25 března, 2023

Tak to je nejvíc!

Sakra, já ten zemědělský článek snad nevydám. Měl vyjít dneska, ale copak to jde, když se nám v Práglu dějí naprosto neuvěřitelné věci? V posledních dnech mám pocit, že jsem naprosto z jiné planety. Sedím si takhle na rodné hroudě a pomalu plánuju, jaká semínka zastrkat do hlíny, jako že svět se může zbláznit, ale zaseto být musí, hodnotím si svoje svoje sobotní vystoupení na demonstraci, říkám si, že to bylo dobré a že ze mě začíná být docela úspěšný vymetač takových akcí…

A do toho se dozvím, že v Praze nastává úplně nový demonstrační level, jaký tu ještě nikdy nebyl a podle mě už snad ani nikdy nebude.

Dnes ve středu 15.3.2023 bude prosím úplně první demonstrace pro nic. Studenti Vysoké školy ekonomické dnes budou demonstrovat za odvolání děkana národohospodářské fakulty Ševčíka. Proč? Protože nic neudělal.

Já vím, že všichni vědí, o co jde, ale shrnu celou situaci:

V sobotu jsme si spořádaně a pokojně demonstrovali proti vládě a proti bídě, o čemž informovala všechna zahraniční média. Jen ta česká, co jsou mnohem pravdomluvnější, z toho udělala proruskou demonstraci. Ale to jsme čekali, pravda a láska to u nás přesně takhle dělá – to je ten jejich optimismus, že co čtenář či divák, to blbec.

Po skončení této demonstrace se našlo pár lidí, kteří uspolechli výzvu Slávka Popelky a vyrazili na schodiště před Národním muzeem, kde hulákali na policisty, aby sundali ukrajinskou vlajku z průčelí muzea. Pak se stalo, co se stát muselo, došlo na strkanici, těžkooděnci začali vytlačovat dav, všechno jsme to viděli na bambilionu videí a všichni jsme si udělali vlastní názor, kdo to vyprovokoval a co byla ta jiskřička, která všechno zažehla. Už se k tomu nebudu vracet, je to zbytečné.

Někde uprostřed tohodle všeho byl i děkan Ševčík. Policajt ho přitlačil na kamenné zábradlí a tak byl vyfocen nějakým režimním intervjukem.

A co bylo dál?

Nic.

Ševčíka přitlačili k zábradlí. Tečka.

Na demonstraci nijak nevystupoval, neříkal žádný projev, neměl žádný podíl na organizaci, prostě tam jen byl. Nezaznamenal jsem, že by vnikl do budovy muzea, nezaznamenal jsem, že by mlátil do policajta, nezaznamenal jsem, že by ho zatkli nebo obvinili. A i kdyby to tak bylo, do dnešního dne nejsou známy žádné podrobnosti.

Přesto už stihl vzniknout otevřený dopis požadující děkanovo odstoupení. Je na něm hezkých pár desítek jmen. Všechno samí uvědomělí mladí lidé, kteří už děkana nechtějí. Proč ho nechtějí? Protože nic neřekl, nic neudělal, jen tam byl. První dopis vysokoškolsky vzdělávané mládeže, která chce odvolat děkana, protože je prostě sere. Nic jiného se nestalo.

Takhle nějak vypadaly hony na čarodějnice, že? Byla v blbý čas na blbém místě.

Znovu opakuji, nezaznamenal jsem, že by Ševčíka z něčeho obvinili, natož aby ho za něco odsoudili před nezávislým soudem. Chtějí ho odvolat za to, že tam byl a protože svými názory narušuje jejich ubohou mileniální rovnováhu.

Samozřejmě nestačil jen dopis, oni dneska dokonce budou demonstrovat. Já se tam snad pojedu podívat, protože tohle je nový level protestování. Ty projevy, to bude stát za to. Děkane odstup, ty hajzle jeden, protože jsi nic neudělal, nikde jsi nemluvil, nezpůsobil jsi žádnou škodu, jen ses šmejde nechal přitlačit k zábradlí od policejní gumy a u toho tě vyfotili. Ta fotka konečně ukázala, jaký jsi zmetek a i když jsi před zákonem úplně stejně čistý jako včera, odstup satane!

Soudruh rektor Petr Dvořák si také smočil a chce akademickému senátu navrhnout Ševčíkovo odvolání. Doufám, že to udělá písemně a zdůvodnění se dostane na veřejnost. To bude jak z Rudého práva roku 1950. Protože Ševčík byl u muzea, musí být odvolán. Nebo tam fakt napíšou, že jim vadí Ševčíkovy názory? Jako to udělali v tom otevřeném dopise? U milených Jálů to chápu, jsou mladí a blbí až na půdu, ale tohle pánům profesorům přeju. Leckdo z nich ještě předchozí režim zažil. A teď si ho na Ekonomické fakultě zase pěkně obnoví. Vyhodit člověka za to, že někde byl.

Páni akademici, přeji vám hluboký a trvalý zážitek, toto rozhodování se vám vpálí hodně hluboko… Bude to na úrovni podpisu Anticharty, za kterou se pak různí Svěráci stydí dodnes a snaží se svou hanbu zahalit do moralizovaného komunistobijectví… Tak hrdinně bojovali proti KSČM, až si na Hrad zvolili komunistického rozvědčíka, který byl v režimních strukturách zaháčkován naprosto dokonale a ještě to po volbách drze přiznal.

Až se jednou režim otočí a z vás budou největší bijci dnešní demokratury, tak víme proč. Protože nikdy ze sebe nesmyjete tu hanbu, kterou budete muset brzy podepsat a do konce života ji budete schovávat za horlivé posluhování nové době. Stejně jako vaši předchůdci nejprve pěkně kolaborovali s komunisty a pak, když už to nebylo nebezpečné, byli největší bojovníci proti krotké a neškodné KSČM.

Chce se mi blejt, velebnosti.

Takže se všichni dívejte. Urválci se dneska sejdou a pěkně na veřejnosti budou demonstrovat za to, že Ševčík byl u muzea a musí za to být příkladně potrestán. Dívejte se, jaké máme rektory a akademiky. Dívejte se, jestli se mezi nimi najde někdo statečný, ale silně o tom pochybuju. Dívejte se na naše elity. Ty nejelitnější ze všech. Dívejte se na naší revoluční mládež. Tohle je budoucnost, kterou nám připravují.

Vy, co nechápete, proti čemu jsme v sobotu protestovali, podívejte se na přímý přenos z dnešní studentské demonstrace proti Ševčíkovi. Nepochybuji o tom, že tam budou štáby všech televizí a hlavní řečníci budou mít možnost se vyjádřit i v České televizi.

K tomu nebude vůbec nutné něco dodávat. Oni nám to ve svých projevech řeknou sami. Podívejte se pak na výstupy z jednání akademického senátu a rektora. Všechno se od nich dozvíte. Ta mravní bída z toho přímo stříká.

A to říkám jako člověk, který by Ševčíkovi do očí vmetl, že tam blbec neměl lézt.

Jdu věnovat ředkvičkám.

399 thoughts on “Tak to je nejvíc!

  1. Taky jsem si říkal, že by byl větší trolling, kdyby místo „Českou vlajku!“ skandovali hezky po fotbalově „Teplice! Teplice!“…

 1. Tak se nám tu začíná rodit nový fenomén – ALIBIZMUS.
  Guma, která druhým vyčítá populizmus, se právě zařadila.

  1. „Pavel podepíše nižší valorizaci důchodů, ale je odhodlán podat ústavní stížnost“ dí titulek na Novinkách.
   První počin v ouřadě předznamenává způsob výkonu funkce našeho, abych tak řekl, soudruha prezidenta.
   Inu, jednou křivej vždycky křivej.

 2. To není z Hovínek!
  Mišustin uvedl, že inflace v Rusku je na úrovni méně než 4 % ročně
  Přitom podle premiéra „ve špičkách“ toto číslo dosáhlo 20 %
  MOSKVA, 15. března. /TASS/. Inflace v Rusku klesá a nyní je na úrovni méně než 4 % ročně – tedy pod cílem stanoveným centrální bankou, uvedl ruský premiér Michail Mišustin.

  „Pokud jde o inflaci, byla na svém vrcholu byla pod 20 %, roční – 11,9 %, vezmeme-li rok 2022. A dnes už jsou to necelá 4 %,“ řekl ve středu šéf kabinetu. na setkání s členy frakce KSČ. Mišustin také zmínil, že „růst investic v této těžké době pokračoval“. „Investice do fixního kapitálu vzrostly o 4,6 %,“ poznamenal.

  https://tass.ru/…ika/17274053?…

  1. TASS je zplonomocněn prohlásit, že o výše inflace je vntřní záležitostí Ruska a rozhoduje o ní osobně Vladimír Vlaimirovič.

   Kdo si dovolí mít jiný názor, bude označen za zahraničního agenta a denacifikován.

   1. Вы будете расформированы и денацифицированы, подождите минутку!

    1. Kde by získali prachy na pomoc Ukradině?
     Západ je v zádeli – když se situace bude vyvíjet optimisticky a nenaplní se černý scénář, tím líp – zatím to ale na optimismus nevypadá. Západní kapitál se hroutí, a válka je pro hroutící se kapitál nejlepším řešením.

     1. Průzkum mezi kandidáty ukázal, že se názory uvnitř republikánů dosti liší a otázka budoucí pomoci Ukrajině není zcela uzavřená ani podle exprezidenta USA Donalda Trumpa. „Evropa musí zaplatit,“ je si však jistý, kdo americkou pomoc pro Ukrajinu nakonec „zatáhne“.

      1. Jde o další „střep“ do mozaiky zobrazující osobnostní profily us politiků… A že je tedy podívaná… Jiný vesmír, jiný živočišný druh, jiná životní forma – nebezpeční, toxičtí, mimózní, pokrytečtí, arogantní, sebestřední, schopní ve svém umanutí rozdrbat cokoliv kdekoliv, a pokrytecky tvrdit, že prý cta demokracie a navíc jsou údajně Bohem vyvolení ( to už myslím o sobě kdosi na BV více než cca 2000 let tvrdí také ) …
       Když „kamarádi“, tak „pořádní“… 🤕

   1. Tahle logika se vám nepovedla. Opačné rozhodnutí by nerozdělovalo??

    Ale mluvit opravdu neumí, drmolí. Slyším živě našeho velitele roty, jak po ránu „řeční“ při „rozvodu do zaměstnání“. Ale to byl Slovák, přeučenej na federální češtinu

  1. Ještě doplním.
   Logika věci jako kdysi:
   Podepsal jsem, ale nesouhlasím s tím, a proto podávám stížnost k Ústavnímu soudu.

  2. Ale má dobrý hlody. Osoby s pojištěním místo osob s postižením, projednávání záchoda místo zákona😁.
   Kam se na něj hrabou bojleři s brojlerama.

  3. Podepsal, ale stále má pochybnosti o ústavnosti. Pokud se na ÚS neobrátí se stížností hnutí ANO učiní tak prý sám.
   P.S.
   Pánbůh mě netrestej, to je ale blázinec. Kdyby vetoval, tak jeho veto parlament přehlasuje. Jenže, to by se to nestihlo do, dokdy, 22 března? A bylo by to na něm. Fijala by ho pak neměl rád.

   1. No, náš milý předlistopadový prezident neříká tak ani tak. Vychytralá horákyně.

    Jede s pětidemolicí na vlně a nikdy jinak, teď zrovna proti důchodcům, a jen si to pro jistotu nechá pojistkou Rychetským potvrdit, to aby dezoláti neremcali.

  4. Eslivá vom nám není nějakej ten Dis. Na inkluzi je moc starej. 😎
   Je to sranda, každý věděl, co spojovatel udělá, ale v koutku duše doufal, že se pochlapí. A von se pochlapil. Zavázal to svinstvo do pěkných mašliček. Udržoval přihlížející v napětí, až do samotného závěru představení.

 3. optimisticky off topic
  „Jemenské úřady vyhlásily konec války se Saúdskou Arábií. Mezi oběma stranami bylo dosaženo dohody o humanitárních otázkách a předávání práv. Bylo rovněž oznámeno prodloužení příměří.
  Stalo se tak v návaznosti na normalizaci vztahů mezi Íránem a Saúdskou Arábií, kterou zprostředkovala Čína.
  Írán podporuje húthijské povstalce v Jemenu, kteří bojují proti Saúdům.“

  1. Když jsem se dozvěděla, že čínská diplomacie pracuje na normalizaci vztakhů SA/ Írán, tak jsem hned doufala, že by z toho mohl mít užitek i Jemen. Tak kéž to vydrží , na důvěryhodnost prince MbS bych si nevsadila ani pětník. Saúdská provázanost s Bílým domem je velká a tohle vzbudí v Bidenově administrativě upřímné zděšení. Nacpali už do SA hromadu nejmodernějšího zbrojního arzenálu. V blahé naději, že dojde k útoku na Írán.
   Tady bude asi složitější tahat to zpátky. Složité to bylo i v Afghánistánu, vykupovat od zlých Tálibů , ( dŕíve hodných mudžahedínů ) vysoce sofistikované zbraně. Moc se toho nepodařilo za velké prachy vykoupit zpět.

   1. Usáma nebojoval proti všem okolo. Bojoval výhradně proti Západu. Na svoje soukmenovce by ruku nevztáhl. Svoje poslání viděl ve vyhnání cizinců.
    V tom se liší od hrdlořezů z IS. Ti se naopak zaměřují na “ odpadlíky “ ve vlastních řadách a vraždí i souvěrce.

 4. odjinud ( titulky )
  Žalobce posvětil obvinění učitelky kvůli popírání agrese
  ´´´´´´´´
  Za podporu války padlo už devět trestů a 58 obvinění
  ´´´´´
  Studenti demonstrovali za Ševčíkův odchod z čela fakulty
  ¨¨¨¨¨¨
  Credit Suisse je v obřích problémech. Akcie banky mohutně padají a berou s sebou i ty evropské

 5. Padají banky, něco si přejte 😥
  Credit Suisse je v obřích problémech. Akcie banky mohutně padají a berou s sebou i ty evropské…

  1. Kéž by to šlo celý doprdele. Ja vím že bych to odsral i já ale lidi prostě potřebují spadnout na držku aby se probrali.

   1. Mnohým ani toto nepomáhá… Změnilo snad něco na přesvědčení Němců masivní bombardování spojenci ? Co změnila na odhodlání bránit se blokáda tehdejšího Leningradu, co změnily na odhodlání válčit dál těžké nálety na japonské ostrovy, především Tokio s téměř 100 tisíci oběťmi … Jde o otázku VÍRY … Politika víru nahradila, dokonale …

   1. Také to tak bude směřování, a oproti roku 2008 je Evropa doslova pozici nahatého blba v trní bez zdroje levných surovin, s drahou energii, vybrakovaným průmyslem a miliony naprosto nekompaktibilních, finančně, sociálně i bezpečnostně demoličních, arogantních, zadarmo drahých, krků a pracek …

  2. Před chvílí na Bloombergu říkal někdo z JP Morgan, že ohrožená je Credit Suisse a Societe Generale.
   Ať padnou.
   No mercy…

   1. Jen jsem to dopsal, přidali BNP Paribas.

    Jen mě tak napadá – nemohli by poslat nějaký peníze ukrajincům?
    Nebo tanky?
    Letadla?

 6. 15. března Léta Páně 1939 skončilo samostatné Československo, tehdy již nazývané Druhá republika. Napadli ho a zničili Němci, naši dnešní spojenci z nejvěrnějších. Konečná bilance zničení státu byla kolem 300.000 mrtvých.
  Ale dokázali jsme odpustit a zapomenout natolik, že tu nejtragičtější událost českých dějin raději ani nepřipomínáme.
  Dnešní cestu jsme si zvolili sami a také za ni sami zaplatíme.

   1. Anonym napsal:
    15 března, 2023 (14:32)
    Jachcumír!!!!

    Možná, že to nebude trvat dlouho.

    „Nejste naše věc.“ Rána Ukrajině. Po Trumpovi nová facka z USA
    15.03.2023 10:10

    Kábul II ?
    A my jsme jejich věc?

     1. Minulý rok jsme koupili travní sekačku „Made in China“. Zrovna nic jiného v intervalu našich potřeb neměli, tak jsme drapli co bylo. Před dvěma měsíci jsme koupili kultivátor „Made in USA“. Čínská sekačka se dá nastartovat na jedno zmáčknutí plus jedno zatáhnutí. Americký kultivátor nejdřív musíte 10x zmáčknout gumový knoflík. Pak 5x zatáhnout. Pak přesunout páčku z polohy 1 do polohy 2 a zatáhnout 10x. A co myslíte? Nastartovali, moji rádcové, nastartovali? Nenastartovali. To bych neseděla u internetu ale kmitala na zahradě.

      A jestli je to s ostatní americkou technikou podobné, pak bych viděla jako moudré nedráždit.

      1. To jsem vyčetla, když jsem vygooglila odkaz od Josefa , nějaký de Santis, příští kandidát na USA prezidenta řekl, co patří k prioritám:

       Spojené státy mají mnoho životně důležitých národních zájmů – zabezpečení našich hranic, řešení krize připravenosti naší armády, dosažení energetické bezpečnosti a nezávislosti a kontrolu ekonomické, kulturní a vojenské síly Komunistické strany Číny – další zaplétání se do územního sporu mezi Ukrajinou a Ruskem mezi ně nepatří.

       1. Sibylo, máte pravdu, USA je na Čínu nabroušená. Jen jsem chtěla vyjádřit pochybnosti, zda si to USA může technologicky dovolit. O ekonomické stránce ani nemluvě. Když je někdo až po uši zadlužený, pak by měl jednak snažit se o zaplacení dluhu (a nahrazení věřitelovy výroby výrobou domácí a současně kvalitní) a aspoň do té doby kolem věřitele chodit velice zdvořile.

        Ron DeSantis je v současnosti floridský guvernér. Je dost populární. V posledních výzkumech měl asi 20% podporu v prezidentských volbách. Trump měl podstatně víc, ale nepamatuju si kolik. Kdyby ti dva nebyli hloupí, udělají tandem. DeSantis půjde dělat Trumpovi víceprezidenta. Tím získá zkušenosti z Bílého domu a v dalších volebních obdobích se může ucházet o post prezidenta – čímž by mohl strávit v Bílém domě víc než jen dvě volební období.

         1. To se rozumí samosebou, že nejdřív zakleknout na Rusko a až potom zrušit i Čínu.
          Životní zájem USA je v podržení pozice světového drába. Nedovolit, aby někde vyrostla případná konkurence.
          To ale v žádném případě neznamená, že ten životní zájem je i zájem obyčejného Američana. Rozvádět to nebudu. Je celkem jasné, čí je to životní zájem.

      2. S cinskymi kultivatory zkusenost nemam, ale doporucuji Japonce.
       Mistni preferuji Hondu, pry (motor) vydrzi vecne.
       Kubota ma zase nejvic vychytavek, treba zataceni a couvani motorem i u mensich typu.
       Ja mam Makitu, ted 4 roky, a zatim jede bez jakekoli udrzby. Pouzivam hodne.

       Puvodne jsem chtel Kubotu, ale nasel jsem novou Makitu skoro za polovic.
       Startuje se na jeden spinac, a pak 1-2 zatahnuti. Kdyz je chladneji, nebo motor studeny, tak pred zatahnutim prepnu sytic, ktery pak po nastartovani zase vratim.

       ps. ted jak jsem to napsal, tak o vikendu radsi vymenim olej a vycistim filtr, abych to nezakriknul.

       pps. nevim jak ted, pred lety jsem si nechaval nejake elektro naradi Makita posilat ze Statu, meli jste to tam asi o 30-40% levnejsi, nez tady 🙂

        1. Re: Sakura, Petra

         Proberte se, a to nejpozději ihned.
         Žaponské stroje tohoto druhu se dělají v Žaponsku zhruba stejně, jako Ojropské motorky, např. Jawa.
         Čínská fabrika Shineray s produkcí motorek v řádu jednotek milionů ročně prodává své kousky do provincie Evropa pod pěti, šesti značkami, které jsou nezpochybnitelně napsány na bocích nádrže těchto strojků.

         https://www.podnikatel.cz/pruvodce/obchodni-znacka-brand/branding/

         https://www.novinky.cz/clanek/auto-jawa-preziva-diky-cinske-technice-letos-zacne-prodavat-novou-350-ohc-40025307

         1. Targusi, ale no tak…
          Jawa je asi v Cine, ale proc to sem pletete?
          Japonci toho u sousedu taky vyrabi dost, ale porad si doma nechali velkou cast produkce.
          Zrovna Makita i Honda tu ma dost fabrik, kam porad chodi lidi v monterkach.
          Porad tu taky jedou hute a ocelarny na plny vykon, zakazniku je dost.
          Ted nebudu hledat, kde presne vyrabi kultivatory, ale cinske Jawy do toho neplette.

  1. k vašemu konstatování mě napadá následující:
   – dokonce jsme jim zřejmě odpustili reparace ?? Havel
   – dnešní premiér má blízko k Sudotoněmeckému sdružení, Mein Gott
   – Němci po válce z Evropy nezmizeli, dokázali jsme se postupem času srovnat a smířit, chce se mi napsat i dostat do ekonomického područí
   – co se týká Rusů, byť nejsme přímými účastníky aktuálního konfliktu, vytryskla a je hýčkána vlna takové nenávisti, která vykazuje atributy fašismu. Je otázka, co se stane s touto nenávistí po skončení konfliktu. Proti komu se obrátí, už teď je z části přenášena směrem k dezolátstvu. Píšu o těch animozních projevech na netu, ne o oficiálních aktech této vlády, ikdyž…
   – jsme ochotni přepisovat knihy dějepisu, aby se dle soudobé politické objednávky ohýbaly dějiny .

  1. Homere,ono je to tak, že začnu příspěvkem do diskuse, je to ve mně jako v koze, myšlenky se rozjedou, samy se podněcují,jedná druhou a další, tak plynou…až je z toho dlouhé kecání které i končí jinak než začalo. Je mi potěšením, že něčím zaujalo. Že snad nejsem úplně mimo.

 7. Blokády vládních budov.
  Víte někdo, jestli se to týká jenom Prahy? Třeba v Olomouci to bude jak, které budovy konkrétně a kdy?

  1. Motiv není důvod. Tedy nejste-li primitiv.
   Motiv je důvodem k tomu, zdali bych nenašel nějaký důvod k jeho odvolání.
   Důvodem může být třeba prohřešek proti etickému kodexu školy.

   motiv: Byl na demonstraci (hajzl jedenm dodávám si v duchu)

   Tedy podívám se, zda třeba někdy neošahával studentky, což by bylo proti etickému kodexu a tedy důvod k odvolání.

   Takhle by člověk mající motiv řešil situaci v právním státě. Pokud není právní stát, nepotřebuji důvod, stačí motiv.

 8. Sevcik- tot dilema. Stranit takovemu cloveku jen z principu, neni jednoduche. Ani bych se nedivil, kdyby se po seznameni se Sevcikovou cinnosti vetsina diskuteru priklonila na stranu studentu.
  Osobne cloveka, ktery v 80. letech vstoupil do strany, duvod podporovat nemam. Navic je divnej.

  1. Takový nám řídí ČT s rozpočtem přes sedm miliard a ideologicky ovlivňující myšlení většiny lidí v téhle zemi, a nikdo to neřeší.

   1. Tady nikdo nic neresi a vsem je vsechno jedno, cely stat je jen jako, naoko. Ale vetsina se dokaze spravedlive rozhorcit, kdyz ji takovou potrebu media podsunou.

   2. Jeden z těch co v 80. letech vstoupil do strany nám tu dělá prezidenta, tak co se divíte generálnímu řediteli ČT (ten to navíc nestihl, plyšák byl rychlejší)

    1. Ale to víte, že stihl: „Pár hodin po zvolení, v prvním vystoupení v České televizi, lhal nový generální ředitel Petr Dvořák o své minulosti. Usvědčují ho dokumenty z Národního archivu, které mají LN k dispozici. […] LN si ovšem vyžádaly údaje z Národního archivu, které odhalují něco jiného. Na evidenční kartě Petra Dvořáka stojí, že kandidátem se stal již v červnu 1987. A 20. září 1989 pak povýšil na člena strany. Číslo legitimace: 01926322.“

     https://www.lidovky.cz/byznys/novy-sef-ct-dvorak-lhal-byl-radnym-clenem-ksc.A110922_203703_ln-media_ape

  2. Je na tom z hlediska individuální politické odpovědnosti ( klasický kariérní oportunista ) lépe než kterýkoliv člen zcela a jedině úpřimně demokratických novobých i tradičních partají alá ODS, ODA, plus jejich klonů- můžeme se dohadovat, která „generace“ členů jsou více loupeživí zmetci a gauneři.
   Je otázkou času, a ne příliš vzdáleného, kdy na členy tzv. demokratických stran bude nahlížení oprávněně hůře než na členy KSČ …
   V boji proti „komunistům“ se nejvíce „vyznamenávají“ ti, kteří právě z rodin lokálních a profesních prominentní sami pochází … Popřípadě „prozřelí“, obrácení na správnou demo víru …

   1. Zalezi, z jake strany to vezmete. Sam pisete, ze nevetsi antikomunisti se rekrutuji z jistych kruhu, dalo by se dokonce rici rodin.
    Z tehle strany vzato se Sevcikem nemam slitovani. Z druhe strany plati, ze nepritel meho nepritele…atd.
    To si asi kazdy musi vyresit sam, ja osobne mam ale s podporou Sevcika vazne problemy, mensi zlo se mi uz nejak zajedlo.

    1. Vy zase zmiňujete limitu vstupu v letech osmdesátých. Kontruji tedy odpovědností, osobní vinou za vstup do tzv. Demokratických partají, po převratu jednoznačně státem chráněnému organizovanému zločinu, kdy bylo během velmi krátké doby zřejmé, o co vlastně jde, horizont směřování jak v ekonomické, politické, tak sociální oblasti… Dá se konstatovat, že ona míra osobní odpovědnosti je v případě „demokratů“ násobně “ vyšší-vždyť jim bylo „všechno jasné za socíku“, disponovali vcelku kvalitním vzděláním, media zdaleka tak nedefomovala realitu, neměla takové dominantní postavení, sociálně nuceni nebyli-nedostatkem netrpěli,nikdo přece nikoho k ničemu nenutil, a vše bylo a je postaveno na osobní individuální aktivitě – ve všem. Není na co se vymlouvat.
     Ševčík ochutnává v koncentrované podobě samé dobroty, kterými častoval oponenty v letech devadesátých ( byli tehdy dva liberálně tržní téměř „kosí bratři“, Ševčík a Schwarz ) , nicméně dnešní forma, styl, provedení likvidace, je podstatně sofistikovanější než tehdy …
     Je to tak, že mnozí komunisto-bijci pochází z rodin, kde minimálně jeden z rodičů byl společensky, sociálně, profesně nad průměrem, a byli s režimem nějak spjati, konzumovali automaticky nadstandart.
     Zároveň se však stavěli do pozice rebela -mládí, ne … A koho že dnes tito jenom připomínají…
     U stávajících oponentů Ševčíka ovšem jde o šprajc ideologického, ideového původu – nepoužili žádné reálné důkazy, flagrantní pochybení, nepostavili požadavek na závažném neplnění, porušení, obejít, nedodržení pravidel, na čemkoliv uchopitelném, ale na „porušení kodexu“, které by se lehce dalo obrátit o 180° , ovšem za jiné politické konstalace .
     Nejde ani tak o „Ševčíka“ jako o jeho jakési renomé mezi lidem obecným- i když alternativě příznivě nakloněných známých „ekonomů“ mnoho není, respektive téměř nikdo si nechce s ní zadat a přijít o lukrativní post v libtardí matce, nebo spřízněných médiích. Z tohoto pohledu, a i díky tomu, že do soboty nebyl přímo veřejně nazván, zařazen co by „dezolát“ je ( byla ) jeho osoba pro alternativu J. Rajchla, a pro ty ostatni též, potřebným přínosem .
     Alternativa-sice nevím proč, páč tlačenice odborníků u jejichmlídrů se jaksi nekoná-opovrhuje i personou, jako je Švihlíková…
     Proč se tak děje nejenom v osobě Švihlíkové, je věcí alternativy, ale když sebevražda, tak ideologicky čistá.
     Navíc, po sobotě by mělo i salónním alternativním ideologickým stratégům jasné, že ohledy se brát nebudou.
     Ukrohadr na Muzeu NEMÁ CO DĚLAT, Ukrhadr na Svatovítské katedrále je na násilnou defenestraci, Ukrohadry všude nemají co dělat, musí okamžitě dolů.
     Jenže Demolice, Policie a kolaboranti, fanatici petikolky je budou bránit, stejně jako Ukroše – jde také o parazity a nácky.
     Velice dobře všichni vědí, že ke střetu dojde tak jako tak, ať už s Fialenko gangem, policajty a perspektivní i s ukronácky, kteří začínají být čím dál více drzí, vyhrožují už i v médiích, požadují, skoro rozkazují, páč jsou pod ochranou demolice- zatím. Časem ji bude potřebovat strategicky hubu držící český Pepík, a bude mu to patřit.
     Ukroš není Germán, a jestli je větší svině co by otrokem, se na vladtní kůži rozhodla vyzkoušet Česká veřejnost.
     Čeští politici tomu silně napomohli, dokonce se o plebs , zdroje, budoucnost zmijovej šábli – a velká část elektorátu řve rozkoší, či přímo jako Řeporyjec české svině nenávidí…
     Klidně že mne dělejte idiota, radikála, extremistu, hlupáka, omezence, atd., ale všichni to cítí v kostech, všichni trochu empatičtí a předvídaví tuší…
     A to vše je extrémní zkratka…
     Ševčík je další padlý anděl, a je otázkou, zda bude přijat a zařazen do chóru prozatím jedné profilované části alternativy …
     Je úsměvné, že ač právě alternativa by si měla uvědomit, s čím má tu čest, jaká skutečná obluda a příšera vládne, chová se a maluje ji v růžových barvách panenky Barbie…

     1. „U stávajících oponentů Ševčíka ovšem jde o šprajc ideologického, ideového původu“
      Mozna ani to ne, ze strany studentu jde o beznou rebelii, ovsem na nevidane urovni, jiz umoznilo BLM a dalsi progresivisticka hnuti. Ze strany dospelych jde bud o aktivni konkurencni boj (zbavi s Sevcika), anebo o prosty strach (proc si delat kvuli nejakemu Sevcikovi problemy, pujdu s proudem).
      Lehce jsem si nastudoval vice vyjadreni studentu, jako vzor by slouzila vypoved jedne divky:
      „Nechceme se stydet za dekana, navic je to byvaly komunista a tak.“
      Hezky srovnane tri soucasti prazdnoty:
      1) subjektivni: opet je tu jakysi iracionalni stud, coz je jasne z venku implantovana myslenka
      2) objektivne historicka: je to byvaly komunista- devce netusi, co mluvi, opet prevzaty narativ
      3) intelektualne- impotentni: „a tak“, mozna nejdulezitejsi slozka projevu. Pote, co vycerpala predchazejici cizi vlivy, sama uz nic vymyslet nedokaze q jelikoz nevi, proc protestuje, vyslo ji „a tak“. Zaroven je to volani o pomoc- sounalezitost.
      Mladi jsou chudaci a na vymyti jejich mozku nesou vinu jejich rodice (s celou generaci svych vrstevniku).
      Tady padla kosa na kamen- letargicka a apaticka ceska spolecnost se zbavila komunistu, kteri primarne nechteli ublizovat a dobrovolne se uchylila do sparu profesionalu, kteri si s ni delaji, co chteji. Komunisti to mysleli dobre, ale delali to blbe, zatimco tihle to mysli zle, ale delaji to dobre.

      Jinak nejsme ve sporu, ja ve svych prispevcich vyse liberalni vykuky a bezskrupulozni privatizatory vubec neresil, kladl jsem si ciste otazku, zda-li mam podporit Sevcika a dosel jsem k tomu, ze na nej kaslu, at si ho ukrizuji na Samuelsonove tluste ucebnici ekonomie.

      1. Nemám, co bych dodal – rozbor i kategorizace onoho „protestu“ sedí. Jen podotknu něco na téma práh akceptovatelnosti, a s tím spojenou i kategorizaci.
       Je děsivé, že to, co předvádí „budoucí jelita“ ( chraň nás Pánbůh) díky dnešní realitě bereme jako „běžnou rebelii“, ovšem na nevídané úrovni, což je luxusní formulace.
       Děti to již dávno nejsou – jde o charakterově, osobnostně hotové, zformované jedince. O podílu rodičů netřeba spekulovat, svůj díl vinny nesou i poměry ve školství jako celku. Finální a smrtící přísadou toho koktejlů je děsivý vliv jak oněch zvráceností, jímž se dostává oficiální podpory, tak jejích nositelů, ať jde o ziskové neziskovky, nebo zainteresované politické strany a hnutí.
       Mladé bych za chudáky nepovažoval – vyrostli v tomto prostředí, berou ho za své, rozumí mu, identifikují se s ním – jen buď vůbec, nebo mylně vyhodnocují razantní změny v existenci, funkčnosti mnoha nástrojů, za jejíchž existenci, či pro jejich existenci a funkčnost bojovali, trpěli, riskovali existenci, omezovali se, jejich budoucí fatální dopad na podobu jejich bytí možná už v mladém věku, nemluvě o postproduktivní fázi, jenž se dá nazvat likvidační.
       Zmiňovat možné komplikace během přibývajícími let nemá smysl – nevěří, zatím to funguje, a ono to nějak dopadne.
       Nepřenositelné zkušenosti, kdy mladá generace odhodlaně bojuje, podporuje a adoruje návrat do nevábné minulosti, v důsledcích ostrou stratifikaci …
       Prázdnota, mentálně-myšlenková prázdnota, v lepším případě extrémní povrchnost az pokrytectví, je dnes vlastně základní stavební kostrou a materiálem jak mediálním, tak politickým …
       Vysíláme, přijímáme, registrujeme a zpracováváme signály …
       Česká společnost je především vychcaná, a bez zábran podpoří prodej vlastní matky, když z toho kápne. Máme v sobě omezenou míru solidarity, sounáležitosti a především instinkt: každý sám za sebe. Spojuje nás nechuť cokoliv riskovat, nedej bože vytrvalost a tlak na zásady, pravidla: i ohlodaná kost správně a včas předhozená davu znamená konec i jen platonické rebelie …
       A co je příznačné, co proběhlé 3 dekády potvrzují, a poslední 3 volby demonstrují, je fakt, že v Bohemii plebs volí TÉMĚŘ VŽDY PROTI SVÝM ZÁJMŮM… S gestem a úsměvem, nedej bože mu v tom bránit…
       Ostatně v souvislosti s institutem voleb, a neustálým mylným až zvráceným omlouváním elektorátu ve stylu posvátných krav, co by obětí zlých pol.stran jsem se rozepsal pod jiným článkem před pár dny…
       Předposlední odstavec vše ve zkratce kompletně hodnotí, komentuje, glosuje. Věta: Komunisti to mysleli … je brilantní .
       A co se týče onoho Ševčíka – ač v minulosti rozhodně bez chyb nebyl a není, myslím, že přece jen ví, o čem mluví, a co by odbornou posilu by jej Alternativa měla ( pokud jmenovaný sám neodmítne ) oslovit, zaštítit.
       Zatím Alternativa doslova šeredí s „mozky“, s odborníky, které veřejnost často vnímá kladně, jako autority. A těch se právě alternativě nedostává …
       Bohužel se takto projevuje nepřipravenost, neschopnost oslovit, přijmout silnou osobnost, dát jí prostor včetně jisté míry ochrany, etc., čímž myslím odborné persony obecně.
       Jinak jsem vůči Ševčíkovi vcelku velmi reservovaným…

   1. Obzvláště ti z iniciativy : S komunisty se nemluví 🤣 , kteří ve své humanitárně-mentální velikosti zaujali flek mezi jeho poradci … To nevymyslíš… Idioti ( pravda, většinou umjelci ) kteří s křížkem po funuse a s velkou slávou TV kamer v nedávné minulosti zplodí těžce antikomunistickou petici podporují v posledních prezidentských volbách esenci kariérního hajzla, co vlezl ke komunistům kvůli osobnímu prospěchu, po plyši náhle procitl co by téměř TŘICETILETÝ voják, rychle se zorientovat, pokládal vlastní přísahu a upsal se za solidní stříbrné původnímu nepříteli…
    Chytráci a IQ TOTO nadělení ve flanelové nadšeně volí, propagují, poradce dělají…
    Je to otřesné zrcadlo jak těch dementú z té petice , http://www.sds.cz/docs/prectete/e_kolekt/s_k_s_n.htm
    tak voličů …
    Jsme v Čechách …

  1. Prezident Pavel: “Že je ze mě ikona? Až rozhodnu o důchodech, nebude to tak horké!” (Acz).

   Tak nakonec o důchodech rozhoduje sám rozvědčík Pávek.

    1. Ikona? To je něco pravoslavného, ne?
     Tak nevím, zda to není proruská urážka nebo dokonce tresný čin…?
     Tak takhle ne, soudruzi!

     1. Ne ne. Ikona je i Gréta Aspergrová, ikona grýndýlu. Záleží na tom, kdo je na té ikoně vyobrazen a kdo se k ní modlí.
      Kolektivní Západ se modlí k jiným ikonám, než agrresivní russáci.
      😀

       1. Venda nechť má klid ve všech třech urnách.
        Tohle je narážka na výslovnost slova agrrese nějterých mluvících hlav na ČRo.
        V naší / vaší to asi bude podobné.
        Čím znělejšši rrr, tím větší trrotl. Aspoň tedy z mého pohledu. Ovšem současně i tím větší prémie a rychlejší postup na služebním žebříčku.
        Nejkvalitnější rrrr má asi Tachecí, Fištejn a Mitrofanov a … je to holt tuhý boj o zrno.
        Kokokodák
        😀

     2. Už kdysi, jeden počítačový kolega se rozhořčoval nad termínem „ikona“. Když přece máme termín piktogram, což je lingvisticky navíc mnohem vystihující.

      Ale se svým tehdejším heslem „vraťte ikony do pravoslavných chrámů“ se stal směšným.
      Jo, také proslul nechutí nazývat polohovací zařízení „myší“… Tak ho to mohutně znechutilo, že léta pohyboval s počítačovou krysou… než tak nějak vyměkl.
      😀

 9. Symboly…..A další, jako A, H, 44…. symboly, symboly symbolů, zástupné symboly, zástupné symboly zástupných symbolů…podle „znalců“ z oboru hákologie.
  Ovšem, jak nyní pozorujeme, používá – li takové symboly „vodná“ strana, je to přehlíženo. Protože, „Třídně musíš myslet, soudruhu, třídně!“
  Že exkvizitoři, „dělníci práva“ nejsou až na výjimky nejostřejší politologické tužky v justičním penálu je obecně známo. To se s nimi táhne od dob minulých, a popřevratová generace je v tomto , ve znalostech historických a všeobecných katastrofální. Ne, nedělám si legraci, když i na výpočet nedosahující náročnosti trojčlenky je zapotřebí znalce. Co mě však vyděsilo, že i tak zkušená harcovnice Marie Benešová připustila možnost stíhání za šíření Marxova Kapitálu, jako propagace hnutí…. Po odborné stránce lze s Marxem polemizovat, ale že někdo je schopen až takto… Nepovažuji se za kdovíjak inteligentního a vzdělaného, jsem takový Brouk Pytlík, jenže když už i já si všimnu….Úroveň všeobecného vzdělání, všeobecných vědomostí, znalostí, katastrofálně klesá. Naproti tomu s mašíbly jako by se roztrhl pytel. Jestliže v něčem doháníme „vyspělý Západ“, pak v tomhle. Kdy i u nás dojde na „Opičí proces?“ Na to, že názor, že Země je plochá je stejně hodnotný jako názor jiný? Že přesvědčení o plochosti a nositelé toho učení budou justičně chráněni před „hanobením“? Dojde na trestání za „popírání, schvalování, podněcování ke globálnímu oteplování? Pokud možno za to všechno dohromady…
  Onehdy jsem si postěžoval, že lecos mi nyní připomíná dobu „normalizace“. „Kdyby normalizace, to jsou padesátky,“ odpověděl mi….komunista. Jeden z těch „spravedlivých“. Jeho děda, jeden ze zakladatelů, dostával po hubě od rakouských četníků, republikových četníků, gestapo s ním zacházelo relativně nejslušněji… když přežil lágr tak po osmačtyřicátém skončil v komunistickém, přežil…měl co vyprávět.
  Tak jsme se dostali až k Protektorátu, „Druhé republice“…. až do středověku a tehdejším procesům. Pořád to samé. Hovada, blbci, hovada, blbci. Jen dnes, díky technologiím hovada a blbci mají větší akční radius. Až globální.
  Kdysi jsem si říkal, jak je možné, že ti komunisti mohou být tak blbí. Jak nyní poznávám mladé „demokraty“, odpovídám si, že snadno.
  Pročetl jsem koncil Kostnický, už jsem za Lipanami, králem „Holcem“, čeká mě Jiří z Poděbrad, pak Rudolf II… Kam mě úvahy zanesly….Stále nacházím paralely s dneškem…. Přemýšlím o podzimu, o nedávné „demonstraci“, co znělo z pódia.
  Vidláku, do čeho ses to pustil, a především s kým… Kam i tohle směřuje… V nynější obecné kultuře.
  Na barikády! Jenže za barikádami je co? Jen jiná varianta téhož středověku, mumlající Krleš, Krleš?
  Viděl jsem ty tváře u Muzea. Jistě, na radikální hnutí se nabaluje leckdo. Jenže ty tváře…. Jako bych viděl dav kácející Divišovu „povětrnostní mašinu“… dav vyhazující zámecký inventář z oken, co se nerozbilo, skončilo v chalupách…pak ze zámku prasečák. Všeobecný úpadek… sám zažil. Klavír Ressler prodán, alespoň že prodán za pár švestek, co s ním, bude na něj někdo hrát? Aby…na jeho místo přišel kulečník. Na ten už nedošlo. To místo zůstalo prázdné. Alespoň že tak. Hůř dopadl klavír po známém skladateli a dirigentovi. Steinway vytlačený na déšť a rozštípaný. Jeho místo zaujal…kulečník. Ten byl vzorem i pro ono popsané. Tak by bylo možno pokračovat. Všeobecný úpadek. Někdejší šlechta stavěla chrámy, podporovala umění a vědu, kupovala muzikanty. Nynější „šlechta“ kupuje fotbalové gladiátory. Elita.
  Ti nahoře napodobovaní těmi dole. Rozštípané Steinwaye nahrazované kulečníky. Šmíra nahoře napodobovaná dole.
  Kocourem zmíněnými symboly a úvaha o nich mě zavedla až k tomuto.
  Vidláku, já bych raději to obrození. Ve všem.

  1. Ta „zkušená harcovnice“ má za sebou mnohem víc pořádných škraloupů, které by leckoho vyděsily.

   Vlastně ani nevím, kde přesně se vzal mýtus, že byla ve funkci kvůli hájení práva nebo dokonce spravedlnosti.

  2. Proč sakra neustále oslovení „soudruzi“, když dávno platí „soukmenovci“… Navíc, jak „moudře a vizionářsky“ v jedné diskuzi na nejmenovaném, echt kvalitním webu jedna z tam se roctajících duší na námitku kohosi, že Pávek jest komunistou na Hradě odpověděla: Ne, na Hradě není komunista, ale převlékač kabátů. Komunisté jsou jinde…
   Ono to vnitřní logiku má, ne, že ne …

  3. Až jsem málem zamáčkl slzu co by tryznu za středověkem, robotou, nevolnictvím, právem první noci, a vůbec všem výdobytkům těch úžasných staletí, kdy odpovědně vládla , a hory dobroty přinášela, navýsost vzdělaná, velkorysá, zcela filantropická, empatická, solidární, pokroková, sociálně citlivá, rozpočtově odpovědná a múzám zaslíbená šlechta…
   Jak dědičné královské a císařské rody zvelebovaly své državy, země, staraly se o blaho obyvatelstva ve všech směrech, jak citlivě spravovaly ovládaná území …
   Zřejmě dobrý dodavatel …

    1. On si nikdo nevezme tužku a nepoznamená si, jak dlouho vydržel ten nebo onen společenský systém. Já to jednou dělal. Otrokářství! Demokracie je druhá odzadu, hned po komunismu. Prvobytně pospolná bohužel nemá v podstatě žádná data. Je možné, že by vyhrála.

  4. „dostával po hubě od rakouských četníků, republikových četníků, gestapo s ním zacházelo relativně nejslušněji“
   Tak to byl konfident.

    1. Jasně, Gestapo byli prostě takoví pragmatičtí slušní chlapi. Jen profese, nic více…
     Proti první republice a četnictvu prostě výrazné zlepšení…

    2. Opravdu ? Bylo by zajímavé konfrontovat tento názor se zkušenostmi „klientů“ té navýsost pouze po informacích toužící organizací…Skoro by je jeden považoval, dle Vašeho hodnocení, za salónní spolek luštitelů záhad a křížovek. Relativizace je tak okouzlující…

 10. Dnes skvělé, 6x lepší než Váš sobotní projev na Václaváku. Ty dva odstavce před „Chce se mi blejt“ jste si měl schovat do nějakého přístího projevu.

  Pokud by to mělo zarezonovat, použije režim bagatelizaci – vždyť nikdo nikoho neodvolává… Jen doporučuje.
  A ministr školství nám představuje svoji vizi akademické svobody facebookovým statusem:
  „Děkan Ševčík představuje pro VŠE reputační problém a domnívám se, že jeho setrvání ve funkci je s ohledem na opakované excesy neudržitelné.
  Ministr školství nemá žádné právní nástroje na jeho odvolání.
  Případem porušování etického kodexu VŠE z jeho strany se zabývají příslušné orgány školy.“

  1. „s ohledem na opakované excesy“

   Hmm, takze nesouhlasit s tim, jak soucasni papalasi vedou zem do prdele je exces.
   Bolsevik je evidentne zpatky, a ani to moc nebolelo.

   1. To mne na tom asi bavi (priznavam, dost zvracene) bavi nejvic. Ti ,co meli vzdycky plnou hubu svobody a demokracie rozjeli neprosto nepokryte plnotucny bolsevik revival.

 11. Mimochodem, kdo si taky všiml, že všechny fotky „schvalovačů ruské agrese“ uveřejněné v režimních sdělovadlech, jsou zásadně zezadu? Zřejmě na tuhle část nestačí ani scallopi, takže je potřeba je pro příště recyklovat a neprofláknout hned.

 12. Od 2. ledna 1986 byl veden v seznamu pod registračním číslem 176727 u Zpravodajské správy Generálního štábu ČSLA

  1. Po zvolení kovaného komunistického rozvědčíka cvičeného na tajného agenta s právem zabíjet a s vázacím aktem podepsaným s GRU a KGB za prezidenta je jakékoli šermování něčí komunistickou či StB minulostí naprosto bezpředmětné.

   1. Jo jistě, a dokonce i plně souhlasím, jen mám dva droboulinké problémy.
    – u lidí jež vzývali před sameťákem vedoucí úlohu stryny z nichž se posléze stali ti největší vyznavači kapitalistických hodnot, jsem ve střehu. Nikdy z nich nevzejde nic dobrého. Zeman, Babiš, Pavel a mnoho dalších. Například, Otec Igor Fiala po válce vstoupil do KSČ. Vím, je to „jen“ otec, ale ta výchova.
    – Vidlák prapodivně a vcelku pravidelně nabídne člověka, za něhoj je možné se stydět.

    1. Vidite, tak ja to mam uplne naopak.
     Pokud nekdo vstoupil do KSC v r. 1945, tak mi to vubec nevadi. Byla takova atmosfera a doba. Osvobozeni.

     V 50. letech nebo po roce ’68, tam je to podstatne horsi.
     Pavek podle jeho vlastnich slov vysvetloval spoluzakum, jak jsou spojenecke armady v Ceskoslovensku prinosem.

     Nevim, kdy do partaje vlezl Sevcik, ale po nanebevzeti Pavka, uz na Stb, KSC SSM uplne seru.
     A to jsem jeste ani nezacal o jeho manzelce. Ona byla politruk…

     1. Drahý Sekuro, nepochopil jste, škoda.
      Nevadí když kdokoli kdykoli vstoupí do KSČ. Má nějakou představu o způsobu organizování společnosti, tož to mu nelze vyčítat. Dokonce nevadí, když si ten názor podrží po celý život. Úskalí začne číhat v okamžiku, když se z něj najednou stane pravý opak, tedy komunismus fuj, vivat kapitalismus.
      Já těmto lidem nevěřím, neb naopak věřím, že kdyby se to najednou otočilo a zvítězil komunismus, jistě by přišli s verzí, že to vlastně byl jen krycí manévr jak zničit kapitalismus, neb oni byli stále přesvědčení, že komunismus je to nejlepší co nás mohlo potkat.

      Ne né. Jak zde blahé paměti uvedl Zakladatel: Příčinou krize je morální bída.(Tomáš Baťa)
      S Ševčíky jdeme do prdele ve zrychlené verzi.

      1. Drahy Vestce,
       zijte si ve svem dokonalem svete, ja ziju v realite.
       Pamatuju 80. leta. Bolsevik se zdal byl zabetonovan na dalsich tisic let.
       Kdo se chtel uplatnit ve svem oboru, tak mel dve moznosti:
       vlezt do partaje, nebo emigrovat.
       Zustat nekde mezi znamenalo zapomenout na jakykoli sluzxebni postup a tak dale.
       Me se prevlekani kabatu nelibi, ale nejsem typ, ktery haze vsechny do stejneho pytle.
       Proto bych treba Zemana a Pavla do jedne vety vedle sebe nedaval.

 13. Rád bych věděl, jestli je dnes Ševčík smutnej a nechápe jak se to takhle mohlo stát, nebo se naopak směje, jak mu to všechno přesně vyšlo.

   1. No uvidíme jak se soudruh 107 osvědčí. Soudruh Ševčík by jej mohl vcelku uspokojivě nahradit. Máí na to i rozvědčikovské školení. Naši staří soudruzi si s novodobými soudruhy USA mohou láskyplně padnout kolem krku.
    Těžko říct zdali se odehrává komedie, nebo tragikomedie.

    1. Věštče, pročpak jste tu nepsal tučným fontem o presidentu Pavlovi před volbami? To vás asi nebralo, kdežto Ševčík vás řádně irituje.
     Máte dojem, že vyhodit člověka za to, že se účastnil demonstrace a požadavků na sundání vlajky cizího státu z NM, je v pořádku, pokud tento byl od roku 84 v KSČ? Vyhazovat se nesmí jen bezpartijní, anebo jak to věštíte?

 14. Ještě čekám, jak Anonym vysvětlí Ševčíkovo mnohaleté odcházení pro neodbornost s tím načasováním den po demošce a fotky zobrazující Ševčíka na schodech Muzea.
  Dle mého jinak pravděpodobnost „milion ku jedné“.

 15. Dneska má službu ne zcela ostrá tužka v penále, ale o to aktivnější – holt na tohleto furt není dost materiálu. Nicméně je zcela zřejmé to odkopání – jak je v ohrožení pevnost ideologického ukotvení, jdou nějaké – i teoretické – akademické svobody stranou. Čouhá to z něj jako zlodějna z odesáka.
  Tak a teď můžeš začít odklánět, kundo (to abys tady měl taky nějaký slovíčko ze svých oblíbených výrazů).

  1. Já jen doufám, že je aspoň za tuto chválihodnou činnost slušně honorován… Alespoň dříve, na rozdíl od prostých fízlů, byli provokatéři docela slušně placený…

 16. Ševčík bude pověšen pro výstrahu ostatním, podobnost čistě náhodná.
  Článek o Rajchlovi jsem četl, otázka je,proč u toho figuruje,přeci s tím mohl počítat že je to nedořešeno a můžou to na něj vytáhnout.

 17. Trochu spomiek nezaškodí. V 1968 začal obrodný proces. Podpora spoločnosti v tento proces bola neskutočná. V auguste prišli spojenecké vojská VZ. V ten deň sme cestovali z Česka na Slovensko. To oduševnenie a jednota celej spoločnosti proti zásahu VZ bola neskutočná. Tak šiel čas a prišla v 1970 normalizácia v podobe previerok. A všetko bolo v hajzlu. Otec učil na VŠ a previerkové otázky zneli: Bol vstup vojsk do ČSSR nutný? Otec: Nie. Prečo ste podporoval kontrarevolúciu v NR okrese a dokonca ste bol vedúcim kádrom? Otec: Nebol som, len som mal iný názor. Vyhodili otca, zopár študentov a bolo vymaľované. Žiadne petície, žiadne protesty študentov proti tejto šikane. Proste rozvracať republiku si nedáme. Dnes si tiež republiku rozvracať nedáme, nedáte 🙂

    1. Stačí na jednání senátu vysvětlit, podle jakého klíče se odměny rozdělují a proč lidé v týmu protikandidáta na děkana měli najednou odměny stopnuté.

     1. Že by „kolega“ , kamarád, bratr v klávesnici, na Vidlákova bratra upozorňujícího, odpovědného a společensky angažovaného „knihovníka“ z AV ? Dokonce i časová posloupnost sedí … Detaily odměňování, nota bene odměn nad rámec platového zařazení, jsou většinou známy omezenému, prostředí a person znalému okolí … Nebo že by „jiné“, bezpečnostní zdroje ?

   1. Apropo, řádný průvan si zaslouží nejen za nestydaté kupčení s tituly celá tzv. Akademická zóna, akademická obec. Stačilo, co se objevilo na adresu Drahoš, nicméně v dobách před pár lety se občas na různých webech objevovaly vcelku šokující infa že zákulisí oné Akademické obce, toliko spíše obchodní a vlivové společnosti s neomezeným ručením státu…
    Vysoké školství je výstavní skříní libtardů … Nebo snad ne ?

     1. Teď jsem pochopil, proč tě občas nesmažou a dovolí ti cintat tvé hámotiny: ty máš, chlapče, nervy úplně v kýblu. A je dobře, že nám to tak okatě předvádíš.

      Zbývá jen odhalit důvod tvého neklidu – já budu hádat: nedostal ses do pořadníku na místo u kola stratujíciho Boeingu! To je ovšem vážné, ale ještě bys mohl mít šanci. Zkus chodit kanálama, však víš, jak se to osvědčilo třeba Kaddafímu.

      Odvahu!

  1. RE ten z Rajky :
   No a vidíte to. Mého manžela, který byl také vlastníkem rudé knížky, se u prověrky zeptali, jestli byl v Moskvě.
   Řekl že ano. Pak se ho zeptali, co mu tam nejvíc chutnalo . Řekl název nějakého pokrmu, už nevím kterého.
   Prošel hladce.
   Byl naprosto apolitický. Pražskému jaru fandil, okupaci aktivně odsoudil, ale když viděl že je vymalováno, tak se hodil do klidu.
   Soudruzi nebyli blbci a věděli, že by byla velká škoda ztratit zkušeného odborníka. Kdyby na něj tlačili, tak by pochopitelně okupaci odsoudil. A na jeho místo by musel přijmout méně zdatného pracovníka.
   A navíc, u těch prověrek někde seděli sekerníci a jinde zas rozumnější souzi.

  1. Evropská civilizace, troubo.
   Ale uznávám, že to k42 přehnal, EU už má s evropskou civilizací společné jen to E v názvu.

   1. Myslíte si, že například kultura Evenků či Burjatů je součástí evropské civilizace, troubo?
    Ale uznávám, že klávesnice snese hodně.
    Pište dál, rád se pobavím.

    1. Tak jo, pro vaše pobavení….
     „Sámové (Laponci) jsou jediní domorodí obyvatelé Skandinávie, kteří jsou uznáváni a chráněni v rámci mezinárodních úmluv o domorodých národech a jsou tedy nejsevernějším původním obyvatelstvem Evropy.“
     ….a ta klávesnice se hlavně musí umět používat.

   2. Předpona eu- v řečtině znamená „dobrý“, „správně vyvinutý“…

    eu-thanasie = dobrá smrt
    eu-karyotní (buňka) = s plně vyvinutým jádrem
    eu-centrická poloha = společný počátek více souřadných systémů („dobrý střed“)

    EU není zkratka.
    EU je ryzí dobro samo o sobě… Dobro bez přívlasku.

    Bazinga.

     1. Zajímavá myšlénka. K tomu eunuchovi :

      Erotika, erotika,
      proč se nás tak mocně týká?
      Oč by bylo méně bolu
      kolem kamen, kolem stolu,
      oč by bylo více síly
      pro sekery, dláta, pily,
      pro lopaty, pro motyky
      nebýti té erotiky.

      Možná má fakt ta předpona EU- něco do sebe.
      🤔

  2. Další funkčně negramotný: psal jsem evropská civilizace sahá až po Vladivostok.
   Evropa geograficky končí na hranicích Uralu.

   Ano, sahá. Je tam právo, odvozené z římského práva, kultura odvozená od antických kořenů a hlavním náboženstvím je pravoslaví – druh křesťanství, BTW ke křesťanským kořenům o něco blíže než římské katolictví. Je tam oceňována občanská společnost, stejně jako racionální věda a evropská kultura. Jinými slovy, z lidského hlediska to není východní Asie, ale evropská država.

 18. „Stejně jako vaši předchůdci nejprve pěkně kolaborovali s komunisty a pak, když už to nebylo nebezpečné, byli největší bojovníci proti krotké a neškodné KSČM.“

  Brilantní a důležitý postřeh. Zejména, při pohledu s jakou „statečností“ se dnešní poserové ze „Sorosjugend“ vrhají s barvami a kladivy na hroby a pomníky rudoarmějců, kteří tu padli, aby jejich dědové mohli žít.
  Nebo útoky na obyčejné obchůdky s ruskými potravinami, které musely koncem jara 2023 zavřít, protože už nemohly dál sanovat škody po vandalech za pasivity současné policie ( která už několik let mlčky toleruje i útoky na hrstku posledních komunistů, leckdy důchodců s malými dětmi, kteří bývají pravidelně napadáni při miniprůvodu na 1.máje…).

  Bůh ztrestej všechny, kdo páchají zlo.

  1. To se dalo čekat, aspoň já si říkal, kdy něco podobného přijde? A je to tady! Od totality nečekejte slitování.

   1. Obávám se, že to může být i pravda. Na Rajchlovi mi dosud vadilo, že to jako bafuňář, v prostředí českého fotbalu, dotáhl hodně vysoko.
    Každopádně uvidíme časem, co se z toho vyvine. Pokud to Rajchl chlapsky ustojí (nezamete pod koberec a bude žádat omluvu), má můj hlas ve volbách.

  2. Pro VT:
   Vy pořád ještě chodíte číst ty sračky na Seznamu.cz? 😲 A to jste si dosud ještě nestačil všimnout „kvalitní investigace“ těchto tří autorů? 🙄 A nenapadlo Vás, že třeba zazněl příkaz vyhrabávání špíny za každou cenu, i kdyby si ji měli napůl nebo zcela vymyslet 🤦‍♀️
   Ale buďme spravedliví – překvapivě tam mají větu: „Jindřich Rajchl dodnes z ničeho obviněn nebyl, v kauze zůstává svědkem“.
   PS – zkuste ještě prošmejdit další žumpu: Forum24 – jistě tam objevíte taky nějakou perlu (ta už ovšem bude úplně vylhaná – ty se s tím nemažou 😂)

 19. ad „Bude to na úrovni podpisu Anticharty, za kterou se pak různí Svěráci stydí dodnes a snaží se svou hanbu zahalit do moralizovaného komunistobijectví… Tak hrdinně bojovali proti KSČM, až si na Hrad zvolili komunistického rozvědčíka, který byl v režimních strukturách zaháčkován naprosto dokonale a ještě to po volbách drze přiznal.“ – no, zmrd Svěrák se za to stydí natolik, že při inauguraci svého oblíbeného komunistického rozvědčíka za prezidenta, radostně kynul davům z okna Pražského hradu, stejně, jako k dnešnímu výročí před 84 lety kynul davům jeden rakouskej frajtr!

 20. Profil jednoho profesionálního dezinformátora
  Na Britských listech (přetiskl to i Seznam) se objevil článek profesionálního dezinformátora Karla Dolejšího. Článek je plný snadno vyvratitelných lží. Např: „V sobotu se sešlo na akci populistické strany PRO plné Václavské náměstí radikalizovaných čechyčechů, často s otevřeně nesenými ruskými symboly.!
  Na filozofické fakultě UK by se měla učit sémantika, aby pana Dolejší znal význam slova „často“. Pokud je mi známo, u Muzea, prokazatelně po ukončení demonstrace, která se konala na Václavském náměstí, byl zadržen jeden borec, který měl na batohu na suchém zipu připevněné písmeno Z. Nebylo to tedy ani na místě, ani v době, kdy se konala demonstrace. Z dalších 99999 lidí nikdy žádný proruský symbol, ani otevřeně, ani skrytě, nenesl. Celý článek jako jako vystřižený z nacistického Der Stürmer.
  Na Britských listech je k nahlédnutí profil pana dezinformátora a je to opravdu počtečníčko.
  V letech 1990 – 1991 místopředseda hnutí Demokratická levice a člen sdružení Levá alternativa — hnutí za samosprávný a demokratický socialismus.
  Spolupráce s Hnutím Duha a Dětmi Země. Podílel se na založení Nezávislého sociálně ekologického hnutí.V letech 2006 – 2008 tiskový mluvčí Greenpeace ČR. V současnosti redaktor Britských listů.

  1. Je velkou otázkou, jestli písmeno Z na batohu znamenalo souhlas s válkou, nebo to bylo znamení Generace Z, tj. generace let 1997–2012.
   S písmenem Z je prostě problém. Není to žádný oficiální znak Ruské federace, jen grafický symbol, načmáraný na techniku, který měl odlišit jednotlivé jednotky. Pokud je mi známo, tak Rusové používali i jiné grafické symboly, třeba V. Což není znak azbuky.
   Podle mého názoru nějaké pokusy o trestní stíhání na základě znaku Z jsou projevem paranoidního myšlení.

   1. Stíhali jsme jen náznak svastiky, nějaká čísla jako 18, 88 atd., teď bude „toxické“ i V a Z.
    Nakonec bude nebezpečné cokoliv napsaného, cokoliv co připomíná písmeno.
    Člověk neví, jestli se má smát nebo plakat.

    1. Mohli bychom ještě přitvrdit!
     R jako Rossía
     M jako Moskali
     P jako Putin
     K jako Krym…
     Atd. Neříkejte mi, že by se nenašly „špatné věci“ na každé písmeno abecedy.
     Kdo umí číst a psát je tím automaticky podezřelý!

   2. Je velkou otázkou, jestli písmeno Z na batohu znamenalo souhlas s válkou, nebo to bylo znamení Generace Z, tj. generace let 1997–2012.
    S písmenem Z je prostě problém.


    Jak si pamatuju ze starsich filmu

    o tom co to znamena rozhodujeme my strana a lid
    i kdyby to meli byt chlebicky pro zdenka

    1. Ja nejdriv myslel, ze mel nejaky transparent s pismenem Z.
     Tohle uz je jak hon na carodejnice.

     Kdyz byl popularni film Pulp Fiction, tak si pamatuju, ze par lidi melo privesek na klicich Z, jako jadna z postav v tom filmu.

     1. Na druhou stranu, vše se dá „vysvětlit“, okecat, udělat z toho banální věc, takovou drobnost…
      Například Reuters zveřejnila fotku ukrajinského tanku s nacistickou symbolikou. To se nedalo jen tak přejít.
      https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-ukrajinske-tanky-na-sobe-mely-nemecke-krize-chyba-jednotlivce-priznal-kyjev-40422039?amp=1
      A vysvětlení pana Švamberka je prosté!
      „…obě strany konfliktu používaly na počátku konfliktu stejnou techniku sovětského původu a bylo potřeba maximálně omezit riziko, že budou vojáci střílet po vlastní technice. Kříž je mnohem viditelnější, než ukrajinská vlajka, protože modrá barva splývá s kamuflážním nátěrem.
      Jednoduchý, čistě bílý trámový kříž sice připomínal ty, které použil wehrmacht v roce 1939 při invazi do Polska, ale už v říjnu 1940 od této podoby markingu Němci ustoupili a začali používat černý trámový kříž (Balkenkreuz) s bílým olemováním. Jednoduchý bílý kříž s krátkými rameny se navíc objevoval na vlajce jednoho z prvních útvarů na Ukrajině, Záporožské siče…“
      A je to!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *