30 listopadu, 2022

Tribuna

Volná diskuse na jakékoli téma


1 297 thoughts on “Tribuna

 1. Dnes se na Novinkách objevil článek, že nějaká chytrá hlava dostala nápad, aby se ruské ambasádě vypnul proud.
  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-at-ochutnaji-vlastni-medicinu-petice-zada-odstrihnout-ruskou-ambasadu-od-energii-40415971#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=abtest207_zavirani_clanku_varB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  Když jsem si to přečetla, vzpomněla jsem si na starý film – Kdo seje vítr, v originále Inherit the Wind. Já vím, je velký rozdíl mezi „opičím procesem v Americe“ a konfliktem na Ukrajině, ale někde tam ve spodu lze najít něco společného. Kdo seje vítr…
  https://www.youtube.com/watch?v=jGt79HUVBoU

 2. Pro „informaci“ vám kopíruji část dopisu od M. Jurečky který posílá zaměstnavatelům:

  Vážení zaměstnavatelé,
  jako ministr práce a sociálních věcí se snažím, aby se rozhodnutí tohoto úřadu i celé vlády
  co nejvíce zakládala na datech. Proto se na Vás obracím s prosbou o Vaši účast v dotazníkovém
  šetření. Zjišťujeme v něm zpětnou vazbu na dosavadní vládní opatření a Vaše aktuální
  potřeby a vhledy do současné ekonomické situace s důrazem na vývoj na trhu práce.

  Dovolte mi, abych zároveň využil příležitosti a ve stručnosti Vás informoval o nástrojích, které
  jsme připravili nebo připravujeme, a které Vašim podnikům mohou pomoci překonat náročné
  ekonomické období:
  ● Navyšujeme podporu částečných úvazků, připravili jsme nová pravidla pro home office
  (více informací najdete na webu MPSV).
  ● Spouštíme velký projekt na podporu rekvalifikací v oblasti IT.
  ● Připravili jsme návrh na spuštění kurzarbeitu v případě, že by byl akutní nedostatek plynu.
  ● Podporujeme zapojování uprchlíků z Ukrajiny na trh práce
  (více informací najdete na webu MPSV).
  ● Vláda rozšiřuje podporu pro pomoc domácnostem a firmám s vysokými cenami energií.
  Připravili jsme kalkulačku pro orientační ověření záloh na energie.

  S pozdravem a úctou
  Marian Jurečka
  ministr práce a sociálních věcí

 3. Pan Vlk je opět špica.

  Nemám s tím nic společného, říká Vystrčil k podnikání svého příbuzného.

  „Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) v rozhovoru vysvětluje svoje vazby na brněnského politika ODS Petra Cecha, jehož firmy provází kontroverzní praktiky. Jedna skončila u bílého koně, s druhou se soudí subdodavatel o peníze.
  Šéf stranické organizace ODS v Brně Jehnicích Petr Cech ovládá přes svou podnikatelskou síť řadu firem, z nichž některé získávají i veřejné zakázky. V předchozím textu Seznam Zprávy podrobně popsaly průběh jedné z nich v hodnotě 8,6 milionu korun bez DPH na rekonstrukci děkanátu Mendelovy univerzity.
  Cechova firma Cestav, stavební společnost, si na práci najala subdodavatele, kterým následně nezaplatila. Mezitím firma změnila název a skončila v rukou bílého koně. Zmizelo i účetnictví a společnost prošla konkursem, který byl zrušen pro nedostatek majetku, a dnes už je vymazaná z obchodního rejstříku…..

  …..„Vůbec s tím nemám nic společného, nevím vůbec, co on dělá, nebo jaké má projekty. Za své příbuzné nemůžete,“ říká v rozhovoru Vystrčil……

  ….. Je to příbuzný, znám ho tak, že bych neřekl, že by takovéto věci dělal. Nebo mě to velmi překvapuje, protože bych toto v žádném případě nikdy nepředpokládal.
  Já vždycky věřím tomu, co ti lidé říkají. Tak doufám, že to je tak, že tyhlety věci, o kterých vy mluvíte, on neudělal. Nebo že v tom nejsou angažováni…….

  …….. My se vidíme 3×, 4× do roka, protože spolu komunikujeme. Samozřejmě, protože on je v ODS, já jsem v ODS, tak se bavíme i o těchhle těch věcech, vůbec nebudu říkat, že ne. Nebudu říkat, že se nevídáme, když jsme příbuzní, to je hloupost………

  ……………… Co se týká Atýska, tak tam je to logické. Pokud někdo napíše: My máme nadaci, kde pomáháme veteránům atd., nedal byste tomu záštitu, nebo nezúčastnil by ses? Protože si tykáme, jsme příbuzní. Tak já, když je to příbuzný, je to na bohulibou věc, tak řeknu samozřejmě. Dělám to rád. To je všechno, co k tomu v tuto chvíli mám. Za své příbuzné nemůžete. …..“

  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2022/11/29/nemam-s-tim-nic-spolecneho-rika-vystrcil-ke-kriminalnimu-podnikani-sveho-pribuzneho/

  1. Že tihle spí zimním spánkem, se nedivím.

   Vildumetzová v slzách rezignovala – – Neovlivní
   https://neovlivni.cz › vildumetzova-konci-jako-mistopr…

   8. 9. 2022 — Jana Mračková Vildumetzová rezignovala na post ve vedení poslanecké sněmovny. … Svou rezignační řeč pak pronášela v slzách.

   Organizovaný zločin, hnutí ANO, myšlenková panna Vildumetzová a jako vždy nevinný Babiš
   https://www.reflex.cz/clanek/komentare/114999/organizovany-zlocin-hnuti-ano-myslenkova-panna-vildumetzova-a-jako-vzdy-nevinny-babis.html

   Je ale podivné, že téhle přihrávky na smeč nevyužije ANO, nebo SPD.

   Nejsou nemocní?

 4. Zkuste se mi vysmát, nebo mně vrátit do reality.
  Jak je to na hranicích Polska s Ruskem či Běloruskem.
  Zajedu si na nějaký hraniční bod. Pěšky se vydám směrem k hraničním kontrolám. Budou se mně poláci ptát, kam jdu, proč jdu apod. ? Nebo je to vůbec nebude zajímat, třeba pozvánku ke vstupu apod.
  Protože pokud ne, co by bylo dál…
  Dojdu na druhou stranu, a tam požádám o politický azyl?
  Co by bylo? Vysmáli by se mi, nebo plivli do tváře a s pocitem smíchu či znechucení mně vrátili?
  A nebo by to vzali vážně ?
  Protože se mi tato myšlenka čím dál víc vkrádá do mysli.

   1. Pomáhat na donbas, nemůžu to vydržet, přemýšlím nad tím už delší dobu, tedy ne víc než čtvrt roku. Půjdu asi přes Turecko letadlem (teda nevím jak folďas)

    1. Re: Emko

     Uklidněte se. Pochybuju, že byste se na Donbass dostal. Romantické časy, kdy naši zdrhali přes Bělorusko, anebo dokonce přes Ukraruinu na Donbass, aby si mohli zastřílet a zabojovat, už jsou nenávratně pryč. Pokud byste chtěl pomáhat, je žádoucí mít lékařský diplom, anebo zvládat práci zedníka, automechanika a umět svařovat autogenem, obyč.elektrikou i CO2. A pochopitelně skončíte v Rusku, někde poblíž staré ukrácké hranice. Na Donbass jen regulérní vojcli a civilové se spešl doklady.
     Pomáhat se dá i z Čechistánu posíláním peněz, ale podrobnosti ohledně převodu opravdu netuším. Asi přes třetí zemi.

     1. Představuju si pomoc v uprchlickém táb. v Rus. Práci s děckama, potřebuju zároveň i rusům vysvětlit jejich kulturu (no, haha, to bylo teď srandovní a evropské), aby neupadli. Na donbase chodit s lejstrama aspoň. V Tur. na rus. amb. Třeba by tomu pomohli… jinak nevím.. přes Pol.-Bělor. pěšky. Nenechává mě to v klidu

      1. Jestli chcete Rusům vysvětlovat jejich kulturu, tak to radši jeďte do Afghánistánu, tam vám aspoň nebudou rozumět, což bude lepší pro obě strany.

    2. Tak jasně, jestli se chcete dostat tam, tak přes Turecko do Ruska a pak uvidíte. Ale nevím, jestli je to dobrý nápad, není to úplně naše válka, A hlavně – Rusko má zdrojů a prostředků dost, jen je spaluje tak, aby nevyhrálo. Chcete se nechat se poslat s Mosinem proti betonovým opevněním? Nedává mi to smysl. V létě 2014 bych to chápal, tam byl nedostatek lidí i techniky.
     Dnes je to blbost, promiňte, že to říkám tak otevřeně. A navíc, bylo by lepší, aby schopní zůstali doma, až budou potřeba tady. Tady je reálný nedostatek.

  1. Re: Folďas

   Na otázky polského pohraničního policajta – „Dokond“,případně „Dla čego“, zásadně odpovídejte slovy – „Po tym či guvno“.

   Bělorusko – ano. Je tam klídek a jsou tam zubaři. Volil bych třeba Borisov či některou vesnici okolo. Je to kousek od hlavního města a ve své podstatě je to taková ospalá díra. Pokud máte rád lesy a jezera, mohlo by se vám tam líbit.
   V malém Rusku jsem nebyl léta, neumím odpovědět. Z třetí ruky jen vím, že přibylo pár dalších uzavřených prostorů, bo Iskandery, ale jak moc to vadí v toulkách po přírodě, to netuším.

 5. Memento

  Jaká je kupní síla českých důchodců: Žijí si lépe, než rodiny s dětmi
  PETR JUNA

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/fakta-jaka-je-kupni-sila-ceskych-duchodcu-ziji-si-lepe-nez-rodiny-s-detmi-220144#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=abtest203_personalizovany_layout_varC&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  Skoro senioři chtějí opět okrást seniory.

  Za našich časů byl Svět normální, bylo dostatek dětí, energií, potravin.

  Ti, kteří přebrali štafetu, to chtěli jinak, a nyní sklízejí nechtěné plody své práce.

  Neví si rady, a opět jako v roce 1991, kdy byla inflace 56,6%, chtějí šáhnout do kapes svým předchůdcům.

  Asi nic jiného neumí.

  Když je to tak snadné a lákavé.

  Jenom vás, lapkové, chci upozornit, že vaše děti jsou všímavé.

  Tak, jak se vy chováte ke svým prarodičům a rodičům, tak se budou chovat vaše děti k vám.

  Dobře vám tak.

 6. Co to bude za expozé?
  Něco kejhá na obloze
  zvedám hlavu k nebi,
  teďka husy? Že by?
  Křídla rvou se vzduchem
  je to slyšet uchem;
  jak by táhli burlaci.
  Právě vidím migraci.
  Letí nízko nad hlavou,
  jen ať k cíli doplavou.

 7. Tak jsem si zase dopřál sadomaso. Pustil jsem si po delší době Lhaní VM s jediným účastníkem signalistou a větrným mlýnem v jedné osobě. Rozjela se mi opět gastritida. Abych mohl vůbec zkonzumovat oběd, tak jsem si na fejsbůku přečetl otevřený dopis Institutu VK výše uvedenému paňácovi. Pak jsem si pošmáknul. Omlouvám se všem za spam.

  1. У Лаврова свои цели СВО, у Пескова свои?

   По словам главы МИД РФ, „украинский народ будет освобождён от неонацистких правителей, он заслуживает жить в дружбе рядом со славянскими братьями“.

   Песков ранее публично говорил о том, что свержение действующей власти в Киеве не является целью спецоперации на Украине.

   1. Mistni jelitka by mela Putinovi vycinit kozich.
    Vysvetlit mu, jak to neslo, jak by to bylo nevyhodne, nemozne, neco o horkych fazich…hlavne u toho nasadit vedouci a tajemny ton.
    Ono vzdycky jak se neco sleduje delsi dobu, pravda vyleze a realita nezmizi.

    O te divne valce se ale asi nikdy nebude ucit tak, jak probehla. Jen my, soucasnici, ji muzeme videt ve vsech odstinech a absurdnostech.
    A ocividne pro vetsinu je prijatelnejsi fabulovana verze i v jejim prubehu.
    Hlavne aby prislusna skupinka dupala a poskakovala v rytmu.

    1. A az o tom budete za par let vypravet, budou si myslet, ze jste se blaznil a nenapadne se pri tom uchechtavat, jakeho ze to klauna svet nosi.
     Lepsi vcas umrit 🙂

     1. Pamatuju, jak povidal o druhe svetove kmotr. Hlavne tedy to o jeji predehre.
      Dnes bych ho poslouchal jinak a ptal se.
      Budu ve stejne roli. A casto jsem uz dnes.

 8. Dávali demošku on-line.
  Strašně málo lidiček dorazilo, ale projevy byly dle mého nejvybroušenější co můžu porovnávat předchozí 3 demonstrace.

   1. Presne tak, vse je treba vnimat s vedomim toho, ze nikdy nebude kritizovat Putina armadu, jeji vedeni a bude loyalni.
    Proto jsem to sem daval, protoze mi prisla jeho rec velmi ostra a je znat, ze on ma vazne obavy o budoucnost.
    Veci nejsou nemozne a vecne neresitelne, prave naopak, jen nesmeji byt reseny a silne skupiny na tom maji zajem.

  1. Ale ale, jeste nedavno tu jakasi jelitka brecela, ze to Rusove neumi, ze je zapad s jejich wunderwaffen predbehl…
   Jo a pak tu ty sama jelitka blabolila o zradcich a matlalech v Kremlu, protoze Ruskum dosly chipy do raket…

   Je ale znat, ze puvodni Guru Jara byl vymenen za noveho Guru Jara 2.
   A jelitkum ani nevadi, ze by si ti dva casto protirecili.
   Proste presedlali na novou modlu a nabozne slintaji pri opakovani nesmyslu, viz predchozi prispevek.

   1. Kritizoval jsem, ze to nedelali. Jelitka mi vysvetlovala, ze:
    – To nelze
    – by se tak Rusko propeavilo o vyhody plynouci z vyzbrojovani Ukrajiny systemy NATO.

 9. A co na to říká hutka?
  Kdy se s Nohavicou utká?
  Už prstama struny trápí
  pod pattonem kdesi čapí
  hledá slůvka plná medu
  adoruje sleepy dědu.

  1. Vite, me Hutka hrozne pripomina Salieriho z Formanovo Amadea.
   Takovy ten zakysly a skodici neumetel.
   I ta Hutkova tvorba… Mel jednu pisnicku pri revoluci, a pak uz je to vsechno jeste horsi, nez porouchany flasinet. Navic ten hnis.

   ps. realny Salieri byl podle vseho uplne jiny, pry bylo s Mozartem i zadobre. Pravdu uz nezjistime, ale Forman potreboval zapornaka, jinak by to byla nuda.

 10. Z rozptylové loučky
  zní hlásek slaboučký.
  Ty jsi duše? Kde máš tělo?
  Komínem mi uletělo.

  Bylo v urně pod kamenem,
  na pomníku dané jménem.
  Hrob si koupil vyšší level
  zabetonoval ten plevel.

  A tak správce hrobů
  oblík garderobu;
  za slabého vánku
  přines sem tu schránku.

 11. Vybrané aktuální zprávy z jednoho daňového portálu:

  Pomoc domácnostem
  Vláda schválila návrh novely zákona o státní sociální podpoře a zákona o životním a existenčním minimu,
  který má za současné situace pomoci domácnostem. Od 1. ledna 2023 by se měl zvýšit přídavek na dítě
  o 200 Kč a mělo by dojít ke sjednocení podmínek nároku na příspěvek na bydlení pro všechny obce na
  30 % rozhodných příjmů domácnosti. Kromě toho se prodlouží možnost příspěvek pobírat i v případech, kdy k trvalému bydlení slouží rekreační objekt. Změní se i rozdělení do skupin podle počtu členů domácností, kdy jednočlenné a dvoučlenné domácnosti budou sloučeny, díky čemuž lze příspěvek lépe zacílit na ty menší. O dalších změnách, ke kterým dochází, se můžete dočíst v tiskové zprávě MPSV.

  Projekt TAL+
  Vláda odsouhlasila návrh, aby státní podnik MERO ČR investoval do projektu TAL+, což je připravovaná
  intenzifikace stávajícího ropovodu TAL. To by vedlo ke zvýšení energetické bezpečnosti ČR a snížení závislosti na ruských dodávkách ropy. Konsorcium TAL, v němž vlastní Česká republika prostřednictvím společnosti MERO 5% podíl, tímto krokem zdvojnásobí celkovou kapacitu ropovodu TAL do ČR. Po dokončení projektu TAL+ s předpokladem v roce 2025 by bylo možné dodávky ropy z Ruské federace
  zcela zastavit. Informuje o tom i MFČR.

  Zákon o vzniku DIA
  Poslanecká sněmovna schválila balíček zákonů ke vzniku Digitální a informační agentury (DIA). Ta převezme informační systémy, které jsou sdíleny napříč veřejnou správou (základní registry, Czechpoint, Portál občana atd.). Vznikne 1. ledna 2023 a reálně zahájí činnost od dubna 2023. Už na konci roku 2023 by měli občané mít k dispozici eDokladovku — aplikaci, která bude umožňovat nosit nejdůležitější osobní doklady (občanský a řidičský průkaz) v elektronické podobě. Balíček zákonů je nyní k projednání v Senátu. Více informací poskytuje na svých webových stránkách vláda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.