj, vedle nadbytečnosti se pak dodá, že vlastně byla neschopná…😏

 18. Vidlák má pravdu.
  V Praze se na magistrát opět dere spousta všelijakých seskupení…. Čižinský jede velkou kampaň, v roce 2018 měl nejvíc preferenčních hlasů a stejně mu primátora uzmuli Piráti. Mimochodem, zuby si taky dělal tehdejší europoslanec Jiřina P..
  Podívejte se, jak se to semlelo v roce 2018. Tehdy zvítězila ODS, která obhájila 14 mandátů. Po ní získaly o jeden mandát méně, tedy po 13 mandátech, shodně Piráti, Praha sobě a Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN, KDU-ČSL, LES a SNK ED). Nejméně mandátů z těch stran a uskupení, které překročily pětiprocentní hranici, dostalo hnutí ANO 2011, které obhájilo 12 mandátů.
  A jak to dopadlo?…
  https://www.idnes.cz/praha/zpravy/komunalni-volby-2018-praha-vyjednavani-prazsky-magistrat-koalice-pirati-praha-sobe-ods-primator-cizi.A181008_431494_praha-zpravy_rsr

  Takže si můžeme být jisti, že letos SPOLU pro Prahu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL), PRAHA SOBĚ (Čižinský) a Piráti udělají vše pro to, aby zase vyrobili nějaký slepenec a převzali moc na další čtyři roky.
  Jedinou šancí je, že by ANO a SPD (SPD, Trikolora, Hnutí PES a nezávislí společně pro Prahu) získali tolik mandátů, aby dohromady měli většinu.

 19. Volby budou zajimave predevsim pro Petikolku, nebot ji odhali, co si jeste vuci volicum muze dovolit.
  A jak moc je volic dez/orientovany a jesli alespon trochu chape, co se deje.
  Pokud pujde Petikolka na „mensi prohru“, bude to jeji velke vitezstvi. Normalni by bylo, ze by tihle lide neziskali ani hlas a zmizeli na hnoji. Ovsem pokud budou po volbach jen trosku slyset a bude se o nich vedet a mluvit (staci jen malo), bude to jejich slavna vyhra, cimz zcela ztrati zabrany.

  1. Jak rusti patrioti kvitovali vymenu zajatcu (strojovy preklad):

   Život ve feudálním státě je neustálé ponižování.
   Protože když neexistuje národ a republika, existuje jen třídní rámec a třídní pojmy: kdo je přátelský, kdo není tak přátelský, kdo si zaslouží mluvit a vysvětlovat, a kdo by měl mlčet a vědět, kde je jeho místo.
   Ukrajina hlasitě a slavnostně mění svou armádu a oslavuje další vítězství celé společnosti.
   Rusko odtamtud někoho dostane – tajně, nikomu nic neukazuje a nikomu nic neříká.
   Ukrajina prokazuje věrnost svým zásadám.
   Rusko ukazuje, že existují prázdné řeči na veřejnosti o „Azovu“ a „fašismu“ a existují „skutečné hodnoty“, když jde o přátelství se saúdským princem nebo odstranění zneuctěného barona z Kyjeva.
   A kdo jste vy, aby váš názor zde něco znamenal?
   A to vůbec neznamená, že by to byla nějaká novinka.
   Bylo předem jasné – a to dlouho dopředu – že Azovci budou propuštěni, že Medvedčuk bude osvobozen za každou cenu (a mnoho obyčejných ruských politických vězňů na Ukrajině bude opuštěno) a že naši váleční zajatci zde nikdy nebudou tím, čím jsou jejich vracející se vojáci tam.
   To vše, opakuji, už dávno známe nazpaměť.
   A stále je to velmi nechutné.

   V příběhu výměny Medvedčuka za Azov se neuvěřitelně jasně, celistvě a dokonale přesně odhalila určitá podstata „Ruské federace“, hlavní podstata místního systému.
   Tento příběh odhalil vše najednou: kdo je pro systém cenný na rozdíl od ruských vojáků a politických vězňů, jak systém zachází s veřejným míněním, jak systém zachází s vlastní propagandou a jak je systém loajální k požadavkům Ukrajinců – doslova vše v jedné láhvi.
   Pak už je to těžké.
   Zdá se, že nám bylo řečeno, napsáno, varováno, čekali jsme a byli jsme připraveni na to, že se „Ruská federace“ ukáže v celé své kráse.
   Stejně jako afričtí králové, kteří v otroctví vyměňovali své černochy za korálky bělochům. Stejná úroveň národního cítění, občanství, republikánství a vlastenectví.
   A stále je nemožné na to jen tak zapomenout.
   Není co dodat, musíme počkat, až se tento zápach rozptýlí.

   1. Ne každý je se vším spokojený.
    Nechval nebo nehaň den před večerem.
    Kdo se směje naposledy, ten se směje nejlépe.
    Kolik hlav, tolik rozumu.
    Nejde o to, jít hlavou proti zdi, ale o to, najít očima dveře.

    Názory patří k věci, ale jsou to jen názory. Na hodnocení počkejme, až bude záležitost ukončena a vyřešena. Teprve pak se ukáže co bylo prospěšné a co pochybné. Doporučil bych proto do první věty dodat slovo „někteří“.

    1. Doporučil bych proto do první věty dodat slovo „někteří“
     Tim byste ale posr… pohnojil celou jeho agendu – patrioti jsou strelkov, pak girkin, pak kopa kopa h…, a pak uz nikdo

    1. Hnidopich: 215 za 87. Kontroverzní je vykoupení Medvedcuka, ale jestli ti ostatní byli piloti a jiní vojenští specialisté, je přirozené, že je chtěli zachránit i za větší množství pěšáků nebo dělostřelců. Výcvik pilota je velmi velmi drahý. Je patrný, že doba, kdy se svých lidí v zajetí zřekli, minula. Přilnutí UA vlády k Azovu je nepochopitelné s přednostní výměnou velitel, které si vyžádali. Mají stovky tisíc vojáků a kvůli téhle jednotce si nechávají poškozovat pověst před světem. Jsou tam i jiné takové jednotky ale ne tak známé. Byl to výstřelek revoluce z velké části odpovědný za celý osmiletý konflinkt, který dávno mohli rozpustit, místo aby ho velebili. Pokud vláda nemá sílu ho rozpustit, vyvrací to tvrzení, že tahle politická skupina je jen okrajová s malým vlivem. Pokud vláda ho může rozpustit, ale nechce, znamená to, že tvrzení, jak tuhle ideologii odmítá, je pochybné. Mají silnou armádu a obrana země už na takové jednotce nestojí, aby byla nenahraditelná. Tvrzení o očištění jednotky, když ji nerozpustili a nechali jí ty symboly, je absurdní. Jen ti nejvíc problematicti velitele odešli do politiky a proto se museli vzdát svých hodností. Nahradili je jiní, ale to novinářům nevadí.

    2. Pokud jsem správně pochopila, tak ti azovští velitelé byli „osvobozeni“ tím způsobem, že byli přesunuti z vězení v Rusku, potažmo v Doněcku nebo v Luhansku, do vězení v Turecku. Smí je tam navštěvovat příbuzní.

     1. Cim mysli ten S. se nevi. Proc musi uverejnovat takove blaboly..
      Kterych ruskych anonymnich patriotech ..
      Coz je nejakej zakernej pisalek..
      Asi hlava to nebude..Jak je z toho vydrenej..
      Tyhle veci se neresi v Kremlu ,ale nekde jinde.

 20. Cituji z Wikipedie:
  „Endemit je organismus, který vznikl a je rozšířen jen v určitém omezeném území a nikde jinde se nevyskytuje.“ A to je přesně pražský volič. Nebýt metropole, TOP09 by zmizela nenávratně z politické mapy ČR. Spíš než o sociální bublinu se jedná o rigidní náboženskou sektu, která brutálně potírá názorové oponenty, jak o tom ve svém blogu pojednává pan Vidlák. Držme se proto raději při zemi…Pokud v pražských komunálkách ANO+SPD získá 30%, rázová vlna obletí Zeměkouli. A nalejme si i čistého vína…Do Valdštejnského paláce se z pražských okrsků nepodívá ani jeden nominant uvedených hnutí…Bohužel.

  1. To delaji dotace, at zjevne, tak skryte, do kultury, infrastruktury, ale i vlastni kvality zivota (koncentrace sluzeb). Jde o legalni korupci obcanu-volicu, Prazaci drzi basu a samozrejme se jim to libi, proto se tam take stehuji, tahne je to za Kolibriky a Mazanky, ktere pak s diky voli. A vypalne prichazi ze zbytku republiky, vyjma Zlate lode Brna, to je druha obcansko- korupcni metropole.

 21. Tak jako všude kde se o něco opravdu velkého bojuje se občas něco nepovede.
  Je zde jeden, který to ale věděl minimálně o dva až tři měsíce dopředu
  Známe jej všichni, co gogo? 😄
  Prostě mám pro Vás dobrou radu Vidláku, na pokec příště pozvěte, ale vždyť vy už víte.
  Jinak lepím plagátky, kecám s lidma a vše co mohu sleduji. Vyšlo mě z toho , že pětihlavá saň zítra a pozítří přijde nejméně o tři hlavy a to je jako základ hodně dobrý. Na Václaváku 28.9. přijde o zbývající. Takže se máme na co těšit.

 22. Jsem hodně napjatá, jak to dopadne. Žiju v Praze, těch lidí co jsou svázáno nejen názorově, ale hlavně kariérně s pětikolkou, mám kolem sebe fůru. Nervozita je skutečně značná, nenávist a paranoia ke všem, co jsou jinak nastaveni, také. Právě kvůli té provázanosti kariérní se obávám, že ten výsledek může být dost smutný.

  Jen, vzhledem k těm popisovaným křivárnám na kandidátkách, se obávám, aby někdo nenalezl cestu, jak výsledky cinknout. Přeci jen jde hodně lidem , co se léta měli dobře, o všechno.

  1. Nejde o to, co kdo kde hodí do urny, ale kdo a kde sčítá hlasy.
   První sčítání je v místních volebních komisích, tam to moc cinknout nejde.
   Pak už se to ale předává na obecních/městských úřadech obcí s rozšířenou působností.
   Odtamtud už to jde dráty na Statistický úřad.
   A sčítají to tam nějaké sčítací stroje/počítače s nějakým software.

   Pětidemolici jde o hodně a hodně do toho investovali, aby se dostali ke korytům.
   Kde je řečeno, že by se nenašlo pár drobných pro pár programátorů?

   Kdo nevěří, ať tam běží. Kam?
   Třeba do SSA. Náš vzor. Třeba by stačilo si jen vypůjčit pár sčítacích strojů.

    1. Byl jste někdy ve volební komisi?
     Ty lidi jsou rádi, že mají padla, že výsledky tak nějak plus mínus pár hlasů sedí a po odevzdání na sběrné místo není žádná okamžitá reklamace.
     Cokoliv dalšího řeší jakýsi správní soud a ten to krásně může shodit ze stolu.
     A většinou shodí.

  2. Také to tak vidím. Jsou to i různé „trafiky“, kterých se za 30 nasbíralo. Trafikanti mají rodiny a známé. Celebrity bojící se o dotace a nejen oni (aktivisté atd.)

 23. Použiji slova španělské židovské revolucionářky Dolores Ibárruri: „No pasarán!“
  Dny bruselské pětky jsou sečteny, v Senátu i na radnicích…

 24. Za poslední 4 věty, bejt Auředníkem, bych se na Vás Vidláku akorát tak …, mám rád humor, ale vocaď-pocaď.

   1. … může bejt, ale bylo to snad mezi nima. Mně naopak Vidlák pracně ve třech odstavcích sděluje, jakej je ten mně neznámej Auředník vlastně bourák a jak se v něm asi mejlil, což mu samozřejmě chválím, aby mě hned vzápětí doslova prostinkým jako humorem „nalomil“ nějakým možným neplněním slibů Auředníka, který si asi dali někde mezi „čtyřma“ očima u skla PC.

     1. a co ještě jednou, tak znovu:
      který si asi dali někde mezi „čtyřma“ očima u skla PC …Je to takhle už viditelnější, tedy lepší?

    1. Pravidelny pravidla..
     Kdyz se nepriteli podari vnutit vam svoje pravidla, drzi vas pohodlne pod krkem.
     Obzvlaste , kdyz vy nemate zadne svoje./Ani mit nesmite/.
     A on ma vzdycky jeste dalsi o kterych se nedovite.
     „dnes dopoledne se otevrou dvere volebnich mistnosti“…
     Aby rec nestala, nekdy v r.60 sem se ptal soudruhu , jak mam volit , kdyz z kandidatu nikoho neznam ani sem ani jednoho nevidel a neuvidim.
     Jini soudruzi je znaji a to staci.
     Znela odpoved..
     „Nebude to nic idealniho varuje Vidlak ,hlavni ucastnik hry, dle jejich pravidel..
     „Taktika,taktika,taktika. Pod taktovkou taktiku.
     „Neudelejte stejnou chybu jako vloni ,tak dete nandejte jim to“../To neidealni/.
     Pravidelne a dle pravidel..Jako vzdy..

 25. Tak nevím, jde o volby nebo o návštěvu s možností pokecat s „politikem“. ? Kdo nepokecá tak co? Zčk jste si vést album návštěv?

  Dobrou a držím nám palce… kdo ví..

  1. Re: ema

   Vy mu závidíte pozvání na zabíjačku!
   Mažte do špajzu a namažte si chleba vepřovým sádlem! Doporučuje devět obezitologů z deseti!

   1. Dobrý chleba se sádlem (a trochu škvarků), posypat najemno nasekanou cibulkou, na to jedno pivo….
    Toť mana nebeská!
    Právě jste mě, Targusi/Targu, zbavil chmur, neb jsem se trápil myšlenkou „Co, k čertu, hledám na té galéře?“. Chleba se sádlem je silnější.

   2. Nemate pravdu. Cisty tuk umi telo zmetabolizovat mnohem lepe nez skroby a cukry. Nezrat mnoho uhlohydratu, o tom je hubnuti.

     1. … mít tak ty jeho (vlastně Vaše, Godote) škroby, cukry a uhlohydráty… a ještě k nim ty škvarky (sůl a pivo bych tady někde našel), ale kurva, fakt n e m á m ! ! !

       1. … moc děkuju, ale nemůžu, protože sem nedojedl dneska k obědu v páře vařenou zeleninu a bramborama odproštěnýma úplně od tuků, škrobů, uhlohydrátů, cukrů a solí …( něco jako igelit se spařenou slámou).

        My to u nás v chudých kamenitých horách nemáme jako NĚKDO v rozmařilý nížinatý Plzni, kterej třeba 5x za noc si klidně může dovolit zamastit peřiny!!!

        My tady v horách máme těžkej život a drsně panovačný ženy, který jakoby těm drsnejm kamenitejm horám z mračen vypadly. Na nějaký lákání barevných bonbónků z nížin můžeme klidně zapomenout, natož k nim chodit na návštěvu na …. uhlohydráty … proboha!

         1. 1. možnost je, že URNA přijde k Blbíšovi.
          2. možnost je, že Blbíše jeho strava dovede k urně, k té poslední, co v ní spočine.

          Na dostatečný přísun energie, potřebné k překonání vzdáleností dělící Blbíše od urny volební to ale nevypadá.

         2. Teda vidláku, paní Samkové a vám to dneska vlk pořádně nandal.
          Dnes dám na toho vlka. Přecejen je mnohem starší a zkušenější.

    1. Vy jste asi nikdy chleba se sádlem (cibulkou, solí, pepřem) neměl, že ano…

     I obezitolog už po vůni měkne jako svíce v žáru kamen.

    2. Re: BANďoš

     Možná – podle vás – pravdu nemám.
     Ale VŮBEC mne to nese*e!
     (-:
     Chleba e chleba a sádlíčko je sádlíčko.

   3. Hm chleba s Blažovickým sádýlkem a posypaný čerstvou cibulkou a není co řešit. Taky dělávám vaječnou pomazánku. Musím takhle, protože rohlíky do rána ztvrdnou, jediné masové – anglická, má ráno už nějakej divnej čuch a statní“šunky“ jak by smet, ale tam už je to tradiční. ….. Jo jo, není to jednoduché se „zdravě“ najíst.

  2. Doctored ball /volby ,demokracie/…
   Kdyz vidim , vseobecnej shon a spech ,vzdy myslim , ze to nemuze byt k nicemu dobry.
   A nikdy nebylo . At bylo jak bylo ,nebylo.
   Nejlepsi se se nehnat nikam, rozjimat a vsecko vodzivat..
   „Vselike snazeni toliko, pro hovada dobre jest“. Amos Komensky.
   Tenhle dobre vedel a nechtel tyrat deti. Proto je vod valu, ale jeho cas taky jeste prijde.
   Byl portretovanej samym Rembrandtem , jako dulezitej..
   Zvolil bych pokazdy asi mimo jiny 8-10 spenatu , ne vic , podobne padlementu..Proverenejch a vyzkousenejch..Duveruj ,ale proveruj ,kazdej den.
   Vostatek bych poslal, aby se zivili sami .
   Kdyz dnes jde o volby do nizsich , jde zase o reseni prikladu v matematice vyjadrenych rovnic o 150 neznamych, priblizne..Rovnice jsou jejich .
   Aby jiny reseni nebylo ,kdyz nesmi byt..Pokr.

   1. Doctored ball , pokr.
    Kdyz je uplna blbost ,jo , opakovat neunavne vod 89 to samy blbosti a porad dokola..
    A cekat a doufat ,ze se neco zmeni , ve zlepseni aspon neceho..
    /Nekdo napr.porad mlati hlavou vo zed, to se povazuje za nezdavou hloupost/..
    To je urcite nevazana lehkomyslnost hranicici s nedbalosti kazdyho a vsech..
    Premistenych casem , az na okraj vseho deni./Aby skodili sobe/..
    Sam Vidlak pise jinde o zajistenych a zvysovanych prebendach na 6 let ,at udelaji cokoliv..
    Kdyz prakticky reseni je aspon se nesnazit nedostavat se do stredu deni, nehrat jejich hry ,kdy podvody se vysvetli ,ze neni kazdej perfektni ,
    ale system je zarucenej.Nebo.
    Proc v praxi nenahradit tu opakovanou jejich blbost , jinou a vlastni blbosti a uvidi se.
    I kdyz se hrube nebude libit, jako ta v Kremlu..Kdyz.
    Zvolenim nekoho v Moste co se mosteckym zlepsi..
    Zazene se jich tam deset ,spenatu a hned se uvidi ,co zvladnou, namisto stada kusu,porad v chlive a nikde jinde, v poctu 300..
    Kdyz je uschla vetev stromu ,kazdej vi co ma delat..
    Cim vice jich je tim vice muzou a skodi.
    Nikdy se nemuzou v zadny diskusi shodnout
    Ke skode jinych..A porad je na vocich paskrivec , ten co ma bejt ve vezeni za hrube poskozovani statnich zajmu…A je kandidat.
    Trikolorovana osoba nedavno vykrikovala sliby o boji za snizeni poctu darmozroutu v rizeni statu ,tim ze se strana zucastni volebniho rozmnozeni prave jich..
    Kdyz min tak min, ale ne vic.
    Volby prave tak sou prikladem k cemu vedou, do jakych absurdnich nasledku..
    Mozna by neskodilo pripomenout ji, aby vedela co dela..I kdyz bezvysledne.
    Britove davno vedi o tech doctored balls , o svindlech v ramci a v systemu hry , jednotlivci , co doktorujou kdyz se na ne prijde ,se nekdy premisti a jejich hra pokracuje ,az do konce..Ktery kazdej zna..
    Trilionova zbrojeni rocne za mir,nejvetsiho bojovnika za mir…Malokdo prezije.
    80 miliard pro ukry doposud a rusove utratili miliard 6. Za to samy.
    S pocasim,zradlem, inflaci, bezplynovy existence ,atd. ,coz maji v zaloze..
    Dva svetry pro volice a miliony s moci ,pro ty zvoleny..
    Takovy soucty za dnesnich okolnosti /i tech volebnich / a situace , nevychazi jinak..
    Mimo to se odehraji velke padavosti vlad vsude ,pres zimu.
    Nebo veskerych vrchnosti.
    Prohnilych bazin , lidu i sobe skodicich strukturalnich konstrukci, elit..
    Co muzes udelat ddnes nevodkladenj na zitrek , stejne k tomu musi dojit ..
    /Nebud krava , bud clovek a nedej se porad vselijak dojit/. Doktorama.

  3. Emo, já Vám popíšu, co s takovým politikem probíráme…
   1. Vyslechnu si jeho historky ze života i z politického života.
   2. Mezi řečí mu řeknu, že pokud u nás bude chtít zavést školné nebo komerční zdravotnictví, tak je na cestě do politického záhrobí.
   3. Vždycky dojde na zemědělství, protože jsem Vidlák… tam se zpravidla dopracujeme k mé koncepci „českého snu“ – umožnit vidlácké zemědělství a prodej ze dvora. Aby si mamina na mateřské doma mohla posbírat jahody, nadělat marmelády a beztrestně je mohla nabídnout k prodeji na fejsbůku.

   Mezitím si samozřejmě udělám obrázek o letoře toho člověka (nikoliv o charakteru, ten se musí osvědčit), probereme zajímavá jména, politické preference, ochotu dělat koalice, atd, atd.

   1. Nejsem Ema, ale docela se mi ten způsob výslechu líbí. Já bych (u senátorů) měl ještě několik doplňovacích otázek, jestli bude podporovat samostojnost ČR v/proti EU a zda si myslí, že NATO je nám na něco. Protože já se domnívám, že kdybychom se ocitli v úzkých, dopadlo by to stejně jako v roce 1938 a 1968. Západ by vyjádřil „politování“ nebo „ostrý protest“ A dost, stačilo, my máme své zájmy.

    1. Kocoure, na to se jich v podstatě nemusím ptát, to mi meldují hned po pozdravu. Koneckonců mě čtou a tak vědí, ke komu jedou. Nějaký NATOhujer a Eurohujer, ten by se mě štítil dotknout i bidlem.
     Navíc, protože vědí, jaké mám názory (píšu je už pět let), tak také vědí, co přede mnou zatajit a o čem mi mají lhát.
     Já si na ně prostě potřebuju udělat dojem. Potřebuju vědět, jak působí a ideálně je potřebuju připít, aby se rozpovídali volněji. Spíš je jen tak poslouchám, občas se na něco zeptám… ale nechám je mluvit. Střípky informací spojuju až později.
     Kdybych měl být ošklivý, tak bych řekl, že je mnohem důležitější zjistit, kdo je podrazil, koho podrazili oni a ideálně si vyslechnout všechny verze příběhu. Byl by to moc pěkný bulvár, ale mně spíš jde o to, kdo je schopen odpustit a podat si ruku i přes dávné průsery.
     Víte, proč se alternativa nikdy nespojila? Protože její politici se už dávno v něčem podrazili a teď jsou k sobě ostražití… Tak jednoduché to je.

   2. hmm nevím, kam se odpověď zatoulala. Tak repete, ale nic ve zlým, jen takové upozornění, jak to lze vyložit, když se nelíbí či nehodí. Ona ta češtin je řeč záludná, a mnohotvárná, proto asi mnozí :- ) jí nerozumí :- ).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *