30 května, 2023

Druhá fáze ve všem

Je to pár dní zpátky, co Rusové řekli, že skončila první fáze jejich „speciální vojenské operace“ na Ukrajině. Asi je možné jim dát za pravdu. Ukrajinská armáda na Donbasu je uzavřená v několika kotlích a svoji techniku už za další obrannou linii nevyveze. Ruské operace zpomalily, vojska se soustředí na likvidaci obklíčených jednotek, postup se v podstatě zastavil, ale na jihu i v Bělorusku je vidět soustředění nových jednotek. Nastává druhá fáze.

Jenže jak vidno, nenastává nová fáze jen pro ruské a ukrajinské síly. V sobotu o sobě dali vědět Azerbajdžánci v Náhorním Karabachu, ale i Srbové u Kosova. Všude se to začalo hemžit vojenskými i policejními jednotkami, začaly tam kroužit letadla i drony. Čína je pro mě daleko a je těžké se vyznat v jejich narážkách, ale mám pocit, že zase víc čínských lodí pluje okolo Taiwanu a čínští představitelé zase přitvrdili v ujišťování, že brzy už zase budou sjednocená Čína.

Houstne to, houstne, a ke světové válce to přestává mít daleko. Už chybí jen izraelský postup na Západním břehu, nějaké výbuchy v Íránu, zablokovaná Hormuzská úžina… a čínské sejmutí masky dobrácké pandy, která je se všemi v míru a chce jen a jen obchodovat. Íránské revoluční gardy včera prohlásily, že pokud Azerbajdžán napadne Arménii, tak Írán zasáhne. Tak divoký je dnešní svět – jedni muslimové zasáhnou proti jiným muslimům, aby chránili arménské křesťany, a to všechno na žádost „šíleného“ Putina.

Pokud jste viděli Bidena v Polsku, tak jste museli zřetelně pochopit to jeho poselství – státy západní Evropy jsou spojenci na baterky. Mají příliš mnoho svých zájmů. Ale ti středoevropští… to je ta správná parta. Ti jsou připraveni pro svobodu a demokracii nasadit statky i hrdla – těch dole. Vsaďte se, že až ta válka skončí, tak se ukáže, že všichni ti ukrajinští oligarchové a jejich paláce nijak neutrpěli. Utrpí jen obyčejní lidé, kteří dali všechno všanc, aby byli svobodní jako bezdomovci. Pamatujte si to všichni – takhle to za pár let budou chtít udělat u nás. Budeme v té době podobně svobodní jako běžní Ukrajinci – ano, můžeme si jít kam chceme a dělat co chceme, ale nebudeme na to mít… a v našich domech budou vojáci bránit svobodu proamerických papalášů a korupčníků.

Zdá se, že impéria si uvědomují, o co se hraje. Stále více se nemohu ubránit dojmu, že tohle není štengrování o drobné změny v mapách a nějaké kosmetické ekonomické výhody. Stále více to vypadá, že výsledkem nemá být nějaká denacifikace Ukrajiny, ale v sázce jsou mnohem větší cíle. Rusko i USA už hrají vabank, jen Čína ještě neodkryla karty.

První vlaštovka přiletí už tento týden. Jestlipak země EU pěkně zaplatí za ropu v rublech? A pokud v rublech nezaplatí, ale zaplatí v dolarech, jestlipak Rusko použije svojí hlavní zbraň? My tady na Západě jsme už svoje sankce vystříleli. Jestlipak dojde na ruskou odpověď? Zastaví se příští týden plyn i ropa? Ať to dopadne jakkoliv, hodně nám to napoví. Dozvíme se, jak je na tom doopravdy Rusko a jak jsme na tom doopravdy my v Evropě.

Každopádně, pokud se příští týden zavřou ventily na ropných a plynových trubkách, tak už si žádná kamna nekoupíte, budou beznadějně vyprodaná. Už tak šly ceny značně nahoru. Skoro bych řekl, ať neváháte a prostě si kamna koupíte. Lepší mít z okna vystrčenou rouru než v bytě mrznout. Já vím, přeháním to. Ale už přeháním podstatně méně než před rokem.

Měli bychom také všichni počítat s tím, že tuto vládu nikdo nesesadí. Že je už v zákulisí připraveno dost hnojometů na jakoukoliv změnu, na jakoukoliv jinou politickou sílu, a kdyby to nestačilo, jsou připraveny Majdany a barevné revoluce důstojnosti, které ausgerechnet vždycky vyjdou proamericky. Zapomeňte na to, že by mohlo dojít k demokratické a zákonné změně, že je způsob, jak se mírovou cestou vyvázat z našeho údělu. Pokud někdo dokáže zvrátit to, co pro nás naši US bratři připravují, tak to rozhodně nebude ani podle zákona, ani pomocí emocí, ale chladným a velmi totalitním kalkulem. Výsledkem rozhodně nebude svobodnější společnost.

Takže… jdeme do druhé fáze. Na Ukrajině i tady. Putin vyjebal s evropskými sankcemi, teď si počkáme na evropskou odpověď. Zároveň obě strany pomalu povolávají své spojence. Srby, Íránce… nebo Gruzíny a Azerbajdžánce. Jen ten Sitting Ping se tváří furt stejně a asi už ví, že Čína se skutečně stane velkou.

Jo… nemohu si pomoci. Musím se vrátit k tomu videu, kde Ukrajinci střílejí do nohou ruským zajatcům… I tohle je druhá fáze. Že ti Ukrajinci nejsou zase tak hodní, jak nám je líčili. Takhle nějak začínal Islámský stát. Tohle se už nedá utajit, brzy s tím budou konfrontováni nejen naši papaláši, ale i všichni ti ukrajinští uprchlíci, kteří utíkají před zloduchem, který ale najednou vypadá jako mnohem menší zloduch. Dokonce to začíná vypadat, že o té denacifikaci mluvil pravdu. Ještě pár podobných chlubných videí od ukrajinských vojáků, a náhled se zcela otočí. Tohle žádná cenzura nezastaví, tohle během pár dní uvidí úplně každý. A hodně, hodně moc to změní už tak napjatý postoj k uprchlíkům. Někdy prostě stačí málo.

151 thoughts on “Druhá fáze ve všem

    1. A plukovníkův pohůnek se už vzteká a nařizuje seznamu, aby to okamžitě smazal. Seznam ho zatím poslal na chuj. Čili „nevěřte žádné zprávě, která není důrazně popřena.“
     (Napřed to prej na zdrojovém webu „nemohl najít“ a potom po elementárním vyškolení o hledání mu vadil ten titulek. Hele najednou. Když v titulku psali „celý svět“ a znamenalo to 14 zemí, bylo to úplně v pohodě. Kdy psali „lidé na Slovensku chtějí … “ a znamenalo to masové shromáždění tří Slováků, bylo to taky v pohodě. Až náhle na konci března 22 se cosi změnilo.)

  1. https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/v-rublech-vam-nikdo-za-plyn-platit-nebude-vzkazal-zapad-putinovi-40391949

   najviac sa mi paci veta:
   „Ministři všech zemí G7 se jednomyslně shodli, že je takový požadavek jednostranným a jasným porušením současných smluv. Platba v rublech je nepřijatelná a my budeme apelovat na společnosti, kterých se tento požadavek týká, aby mu nevyhověly,“ prohlásil Habeck podle agentury AP.

   To nevymyslis – to je zivot.

   Ze im G7 zablokuje v rozpore so zmluvami rezervy CB, ze im banky vyhodia zo SWIFT v rozpore so zmluvami – to je ok – pac to porusujeme zmluvy my.
   Ze rus ide porusovat zmluvy smerom k nam – no to teda prrrrrrr. Tak to teda nie :)))))))

   Utrel som slzu. A rubel je uz pod 90 za toliar :)))

   1. Ta věta se mi taky líbí. Mezi řádky totiž zřetelně prosvítá: My tady jednoznačně uděláme veliký ramena, že jako rázně a rozhodně ne, ale na faktické rozhodnutí můžeme ve skutečnosti akorát tak „důrazně apelovat“ (ať už to znamená cokoliv) a ještě víc mezi řádky prosvítá, že odpovědnost za tuze veliký ramena hážeme na „společnosti, kterých se tento požadavek týká“.

 1. Polední svodka JP

  Už i na štábu VSU přišli na to, že uskupení vojsk na Donbassu je ztraceno.

  Pod městem Izjum se boje přesunuly od lokality Dolina ke vsi Kristiše, vzdálené cca 5 km od Slavjanska.
  Ještě jedna nepříjemnost pro síly VSU – ztráta pozic na kótě Svatohorský klášter znamená špatné vyhlídky pro obranu města Liman, na které útočí milice LNR.

  U Gorlovky pracují jednotky DNR, začíná dobývání Novosjolovky.

  Stěpnogorsk a Gluljajpolje – probíhá dělostřelecká příprava a očekává se příchod vojsk RA od Izjumu, aby se zkoordinoval jejich postup.

  Mariupol – utahuje se obklíčení ve středu města, čistí se zbytky jednotlivých ohnisek odporu.

  Kyjev – bojuje se na jih od silnice vedoucí na Žitomir.

  Tradiční střety probíhají nad městem Byševo, pracuje dělostřelectvo na obou stranách, probíhají útoky motostřelců, ale výsledek střetu není znám.

  Černigov – RA se pokouší ukončit boje s uskupením vojsk VSU, včera se podařilo sestřelit 4 ukrajinská letadla. Úkolem je vyčistit černigovskou a sumskou oblast a ustavit vojensko-občanskou správu.
  Nemohu nevsadit svých pět kopějek na útok VSU, vedený z Nikolajeva na Cherson. Proběhla dělostřelecká příprava, RA provedla úspěšný protiúder na katastr obce Stanislav, kde mělo probíhat soustředění vojsk VSU.

  1. už vím, volili to pražáci…. co na to říct… na to se nic říct nedá a taky to ukazuje jak kvalitní je výuka na té oné….

 2. Pokec JP
  Humanitární problémy na Ukrajině – je možné a potřebné je řešit o to naléhavěji, o kolik více máme zkušeností.
  V nejbližší době se Ukrajina dostane do situace Donbassu v letech 2014-2015, kdy lidé budou pouze pžežívat, (nikoli žít.)
  Ruská strana už má zkušenost z Donbassu a může udělat něco pro to, aby se z jižních krajů Ukrajiny nestala noční můra. Problém může nastat, že přímé implantování řešení těchto problémů nemusí v dobytých oblastech fungovat.
  Jestli ruská vláda nechce, aby ji Ukrajinci začali za půl roku nenávidět, musí udělat další čistku ve státní správě a potenciální škůdce musí přemístit, aby neměli žádný vliv na chod správy. A to jak státní úředníky, tak i (místní) podnikatele.
  Příklad, který jsem už dvakrát uváděl – celníci pracují přesně podle vydaných předpisů. Není potřeba udělení nějaké výjimky, je potřeba nově definovat status dobytých oblastí a umožnit bezproblémový obchodní styk s Ruskem, aby:
  – místní viděli rozdíl ve fungování správy a ekonomiky nejpozději v průběhu jednotek týdnů,
  – mohli porovnat existující dnešní praxi s tím, jak bude ekonomika fungovat v nově nastavených vztazích,
  – se zastavil děsivý růst cen zboží.
  A to je úkol pro hospodářský výbor RF.
  Dalším problémem je katastrofální nedostatek kádrů (personálu). A náš nebude způsoben intrikami nepřátel, nýbrž naše fatální chyby. A aby tyto chyby nevznikly, bojuji, jak mohu.
  Snažme se nastavit (dobré) fungování jižních regionů a ony se stanou příkladem pro zbytek Ukrajiny. Jen tak můžeme vyhrát nejen na bitevním poli, ale i v hlavách Ukrajinců.

  Můj koment
  JP zřejmě popisuje to, co se děje i u nás, tzn. extrémní zdražování všeho a především obludnou korupci a nepotismus. Jestli se s tím podařilo něco udělat na Donbassu, to netuším, nebyl jsem tam už hodně dlouho a nemám to jak ověřit. Možná „nějaký“ apoštol by měl kanály…

  1. Podoljak ma sice pravdu – ale on to chce mat vsetko naraz za jeden den a na 100%.

   Takto to nefunguje a nefungovalo. Vzdy je to o ludoch.
   Niekde maju silneho starostu a ten sa s vojami dohodne a povie co treba.
   Niekde maju svojho Hriba a ten nevie nic len recnit.
   No a niekde nie je nik a len ruiny.

   Hlavny problem vidim v tom, ze stale nie je jasne, ci rus odide alebo nie. Toto je najpodstatnejsie.
   Ak rus odide, vsetci co sa vopchali doriadiacich struktur pod rusom pojdu od valu skor ako povies svec.
   Preto ludia s pracou pod rusom vahaju, pac jeden nikdy nevie a zivot mas len jeden.
   V tom je ta najpodstatnejsia zmena poslednych dni – ze v Chersone sa rozdavaju ruble a funguju len ruske kanaly. A hned aj utichla vacsina poukrajinskych demosiek.

   Povodny narativ – ze neutralna UA padol. A cil sa postupne bude potichu budovat narativ mozno Maloruska. Len to nemozu zase povedat nahlas, pac tym padom nejake vyjednavania so Zelenskym by nemali zmysel, kedze je prezidentom neexistujucej krajiny.
   Proces je teda ovela komplexnejsi ako si pan Podoljak mysli.

   Ono to pojde len to nebude hned. Trpezlivosti nas doba rychleho internetu nenaucila.

  1. mno a co se divíte. Při přídělu pro čechy, by se to dalo poměrně zkontrolovat, aby nedocházelo k ZTRÁTÁM, uprchlíci budou vděčni za jakoukoliv kačku a vzhledem ke zvykllostem doma, ani nepípnou, natož aby počítali konečné sumy. No a známe historické piráty/ asi ne nadarmo si dali ten název/ a spol. kam a proč se bude ztrácet si každý domyslí. No uvidíme nakolik je eu zná a …….
   Oni si mysleli že budou u pramenea včilse ukázalo, že až tak lehké to nebude, kontrola a držkovatost či odvaha domácích je musí děsit

  1. Štěpán Kotrba má sice vždycky dobré postřehy, ale má také takovou siláckou rétoriku, díky které vypadá, že všemu rozumí. Stejně rozhodnou a siláckou rétorikou říkal před měsícem, že válka nebude, protože ji nikdo nebude chtít zaplatit.
   Já osobně si myslím, že na začátku byl plán A – vyrazit dopředu jak to půjde, obětovat i nějaké lidi a techniku a zkusit Ukrajinu zničit jedním rozkopnutím. Když se to nepodařilo, tak přišel plán B – dostat ukrajinskou armádu do pevných pozic ze kterých nebude moci vyklouznout. Na to se zase obětovali nějací vojáci a technika. Pak přišel plán C – zkonsolidovat síly, vyčistit si území, zajistit si dodávky a zničit na Ukrajině zásobování. A teď začíná plán D – udolat ukrajinské vojáky hladem a trvalým tlakem.
   Osobně si myslím, že všechny tyto plány byly kalkulovány předem. Nevěřím, že tam všichni čekali parádemarš a pak začali improvizovat. Možná tam na genštábu v Moskvě jsou překvapeni odhodlaným odporem, ale přizpůsobili se mu.
   Když se podívám na Kechlibarem vychvalovaný server, co se snaží analyzovat videjka ztrát lidí a techniky, tak jasně vidím, že největší ztráty měli Rusové v prvních čtrnácti dnech. To ztratili 2/3 vyčíslených ztrát. Od té doby denní ztráty stále klesají. Ano, válka je víc statická, ale statická je i ukrajinská armáda. Nějaké drobné územní zisky – tu vesnici, tu křižovatku, ty nehrají roli.
   Ale pokud se mýlím, tak by se to mělo projevit i na ruských ústupcích při jednání.

   1. Re: apoštol

    Ty tzv. územní zisky ze strany VSU bych elegantně spojil s přesunem většího množství vojska RF na Donbass za účelem pořádné uzávěry vytvořených kotlů. Nemyslím si, že by byly výsedkem „drobných protiútoků. Ukrům docházejí pohonné hmoty.
    Co se týká odhodlaného odporu, není moc takových, kteří by bojovali po vzoru batalionu Azov. Musíš to pořád brát tak, že od dob politruků s vytasenou pistolí, připravených sejmout zezadu vlastního vojcla v případě, že se mu nechce útočit, se nezměnilo vůbec nic. Němci je měli v sestavách taky, akorát pro ně měli jiný název. A totéž platí i pro WWI. Tehdy byli (zprvu neformálně) ustaveni po masovém odmítnutí vojáků na obou stranách válčit o vánocích.

   2. Rusové možná na začátku počítali s tím, že ihned po překročení hranic dojde k nějakému vnitřnímu – předem už domluvenému a Rusku více nakloněnému puči – a možná dojde k celkem pokojnému vývoji situace. Ale podle mě to byl pouze jeden z několika scénářů možného vývoje, a rozhodně ne po všech těch zkušenostech se západem i Ukrajinou ten hlavní plán. Vzhledem k tomu, že body, na kterých Rusové trvají, zveřejnili už v prvních dnech konfliktu, nemyslím si, že s touhle variantou nepočítali. Jejich cvičení u hranic s Ukrajinou plus „uniklá“ informace o zahájení útoky každým dnem jim připravili situaci tak, jak je. Za mě to byl plán od samého počátku. A je jasné, že na začátku byly ztráty největší, ukrajinská armáda byla v plné síle s veškerou výzbrojí a ve značně extatické náladě plus s plnou podporou západu.

    1. Na to, kolik je na UA doslovných magorů s vypatlanou mozkovnou, bych na puč proti komikovi nevsadil ani desetník. Tedy pokud by měl puč podpořit narovnání vztah s RF. Na něco takového zapomeňte.

     1. To s tím možným převratem není z mé hlavy, to proběhlo asi dva týdny po zahájení konfliktu – tuším – i u Podoljaka. Ale jak píšu vzápětí, nemyslím si, že by na tu Rusové sázeli jako na nějakou jistotu po všech těch zkušenostech.

  2. Malá poznámka na úvod – sice pan Kotrba tvrdí, že poslouchá obě strany konfliktu, ale slyší jen to, co che slyšet. Uvádí příklady, které se v následujících dnech ukázaly faky.
   Dovolím si dát na obrazovku jeden z komentářů pod článkem.
   Další stratég pro vedení války – 28.03.2022 11:40:32
   s přihlédnutím k informacím s hodnocením stávajícího stavu v této válce od tří, myslím velmi znalých lidí, si dovolím oponovat hodnocení pana Kotrby. Přečtěte si a podívejte se na dvě videa, v kterých hodnotí stávající průběh Larry Johnson, veterán CIA a Úřadu ministerstva zahraničí pro boj proti terorismu. Larry poskytoval 24 let výcvik komunitě speciálních operací americké armády. Dále ve videu mluví plukovník Douglas McGregor, jeho názor v pořadu Tucker Carlson – válka pro Ukrajince skutečně skončila. Byli rozemleti na kousky, o tom není pochyb, navzdory tomu, co slyšíme z našich mainstreamových médií. Třetí rozhovor ve videu s bývalým pracovníkem CIA, Philipem M. Giraldim, PhD, který v podstatě říká totéž. Takže já spíše věřím lidem, kteří mají konkrétní informace a z titulu jejich působení asi vědí o čem mluví. Článek s videí najdete na —– http://www.topcz.net/rozhovor-larry-c-johnson-ukrajinska-armada-byla-porazena-zbyva-jiz-jen-vycistit-prostor-plus-dve-videa/

   1. Děkuji za názor. Mám obdobný. Uvidíme , co bude s plynem. Peskov se nechal slyšet, že jen za ruble a když někdo nechce, může jít.
    To bude sranda.
    A má se zase ochladit.

 3. Lidí je na světě hrozně moc. Tak si nikdo lidského života neváží. Kdyby vymysleli mužskou antikoncepci,hned by se to změnilo. Život by byl vzácný a tak by nebyly války.

 4. Peter Hauck, ministr zemědělství Bádenska-Württemberska: „Musíme Putinovi zavřít penězovod. To znamená, že musíme zavřít i kohoutky s plynem a ropou, aby svoboda v Evropě měla šanci. 15 stupňů! 15 stupňů v zimě se dá přežít ve svetru. Nikdo na to nezemře!“

  1. Asi nikdy dlouhodobě 15 stupňů nezažil.Já jo. 18 a i to je málo. Učila jsem na vesnické škole plus líný školník. Začal v 8 a skončil ve 12. Ve škole klendra víc nez 18 tam v 10 nebylo a ve 2 už těch 15. Já byla věčně nemocná.

   1. Uzasni blbci. Nejde jenom o domacnosti… domacnosti to nezachrani, aj kdyby vsici zili omotani perovou duchnou. Prumysl, zemedelstvi, doprava… to taky ministr Blboun Nejapny zarazi?

   2. 18 stupnu se da, pokud se u toho budu neustale pohybovat a budu nabaleny.
    pokud nekde sedim, skola, kancl, doma… tak do dvou dnu jsem nachlazeny. a pak uz to bude jenom horsi. neklede na nalkady lecby nemoci.

  2. Navrhuji pro Haucka měsíční léčebný pobyt: v kanceláři mu nastavit tepotu na 15° a nechat ho tam pracovat, a ve vedlejší kanceláři opět 10° a tam ať spí. Žádné otvírání oken, žádné služební cesty a na procházku do chladícího vozu s teplotou 5 pod nulou. Po měsíci nás může začít přesvědčovat.

  3. podla videjka je pan minister v tazkom strese.

   cervena tvar a biele ruky – tlak aspon 150/100

   ako vravim – musi to byt frustrujuce – urobis vsetko co mozes a s rusom to ani nehne.By ho neklepla z toho stresu pepka :)) bola by ho skoda….

 5. Během vojenských operací bojovníci DNR několik dní slyšeli lví řev z mariupolské zoologické zahrady, která se nachází poblíž Metallurgovské třídy. Pak byla zoo zničena a lev utekl. A teď běhá někde po Mariupolu.
  Po analýze otevřených zdrojů tým @wargonzo naznačuje, že se s největší pravděpodobností jedná o lva Samsona. Je mu více než 10 let a je v pokročilém věku. Lev však již dříve napadl opilého ošetřovatele a není jasné, jak se bude chovat v novém prostředí při setkání s lidmi.

  1. Však Poláci mohou začít a dočkají se čtvrtého dělení Polska. Když se někdo nepoučí…
   Stačilo by vzpomenout si, kdo je garantem jejich současných hranic.

      1. Úplně se mi vybavil závěr povídky Š+G Branné cvičení naší školy: „Vtom se od ohníčku vztyčil doposud klidně sedící Kuva. Vzal opečený chléb a s tichou kletbou jím mrštil vztekle nazdařbůh dolů. Naštěstí pro nás stál v cestě nazdařbůh dolů Fuchs. Horký pecen ho plnou vahou udeřil moučnou stranou naplocho do tváře. Tříkilový šumavan vykonal své. Fuchsův pád z hory vyvolal zděšení mezi jeho spolubojovníky. Zasažený učitel se zastavil až před Vachtou. Trochu se třásl. „S atomem jsem nepočítal, pane řediteli,“ zašeptal vyčítavě, sklopil hlavu a rozplakal se.“

 6. O víkendu jsem byl na Šumavě a kromě jiného jsem stěhoval včely (úly). Nestěhoval jsem je někam daleko, jen tak o metr dopředu. Shnila mi totiž podesta z trámů, na níž úly stály a bylo třeba včely přendat na podestu novou.
  Ono stěhovat včely není žádná úplná legrace. Musí se dodržet řada pravidel. Včely jsou totiž zalítané na místo, kde úl stojí, postavíte li ho o kus dál, včely z úlu na nové pozici vylétnou, ale budou se vracet na místo staré. Tudíž můžete stěhovat úly na krátkou vzdálenost max. v okruhu 1 metru nebo můžete včely odvézt do vzdálenosti větší než 4km, kde to včely neznají a nejsou schopné najít starou pozici.

  Další věc, kterou by měl včelař na jaře zkontrolovat, zda mají včely v dosahu vodu. Pokud je stanoviště v blízkosti vodního toku, nádrže, nevysychající bažiny, tak má včelař automaticky po starostech. Není li tomu tak, musí včelám vytvořit pitítko. Nejlépe nádrž s vodou, ze které vodu necháme odkapávat ne prkno.
  Mimochodem, víte jak to je, když včely masivně berou vodu? Ono je to podobné, jako v tom vtipu, jak jde Honza do světa a potká babičku:
  Babička ho požádá, Honzo, dej mi kousek chleba.
  Honza se zamyslí a odpoví. Babo, dám ti kousek chleba, ale musíš vypít kýbl vody.
  Babička vypije kýbl vody a zopakuje svoji prosbu – Honzo, Honzíčku dej mi kousek chleba!
  Honza odpoví, dám ti chleba, ale musíš vypít ještě jeden kýbl vody.
  Babička vypije znovu kýbl vody a znovu prosí – Honzo, Honzíčku dej mi kousek chleba!
  Na to konto Honza praví, bábo, nedám ti chleba, vždyť ty nemáš hlad, ty máš žízeň!
  Se včelami je to obráceně. Včely, když berou masivně vodu, nemají ŽÍZEŇ, ale mají HLAD. Nosí vodu do úlu a ředí s ní zásoby medu. To je situace nastávající hlavně z jara a v podletí, kdy nemají zdroj snůšky.
  Vodu ještě berou včely v parných letních dnech a ochlazují s ní interiér úlů. Rozprašují ji a snižují teplotu.

  Někdo, myslím Josef, se mě ptal na názor na ovčelenou vodu.
  Abych pravdu řekl, nikdy jsem se tím nějak vážně nezabýval, nemám na to vytvořená nějaký pevný názor. Něco na tom ale asi bude. Včely mají za miliony let vybudovanou sofistikovanou ochranu proti bakteriím a kvasinkám. Musí ochránit před zkázou své cukrové zásoby a larvičky před zkázou, které vše sladké běžně propadá. Mají k tomu propolis, výměšky ze svých hltanových žláz, se kterými ošetřují med a které dělají med medem. Navíc se traduje (nevím, jak dalece je to ověřeno), že i včelstvo vyzařuje (mírnou radioaktivitu???).
  Kromě včelařů, kteří používají ovčelenou vodu a jiné ovčelené nápoje, je také dost včelařů, pár jich znám, kteří mají včelíny nebo kočovné maringotky a kteří si v prostorách v blízkosti úlů umístili lůžka a chodí tam třeba po obědě spát. Hrozně si to chválí. Tudíž jak už jsem napsal: NĚCO NA TOM BUDE.

  Omlouvám se za vstup úúplně mimo téma. Ale občas mě to chytne…

   1. Já určitě. Sice už s tím nejspíš nezačnu (i když jeden nikdy neví), ale neznám moc záslužnějších a ušlechtilejších koníčků a moc hezky se o tom čte.

  1. O včelách skoro nic nevím, ale propolis (rozpuštěný v lihu) používáme doma k léčbě všeho možného. Hotový zázrak, jak to funguje.

 7. Americký vojenský expert Scott Ritter: „V první řadě je třeba si uvědomit, že posledních expertů na Rusko jsme se zbavili už před lety. Nabrali jsme ideology. Prošel jsem si jejich doktorské práce – každý z nich se hájil tím, jak je Putin špatný. Do vlády nebo CIA se prostě nedostanete, pokud jste nepublikovali „Vladimir Putin je zlo“. Neznají ruskou historii, nerozumějí ruské kultuře a neumějí myslet jako Rusové.

  Když přišli s nápadem zmrazit rezervy centrální banky RF, nikdo z nich se nezeptal, co by pak dělali Rusové? A proč vůbec Rusové drží své prostředky v zahraničních bankách, kde mohou být zmrazeny? A nyní Rusové oznámili: „Tím, že jste se zmocnili našich rezerv, jste v očích Ruska zkrachovali, a proto nyní nakupujte vše za ruské rubly“. To je vše – hra doslova skončila, protože USA prostě nemají žádný záložní plán. Němci nám řeknou – tohle jsme nechtěli, potřebujeme ruský plyn!“

  1. Tohle je to, co mně děsí.
   Kdysi(vlastní zkušenost cca před 20 lety) ministr měl své úředníky, ti připravili nějaký návrh řešení a kolem ministra byl houf neoficiálních a neplacených poradců, z nichž každý rozuměl tomu svému dílku, a ti návrh řešení oponovali a ministr si poslechl naše rozumy (proč jo, proč ne, předpoklady, důsledky řešení), aby při projednávání ve vládě nebyl za neználka. Většinu nedomyšlených věcí se dařilo korigovat či zastavit, případně řešit důsledky realizace s předstihem.
   Když to vidím dnes, tak houf poradců je oficiální a placený, a navíc má kvalifikaci ještě nižší než příslušný ministr.
   Jak úředníci, tak poradci jsou vlečeni událostmi, nedokáží na ně adekvátně reagovat, nevidí ani za první roh, nejsou schopni korigovat vlastní chyby.
   Nikdo nechce přijmout odpovědnost za řešení. Podívám se na vládu a jako celek i jednotlivci se neustále vyčkávají co EU.
   Trocha optimismu – třeba tahle špatná doba zrodí někoho „dobrého“

 8. Parlamentní listy:
  Ruští vojáci, kteří se dostali do ukrajinského zajetí, prozrazují, že ruští agresoři, kteří vstoupili na Ukrajinu, jsou s morálkou na štíru, protože ruské vojáky, kteří odmítli střílet na ukrajinské civilisty, zastřelili jejich vlastní kolegové. Ruští vojáci prý navíc v nemalých počtech dezertují. I když jim za dezerci hrozí sedm let vězení.
  Může to být i tím, že ruští vojáci jsou demoralizovaní. Naznačuje to zpráva britského Daily Mailu, podle kterého se zajatí ruští vojáci svěřují Ukrajincům, že pokud některý z ruských vojáků odmítne střílet na civilisty, sám se vystavuje riziku, že bude zastřelen za neuposlechnutí rozkazu. Jeden z vojáků prozradil, že byl sám postřelen, když odmítl střílet do ukrajinských civilistů. Video s jeho výpovědí uveřejnila ukrajinská strana.
  Voják byl podle svých vlastních slov postřelen, když v den začátku války, 24. února, chtěl v Charkově ochránit dvacetiletou slečnu a její matku. Spolu s ním obě ženy chránil i poručík. Ale ostatní vojáci celou situaci vyřešili po svém. Poručíka zastřelili a zadrženého zajatce postřelili do nohy. „Moji spolubojovníci mi začali střílet do nohou,“ uvedl zajatý Rus.
  Daily Mail upozorňuje, že pravost tvrzení ruských zajatců nebylo možné ověřit a je pravděpodobné, že prohlášení učinili pod nátlakem, ale vzhledem k tomu, že podobné příběhy vyprávějí ruští zajatci z různých jednotek, mohou mít jejich příběhy reálný základ.

 9. Japonci do kradeze rezerc CB RF hodili vidle, pac sa minfin vynadril, ze to nema oporu v zakone.
  https://t.me/swodki/53587

  Ono je to tak, ze japonci su zavisli na plyne a z projektu LNG na Sachaline si vela slubovali. A maju sa radi….

  Takze si myslim, ze ono to dopadne tak ako s tou akciou VISA kariet v 2014. S velkou pompou to ohlasili. Skomplikovalo to zivot desatisicom rusov.
  Vysledkom bolo to, ze rus ukazal VISA spolocnosti prostrednik, zrealizoval vlastne zuctovacie centrum a po par tyzdnoch – schvalne si to skuste najst – sa VISA pekne vratila k sluzbam. Enem o tom ziadne palcove titulky nem boli.

  Na rusa sme zhodili ekonomicku jadrofku SWIFT a …. ono ako na potvoru nic. Zabavili sme im financie. Zlato. Majetky. A ono furt nic. Par dni mali rusno pred bankomatmi. Mne to pride ze to musi byt neuveritelne frustrujuce. Pre EU verchusku.
  No a to este rus poriadne nezaviedol protisankcie… a uz terazky sme posrani az za usami, coze to na nas vymysli.

  Len o tomto ani o dalsich cuvaniach sa u nas nik nedocita, pac o tom nik nenapise. Japonec urcite nebude mat problem nakupovat v yenoch, abo vymienat yeny za ruble. Dolare su aj pre neho zbytocny medziclanok.

  Nejaky Janov dnes v diskusii 7:10 napisal, ze sa s Putinom dlho nik bavit nebude. Fakt? Treba si pozriet, kto vsetko do Moskvy chodi napr. za Lavrovom…. :))

  Jedno mi je ale jasne. Az sa zmeni system na fotkach z frontu. Zatial sa neboja len cecenci a donbasania ukazovat svoju tvar. Zato rusi a pomaly aj UA army uz svoje tvare skryvaju.
  Az nastane doba, ked na frontovych fotkach nebudu masky na ruskych tvarach – bude vymalovane.

  1. Nejchytrejsi jsou dnes britove ,kdyz oznamili ze bohaci Ruska jsou nespokojeni a svrhnou Putina.
   To se deje tim ze prave ted britove bohace znarodnovanim okradaji a zbavuji majetku. Takovej bohac pak nema ani na letenku do Moskvy. Bude svrhovat remote control,tedy dalkovym ovladanim?
   Kdyz chci neco vedet naklepnu si yandex. Tam se chteji prolhat k pravde.
   Uverejnili prave sestreleni 4 tryskacu, a 18 dronu dneska ,zaroven s tim, ze vedle je zprava, ze kompletne ovladaji vzduch nad Ukrajinou. Tudle, a jak ty letadla a drony asi vzlitli odkud se vzaly a z kteryho letiste,ktery yandexove tvrdi,ze nemuzou mit a nemaji..
   Medved je lstivej. Predstira ze se nechce prat, necha se stouchat,slapat po sobe,treba skrtit ,aby potom moh vyskocit a agresorovat hodne. To je proflakly na to se chyt i Dolf.
   Je ukrivdenej ,dava to najevo a nezbejva nic jiny ,nez ze se musi se branit a vi ze tak je neporazitelnej. To se nevi ,vlastne nechce se to vedet a nejde se proto na medveda s pamlskem , slusnym chovanim, lichocenim ,vyhodama, aby se prelstil….Navic se premrstene pomlouva ,blizsi vydelek ted na misto aby pozdeji poklady celeho Ruska slouzily k prospechu celeho lidstva, az medved nebude sedet na nich..
   Na Ukrajine napriklad stacilo nekolik darovanych zdarma kolacku …Medved cumi,ze nic zadarmo na nej nezbylo..Bohac,ale ted nechce ani nemuze darovat, diky britum..
   Nakazlivost je dalsi problem.Japonec nahrava Cine , ktera jen dychtive ceka na vyrizeni uctu,za velmi tezke zlociny fasistickych japu z minulosti..Urcite schvaluji Hirosimu a Nagasaki.
   Nekdy nefunguje vytahovat se starsim brachou , kterej vas proda kdykoliv..Dobre. Vseobecna.
   Shoda ted panuje,ze EU nema na svete co delat a pohledavat. EU samotny s tim plne souhlasi..A neni to tajemstvi zadne…Kohl a jeho verna druzka uz to oznamili davno.
   Nejprve odstranili kazdeho bud falesnym doktoratem, nebo spolupraci se Stasi . Druzka dostala vyjimku. Zniceni narodnich statu zacalo v okamziku kdy se nalakali dalsi zeme stredni a vychodni.
   Rusko vzdy nas vzor ve sebezniceni vedlo v 1990 ..Zavedli se EU trestne smlouvy a zakony vecneho mlceni a zatraceni ,aby potom nakonec sichr skoncila i samozvana lzivlada EU.
   Obohacovanim v jednom kuse se ted zavadi hlad, epidemie, bida ,okupace zase , vse co kupovali se zakazalo ,pac Ukrajina..
   Obrana zadna , hranice zadny ,jako v Usa ..Pak kazdej muze prijit v Usa a zakoupit si zbozi ,jedna navsteva obchodu ,za 950 dolaru.
   Akorat nepotrebuje zadny penize.
   To nalaka spolehlive kazdyho a sliboval to uz Chruscev..

 10. Ad ty videa, bohuzel jejich vyznam je (na alternative) precenovany, i pres to, ze podle vseho jsou prava. Proc? Jenom kratce:

  1/ na demokratickem zapade je moc lidi neuvidi

  2/ pod ano, jsou to prece ruske dezinformace, takovych jsme uz videli…

  3/ tyhle veci a preba parcelovani na lidske organy prosakovaly z Donbasu 7 let. Nekoho to zajimalo?

  4/ Proti Odese je tohle cajicek. Nekoho Odesa zajimala? Tedy krome ceskeho superurednika zodpovedneho za nasi energetickou bezpecnost.

  5/ Pamatujete si na toho typka, ktery v bile helme v Syrii zachranoval deti z rozbombardovanych domu? A jak se pak sam natocil vesele drzici s cerstve uriznutou hlavou dvanactiletyho kluka, ktery se provinil nedostatecnym respektem Koranu? Hlavu mu tesne pred tim uriz jiny clen „umirnene opozice“. Dlouho to bylo ignorovano, ale pak uz to nesko, tak se i Obama vyjadril:
  Pry podle selhani jednoho ci dvou lidi, nemuzeme odsoudit cele umirnene opozicni hnuti. A financni/vojenska/politicka/medialni podpora jela nerusene dal.
  Pak dostal film o bilych helmach oskara…

  To je jenom nekolik malo zpusobu, ktere me ted napadly, jak to ti jedine spravni shodi ze stolu.
  A reakze slouhu? (Cesi, Polaci, Japonci, Italie, Nemci…..)
  To je prece davno jasne, staci si precit kolik slouhu melo odvahu rict Cisarovi, ze je nahy.

  Nakonec trochu „optimismu“: doufam, ze tohle video bude mit vliv na zpusob boje ruske armady. I kdyz fotky z Mariupolu jsou hrozne, tak s Mosulem se to porad neda vubec srovnavat.
  Proste se mi zda, ze to Rus porad jenom solicha.
  Nekdy je rychla a bolestiva oprace lepsi, nez dlouhy boj mirnymi prostredky. (i v medicine treba)
  Ale v kazdem pripade se jedna o mnohem vyssi hru, nez jenom nejaka denacifikace banderovcu, takze i to solichani muze byt soucast planu.

  1. Re: Třešňák

   Jahoda mne přinutila dívat se na nedělních 168 hodin. Stružně řečeno, dávali tam jeden a tentýž obrázek několikrát a z několika různých pohledů. A navíc velká toho obrázku byla vyplněna závodem Azovstal. A žádný podnik tohoto typu nevypadá, jako místo přívětivé k bydlení.
   Takže víme hovno.

  2. Byla tenkrat povinnost dvorniho saska krale ,nebo cisare ,zabavou a vtipem upozornit na chyby.. Kral a cisar a celej dvur se chechtali casto.
   U nas to byl dodnes zahadnej sasek a kouzelnik Zito.

 11. Rád to tady čtu (stejně, jako dřív vidláka), ale nemám rád ani nářky ani strach z katastrofických scénářů. Obojí je známka slabosti a bezradnosti. Ano, to, co se děje na Ukrajině je jak lidská tragédie, tak i zákonitý důsledek politických hrátek Západu posledních dvaceti třiceti let ve světě. Medvěda jsme k válečné reakci vyprovokovali. Nechci říct donutili, myslím, že Putin ještě pořád měl alternativní nástroje, jak situaci řešit s noblesou a s odstupem času dost možná i s větším úspěchem. Ale tato možnost je nevratná minulost. Realita je taková, jaká je. A co se s tím dá dělat bez nářků a strachu?

  1/ Politici jsou jenom kulisáci v divadle našeho života. Můžou nám postavit scénu, která nám může či nemusí vyhovovat. Hlavní postavy děje jsme ale my. Takže v principu se během samotného aktu můžeme na ty naše kulisáky a kulisačky z vysoka vy…, a dělat to, co nám uličky mezi jejich kulisami dovolují. A jednou za čtyři roky máme možnost se poohlídnout po lepších kulisácích a přitom mít na paměti, že oni jsou tu hlavně pro nás, ne primárně pro to, aby se lépe dařilo lidem kdekoliv jinde.

  2/ „Západu stále nedošlo, v jakém srabu se nachází“ https://legacy.blisty.cz/art/46529.html
  Tenhle třináct let starý článek říká vše, co je třeba vědět. Západ je dnes v tom stavu, jaký se tam popisuje jako prognóza. S rozdílem, že druhou stranu netvoří jen sama Čína, ale Čína + Rusko. Bylo by vhodné namísto lkaní nad světem nechat se inspirovat tou pracovní zarputilostí, která dovedla Čínu za třicet let z fáze rozvojového státu do postavení supervelmoci. A Rusko prodělalo něco podobného o pár desetiletí dříve. Teď jsme na řadě my, ať se nám to líbí, či ne. Nezbývá než makat.

  3/ Každá krize je současně nová příležitost, jak říká klasik. Současné dění evidentně nastartovalo posun dlouho vyhlíženého procesu lokalizace směrem od globalizace, jak moudře předvídali Švihlíková, Keller a jiní. Takže žádná emigrace! Kam, proboha? Do Ameriky? Do západní Evropy? Do Ruska? Do Číny? TADY jsme doma. Tady začněme budovat ostrovy úspěšnosti. Ostrovy aktivit nezávislých na dotacích státu nebo EU, které jen svazují ruce a brání flexibilitě podnikatelského rozhodování.

  4/ Máme generační průmyslovou tradici, v každé historické době jsme si jako národ či společnost nakonec poradili. Tohle mějme pod kůží, tu naprostou sebedůvěru, že to zvládneme. Že bude ouvej, je nad slunce jasné. Ale strach a nářky nám nepomohou.

  1. „myslím, že Putin ještě pořád měl alternativní nástroje, jak situaci řešit s noblesou a s odstupem času dost možná i s větším úspěchem.“ … a sakra … no konečně, jsem jedno ucho!

   1. Necítím se být povolaný dělat politologické rozbory ale noblesní postup předvedl Putin například při zásahu v Sýrii. Hrál úžasné šachy, vyhrál a získal si tím ve světě veliký respekt. Na tom se dalo stavět a mocní odevšad mu naslouchali.
    Dnes s ním nebude chtít dlouho nikdo mluvit. A protože žádná válka nemůže trvat věčně, mluvit s nimi dříve nebo později bude muset. Myslet si totiž, že domácí ruské obyvatelstvo se nechá natrvalo odstavit od Evropy, je blud. I on bude muset dělat v budoucnosti kompromisy.
    Ale nemám patent na pravdu, Vy i já můžeme za daných okolností jen spekulovat. Se světovou realitou nic nenaděláme, můžeme na ni ale lokálně reagovat. To byla pointa vzkazu

    1. Budu trochu oponovat.
     Dnes s ním nebude chtít nikdo dlouho mluvit – ten nikdo je 48 zemí, zbývá jich dalších 100.
     A jak se zdá, pokud EU a spol ohrožovat Rusko, tak jsou ruskému vedení úplně volní, kamarádit s námi nehodlají, důvěřovat nám už vůbec nebudou a obchod chceš-zaplať, nechceš neber.

     Když se podíváte na velikost Ukrajiny, tak jen negramoti mohli mluvit o blitzkriegu. To, že ruské velení očekávalo jinou reakci obyvatel a přepočítali, je zjevné. Teď se s tím perou a snad se už rozhýbali k akce. Nechci předpovídat, jak dlouho budou mluvit zbraně, ale ta denacifikace potrvá tak 2 pokolení, a to si musí ruská věrchuška ohlídat.

     Pohrávám si s následující myšlenkou. Putinovi bude letos 70 let, je sportovně založený a tělo mu říká, jak rychle a neodvratně stárne. Umí protivníka překvapit. Co když na sebe úmyslně vzal roli zlého vlka a až situaci vyřeší a stabilizuje (2-5 let), elegantně odejde s vědomím, že zemi předává v lepším stavu než ji přebral.
     Putin fyzický je jedna osoba, Putin-mozek je celý ten tým kolem něho.

     1. To, že ruské velení očekávalo jinou reakci obyvatel a přepočítali, je zjevné.

      Zjevneho neni vubec nic, pokud nejste prislunikem GRU, SVR, FSB nebo jinych tri-pismennych RF organizaci 😉
      Jsme se nechali „rozmlsat“ rychlymi akcemi v Syrii, Kazachstanu, Gruzii, na Krymu.
      Na Ukrajine bojuje rusky Rus proti ukrajinskemu Rusovi, oba maji v genech historicky zakodovanou informaci o boji do posledniho naboje.
      Takze bylo/je naivni pocitat rychlou, kratkou a bezbolestnou akci.

      1. Mno, ze Rusko prevalcuje Ukrajince za tri dny odhadovaly ty same tajne sluzby, co odhadovaly, ze se Kabulska vlada udrzi minimalne pul roku.

       Co predpokladali Rusove, tezko rict, takhle z hlavy.

      2. Re: Homér

       O tom posledním náboji bych si dovolil lehce polemizovat. Z vlastní zkušenosti bych řekl, že euforie „posledního náboje“ vám vydrží tak týden, podle toho, kolik toho naspíte. Já osobně jsem této válce dával tak týden s tím, že Zelenského parta vyměkne a vzdá to přesně ve chvíli, kdy ještě bylo možno to vzdát s minimálními škodami.
       Dnes je na to pozdě, Zelenského partu nečeká nic hezkého. O tom jsme se mohli přesvědčit, když prakticky v přímém přenosu sejmuli zástupce náčelníka SBU.
       Pokud se začnou dělat v tak silně průserovém období čistky, je jasné, že to skončí katastrofou.

      3. Podívejte se na Charkov, ale platí pro všechna města na severu.
       Města obklíčili a čekali, co udělá obyvatelstvo. Když se pár dní nic nedělo, zkusili do města zajít. V Charkově se pár dní bojovalo v ulicích, dokonce se přes předměstí dostali do centrálních oblastí, pak ustoupili. V jiných městech se pokusili o vstup a jakmile narazili na odpor, tak odešli za hranice města.
       Takže na co čekali?
       Že se rusky mluvící obyvatelstvo vzbouří a vyžene z města z Ukrajince ze západních oblastí? Pro ano, hovoří i další chování armády a příklady Konotopu, z posledních dní Slavutiče.
       Že se ukrajinští vojáci budou hromadně vzdávat? Experti očekávali, že ukrajinští branci se částečně vzdají, částečně utečou domů. Postupem času, vyšlo najevo, že prakticky v každé jednotce bylo pár bojců z Azova(apod jednotek) a objevily se zprávy, že udržovali bojovou morálku palbou do vlastních řad. V Mariupolu se hodně mluví o tom, že velení VSU se chtělo vzdát a příslušníci Azovu ho postříleli, pak vojáci VSU začali střílet na Azovce.

       1. Velka a udesna zbran rusu je tradicni a neuveritelna svetu, trpelivost.
        Dalsi je touha vyjednavat. S kazdym ,vzdy a za vsech okolnosti a hlavne po dobrem, aby to vedlo ke smiru..
        Domnivam se, ze cinskej politik musi mluvit a jednat v pravde a nemuze si prilis dovolit lhat a svindlovat na rozdil od zapadu.
        Jsou v tom pozadu. A nemaj praxi v demokracii.
        Vladne tam proto nejakej kult pravdy,vlada musi stat na strane skutecnosti a spravedlnosti ,kdyz velky davy by se jinak asi rozzurily ..

     2. Ano, s Putinem to může tak být. V obchodě často někdo hraje roli zláka, který klienta vystraší, a druhý roli toho hodného, který to „musí urovnat“, a přitom dosáhnout víc, než kdyby byl hodný od samého začátku. Sice se mi to v případě válečného konfliktu zdá být příliš velké riziko, ale kdo ví…
      Jinak, pokud jde o Vámi zmiňovaný o poměr 48 ku 100, tak těch 48 má pořád navrch v řadě věcí. Kromě vyššího HDP (to ale jen dočasně) má také staletou kulturní tradici, zvyky a návyky, kterýmžto se většina z těch 100 bude teprve historicky učit, možná po několik generací. A přiznám se, že pořád budu raději žít a dožívat ve společnosti plné ne zcela kompetentních politiků a kariéristů (používám záměrně zjemnělé vyjadřování), než někde, kde se nikdo s nikým nemaže. Za totáče jsem měl koupený zájezd do Jugošky a plánoval buď USA nebo Jihoafrickou republiku, ale na poslední chvíli jsem vyměkl. A nelituji toho. Zatím se mi vcelku úspěšně vede budovat svůj polo izolovaný ostrov spokojenosti. Samozřejmě, uvidí se, do jaké míry jsem přestárlý idealista, ale daří se mi nabalovat i mladé. A to je to nejdůležitější. Koneckonců, jde především o ně.
      A v tomto ohledu opravdu nehraje věk tu nejzásadnější roli. Zkušenosti si mladí nikde nekoupí, a už obzvlášť ne v našem současném školství (to jen tak k zamyšlení Alefovi)

    2. Putin sachy nehraje nebot je neumi , neb jest pravym diktatorem a s umyslema./ Z toho plynoucima/. Hraje hokej,a to nikdo se nesnazi vyuzit proti nemu..Zakopl o chytre umistenej koberec, kdyz zvitezil v utkani ,utok se nepovedl,zase vstal..
     Dnes dokonce staci zachrchlat spravnym smerem..
     Potom pravda vyjde na povrch jako spina, kdyz umejete nadobi v drezu.
     Napr. jeste spion P. z Kremlu ,zacoudil strasne a vcas mirumilovne setkani na to aby se vedelo jak na to a co ma udelat NATO. Ted se to nevi .Zakoureni a omameni coudem byli. Neni divu ze se oznamili nesmysly. V boji proti plynu. Noc a mlha ,coud a plyn , na co na to.
     Povstala na nas ofensiva akademiku,expertu doktoro-profesoru, docentu ,pisou knihy, dalsi oslavne nuti ty knihy jinych cist a sami taky pisou o sto sest.Tsunami moudra zargonem ,zaplavou cizch slov, nebot jak jinak poznate yntelykenta a rozeznate.
     Taky ze nemysli, uci se kecy jinych z ucebnic a pak je siri disci-plyn-ovane.
     Neb zavislost na Putinovi a plynu jest velka…Klinicka. Jak se bojuje proti plynu vlastne?
     Hlavne bojuji proti osobam jako Pekarova a usvedcuji ji , coz je daleko nejen pod moji uroven,ale vseho ctenarstva. Jista osoba rozeklane vidlova se taky snazi a jak..
     Kazdy muze videt ty davy Barbies /barbie je popularni panenka z USA/,cerstve z plastickych operaci, ze salonu krasy /obdivujte me jsem modni celebriticka kraska v kazde TV a hystericky nadrzena na obdiv/,ktere netusi co ctou..
     Kladou tez otazky jinych a experti na ne plyne odpovidaji odpovedi davno pripravene a zpracovane na nas a taky jinejma..Moudro je nadskutecne a vsude..
     Kazdej vi ,jak malo pocetni rekove vyklepli persany a kazdej vi ze mala nepocetna ale kompaktni armada /nerozpadavajici se nebot to nejde/ ma vyhody proti milionovym, 4-6x mesicne neustale cvicenym armadam Golemu. Misto dlouhych rozpravek ,je zde dobry priklad bleskoveho rozpadu evropske armady u Staligradu.. Stava se casto potom rohozkou pod botama vitezu ,nedavno tech afganskych…A predtim , darmo mluvit..Hura na dalsi cviceni…
     Totiz z USA je na Ukrajinu beda daleko , na Tajvan este dal a vcil mudruj..
     Zaver. Kdyby Putin hral sachy a patlal se s figurkama a v detailech ,nemel by nikdy takovy strasnosti na svet ,ale vo tom az jindy,doufam..

     1. „Putin sachy nehraje nebot je neumi , neb jest pravym diktatorem a s umyslema.“

      Já bych ty drogy či alkohol na vašem místě omezil. Řekl bych, že vůbec netušíte, co znamená být skutečným diktátorem. Tím není ani Putin ani Asad. Ale byl jím třeba Pinochet. Podobné mediální zkratky zatemňují jakýkoli pokus o racionální zamyšlení se nad daným problémem nebo diskusi o něm. Jinak zbytek vašeho příspěvku je páté přes deváté, místy celkem nesrozumitelné. Například to vaše tvrzení o malé armádě lepší než silně početné nějak nenahrávají v reálu známé bitvy. Ani ti Řekové to nakonec neustáli a byli smeteni Peršany. Vždy nakonec vítězí početní a materiální převaha. Němci taky prohráli, protože prostě zajistit dvě obrovské fronty (současně i ty menší, třeba v severní Africe) plus řešit třeba problémy s nedostatkem pohonných hmot či řádného vybavení do ruské zimy bylo nad jejich možnosti.

      1. Re: tdx
       Stalingrad byl mimo jiné naprosto jasným logistickým průserem, neboli dlouhá vzdálenost a nízká kapacita (průchodnost) dopravní cesty z místa výroby na místo spotřeby.
       Těch vlivů tam bylo samozřejmě více, ale špatně ošéfovaná logistika byla minimálně jednou z hlavních příčin.

      2. Klise i stokrat popularne opakovana..Nic nezmeni.
       At se sachuje treba furt dal..
       Temi co sachum nerozumi ,ani hrat neumi..Mimo skutecnych sachistu, kteri skoncili casto v blazinci nebo na drogach ,jsou ti dnesni na tom podobne.
       Zeli a Bida hraji jak se naplanovalo. Kenan a Korea, a
       Kissinger hral s Pinchetem, Dullesove a Kuba, Vietnam, Fujiama mel jasno, Venezuela, ,Brzezinski dodnes nejskvelejsi klicovy sachista dodal skvely Sach Mat ,dodanim zbrani do Afganistanu za ucelem matove porazky prematerializovane USA a celeho zapadu .
       Tech bidne mensinovych armad a viteznych je vic nez jsem podeziral..
       Vysledky zajiste predci ocekavani strategii zadrzovani.
       Zadrzovali ,tak dlouho az sou ted zadrzeny.
       Pesaci se nezadrzitelne rozutikavaji a miri k nepriteli.
       Kral se zblaznil . Co je sach ani mat, netusi.
       V dusledku asi Putin radeji chlasta a vsechno jiny po takovych zkusenostech , jenom zadnej sach..A kdyz tak ten Iranskej. To jo.
       My nic, to vsechno Putin… A Putin nebude demokratem, kdyz vidi kolem sebe demokraty a spousty jich..Vybral jinou cestu pro Rusko.
       Dle doporuceni jsem na chlast. A sem rad. Belisarius s mensinou vyhral a jak.
       A co Zizka , deti a zeny sudomere, pocetne krizove vypravy , iracionalni mysleni jedine pravdy, kdyz jde o fakta?
       Psal jsem o prikladu jedine bitvy reku nikoliv o prubehu a vyvoje celych dejin sveta..
       Psal jsem o bitve Stalingradu a racionalisti na me vytahli celou svetovou valku..Strizlive.
       Jeste ze cela Hitlerovska Evropa ,pocetna s velkou materialni prevahou,prumyslem,populaci naproti ocekavani a tvrzeni , zase nezvitezila.
       Nepsal jsem nic o tom co bylo,nebylo nakonec .
       Aby mne obvinili z chlastu. Obvykla taktika. Delaji to z rusu po staleti..
       Kdyz necemu nerozumim tak se rozumne aspon, nehadam…
       Psal jsem a uvadel argumenty na podporu mych tvrzeni a jsem rad z diskuse na muj prispevek. Snad lecos vyjasni..

     2. Vysvetleni, oprava, kdyz byla ta schuze v Polsku ,rusove si neodpustili a umyslne zautocili raketama blizko polskych hranic, aby coud z vybuchu skladu pohonnych hmot a zbrani ,byl dobre videt vsema ucastnikama jednani NATO.
      Myslel jsem ze se to vi..

   2. Jaký politologický rozbory, to fakt myslíte vážně, Janove? Nejdřív tady píšete stohy moudrostí a když se vás zeptám na jednu jedinou, tak mi napíšete:

    …“Necítím se být povolaný dělat politologické rozbory ale noblesní postup předvedl Putin například při zásahu v Sýrii….“

    to je jak z blbejma na dvorku.
    P.S.
    ale tučný písmo Zakladatele a „držení se“ Vevči mně brání Vám patřičně odpovědět!

    1. … a o tý Vaší pointě:
     „Se světovou realitou nic nenaděláme, můžeme na ni ale lokálně reagovat.“
     Ještěže už nejsme na dvorku vidláka, ale řeknu Vám, byli bychom tam, aby jeden tu Vaši pointu hledal kydáváním hnoje vidlema.

     1. Chytrému napověz, ty ostatní nech být… Marnost nad marnost. Jsi stejný, jako byli komunisti a jako jsou ti dnešní ču.áci. Nesnášíš, že někdo může mít svůj vlastní názor, který je jiný, než máš ty. Ale já si ho prostě nechám a kydej si jak a co chceš. Tou svou urputnou snahou upoutat pozornost za každou cenu jsi k smíchu

      1. Chytrýmu napověz, hloupýho trkni … se tuším říká a já byl z toho Vašeho dnešního myšlenkovýho náletu prostě hloupej až zmatenej a … a tak jsem se zkrátka zeptal, je na tom něco divnýho?

       No nic, že začnete tykačkou, poutáním pozorností a smíchem, hmmm, tak tedy jó, tomu konečně už rozumím.

  2. Proti vašemu tvrzení:
   „Politici jsou jenom kulisáci v divadle našeho života. Můžou nám postavit scénu, která nám může či nemusí vyhovovat. Hlavní postavy děje jsme ale my. “
   Postavím jiné:
   „…obava…., že člověk v tomto světě, rozrývaném mocenskými zájmy, je a zůstane pouze statistou, který je v různých kostýmech různých dob různě postrkován po scéně, aniž většinou, jak vám potvrdí každý režisér, v roli statisty ví, kdo ten kus napsal a o čem je“.
   Ono druhé tvrzení pochází z roku 1967, kdy mi bylo třináct let. Teď je mi osmašedesát a životní zkušenost oněch padesáti pěti let mě vede k přesvědčení, že má k realitě podstatně blíže, než to první, vaše.
   Autorem je Pavel Kohout a jeho myšlenka (mnou zde poněkud vytržená z kontextu) zazněla na legendárním IV. sjezdu Svazu československých spisovatelů. Osobně nemám Kohouta rád, z celé řady důvodů, ale dlužno přiznat, že neinteligentní blb to jistě není.

   1. Víte, já odmítám být statistou a odmítám být natrvalo poražený. Prohráli jsme polistopadový vývoj a – nejspíš na to budeme mít podobný názor – projeli jsme i poslední volby. Uličky mezi kulisami se nám výrazně zúžili. Ale pořád nějaké jsou a oni nás potřebují, nemůžou nás všechny odstavit a ve všem nahradit. To, co jsem v životě pro.ral, mě nezajímá, já žiju dopředu. Bez ohledu na věk. A stojím si za svým, že se nabízí spousta nových příležitostí, které až do teď spaly. Situace je totiž obdobná jako po roce 1989: všechno bude jinak. A kdo jiný jí má porozumět a využít ji? Mladí zahledění do mobilů a tabletů? Kariérní politici, kteří kromě mluvení v životě nic nedělali? Afghánci, Somálci? Umřít hodlám za letu, ne zkroušený smutkem v koutě. Volba je ale na každém jednom, já jsem si jen tak povzdechl nad tím, kolik chytrých lidí s hlubokými životními zkušenostmi tady je, a čtu jen samý negativizmus.
    Jo, a proti P. Kohoutovi nabízím F. Čubu: „Kdo chce, dokáže podnikat za každého režimu“. A že mu to panečku šlo…

     1. Alefe, ne věku nezáleží, i když no…..
      V každém případě záleží na našem vnitřním nastavení. Mne nezlomil komunismus, nezlomí mne liberální demokracie. Je třeba pochopit, že politici, ač by měli sloužit nám, v realitě slouží svému vnitřnímu nastavení s následným vlastním prospěchem. Onen prospěch jim nevyčítám, jednal by tak každý, v tom problém není.
      Já vidím například Rakušana na schůzi UV KSČ jak horuje pro Sovětský svaz a výdobytky socializmu a zatracuje západ s jeho podlé praktiky.
      Včera jsem v televizi viděl poprvé nějakého našeho ministra zemědělství, ani dokonce nevím jak se jmenuje, leč pamatuji si, že krom velebení EU a vznesných slov, nic jiného se nedalo zapamatovat. Ten by svoji stejnou řeč mohl přednášet na stejném UV KSČ jen by za EU nasadil ono CCCP. Skoro se mi chce napsat, že taková obojetná je celá naše vláda.
      Toto nás svádí na cestu područí, ne věk.

    1. Si ty prohry neberte tak hrozne a za sve. Nikdo vam je nevnucuje , ste teda dobrovolnik..
     Coz se ohlidnout a videt, jak soveti s mnoha zakladnami u nas ,nejen bleskem utekli a prave nas bez varovani doslova pres noc odkopli..
     Bojovali jsme chrabre proti husakismu /pripojeni k SSSR/, proti zmenam vlady Slovaku /federalistum/ nad nami ,slovaci 3.5 mil. vladli 10 milionum cechum, proti jejich a husakovym protilidskym zakonum,vnucenym proti nam,bylo toho pozehnene a neni divu, ze se chybicky vloudily /bylo toho az nad hlavu to zmaknout/a spousta hysteriku ted pohodlne jeci, /jak jsme spatny a vzdycky spatny a nic jinyho/kdyz je to povoleny a jeci neunavne v zajmu svetovych mocnosti../Jejich heslo je , „skoda jim neskodit“/.
     Coz je tradice i Taticek, autorita mravne esteticky revolucni ,nad jine a z tech nejvyssich, nas podlidi velmi napominal, abychom mimo jine nekradli, zrejme taky nic dobreho ten slavny a dlouhodoby clen Risske rady a Risskeho Parlamentu na nas nevidel..A nemohl. Nesmel.
     Hlavne kdyz jsme pilne pracovali a vskutku zazracne se vyvijeli se jako narod jako temer nikdo na svete nedokazal a imperialista nemohl nevidet tu tucnou korist..
     Kdyz sam Taticek mel jiz nakradeno…Taky predstiranim, ze je Ceskoslovensky president, se vsim pohodlim . Neco jineho bylo zakazano videt a odhalit.
     Taky se nas pokousel opijet tim Husem…

      1. Alkoholy /Kaligramy Zivota/. Basnicka sbirka . Guillaume Apollinaire.
       A neskodi ani nepomyli. A dalsi..
       ——————————————————————-

       Fforget not yet the gret assays,
       The cruell wrong, the skornfull ways,
       The paynfull pacyence in denays.
       Fforget not yet !

       Fforget not yet, forget not thys,
       How long ago hathe ben and ys
       The mynd, that neuer ment amys,
       Fforget not yet. Thomas Wyatt,16 century,poet.

       ———————————————————————–
       As my eyes moved thoughtfully
       Over your face
       And your eyes moved thoughtlessly
       Into place
       I knew that all I could not say
       Had been said before
       And left no trace. Irish poet R.Weber

       Vyse uvedene alkoholy uzivam a rad ,nechavaji stopy,ale neskodi ani trochu.
       /Hathe = hate ,nenavist. Jiz tenkrat meli s ni potize/.
       Vysvetleni. Ruzne zpravy zkousim poskladat do nejake formy. P.
       Neni treba se pohorsovat ale diskutovat.

   2. Nejsou to politici, kdo nám staví scénu, ale jejich skrytí pasáci. Takže na to opravdu vliv nemáme. Hlavní postavou v ději jsme jen v tom smyslu, že se můžeme rozhodnout, jak se v rámci této vnucené scény budeme chovat my sami. Jestli „dobře“ nebo „špatně“. Rozhodujeme o osudu své „duše“, ne svého těla.

   3. Byl sice zastydlej svazak ,agitator,ale jak to byva takovi se otoci casto jako na obrtliku.
    Mel dar veci dobre ,sympaticky vysvetlit..
    Jeho jednani v 67-68 nas muze upozornit na skutecnost, ze jiz tenkrat za nim stali mocni ochranci a nevi se asi dodnes kteri.
    Ktere byly jeho a ktere cizi myslenky je sporny, ponevadz uz potom zadne podobne, nikdy nemel..
    Mnozi se nazor o svete jako divadle ,mne se zase pripomnel , kdyz sleduji NHL hokej.
    Proto je demokracie dulezita pro mocne , kdyz mohou pohodlne sve aktivity ,skutecne umysly, zamery a plany skryt za kulisami a za mnozstvim nekonecneho a casto hysterickeho a celebritniho medialniho verbalismu a jinych aktivit na odpoutani pozornosti vsech.
    Zkusenost rika ,ze na divacich zhusta nezalezi..Dnes ,po opetnem zajisteni a zpevneni totalni struktury moci ,se vse vyjasnilo.

  3. no, akorát je malér s těmi americkými „laboratořemi“. Při tom počtu co se zjistilo a co nakonec amíci doznali… a jé je, nic jiného jim asi nezbývalo. Dovedete si aspoň kapku představit o co vlastně šlo. Když to nerostné a jiné bohatství je takové lákadlo. Ledskde jinde se jim zadařilo a s jídlem přece roste chuť. Ale svědčí to zase o jiném… odněkud ty informace o jejich existenci museli mít a odkudpak hmm

 12. k tomu poslednímu odstavci, vidláku:
  dovolil bych se sám pochválit za mou odpověď (neumím ji ovšem najít), když jsem někomu tady odpovídal, že Putina zajímá nařízení Soudního dvora v Haagu asi tak stejně, jako Amíky po Jugoslávii. A připsal jsem tam větičku, že nechci poslouchat, natož vidět, až se jednou na tom haagským stolu budou vršit důkazy obou stran!

  … a už to začíná, a to nejsme zdaleka v Haagu!

 13. Jen tak, kdybychom přežili do zimy ta jednu dávnou. Po válce, když nic moc nebylo, tak okna jsme měli do půlky zateplené dekami a mezi nimi našité takové matračky, aby zima neprotahovala dovnitř. Trochu se zadýchalo a trochu tepla z vaření se udrželo. Větralo se jen při příchodech dveřmi. JInak ne . A taky dveře, ale to mnozí pamatují, bývalo to i pozdějí v obchodech tlusté závěsy na dveřích taky zimu brzdily. JInak svetry a vlněné snad ještě máte, takže nedarovat/nevyhazovat, ale pečlivě zkontrolovat. Uměliny spíš chladí než udržují teplo.Možná budou problémy v soc. zařízeních díky vbudovaným větradlům, ale ty se dají taky utěsnit. Ju a okýnka ve v budovaných špajzkách, jsme na zimu vycpávali papírem ev. hadrama, tak aby netáhlo dovnítř….
  Trochu tepla dávaly klasické žárovky a taky petrolejky. Ale tenkrát nebyl petrák pančovaný a nesmrděl jak ten dnešní. hmm
  njn co se v mládí naučíš……

  1. ještě jedna ?rada? Na severní moravě dělají vlněné deky- materiál – jak bývávaly dětské fusaky. Je to úplně perfektní se do ní zabalit, lepší než peřiny/duchny/. Drží a snad i akumulují teplo a přitom nejsou těžké. Zabalit a a jste jako ve fusaku. Uměliny chladí -přírodní je o něčem jiném.

  2. Okénko zavřít, do škvír nastrkat pomocí nože vatu, více vrstev, na závěr přelepit širokou papírovou páskou.
   Zkušenost několika zim a porovnání místností, jejichž nájemníci nehodlali trávit hodiny strkáním vaty kamsi. Studentský internát pokoj 3x4m, nevařilo se v něm, topení vlažné až teplé – za pěkného počasí( do -5°) rozdíl 2-3 stupně(už byl cítit), obvyklé(-5 až -20°) rozdíl tak těch 5, extrémní(severní vítr, -30° a víc) po týdnu v nezateplené místnosti kolem 0, v zateplené kolem 10°.
   Co se v mládí naučíš…

  3. Nevim, jak doma, ale v Americe se dostane „olej do lamp,“ je to tekuty parafin, a vubec nesmrdi. Mam to vyzkousene. Doporucuju, jestli je to k mani.

   Kdyz byvaly na vesnici dvoji okna, tak se to vevnitr vyplnilo mechem a novinama.

   1. Kleine problem…. mech ve městě není a noviny už nikdo nekupuje, to podle těch bylíků ke skartaci co ráno to oné….:-)

 14. S tím videem a jeho možnými následky – nemyslím, že by mohlo něco změnit. Změnily něco zásadního fotky z Abú Ghrajbu? Změnilo se něco po profláknutí waterboardingu, po „výslechových centrech“ (tj. mučírnách) u „spojenců“ (tj. v koloniích), po půl mega iráckých dětí, jejichž smrt „za to stála“, změnilo se něco po tom, kdy napíchlý telefon měla i Merkelová? Leda prd. Hluboké mlčení, maximálně ještě tak nějaké to politováníhodné nedopatření, ke kterému dochází maximálně třikrát za deset … (v reálu tak třikrát za deset minut) někde na páté stránce vpravo dole a na titulce nadále Ujguři, navalenýho trenky, putinovy (někdy i s přiznaným „údajně“) jachty a čuk s gekem v Salisbury, Vrběticích i na Slovensku.
  Nakonec bakalháři nikdy pořádně nepřiznali ani to, že za porážkou ISIL stojí ze dvou třetin Rusové, ze čtvrtiny Kurdové a ze zbytečku všichni ostatní (kdo proti němu skutečně bojovali a neživili ho kupováním kradené syrské ropy).
  V tomhle konkrétním případě to zřejmě nepůjde úplně ututlat ani to napasovat na „nepřátelskou propagandu“ (i když u takového ricinu jeden nikdy neví) ani to zkusit prolhat na akci převlečených Rusů, když se ozval i vrchní jandokartouz z bellingcatu a .
  A jinak se obávám, že stran druhé fáze máte pravdu. V nejlepším případě nás čeká přísné utahování opasků, neb na rozdíl od několika málo evropských zemí nedisponujeme vládou s větším než stopovým množstvím příčetnosti stran energetické a potravinové politiky.

  1. No, podivala jsem se na to video. Je to asi prave, ale dluzno rict, ze se dnes se vyrabi propaganda pomoci velkych inscenaci. Takze ruku od ohne bych za tu pravost nedala. Ma nekdo link, kde lide rozebiraji (a verohodne) zda je to prave?

   1. … to jako jste napsala střízlivá, děvče z Colorada?

    Rovnou vyhledejte psychiatra a po něm nějakýho felčara, videa mu promítněte a poslechněte si, co Vám o tom řekne. Možná, že si všimne držení těl a hlavně polohy prostřelených končetin těch nebohých kluků, to není jako ta Vaše inscenace s kouřícíma mrtvolama v igelitových fusacích!

    Tyhle Vaše neskutečně hloupý kecy bych měl za legitimní asi tak za tejden-deset dnů, až se z toho párkrát vyspíme a zasejeme hodně řádků mrkve na zahrádkách, jak píše naše Maneca! Ale takhle jste se tak akorát zařadila PŘED Železnýho a Peha, i když ani ti dneska neměli odvahu si zaspekulovat jako Vy! … ale počítám, že zejtra s tím už taky začnou.

    Dovolte otázku: představte si, že proti Vevče sedíte v hospodě u stolu a vedete řeč. Opravdu byste jí, tváří v tvář, řekl tato slova: „Tyhle Vaše neskutečně hloupý kecy bych měl za legitimní asi tak za tejden…“ ?
    Já o tom pochybuji. Zkuste si to promyslet, jste-li toho mocen.
    Zakladatel

    1. Na západě budou video přinejmenším zpochybňovat nebo omlouvat(ojedinělý čin, mimořádné okolnosti) pokud se vůbec dostane na obrazovky.
     V Rusku umlčí veškeré odpůrce SVO a už nikdo nebude prosazovat mírové řešení.
     Ve všech těch státech, které se nepřipojily k sankcím, bude video šířeno, protože názorně vysvětluje, koho by těmi sankcemi podpořily.

    2. Uz jsem videla tolik fejku, ze mi z toho jde hlava sejdrem. Vim, vim, uhly nohou, krev. Jak jsem rikala, zda se mi to prave. Ale dalo by se to nainscenovat, kdyby se nekdo jo snazil? Dalo.

     Tak jsem opatrna. Protoze zatim ty fejky sly hlavne od Ukru. Jako ta tehotna devcica u spitalu. Kdyz se ale Rusi opravdu do te propagandy pusti, tak dokazou leccos.

     Nevim nic o „mych“ kouricich se mrtvolach. Drzte se trochu, blbisi.

    3. … á tučný písmo a vykřičníky, jako že bacha = právo na názor & odvaha a svaly za klábosnicí, a nestranný arbitr nad tím vším!

     Prej, zda-li jsem toho mocen:
     tak helejte se, Zakladateli, původně jsem to tam měl mnohem expresivněji napsaný, pak jsem to kvůli takovým, jako jste Vy a Vevča zmírnil, protože mi bylo jasný, že jsou mezi námi lidi, kteří maj v mnohým „trávení“ jako moje andulka blahý paměti … proto ta mnou zmíněná mrkev na Mančiný zahrádce … ani ta Vás však nenakopla.

     P.S.
     k tý mý odvaze, pokud pochybujete:
     já to na rozdíl od Vás a Vevči mám asi tak, jako bych na těch videích viděl rozstřílenýho svýho syna, nebo kluka souseda. Prostě se mi to dotýká osobně a je mi putna, na jaký straně se tyhle zvěrstva dějou. Běda Vám, Zakladateli, kdybyste tyhle pochybnosti v tý Vaší hospodě na mě takhle za „TEPLA“ vyvalil, to si buďte jistej.

     1. Vážený pane,

      vezměte, prosím, do úvahy toto: na internetu si o každém z nás udělají ostatní obrázek jen a jen podle toho, (a) co o sobě napíšeme a (b) jak se projevujeme v rozhovoru s jinými. Věk nehraje roli, profese nehraje roli, formálně dosažené vzdělání nehraje roli.

      Ujišťuju vás, že za dodržení podmínek, na něž odkazuji níže, je každý návštěvník vítán, tedy i vy. Avšak okolnost, že se vás video hluboce dotýká, nikterak vás neopravňuje navážet se hrubě do jiných. Pokud jste to nezaznamenal, to video (i jiné nepěkné zprávy) se hluboce dotýká i jiných, a oni přesto mezi sebou komunikují poměrně zdvořile.

      Prosím: přečtěte si:
      https://www.litterate.cz/hello-world/
      a také:
      https://www.litterate.cz/kodex-bloggera/

      Pokud něčemu z toho není rozumět, jsem vám k dispozici (dnes po 21. hodině) a rád vám vyložím detailně a smírně, jaké mám představy o způsobu vedení diskuse na tomto webu.

      Dovolte, abych citoval Vladimíra Vladimíroviče Putina:

      doufám, že budu vyslyšen

      .

      Zakladatel

      1. … takhle mohou reagovat pouze fakt necitlivý jedinci k neštěstí druhejch, vážený pane. Tady šlo o pouhý rozpoznání okamžiku, kdy je vhodný mlčet, to se mnou nemá naprosto nic společnýho, Vy moralisto, natož z Vaším hloupým mým“dotýkání se“. To má naopak co společnýho s výchovou jako takovou a máte pravdu, že s věkem by to každej měl mít nějak vyřešený a znát, kdy jo, a kdy už ne. Rozhodně Vevča to nemá vyřešený a Vy podle toho, jak mě tady mistrujete, zřejmě taky ne. Nedochází Vám ani tak jasný sdělení, když jsem napsal, že …“bych měl za legitimní asi tak za tejden…“ Ta videa byla na dlouhý tak akorát mlčení a to i v případě, kdyby byly falzifikáty. Přestaňte tady šermovat s Vašimi výchovnými metodami o způsobu vedení diskusí, když tyhle elementární věci nechápete. Je vám na tom furt něco nejasnýho?

        1. Copak mně, mně je furt něco nejasnýho, asi Vám furt nedochází, že blbíš. Ale hlavně, že Vy máte jasno.

         V životě jsem udělal mnoho chyb, admine, jedna z nich je, že jsem takřka celej život mlčel NEJEN k prostřeleným nohám a byl slušnej.

         Takže Vám dlužím odpověď, když jste se zajímal o moje hrdinství v tý Vaší hospodě a o oči naší HNED píšící, než myslící Vevči. A že se s tou inscenací vycajkovala, to si buďte jistej, jak jsem Vám koneckonců taky psal, že to moje původní bylo od rány, ale přece jenom mnou srabácky převedeno do 3 os.m.č., aby se mi z toho zase tady někdo nehroutil.:

         „Problém s TĚMITO lidmi je, že jejich města nebyla nikdy bombardována a jejich matkám nebylo nikdy řečeno, aby zavřely hubu.“ … a Vy si jistě domyslíte s jakýma lidma

         Měl jsem beft víc hrdinnej a toho Bukowskiho lajznout, takhle mi z toho stejnak zbyly jen smířlivý:

         – hloupý kecy
         – psychiatr
         – děvče z Colorada

         z kterých jste se stejnak zhroutil. Ale takhle to už bejvá, když se upřednostňuje forma před obsahem! Mám dobře už odpozorováno, že projde klidně i chování řeznickýho psa, což jsem u prostřelenejch nohou & inscenací UŽ odmítl tolerovat … a má jako bejt?

         Říkám si, jestli zrovna ta FORMA a SLUŠNOST nejsou tím důvodem, proč dneska ryjeme držkou zem, když PŘÍČINY a OBSAH nikoho nikdy nezajímaly, nezajímaj a asi už ani zajímat nebudou. Fakt je na tom furt něco k nepochopení?

         Co říkáte, je, nebo není to navážení se do někoho … nebo, že by zase zaprděný teplíčko a plácání?

         1. Forma a slušnost na tomto webu příčinou toho, že někdo ryje držkou v zemi, zcela určitě nejsou. Tento web existuje asi dva roky a živý provoz na něm je cca měsíc. – Pokud vidíte příčinu rytí atd. ve formě zdejších diskusí, vidíte špatně. Možná jste dřív někdy v životě mlčel na špatném místě, ale tady to docela určitě nenapravíte.

          Vevča neřekla nic jiného, než že si umí představit, že předmětné video mohlo být vyrobeno jako fake; má pravdu – vy jste neviděl film, kde zranění a mrtvoly vypadají zcela realisticky, ba realističtěji než na onom videu? Ptá se po průkazu pravosti toho videa; to nesmí? Načež vy ji slovně napadnete: “ to jako jste napsala střízlivá? Tyhle Vaše neskutečně hloupý kecy…“ Nikdo vám přece neupírá možnost s Vevčou nesouhlasit; ale neumíte to jinak než urážkou?

          Já vám věcně vytýkám hrubost, vy mně píšete, že se hroutím. Nebylo by lepší, kdybyste navštívil diskuse někde jinde, kde se hroutit nebudou? Zvažte to!

          Náš rozhovor končí; vychovatele vám dělat nebudu. Nebudete-li respektovat moje pravidla, končíte tady i vy. – Hodně štěstí.

  2. Pravda nekdy je tezke ji obhajit. Napr. Putin faktem zustava ,ze je spion. Obcane bud proto ostrazity a bdely. Prave byl odhalen rusky spion v Narodnim divadle. Doznal,ze se jmenuje Cajkovskej a nejen to, jeho komplic je nejakej Dostojevskej /taky rus/ a cely spiknuti bylo odhaleno v podobe mezinarodniho spionismu ,nebot cely dav spionu predstirajicich dirigenty a operni zpevacky atd , byl odhalen.
   Medajle budou udeleny. Proto musela byt nadelena cenzura v boji proti saboterum a skudcum , kteri nikdy nespi a skodi..Nezapomen obcane Vrbetic..Je jiste ,ze nepritel bude nas zvati sobakami….
   Ale my nikdy neustoupime z tvrde vybojovanych pozic pravda a veda je s nami a demokracie za nami.
   Tentokrate nam neuniknou.
   Uz jsem chtel prestat varovat ale osvitilo mne jmeno merkel, ktera spolu s ostatnimi predaky zavedla obohacovani a jeste bez hranic. Neomezene a ted jsme obdareni , /kdyz ta osoba vcas utekla s pozic/,a velmi obohaceni a s jasnymi svetly budoucnost a ta ani telesne ani mentalne nezatizena nas ocekava..
   Prach jsi a v prach se obratis…A bez prachu..

   1. Kdo ví co dělá, není po ní ani slůvka…. docela divné, taková významná osoba a nejdou k ní na rozumy. Čímpak si to zasloužila tante merkel

 15. Ano, vypadá to, že Ivan skutečně uvolnil lavinu. Zatím se to jen chystá, rozjíždí. Co bude dál nikdo zatím netuší. Ani vzdáleně.
  Pro ty, kdo jsou nasraní na Putina, jedna uklidňovací zpráva. Ta lavina by se rozjela stejně a jelikož my (my jako stát) se na nic nechystali a nechystáme se ani teď, je to úplně jedno. Prostě to dostanem naplno do držky.
  Podle JP začne na Ukraruině příští týden nové dějství – kolaps zásobování. Takže se ty procesy kapánek zrychlí. Budem to mít dřív za sebou…

  Nedá se nevzpomenout Švejka.
  Tuhle bitvu vyhrajeme! Na Bělehráád!

  1. Tohle jsem tušil, celá Ukrajina tím smrděla už od Oděsy, Ládiku. Proto jsem podepsal DOPIS vidlákovi. Ano, dalo se tomu vyhnout, třeba zdůvodněním PP, nebo přítele strejdy, ale jakmile Černochová a ti další Fialovo pohůnci začali otevřeně mluvit o poslání těch dělostřeleckejch granátů, ihned jsem je viděl na Donbasu a v Luhansku, protože jim tam za těch 7 let genocidy určitě chyběly a moje smíření se s výsledky voleb, jako bytostnýho demokrata, tím okamžitě vzalo za svý a podepsat jsem to vidlákovi musel … prostě musel …
   A co hůř, najednou jsem v sobě objevil nenávist jako nikdy ke všem těm kazišukům a kolaborantům, který s náma hrajou od samýho začátku habaďůru, a přesto je debilové mezi náma volili a oni nám teď dávaj zahulit (a právem!!!)!

   1. Tak ty zprávy z DLNR už byly od r.2014, jen jim člověk nechtěl moc věřit.
    S dnešní technikou se dá vytvořit ledacos, ale pokud to spustí lavinu výpovědí a Rusům se podaří dohledat pachatele, předpokládám, že dojde na Norimberk-2, kde sami Ukrajinci prokáží, že o tom ukrajinské věrchušky nejenže věděly a nezakročily, ale že to přímo řídily.

    1. Neuvritelny jak se nekdo takovej muze normalka narodit. Je spion, diktator,smyslu zbavenej, nevi pak co dela, jest agresor a napadne klidne sve priznivce ukry, nechce se dat spravedlive svrhnout, nic jineho nemysli nez pachat zlo a ten vycet je bez konce.
     Coz by nebylo tak strasny, kdyby si primo dabelsky /to je taky/, neporidil ty Kinzaly a bez zbytecnyho optimismu muze se ocekavat, ze ma tajne v kapse jeste horsi/..
     Kam neunavny bojovnik proti nemu se vrtne , ktery jiz nemuze vyjit nikde na ulici a jest tajne ve sve zemi dopravovan z kancelare pres podzemni garaz ze stovkami tezkoodencu v obrnenem vehiklu domu, kde jest take ve dne v noci hlidan..Obcan a dite at si chodi po ulici a sami..
     Statecny odpurce rusu /meli v cele cele sabotera Cajkovskyho/ , jest ted ohrozen, kdyz ani nestaci zabehnout do obrnenyho bunkru vcas a kdyz staci, jeste horsi , rachejtle si ho tam najde…
     A vobyc obcanem ta rachejtle pohrdne a necha obcana a dite nazivu..Jak je uz videt.
     Ma dabla zvanyho Mefisto na svy strane jako Faust.
     Sami rusove doznavaji pravdu a rikaji my sami nevime jak a kudy ty rachejtle litaji, ale vzdy dolitnou presne tam kam maji..Dilo dabla z rozvracenyho Ruska. Pokousi nas vsechny.
     Ja se chodim modlit…

   2. Ano, blbíši, tak nějak plíživě se dostavuje nenávist. Těžko se jí bránit (o což se snažím), protože důvodů k ní přibývá.
    Snaha o racionální náhled na dění kolem trvá, nabývá ale legračních forem typu „po nás potopa“. Tak například už 8.dubna jedu s oběma synky na Hrad na letošní ročník „Audience“, tedy prezentaci čtyřiceti producentů vína z oblasti Bordeaux, těch opravdu špičkových. Bude to čerstvě nalahvovaný (dosud byl v sudech) ročník 2019. Jako každý rok se tam tedy setkáme např. s Chateau Figeac, Ch.Pape Clement, Ch. Petit Village a dalšími.
    K oné potopě si dovolím zacitovat z knihy z nejmoudřejších:
    A v atmosféře prodejné lásky, nikotinu a alkoholu kroužilo nenápadně staré heslo: „Po nás ať přijde potopa“.
    Rozdíl mezi Kuklíkem a Hradem je v tomto případě pouze ve formě, obsahem jsou oba případy téměř identické.

   3. Vzhledem k určitým vazbám na Ukrajinu v minulosti člověk věděl, že to náckovství v sobě měli už dávno, byť za SSSR v mnohem víc latentní formě. Ale prostě tam bylo. Takže mě onen rok 2014 vůbec nepřekvapil, s něčím takovým jsem počítal už dlouho.

    Jinak co se týče těm náhlým záchvatům bezbřehé nenávisti… Údajně se ve starověkém Římě děla taková zvěrstva, která dav vítal s nadšeným hýkáním a chodil na ně jako na divadelní představení pro zpestření nálady, proto, že snad vodu rozváděli v olověných trubkách a to prý mělo postupně dopady na totální absenci empatie a vyžívání se v chladném sadismu. Ne že bych věřil na chemtrails, ale třeba tu masovou nenávistnou hysterii mezi lidmi v současné době, byť jsme jinak celkem holubičí povahy, by to celkem vysvětlovalo, kdyby se nějaké chemikálie dostávaly do našeho těla a vyvolávaly by podobné pocity. Stejně tak i to, že ne vždy se ta nenávist bude obracet žádaným směrem, pokud není člověk otevřený hlásané propagandě…

    1. Dilo taky zminenyho dabla,nepochybne , ta nenavist .
     Kristus napriklad kazal lasku,bez nasili /votoc druhou cast ksichtu, dyz to vrchnost zada a potrebuje / a potom ukazal tem nenavidenym penezomnencum vlastnorucne , zac je toho loket..
     Protoze mel a ma vzdycky pravdu. Vod ty doby.
     Jistota pak je uplne jasne nam nejiste nejasna.
     Olovo rimani chlastali z olovenych hrnku plnych vina /kyselina vina byli vinna,rozpoustenim olova do chlastu/,proto masova plesatost a silenstvi bez konce..V dusledku..
     Dneska se to nesmi,ale jsou jiny chemikalie..
     Kdyz zacnete myslet mimo prikazane omezeni akademiku,zacnete dokonce myslet na osud cely Evropy a lidstva. Tak jest. Pak vidite co nemate videt. Zavladne antipedagogismus.
     Demokracie tenkrat byla v tom,ze si kazdej vybral /anarchie / jakyho boha napr. chce bejt kamos.. Ale brzy se dostavili odjinud jinoverci s diktaturou jednoho a zadny vybirani, ktery plebs vzdy jenom pomyly. Taky nemeli na to oloveny vino…
     Schovavali se v katakombach a radovali se, kdyz je cisar nechal sezrat obludama z celyho sveta privezenejma..To se pak ujalo a opakovalo az dodnes..
     Hlavne, ze je ten uhledne jedinej na nebi . Nebo na zemi.
     Na zaklade toho se vyvinula cela Evropa a svet. Je tam jedinej a zadnej bordel a bordel ale se vymrstil a dal zrozeni dalsich epidemii ideologii aby to nebralo konce a jedna ideologie tak potira dokonce jinou a jsou z toho vyhody, ponevadz se snadno poukaze, ze kazda ideologie je masova a nic jineho nez pusta lez..Pustina pak nasleduje…Ale ted vedecka.
     Nekdy ta sama ideologie znici tu samou jako napr. benatska korporacni vlada 10ti ,ktera ,pod zaminkou osvobozeni Jeruzalema vyplenila Vychodni Risi. Ztratila tak moznost velkeho obchodu a vydelku v budoucnosti, ale kdyz to loupeni a masakry jsou tak lakave atraktivni…
     Tezko odolat pokuseni..Se pak vyzpovidali a bylo zase dobre.
     Nacez se cirkev dala do vyhlazovani /jako celej jih Francie/a chytry inkvizicni intelektualove hledali neunavne Antikrista, tak dlouho az ho nasli a vymrstili se protestanti Luther a Calvin.
     Vladl Antikrist 30 let na zemi..A na zemi uz s nami zustal..Amen.

     1. Já bych to předhazování lvů křesťanům moc neheroizoval. V Životopiech dvanácti císařů si pamatuji takovou zmínku, že ti křesťané tam byli mimo jiné, a to mezi spoustou dalších. Ale ti jiní mají prostě smůlu, že za nimi nestála postupem času silná vlivová organizace, která by speciálně vypíchla zrovna jejich utrpení a opentlila to gloriolou výjimečnosti utrpení a používala to k omlouvání či bagatelizaci i mnohem brutálnějších zločinů. Je to úplně stejné jako s 2. světovou. Největší a nejbrutálnější holocaust Slovanů nikdo nezmiňuje, nikdy se nestal předmětem soustavného výzkumu, není řádně mediálně popularizován, jen ignorován či popírán, a rozhodně neexistuje žádný trestný čin antislavjanství či antirusismu.

      1. Kdyz ale proti ocekavani Lidice a Lezaky a heydrichismus ,nacismus , militarismus germanu stale existuji a prezivaji v nasich pametich..
       Vlivne organizace,skupiny a jednotlivci vzdy sedlaji a utoci /a bohatnou/ na Antikristech ruznych ideologii.
       A bezpodminecne konci zlociny vseho druhu.
       Nejnovejsi ideologie /oprasena z minulosti/a velmi efektivni vynosna v soutezi s jinymi je Obetismus.
       /Kristus ,kdyz se nevi zda existoval se obetoval za nas/.
       Kdyz pro kazdyho /mimo mocnych a bohatych/asi bylo lepsi kdyby se neobetoval..
       Vysledek 30.leta valka a dve tretiny populace Evropy zhynula.
       Kazda ideologie se musi nejen „opentlit“. Ale vnutit a donutit vsem.
       Chtel jsem jen uvest krestany tehdy jako prvni chladne a bezcitne i k sobe /kdyz nestali o vlastni zivoty a svych deti/ a zaroven horoucne milujici neco co nebylo, fanatiky, s vydatnou pomoci PR, tedy propagandy bez spetky milosti a porozumneni,pro ty s jinym nazorem..
       Nejdrive se verici krestanske skupiny mezi sebou do krve nenavideli navzajem a cisar Konstantin to musel resit /vse a vsechny nezadouci odstranit/na schuzi v 313 v Nicae.
       Tedy ideologie a PR ,public relations /vztahy mezi mocnymi a bezmocnymi/ uvedla cirkev v do praxe na vybornou.
       O zakladech dnesniho usporadani sveta pocinaje zhruba od obcanske valky /kazda valka je predevsim revoluce/v USA 1860 jindy..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *