3 prosince, 2022

Nejtupější předvolební trend

Víte, co mě nejvíc bere od té doby, co jsem se etabloval na fejsbůku? Prezidentská kampaň. Já si nemůžu pomoci, moji čtenáři, sledující a přátelé na to koukají a ksichtokniha mi pak hází na sklo videa. Hele, to je nějaký nový, pro Vidláky nepochopitelný, trend?

Vždycky se tam objeví pan kandidát, který dojede do pálenice, vinařství, k nějakému zemědělci, významné firmě, tam si pohovoří s majitelem, řekne do kamery nějaká moudra, jak je právě tento podnik nebo obor významný pro region, dodá něco o zaměstnanosti, trvalých hodnotách, do toho jsou ty táhlé pohledy do krajiny nebo automatického skladu hutního materiálu… pak zazní pár slov o kampani a potřebě čestného a pravdomluvného člověka, přičemž kandidát tato kritéria samozřejmě splňuje.

A nedělají to jen kandidáti na prezidenta, dělá to i celá pětikolka. Nedávno Fiala dával post, jak sedí zády k fotografovi a rozjímá o důležitosti zemědělství pro jižní moravu. To mě fakt bralo. Nic o tom neví, naopak nechal Nekulu dělat jedno z nejhorších zvěrstev, které nás ještě řádně vytrestá všechny, ale ušlechtile nám řekne, jak je venkov důležitý, Samozřejmě tam seděl v saku a mluvil o něčem, co by mělo vědět i pětileté dítě.

Nejlepší jsou ty komentáře pod tím. Děkujeme pane kandidáte… řekl jste to tak moudře… díky za vás, budete skvělý prezient… krásně jste to vyjádřil… apod, apod. To jako fakt? Tohle dneska stačí? Říct všeobecně známé klišé?

Hele, taky vidíte, jak se hoši kandidátští chlubí cizím peřím? A jak se vyhýbají kontaktu se skutečnými lidmi? Přijedou někam, nemají žádnou zásluhu, ale ukazují, jak jsou moudří a jak tomu rozumí. A blbečci jim k tomu tleskají. Běžte se podívat na Fialův profil. Má jich tam fakt hodně. Fakt nechápu, že má někdo tak málo sebeúcty a olajkuje nebo okomentuje, jak Fiala prohlašuje banality.

Teď v posledních dnech to ti kandidáti ještě vylepšili. Vyjadřují se k tomu, jak je draze, jak se stát musí otecky starat, jak musí zvyšovat ceny sociálně citlivě… Ano děkuji, bez vás bych to nevěděl. Já nevím, oni to asi dělají, aby lid pochopil, že na něj intenzívně myslí.

Prostě řeknou nějakou všeobecně známou věc, se kterou souhlasí z podstaty každý, dají to na fejsbůk a ejhle lide, jaké mám ušlechtilé názory, jen mě pěkně zvol. Nemám za nic zodpovědnost, jen objíždím republiku a fotím se u hezkých věcí, které dokázal vydupat ze země někdo jiný a dělám si kampáááň.

V zájmu objektivity musím říci, že Tomáš Březina alespoň jezdí do svých bývalých podniků a ukazuje nám, co vybudoval on sám v době, kdy ještě vytvářel hodnoty a než se rozhodl zkazit si na stará kolena život kandidaturou. Ale jinak je nerozeznatelný od Petra Pavla i od Fialy. Může se vymezovat, jak chce – stejná videa, stejný kadlub… jako by měli všichni společnou agenturu. Nebo jsou fakt už tak mimo realitu a mají pocit, že to dělají správně.

Jako fakt si tihle političtí borci myslí, že to bude fungovat? Nebo prostě cílí na líbodémo kretény, kteří vrní blahem, když vidí takovou šmíru? Asi jo, protože jich mají plné diskusní fórum.

Asi jsem konečně pochopil, proč Zeman při první kampani mluvil o kanálu Dunaj-Odra-Labe. O něčem mluvit musel, ale nechlubil se cizí prací…

Při té příležitosti se nemohu nezmínit, jak rozdílně to dělá Babiš a tu a tam i další opozičníci. Andrejko objíždí republiku, vleze právě mezi běžné pracující lidi, rozdává jim knížku plnou grafů, jak bylo za něj dobře a jak je teď blbě, všechny ujišťuje, že zase bude líp, samozřejmě, až to vezme do ruky on. Fotí se s babičkami i s mladými kluky, z jeho fotek je vždycky vidět především óóóbrovský dav příznivců, odpůrci mu dělají gerilový marketing v médiích, všude představuje svoje místní kandidáty z lokálních buněk, má tam hezké hostesky…

Občas je něco podobného vidět i od Okamury a Majerové Zahradníkové… držím palce, ať v tom pokračují.

Takhle se to dělá, vy troubové. Jezdit za lidmi, nebát se vlézt mezi ně. Na vaše kecy o sociální citlivosti a významu zemědělství není nikdo zvědavý. To se učí na základní škole. Tedy učilo… za mého mládí. Možná se to dneska už neučí a tak může Fiala pronášet zcela banální a samozřejmá moudra a hromada lidí mu za ty kecy ještě děkuje. „Venkov je pro naší zemi nesmírně důležitý“. Tohle si dá na fejsbůk a líbodémo kreténům to stačí… Jaká osobnost, jaká ušlechtilost. Pan premiér ví, že venkov je důležitý…

Já jsem pro tuto dobu asi už opravdu starý. I když jsem sotva překročil čtyřicítku. Začínám si říkat, že až to dovedou zu grunde, tak se mi vlastně bude ze světa odcházet docela dobře.

144 thoughts on “Nejtupější předvolební trend

 1. Asi mám dneska blbý den, ale vidím to černě. Mám pocit, že dění v Kotlině nic neovlivní.
  Že to má strýček Sam ošéfované, co Čech, to amerikanofil. Že v politice, v médiích , ale i v kultuře , na všech důležitých pozicích, sedí partička, která má jediný zájem. Aby Bílý dům zůstal světovým drábem a ředitelem Zeměkoule i přilehlých galaxií.
  Spolupráce Evropy a RF se těm za Atlantikem nemůže líbit. A udělají VŠECHNO, aby se to na zbytku Zeměkoule všechno pěkně pralo a mlelo.
  Jejich nepřítel je mír. Protože když se dva perou, třetí se směje a oni se smějou moc rádi.

 2. Když nezůstávala, tak zůstává – a když nezůstává, tak taky zůstává.

  „Naprostá většina ukrajinských uprchlíků v Česku podle náměstka ministra zdravotnictví Jakuba Dvořáčka i po 150 dnech dál zůstává státními pojištěnci. Ani pokud už jimi nejsou, pro zdravotnická zařízení se z hlediska úhrady péče od zdravotních pojišťoven nic nemění. Řekl to na tiskové konferenci ke spolupráci s fondem UNICEF, který na zdravotní podporu uprchlíků v Česku poskytl 92 milionů korun.“

 3. https://t.me/gazprom/863
  O údržbě kompresorové stanice Portovaja.

  Dne 31.08.2022 bude na tři dny odstavena jediná provozuschopná plynová kompresorová jednotka Trent 60 z důvodu preventivní údržby.
  Údržba podle stávající smlouvy bude prováděna společně se společností Siemens.
  V souladu s technickou dokumentací společnosti Siemens je třeba každých 1000 hodin provést technickou údržbu jednotky, která zahrnuje: kontrolu pláště na praskliny, trhliny, deformace, spáleniny, čištění pláště; kontrolu těsnosti systémů přívodu oleje, vzduchu, odvodu zplodin hoření, prověření spojů a odstranění příčin netěsností; kontrolu činnosti bezpečnostních ventilů a seřízení systému regulace průtoku vzduchu.
  Během údržby Trent 60 DLE od 31.08.2022 do 02.09.2022 bude přeprava plynu plynovodem Nord Stream na tři dny přerušena.
  Po dokončení prací a při absenci technických problémů na jednotce bude doprava plynu obnovena na 33 milionů metrů krychlových denně.

  /n.b. zvýrazněnou část

 4. Příliv mezinárodní finanční pomoci Ukrajině v červenci ustal. Žádná významná země EU, jako je Německo, Francie nebo Itálie, nepřijala nové významné závazky. Uvádí to zpráva, kterou 18. srpna vydal Kielský institut pro světovou ekonomiku (IFW). Od 2. července do 3. srpna Ukrajina obdržela nové závazky ve výši přibližně 1,5 miliardy eur. Celkově IFW tracker zaznamenal závazky ve výši 84,2 miliardy eur. Je pozoruhodné, že Německo neoznámilo žádnou další podporu Ukrajině, ačkoli dříve přislíbilo „významnou vojenskou pomoc“.
  Ukazuje se, že Evropané Ukrajinu vlastně „podrazili“ – finanční toky do Kyjeva přišly vniveč a už v zimě se „zrada“ naplno projeví při rostoucích cenách potravin aenergií vEU.
  Za oceánem si navíc nejsou jisti ani dlouhodobou podporou Ukrajiny ze strany Západu – americký podplukovník ve výslužbě Daniel Davis se domnívá, že dodávky zbraní Kyjevu mohou být zastaveny na podzim nebo v zimě.
  A to vše proto, že západní ekonomiky vykazují známky blížící se recese.
  Výsledek „partnerství“ mezi Ukrajinou a západními zeměmi shrnuje analytik Gerald Hyman. Ve svém článku pro The National Interest uvádí, že „západní země podporující Kyjev musí vyvinout novou strategii, jinak budou čelit „vyčerpání“. A je to pravda: jestliže Ukrajinci mají před sebou nejtěžší topnou sezónu v životě, Evropané budou muset již na podzim řešit ekonomické, energetické a potravinové problémy současně.

  1. Takze jsme se financne jako evropa vycerpali, odevzdali zbrane a munici a co z toho budeme mit ?

   Jen drahotu, zimu a hlad, protoze inflace zveda i platy.

   To se nam to vyplatilo

 5. To tak blbě jenom vypadá, ve skutečnosti to funguje. Velmi doporučuji přečíst R. Cialdini: Influence: the psychology of persuasion. A k tomu R. Greene: 48 laws of power. Třeba Babiš podle toho jede na 100 procent. A ano, patří k tomu přivlastnit si úspěchy druhých a vlastní neúspěchy hodit na někoho jiného. Lži nevadí, naopak jsou pro úspěch nezbytné. Je potřeba chápat pravidla hry.

 6. Ukrajinští nacisté z jednotky Kraken demonstrativně zastřelili 100 vojáků 58. brigády ozbrojených sil Ukrajiny, kteří opustili své pozice během ofenzivy ruské armády v Charkovské oblasti — Ministerstvo obrany Ruské federace

 7. Komentáře:
  Měly by asi být taky na válečný příděl. Čtyři k danému tématu a stop.

  K vidlákovi:
  Ano. Nebát se vlézt před lidi, Olaf Scholz to onehdy zkusil a byl zcela regulérně vypískán. Naštěstí bez vajec.
  Kdy naposledy někdo z věrchušky vylezl před lidi na pódium s mikrofonem?

 8. Tak ještě reakce na včerejší debatu o covidu. Speciálně pro Občana ale i dalších jenž zprávu z Dojčlandu ohledně nulového efektu proticovidových opatření považují za hoax.

  Přehodnocení naší reakce na covid
  17. 08. 2022 – EB
  Opravdu v pondělí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek řekl, jak uvedlo Právo, že drastická proticovidová opatření, panující téměř dva roky, měla „nulový efekt“? Zde je přesná citace z jeho tiskové konference: „Rozhodně nebudeme zavádět žádná drakonická opatření, protože se ukázalo, a jasně to dneska potvrdily odborné týmy výzkumníků z Německa a z dalších zemí, že všechna ta drakonická opatření, která byla zaváděna, neměla žádný větší efekt, znamenala jenom obrovské ztráty pro hospodářství, ekonomické ztráty. Ano, v dobách, kdy jsme o té nemoci nevěděli tolik, kolik víme dneska, to možná mělo v některých případech opodstatnění, ale dnes víme, že je to zbytečné a rozhodně se nehodláme vydávat cestou Severní Koree a podobných pseudozemí.“ Tento neobvyklý komentář od vládního politika by měl v hlavách inteligentních lidí bez vlastního zájmu na covidovém průmyslu vyvolat velkou otázku: Byli jsme obelháni?

  1. Hlavně to nemělo efekt proto, že nejde o pojmenování.

   Injekci nestačí pojmenovat „očkování“ a automaticky tvrdit, že bude chránit před nakažením, průběhem a přenosem.

   Stejně tak nemá smysl očekávat, že teatrální akce s názvem „lock down“ bude mít efekt, když neomezuje třetinu populace ve vzájemné interakci.

   V principu, kdyby všichni seděli měsíc na zadku doma, tak by se to nešířilo. TO je uzávěra. Neříkám, že to měli nebo museli zavádět, ale nedává smysl dělat akce typu půlka rodiny musí být doma a půlka chodí do školy a pak tvrdit, že omezování pohybu nemá vliv.

   1. což je ovšem naprostá pitomost, protože doma všichni dřepět nemůžou.
    Když nevyjede popelář, utopíme se v odpadcích.
    Doktor, sestra, sanitář, zřízenec, uklízečka, kuchařka musí do nemocnice.
    Zaveze je tam autobusák. Teplo a elektřinu dodá Antonín. Žrádlo jim prodá prodavačka. Pitnou vodu někdo musí vyrobit.
    Dokonce i ten blbej důchod musí nějakej úředník poslat, jinak důchodce chcípne hlady.
    atd, atd, atd, ……………………………………….
    Zavřít můžou tak akorát škodovku, parlament a ministerstvo. Svět je tak provázanej, že valná většina profesí do tý blbý práce musí jít.

    1. Všecko je otázkou priorit a rizik. V Mariupolu seděli někteří ve sklepě měsíc .

     Já netvrdím, že se měla dělat skutečná vnitřní plná uzávěra na úrovni domácností. Ale upozorňuju na to, že fakt, že „Babišův lokdaun“ nefungoval vůbec neříká nic o efektu skutečného zamezení interakce lidí, kdyby se nějak realizovala. Že by to nebyla sranda, jsme viděli v Číně, kde ani tak to nedokázali komplet, nebo v Austrálii, kde se o to taky snažili a měli výhodu v možnosti snadné izolace ostrova.

     Ono stejně jako za války, i v situaci případně šíření hodně smrtelné a nakažlivé nemoci, by se lidem změnily priority a návyky a dříve nemožné věci by byly rázem snadno představitelné.

     Před 30 roky jsem si nedovedl představit, že by nám vláda předepisovala 15 stupňů a místo topení svetr. A můžeme čekat ještě libovější nápady.

    2. Ale můžou.
     Ovšem nikoli doma, ale na pracovišti. Spacáky, karimatky, pohyblivé služby. Kontakt s rodinou telefonem, webkamerou, přes sklo a povykováním z okna na dálku. Potraviny a hotovky v desinfikovatelných škatulích vyložené u brány.
     Přesně takhle fungovaly nakažené socústavy a infekční odd. v nemocnicích a ŠLO TO.

     1. nechci radit, nechci napovídat, ale říká se tomu fóbie a je to léčitelné.

      PS. k té bráně to pošle Arabela prstenem, nebo to někdo někde vyrobí, zabalí, vydesinfikuje, přiveze?
      PPS. Nebudou se ty škatule na pracovišti po měsíci malinko hromadit?

     2. A bylo by to stejně k ničemu, pokud by se ČR hermeticky neizolovala od zbytku světa, který by taková drastická opatření nerealizoval.

      1. Vtip je v tom, že když do akvária močůvku nevlijete, ryby nemusíte zachraňovat.
       Samozřejmě, že první opatření by muselo být zavření hranic pro lidi DOKUD to není v ČR.

       1. A pěkně prosím na jak dlouho ty hranice zavřeme ?
        Na měsíc? Na dva? Na věčné časy a nikdy jinak? Ten vir z povrchu zemského nezmizí jen proro, že si to přejete.
        A ještě mám jeden dotaz. Na těch hranicích hodláte umístit cedule „Koronaviru vstup zakázán pod pokutou 500 korun“ ? Já jen, aby se i ten vir dozvěděl, že tady vládne pořádek a žádnej vir si tu nebude dělat co chce.

        PS. Stejné je to s uzávěrama v jakkoliv tvrdé podobě v jakkoliv velké části světa. Ten vir se neschovává v pařezové chaloupce v mechu a kapradí a když nemá co žrát tak chcípne. Viry přenášíme v sobě a neexistuje možnost, alespoň zatím, jak se jich zbavit. Každodenním stykem se navzájem malými dávkami nejrůznějších virů imunizujeme. Čím delší a tvrdší zdravotní koncentrák zavedete, tím větší průser nastane po jeho uvolnění.

     3. Poslechněte si rozhovor mudr. Pařízka o tom jak probíhal covid v ustavech… nechávali tam ty stařečky umřít hladem a žízní, bez jakékoliv péče… tohle udělala masírka a strach…

  2. Já jsem nenapsal, že zpráva sama je hoaxem.
   Já jsem napsal, že hoaxem jsou její chřipečkářské interpretace, protože chřipečkáři předpokládají, že si ji lidé nenajdou a nepřečtou.

   Co mele Válek, mě vůbec nezajímá. Má vysněnou sesli a nehodlá o ni přijít. Toť vše.
   Takže pokud by na podzim a v zimě došlo k nějakému průseru, VÍM, že si budu muset nějak poradit sám, protože Válek a celá fialová squadra.

   1. a o tom to je. Zdraví si vždy musel člověk chránit sám.
    Vy se chraňte čtvrtou tečkou a hadrem na hubě a mne nechte, abych se o své zdraví postaral jak já sám uznám za vhodné. Fakt se nejedná o mor, aby bylo třeba zásahu státu.

    1. Jen se zeptám, jak byste k problému přistoupil, kdyby se o „mor“ jednalo.
     Spoustu věcí totiž nelze efektivně řešit na úrovni individuální. Nedá se třeba říct, že někdo bude do bazénu močit a někdo nebude a každý se svobodně rozhodne, co je mu příjemnější.

     1. kdyby byly …. a tak dále.
      Ne o mor se nejednalo a již z prvních „strašlivých“ čísel kterými nás sdělovací prostředky krmily bylo zřejmé, že se ani o mor nejedná. Ona strašlivá čísla z Itálie, USA, Brazílie a Indie stačilo přepočíst na počty obyvatel a bylo okamžitě zřejmé, že bláboly o hromadných hrobech a mrazácích v ulicích jsou jen bláboly.
      Zcela nesmyslné počty zemřelých NA … vytvářené na základě testu který neprokazuje naprosto nic zahrnující mrtvé po autonehodách, terminální rakoviny, mrtvice a infarkty fakt nešlo brát vážně.
      Vzpomínáte na našeho prvního mrtvého NA? Tolik slávy, že i my jsme konečně světoví a máme tu strašlivou chorobu i u nás. 95 letý kardiak s budíkem, v posledních 2 měsících života 3x hospitalizovaný, kterému při posledním příjmu několik dní před smrtí vyšťourali z nudle v nosu fragment onoho viru. Tak ten na ten strašlivý kovid opravdu nezemřel.

      Mimochodem, zkuste mi prozradit. Existuje v historii lidstva jedinný doložený případ, kdy se jedinec nakazil FRAGMENTEM viru?

      1. Tak jestli byste za fragment by ochoten považovat jeho DNA/RNA, tak by to možné bylo – i když toto v přírodě přirozeně nenastává, že by si lítal bez kapsule. Ale nevím, kam tím míříte.

       kdyby byly – tyhle risk-analýzy jsou ale docela podstatné pro plánování ochrany společnosti.
       Od toho bývaly periodicky revidovány různé plány ohledně požárů, epidemií, výpadků, povodní a tak.

       Po skoro třech letech šílených zkušeností s kovidem a velkou šancí, že se to bude opakovat, bych právě čekal, že se někdo zamyslí nad tím, že by se sakra hodilo mít pro takové případy nachystané notičky. Aby se to zase neplichtilo mezi 10 mafiány a 200 vystrašenými poslanci na koleně.

       Můžou nás strašit blbostma, ale můžou taky jednou uvařit sekáče, který se nezakecá.

       1. bože dobrej. DNA, RNA.
        Uvědomejete si, že z toho dlouhatananáááááánského řetězce písmenek se testujete existence jen jeho zcela nepatrné části?
        Fakt věříte tomu, že přítomnost nepatrného fragmentu vyššího celku prokazuje přítomnost toho vyššího celku? To už pak zřejmě věříte i tomu, že když před domem najdete matici kterou expert identifikuje jako matici z Audi A8, že vám před domem stojí zcela funkční Audi A8.

        Ten test by se dal použít na VYLOUČENÍ diagnózy. Ostatně se o to kdysi hematologové pokoušeli. Chtěli po vládě blbých 50 melounů a pomocí tohoto testu chtěli při odběrech vyloučit diagnózu žloutenka. Což dává perfektní smysl. Pokud není fragment viru, nemůže být ani celý vir a tudíž nemůže být nemoc. Obráceně to prostě nefunguje. Mimochodem dostali … no tamto.

        A ano, souhlasím s tím, že až přijde sekáč co se nezakecá tak jsme v řiti. Nikdo tomu nebude po těchto zkušenostech věřit. A na vině nebudou jen ti kreténi co nám vládnou, ale i všichni ti panikáři co kvůli chřipce nechali šikanovat a buzerovat své spoluobčany, kteří jejich hysterii nesdíleli.

        1. Vy jste tím mířil k PCR? Proč to nenapíšete rovnou, o čem se chcete bavit a začínáte tak tannosnubně. PCR nebyl určený pro diagnostické účely v tom smyslu, jak ho začali používat. Nehledě na mnohdy přemrštěně vysoké počty cyklů.
         K tomu část/celek – když vyberete vysoce specifickou část, která se jinde nevyskytuje, tak to problém není. V tomto ohledu paní Peková kritizovala oficiální metodiku už v dubnu.

         1. a o jak jinejch testech bych se asi tak bavil? O antigenech, které reagujou velmi pravděpodobně stejně ať už se jedná o nákazu jakýmkoliv koronavirem? Teda pokud ten čínskej šmejd vůbec na něco reaguje.
          Co myslíte tou „vysoce specifickou částí, která se jinde nevyskytuje“? To fakt věříte tomu , že ten vir se nerozpadá a na věkyvěků je v provozuschopném stavu?
          A znovu opakuji, přítomnost nepatrného fragmentu vyššího celku neprokazuje přítomnost toho vyššího celku ať už je ten fragment jakkoliv specifický. Ten zbytek tam prostě vůbec nemusí být.

          1. „Mimochodem, zkuste mi prozradit. Existuje v historii lidstva jedinný doložený případ, kdy se jedinec nakazil FRAGMENTEM viru?“
           z tohoto to poznat nebylo a považoval jsem to za jiné téma než předchozí odstavec

           K té metodice samé – samozřejmě, že má své parametry a svůj způsob využití, kdy dává perfektně využitelné informace.

     2. Gogo,
      v této chvíli mě nenapadá žádná přiléhavější definice liberalizmu než vaše
      „někdo bude do bazénu močit a někdo nebude a každý se svobodně rozhodne, co je mu příjemnější.“
      Já bych to prdnul jako heslo dne.

      1. Já nevím – jednak ten bazén není můj nápad, ten motiv se používá běžně, dá se to naformulovat i jako úloha teorie her a pak liberalismus ve své původní, seriozní podobě asi nebude tak tupý. Samozřejmě jako karikatura ano, např. půlka Svobodných by možná přísahala i na tu bazénovou formulaci, ale tu a tam člověk ještě potká paleo-liberála, a toho bych se přimlouval šanovat.

   1. Výborně, Hnidopichu, opět se vám povedlo odvést diskusi jinam a jeden Jouda vám na to skočil…
    Včera jste napsal: „„Ten kdo tady a i jinde stále ten covid otevírá jste především vy co se dali očkovat. Dnes to byl Vidlák a někteří jeho podporovatelé.“
    Aha….

 9. Přeju dobrý den vespolek. S panem Vidlákem soucítím a v podstatě se s ním ztotožňuji, ale … Jen tak brnknu. Padlo slovo klišé. nebudu se pokoušet rozebírat, co to slovo může znamenat, resp. kategorizovat podle jeho určení, případně odhadovat u velmi zaužívaných klišé, co jejich vynálezce sledoval a co sledují dnes jeho papouškovatelé. To nechť si učiní každý sám, případně nechť na to téma napíše pojednání. Možná by to bylo i na knihu … 😉
  Přiznám se, že většina zaužívaných klišé na mě působí negativně. Na druhé straně si umím představit, že zcela jinak bych vnímal třeba klišé, kdy každý politik před JAKÝMIKOLI volbami bez vyzvání, poctivě a nevyhýbavým způsobem sdělí, jaký má názor na KLÍČOVÉ otázky týkající se cvrkotu u nás, v Evropě či ve světě. Mezi nimi by rozhodně neměl chybět jeho hodnocení fungování EU a jejího vývoje – včetně postoje ke snahám o prosazení zrušení veta, zavedení ojrrra u nás. A neměl by chybět jeho názor na fungování aliance či a smysl našeho členství. A taky by se měl vymňouknout, jak vnímá otázku islamizace Evropy. To bych rád věděl, ať už půjde o Andrejka, Pavlíka nebo šéfa PRO.
  Tož asi tak …

   1. Toho se, jak se mi to nyní jeví, s nezanedbatelnou pravděpodobností nedožije. Jeví se mi jako v budoucnu zmrzlý konflikt se žhavými ohnisky. Obdoba území Golan, západního břehu Jordánu a pásma Gazy, když už nějaké ovšem jen hrubé přirovnání.
    Samožerství vyhovující druhé straně za Atlantikem. Ideální stav který podle potřeby lze rozdmýchávat nebo tlumit. Spolu s tím výrazně oslabená EU. Nebezpečí z propojení EU s Ruskem do velkého hospodářského vzájemně výhodného kooperujícího celku je na dlouhou dobu zažehnáno. O to jde. Divide et impera.

 10. Myslím, že je to jasné. Mají dva koně nasazené. Generála a Danuši. V prvním kole nasadí oba a počkají kdo se ujme. Do druhého kola nasvítí mediálními reflektory postupujícího. Zároveň ve správném okamžiku něco vytáhnou na Babiše a budou se ho snažit mediálně odstřelit.

  1. A navíc ti, co budou podruhé neúspěšní (Hilšer, Fischer), budou vyzývat své voliče, aby v druhém kole dali hlas kandidátovi pětikolky…

 11. Tenhle článek si dejte.
  Nedostatečně prohnilí proti shnilým? Přijdou jinší sekáči z kádrových rezerv?

  https://zpravy.aktualne.cz/domaci/blahut-obzaloba/r~9e8fac141e0411edba63ac1f6b220ee8/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-0&utm_campaign=Aktualne

  Osobně naprosto nechápu, jak je možné, že byla dosud ignorována ústavní rovnost před zákonem dokonce i v lůně ústavního soudu: Proč je i tam dosud vyžadováno právnické vzdělání? Jasná diskriminace neprávníků!

  Přitom náš právní systém potřebuje odrhnout zbylé nánosy dvou tisíciletí od zasychajícího právního myšlení neotřelými přístupy a svěžím humanistickým myšlením např. řeporyjce Novotného. To bude ten správný a perspektivní předseda ústavního soudu!

  Jako prioritní považuji co nejrychleji vykoupit Krejčíře za veškeré zbylé zlato v trezorech občanů na území ČR se nacházející ze spárů africké justice!
  Rehabilitovat jej, opravit a vrátit mu vilu, poskytnout mu pro začátek odškodnění ve výši nejméně čtyřicet dolarů korun za zmařené investice (MMF nám na to půjčí) a aklamací Krejčíře kooptovat do vlády jako českého ministerského předsedu.(Fialu bych za zásluhy jmenoval ministrem ukrajinského školství).

  Nějakými volbami bych se nezdržoval, i ten nejlepší zahraniční program na sčítání hlasů může mít chyby nebo být zavirovaný a dojít k nežádoucím výsledkům.

  Koneckonců – když se podíváte do USA těchto dnů, musí vám být jasné, jak se předem zajišťují jedině správné výsledky voleb!

  1. Cit AH : „… odškodnění ve výši nejméně čtyřicet dolarů korun“
   Za čtyřicet by si toho Krejčíř moc nepořídil, ať už by to byly koruny a nebo ty dolary 😀
   Ale chápu – chtěl jste asi napsat : čtyřicet milionů korun.
   No jen aby to nebylo pro Krejčíře jenom takový kapesný. 😉

   1. Máte recht, Kauboji 8:33!
    Co já bych si počal bez vás, svých věrných a pozorných čtenářů!
    Prostě jsem se rozhovnil a to pak vidím fialově a nečtu po sobě.

    1. p.s.
     Nečtu dostatečně pozorně ani po vás. Měl jsem pochopitelně na mysli čtyřicet MILIARD .
     Ušmudlaných čtyřicet MILIÓNŮ už dneska leckde nestačí ani na nákup volebního toaletního papíru.

     1. Tak to pak jó – takový kapesný by i Krejčířovi na pár žraloků a dalších výstředností snad chvíli vystačilo.

   2. Miliard. Pro začátek. Udělal bych z toho prioritu politického programu. Krejčíř jako oběť donedávna proruského systému. Ukázat nenáhodnou podobnost s oběťmi Putinova zrůdného režimu. Petice. Demonstrace před Ministerstvem spravedlnosti, zapojení neziskovek…
    Krejčíř na Hrad! I ostatních kandidátů do vlády by se našlo dostatek. Těch nejlepších z nejlepších. Výkvět národa. Tak jako jinde. Papír plasty náš vzor.

    1. Tak to by šlo, v base už má něco odsezeno, takže kdo jinej by mohl mít vyšší kvalifikaci na prezidenta než právě on!! 😀

 12. OT: Zdá se, že už došlo i na Krymský most. Zatím jen průzkumné lety, ale nebývá kouře bez ohně.
  Na Avignonském se tančí, na Krymském budou asi brzo ohňostroje. Jestli to je taky součást geniálního plánu „jak nevypadat moc silný a akceschopný“, tak plán běží na 120 procent.

  1. A jaký je nyní vojenský význam Krymského mostu? Už není jedinou zásobovací trasou Krymu. Původní zásobovací trasa Moskva – Krym po souši byla obnovena v plném rozsahu koncem května.

   1. Je to pro Kyjev asi největší symbol změny roku 2014. A pro Rusko konec konců taky. Je to pro obě strany téměř sakrální objekt.

    Jestli jste sledoval stavbu, v Kyjevě se předháněli v tom, že to Rusák nebude umět, nebudou mu stačit technologie, um, různí vědci se předháněli v tom, že jim to spadne, že ne to nerealizovatelné kvůli podloží a spoustě dalších příčin … a oni ho postavili.

    Jestli Kyjev opravdu chce dát symbolickou ponižující a triumfální facku, tak je to likvidace Krymského mostu. Jestli jim to USA tedy dovolí … je možné, že mezi Kremlem a Bílým domem jsou dohody o skutečných hranicích. A je další otázka, jestli partňóři poslední dobu neprovádí právě rekognoskaci terénu, kde ty čáry skutečně jsou … a takové to „nebo co ?!“

    1. Gogo, technický dotaz:
     Na kterém kontinentě sídlí skutečné velení ukrajinské armády a kdo určuje strategii vzájemného vyvražďování?

     1. To není takhle jednoznačné. Může to být Severní Amerika, může to být i Evropa- Britské ostrovy. Detaily pak v Kyjevě.
      Ale centrum přijímání rozhodnutí a plánování je v USA.

    2. „Jestli Kyjev opravdu chce dát symbolickou ponižující a triumfální facku,“

     proboha zase ten geroj Strelkov…

     Kdy uz to nas-mnogo jelito pochopi, ze ve valce se na facky nehraje.
     Pocita se jedine vitezstvi.
     Ale to psychicky labilni reziser historickych bitev asi nechape.
     Bohuzel gogo to tady bude Strelkovem zasirat porad.
     Na moste jeste neni ani skrabanec a gogo uz ma hnedy podvlikacky.

     1. Mně tady ale unisono tvrdíte opak – že totiž vítězství by pro Rusko nebylo dobré.

      Nevadí mi zase tak moc invektivy, ani ty zjevně hloupé, ale vadí mi, když tvrdíte každou chvíli něco jiného.

      Já si myslím, že pro Kyjev je Krymský most velmi žádoucím cílem jak strategickým, tak propagandistickým. Patrně nedosažitelný běžnou sabotáží a zcela jistě útok na něj musí být nařízen z USA. Už jen proto, že na jeho zásah bude potřeba US technologie.

      Popravdě jsem čekal dvě věci už od jara:
      – pokus o útok na tento most
      – zatažení Podněstří do konfliktu

      nejde o to, že bych si to přál, jde o to, že to nějak ze své logiky chápání věci očekávám.

      tak do mě, odborníci …

      1. „ale vadí mi, když tvrdíte každou chvíli něco jiného. “

       priklady by nebyly? jinak lzetete, jak to zakrsly vemeno z Kyjeva.

       Pro gogo, ktery je zjevne bez pameti:

       Pondeli:
       na Donbasu je to pruser, Banderovci verbujou mistni Rusy, ktery pak misto sebe nazenou do zakopu a ruska armada je pozabiji.
       To je budto neschopnost Kremlu, nebo zamerne zaskodnictvi. Pravdepodobne oboji.

       Utery:
       na Donbasu je to pruser, je tam strasne malo vojaku, a kdyz uz se ukrajinska armada odnekud stahuje, tak oni si klidne ujizdi auty a nikdo po nich nestrili a ani je nepronasleduje.
       To je budto neschopnost Kremlu, nebo zamerne zaskodnictvi. Pravdepodobne oboji.

       Streda:
       na Donbasu je to pruser, obcas nahodou LNRD odnekud vytlaci Ukrajince, a obsadi nove pozice. Jenomze Ukajinci s tim ale pocitali a jejich delostrelectvo ty obsazene pozice okamzite pokryje delostrelbou. No hrozny jatka.
       To je budto neschopnost Kremlu, nebo zamerne zaskodnictvi. Pravdepodobne oboji.

       Ctvrtek:
       na Donbasu je to hrozny pruser. Ukrajinci casto vyklidi vesnici, nebo strategicky bod, ale LDNR nedostane souhlas k obsazeni. Pritom je maji na dosah a nikdo je nebrani.
       Casto se tam pak Ukrajinci vrati.
       To je budto neschopnost Kremlu, nebo zamerne zaskodnictvi. Pravdepodobne oboji.

       Krome tech dni v tydnu tu tohle vsechno a MNOHO DALSIHO gogo s naprotou vaznosti napsal. Priblizne v rozmezi 2-3 tydnu.
       Tvrdi, ze cerpa z originalu Strelkova. Nekontroloval jsem.
       To se na me nezlobte, ale budto gogo nebo Strelkov (nebo oba) maji misto mozku transparent „uraaaa, nas mnogo“. (nebo mozna jeste neco horsiho)

       A jako vtip na zaver si ten exot jeste dovoli napsat tohle:
       „nejde o to, že bych si to přál, jde o to, že to nějak ze své logiky chápání věci očekávám.“
       Pry logiku hahaha.

       1. Na tom, co píšete, je kus pravdy. Neschopnost Kremlu a/nebo záměrné záškodnictví je gogova výchozí premisa, axiom, kterému je vše ostatní v jeho komentářích podřízeno. Taky mně to tak připadá…

        1. To není premisa, nýbrž závěr učiněný z dlouhodobějšího pozorování, které předcházelo. A ano, je to dnes i jeden z podstatných elementů, které beru do úvahy při snaze porozumět dění.

       2. Samozřejmě, že nečerpám JEN od Strelkova. Dával jsem ho sem jako příklad dobrého zdroje, nikoliv ale jediného.
        Někdo včera zmiňoval jeho rozhovor s Gordonem z roku 2020, tak aby to nezapadlo, repostnu link.
        https://www.youtube.com/watch?v=hf6K6pjK_Yw

        Když pominu jízlivost, tak k jádru těch bodů (snad kromě Čtvrtka, ten si nevybavuju, že bych něco podobného psal) se docela hlásím.

        Možná kdybyste míto neproduktivního plivání napsal něco rozumného, o čem by se dalo diskutovat a co by přineslo nějaké znalosti, přispěl byste víc.

        1. Jo, tak gogo chce neco produktivniho?
         A co takhle Strelkova-gogo?

         (pred nekolika malo dny)
         Do medii prosaklo, ze Rusko kupuje od Iranu 1000 dronu.
         Pro vetsinu lidi normalni zprava, spojenci si vypomahaji, Rusko Iranu pomohlo mockrat. Navic neni nad vyzkouseni zbrani na opravdovem bojisti.

         Ne tak ovsem Strelkov-gogo.
         Okamzite hrozny narek, jaci jsou ti rusti generalove ale nemehla, jak si ani neumeli pred valkou spocitat, kolik budou potrebovat dronu.
         Opet neschopnost nebo zaskodnictvi. Nebo oboji…
         No, a jako by to nebylo malo, tak tomu dodali jeste jednu uzasnou „rovinu“:
         Pry se ted obycejni rusove strasne stydi a jsou zklamani, protoze oni maji prece svuj kosmicky program, a ted musi kupovat drony z nejakeho Iranu… A taky jejich narodni hrdost dostala strasnou ranu.

         Citite z toho ten udesny puch Strelkova? Ten nas-mnogo patetismus. To je duvod, proc Strelkov smrdi doma a na Donbasu ho nechteji ani zadarmo.

         Jinak pokud se vam me prispevky zdaji jako neproduktivni plivani, tak je nectete. Tecka.
         Ja jsem jenom shrnul blaboly a protireceni, kterym to tu denne tapetujete vy.
         Diskuze pod Vidlakovy clanky mivaji +-200 komentaru.
         Pred casem to nekdo pocital a prispevku s nickem gogo byva tak kolem stovky…
         Treba dneska to tu opet tapetujete placanim prazdne slamy o kovidu.
         Vcera Vidlak (zase) vyzyval aby se uz alternativa na kovid konecke vysrala.
         Reakce?
         Mily gogo, spoctete si jenom svoje prispevky ohledne kovidu a pak se zamyslete, nad vasim vlastnim doporucenim:
         „něco rozumného, o čem by se dalo diskutovat a co by přineslo nějaké znalosti, přispěl byste víc.“

         1. Vám přijde normální, aby země jako Rusko neměla při začátku války (kterou podle vás plánovali 8 let) drony ani pozorovací, ani útočné aspoň v množství, jako napadená strana?
          To já považuju za totální průser.
          Samozřejmě, že když není jiná cesta, tak vzít kde to jde, třeba i od Íránu, který je dekády pod sankcemi.
          Já být Rusem, tak jsem naštvaný. Země s tak rozvinutým leteckým průmyslem a půl roku po začátku invaze si musí jednotky shánět drony na čínských e-shopech.

          Tady se nesmí říkat pravda, která je nepříjemná nekritickému obdivovateli?

   2. Mimochodem – jaký je vojenský význam ostřelování elektrárny nebo 7 let terorismu vůči Doněcku?
    Anebo denní ostřelování obcí na ruském území … a historicky třeba vypálení Drážďan a jejich srovnání se zemí, anebo vypálení Lidic?

   1. Kotasi,
    žárlím:
    8:35 byl nejblbější dotaz týdne. Pokusím se vás do neděle dohnat, ale nasadil jste laťku setsakra vysoko!

    1. AH – nasadil jsem Ctrl+F, ale žádný dotaz v 8:35 mi to nevyhledalo…
     Co s tím?
     Apropos … Vám nepřipadá, že ctihodný gogo odpoví pomalu každému a na cokoliv – jen méně sluníčkářsky než kdysi výše jmenovaný scallop?

   2. Vsimli jste si, ze od doby, kdy tu mame denni zpravodajstvi od Strelkova sem prestali chodit Kartouzovo Kartouzovi elfove?

  2. Očividně jste infikován wokeismem (= realita se sama MUSÍ přizpůsobit tomu, co zrovna teď chci JÁ!) více, než tušíte… 😉
   Pro vás jsou zcela a úplně nejdůležitější výkřiky z temnot a bezmyšlenkovitě reagujete přesně podle „jejich“ vzorce – ty nejhlasitější a nejbombastičtější jsou přeci zároveň i ty nejpravdivější…
   … a včerejší „pravda“ je včerejší – kdo by jí dále zabýval!
   Nu ano, poučujete mne o reálném světě dnes a denně.

   Díky za to…

   1. A ještě Gogo – k výše napsanému – mne napadá…
    Nepříšlo vám divné, že všechny ty výkřiky z temnot mají stále stejné „zdroje“?

 13. Samozřejmě, že tu kampaň na sociálních sítích dělají PR agentury a jak vidíte, ono to docela funguje i když je to pro některé myslící lidi tak blbé a prvoplánovité, až se jim to může zdát neskutečné. Ale znáte to – „to je blbé, to se bude líbit“.
  Celé to pak samozřejmě vyvolává několik zásadních otázek, z nichž první je, jak moc se můžeme spoléhat a věřit demokracii, v níž se moc dostane do rukou těch, kdož mají nejvíce peněz na kampaň a ty správné vazby, o kterých tu ostatně už kdysi byla řeč. Druhou pak, jestli se s tím dá něco dělat a další, jestli má pak nějaký smysl zajímat se nějak více aktivně o vysokou politiku. Protože odjakživa platí jedno zásadní životní pravidlo, že „kdo platí, ten porúčá!“.
  Stran těch omílaných prezidentských voleb. Já jsem ve skutečnosti naprosto nepochopil smysl té Babišovy kandidatury, pokud tedy nejde jen o ego a nebo o imunitu. Všichni jen trochu málo gramotní jedinci přece vědí, že prezidentovy možnosti vlivu na reálnou politiku jsou minimální a víceméně symbolické. Co už vůbec nechápu, je upínání se některých, jak vy říkáte – „alternativců“, k významu těchto vpravdě symbolických voleb, které neřeší vůbec nic. Má to asi podobný praktický význam, jako řežba fotbalových fanoušků, před derby Sparta – Slavia. Chleba levnější nebude, a za našimi hranicemi bude o pár novinových titulků více. Pokud pak Babiš kandidaturu nestáhne, bude to nejspíš další voda na Fialův a Rakušanův „mlejnek“, protože s pomocí nejsledovanějších a „nejobjektivnějších“ veřejnoprávních médií a s přispěním hnojometů oligarchů od konkurence, kterým Babiš narušil zavedené penězovody, nemá Babiš proti mainstreimu v druhém kole šanci! Některým podporovatelům z chudého lidu bude pak stačit zase nějaký zámek ve Francii a nerozhodnutým nějaké ošklivé vyjádření na mítingu a bylo by vymalováno. Pokud chtěl Babiš čtyřkolce vrátit facku, měl už dávno hledat vhodného kandidáta, který by ani nemusel, nebo spíš neměl být z ANO, ale který by s podporou ANO kandidoval. (Samozřejmě, pokud by byl Andrej profík, tak měl mít na něj alespoň nějaké menší kompro. 🙂 ) Ale aby byl přijatelný i pro alespoň malou část těch, kteří mají krev v očích, když slyší Babiš a ANO. Senátní a dokonce i ty poslední parlamentní volby jasně ukazují, jaký je totiž voličský trend. No a Babiš si měl počkat, až přijde ten správný čas, aby se stal znovu premiérem. Ani Havlíček, ani Schillerová mu ty volby nevyhrají, naopak nejspíš i oslabí.
  No a stran té kontaktní kampaně… Je to stejné divadlo, jako ten FB (i když určitě o něco „férovější“ a smysluplnější), ale mnohem časově a finančně náročnější a s výsledkem velmi, velmi nejistým a diskutabilním. Nejvědší benefity mu samozřejmě přinášejí „inteligentní“ odpůrci s píšťalkami a transparenty a možná i proto to dělá. To by se ale nemohl unést hněvem a počastovat ty primitivy názvy, na které je alergický nejenom mainstreim.

  1. Já si nemyslím, že Babiš by byl přijatelný typově pro tu funkci. Lidi skousnou, že tohle dělá premiéra protože ta funkce je chápána spíš pracovně a Babiš „maká“, ať už v jakémkoliv, třeba sebenegativnějším smyslu slova. A jestli by mu lidi uvěřili, že tentokrát nebude krást a likvidovat tak moc, respektive krást míň než minule a likivdovat jen když bude potřebovat on a ne když to rozkáže Německo či USA – že třeba znova nepodepíše to zadlužení jen aby si mohl přikrást, (https://nautilus2.wordpress.com/2020/07/22/andreji-babisi-budiz-proklet/) nebo nezopakuje svoji epizodní rolik v CIA akci Vrbětice (https://nautilus2.wordpress.com/2021/04/18/kdyz-politika-degraduje-tak-ze-dochazi-slova/) .. prostě jestli toto lidi překousnou v děsu z pětikolaborantů, tak jestli lidi usoudí, že Babiš má někde ještě fungovat, tak to bude spíš vláda než president.

   President je totiž spíš representativní, sice s několika občas klíčovými (když třeba chcete ukrást zlato z ČNB, potřebujete mít v presidentovi svého agenta, jak to měli v případě Havla) ale přece jen mizivými pravomocemi.
   Proto se snaží Babiš tam uvrtat některé ze svých nejvěrnějších a agentura mu asi poradila tu Pávici. Může mě to překvapovat, ale já nejsem typický volič.
   On se na to nehodí zjevem, chováním ani svým naturelem. A asi to i sám cítí. Jen proboha proč tam strká za sebe tohle…

   1. Stran prezidentského kandidátství se shodneme, v ostatním se míjíme, ale nemíním o tom dlouze diskutovat s někým, kdo je pevně zakopaný ve svých zákopech. Snad jen to, že Babiš kradl ze všech těch pohůnků, co tam byli před tím, daleko nejmíň.

     1. S tím také souhlasím. Nicméně byl tam v době, kdy kradli všichni kolem, zleva i zprava, tak nehorázným způsobem, že už se na to nemohli dívat ani mnozí skalní příznivci. Podobné je to i v jeho současné funkci. Ale to si asi člověk nevybere.

      1. jojo, tady ve sporu nebudeme – buď frontman, nebo jeho družina, v důsledku to bývá jedno. A je taky jasné, že Babiš přišel na řadu až po sklizni, obrazně řečeno.

 14. Nu, ono je to už teď s těmi výsledky voleb tak trochu… všimněte si, že průběžné výsledky k něčemu směřují… a pak příjdou hlasy z Prahy a všecko je jinak. Proč chodí pražské součty vždycky jako poslední? Volební okrsky jsou zhruba stejně veliké. To jsou pražské komise líné počítat? Napadá mne, že je v tom něco jiného, že

   1. Kocáp je moc měkkej a má příliš zvrhlý humor i na můj vkus. To už bys tam mohl rovnou znovu dosadit Sobotku nebo krajana Posselta nebo potátu Dinsbiera, oblíbence Pepy Řepy.
    —–
    Mimochodem – už jsi uvažoval, jak dodatečně zajistit vytápění laviček Václava Havla? Bylo by na nich v zimě konečně narváno.

   2. Kocap je jednak Pozdni sber a druhak nenim jestli by to byla zmena proti soucasnosti. Ten stavajici je totitz zjevne Kacap.

    1. „Kocáp by ovšem byl jen Pražský výběr.“
     Ano, vzala ste mi to z úst … a abych řekl pravdu ten mi zrovna moc nechutnal, jestli jsem jej pil tak dvakrát a to ještě myslím někdo dotáhl … byly podstatně lepší vína i v tom „socíku“.
     A o jejich „hudbě“ už vůbec nemluvím …
     Tož se mějte.

  1. Kmoníček by samozřejmě byl absolutně nejlepším kandidátem. Chybí mu ovšem to nejpodstatnější, totiž chuť se toho zúčastnit.

   1. Kmoníček je jeden ze čtyř mých nejoblíbenějších českých politiků, pro funkci českého prezidenta bezkonkurenční.
    Jeho latentní humor je naprosto skvostný.

    Je Žid, což sice pro českého politika stále častěji podmínka bezmála nutná,byť i nikoli postačující, nicméně má neustálé nutkání v rámci omezených možností přihlížet i k zájmům České republiky.
    Takže má smůlu.

    1. Kmoníček by mohl v některých případech ztělesňovat Smějící se Bestii, navíc chytrou jako opice.
     Je ještě čas a je někdo, kdo by ho mohl ke kandidatuře dokopat?
     Nikdy jsem s tím nápadem neuspěl, tak se nezlobte, že to otevírám naposledy tady, kam podle Vidláka chodí i „kluci, co spolu mluví“. Ale vyčítal bych si, kdybych to nechal vyšumět.

      1. Ten pán má rád zážitky a už dosáhl věku, kdy by ho to mohlo bavit a zároveň by mohl mít potřebu vykonat něco dobrého leckomu navzdory.
       Pokud ovšem už není pozdě na zachraňování.

       1. Ja mel na mysli, to, ze kdyz se rozhodne, ze do toho pujde, tak do toho pujde i kdyby mu to zakazovali. Pokud se rozhodne nejit, tak pro zmenu bude k nicemu do nej kopat.

        Ale je pravda, ze ackoliv s nim ne vzdy souhlasim, dovedu si ho tam predstavit.

 15. Na hrad patří Pokorný
  co si dělá popkorny
  pánům říká ano ano
  nechť je tady Guantanamo.
  Je to tady samý rebel
  nikdo se nechytá stébel
  každý má svůj vlastní písek
  manka rumcajs i cipísek
  každý žhaví gril,
  chybí tady dril.
  Malý plac a velký bič
  volič má být spotřebič
  německého odpadu
  uklánět se západu.

 16. Kdo se stane kladeč věnců?
  Přisluhovač krutých němců
  nebo agent sí aj ej?
  Je mi hej.
  Já tam hodim hrobníka
  který krmí poníka
  co mu veze k hrobu rýč
  když někdo odešel pryč.
  Nebo správce krchova –
  ten se správně zachová.
  Má pod sebou 200 lidí,
  jak to bude, jasně vidí,
  ten má správnou vizi,
  nechť je v televizi.

 17. Nejsou lidi.
  Na präsidenta je potřeba být vyučen – a učňáky už nejsou. Z gauče se to dělat nedá a z rakve už vůbec ne.

 18. Docela by mne zakímal názor na A. Vitáskovou. Myslíte, že má šanci ( ukrojit z voličského koláče) dosáhnout nějaký výsledek ?

  1. O šancích v prezidentském klání paní Aleny Vitáskové napovídá její „úspěch“ z doby kdy kandidovala do senátu ve svém rodišti…
   Respektive o tom co si o jejím charakteru myslí lidé z jejího širšího okolí.

   Za sebe mohu říct, že můj hlas zcela jistě nezíská. Falešnější kandidát mezi nimi, myslím, není.

   Pro mě stačí, jak se chovala, když předsedala ERU. Do kamer neustále mlela cosi o tom, jak je třeba bojovat proti „Solárním baronům“, ale když přišlo na přezkum udělených licencí na výrobu EE z FVE, který nařídil plošně ještě její předchůdce, tak u fotovoltaických elektráren synů kamaráda paní Vitáskové pana Zemka instruovala svou podřízenou aby jim ty licence ponechala…

   U soudu se jednoznačně prokázalo, že ty elektrárny v době udělení licencí nebyly ještě dokončené a tím pádem jim evidentně licence neměla být udělena v době vyšších výkupních cen.

   Jinými slovy paní Vitásková něco jiného říká a něco jiného koná.

   U mě je paní Alena Vitásková falešná hráčka, která umí jen manipulovat lidmi, děkuji nechci.

 19. pozrel som si ten facebook
  je to este horsie ako som si myslel po precitani clanku
  to snad ani nie je jeho stranka ale vytvorila a spravuje ju nejaka reklamna agentura aby mu robila PR
  aspon podla poznamok v diskusii

 20. Bohužel to vypadá tak, že prezidentské volby vyhraje ten Petr Pavel, který stojí na špatné straně barikády.
  V současné konstalaci hvězd se s tím bude dát těžko něco dělat. To jestli bude nebo nebude Babiš kandidovat na funkci prezidenta teď nehraje roli. Je někdo kdo to vidí jinak ?

  1. Pokud na to Babis hodi bobek a bude se venovat pripravam na snemovni volby, tak mate pravdu, bude tam sedet generalissimus.
   Jmenovani nahradniku Havlicka nebo Shillerove je smesne.
   Polovina alternativy se semkla kolem Babise, jako by ji jeho milule panovani nestacilo a druha polovina alsternativy se do dneska mlati v kotrmelcich kolem kovidu a ze svych zabetonovanych pozic na sebe hazi uz sve tisickrat omlete pravdy do zblbnuti. Viz vcerejsi tragicka diskuze.
   No, mozna se to dalo cekat, mozna ne.
   Myslim, ze posledni sance je valka na Ukrajine a zima. Protoze pokud to pujde tak, jak to Sikela, Fiala a spol vykresluji, tak by moh mit rusofob generalissimus problemy a naopak nejkdo vstricnejsi k Rusku sanci.
   Bohuzel Babis je na tom s rusofobii stejne, jako generalissimus…

  2. A co takhle Čunek? Zdá se názorově stálý, zažil “ Pravdu a lásku“. Pro mne by to byl přijatelný kandidát.

   1. Pan Čunek dělal vždy věci tak aby vyhpovovaly panu Čunkovi. Je toho více. Vypovídající je spojení ANO, Pirátů, ODS a vůbec všech v protičunkovské koalici při posledních krajských volbách do Zlínského kraje. To bylo v době, kdy protibabišovská hysterie dosahovala vrcholu a všichni z pětidemolice prohlašovali, že s ANO nikdy nepůjdou.

    1. Nevím, zda jsem náhodou špatně nepochopil váš přípisek, ale myslím, že u voličů má Jiří Čunek poměrně dobré renomé. Třebaže s prosazováním výstavby nové zlínské nemocnice si nabil ústa.
     A jak psal výše John Smith, je konzistentní. Pokud by se rozhodl kandidovat na prezidenta, tak bych s Čunkem neměl žádný problém třebaže jeho partaj jako celek a mnoho jeho spolustraníků opravdu nemusím.

  3. Dopadne to blbě, protože z mediálně viditelných kandidátů není nikdo použitelný. Ale i když to převezme lampasák s extra křivou páteří kam vítr tam plášť, bude to mít u prestitutů mainstreamu dobré. A také hlouček srdíčkářů a lajkařů na FB profilu spravovaném marketingovou agenturou.

 21. Jenom bych doplnil, ze Fiala nejen ze podporoval ceske zemedelstvi sedice zady k fotografovi v saku, ale on u toho jeste cumel na Zubry.
  Kravy mu asi nebyly dost nobl, nebo na ne nenachytal dost prazskych hejlu.

  https://www.facebook.com/petr.fiala1964/photos/a.499745696772985/5436986776382161/

  Jak jsou takovi Zubri prinosni pro ceske zemedelstvi nevim, mozna ani Vidlak ne. Mozna ze nadoji rekordni mnozstvi mleka?
  Nebo diky svemu rychlemu rustu nasyti zastupy hladovych kvalitnim masem?
  Nejspis to ale bude jejich velmi nizkou produkci metanu. Tady bych byl ale opatrny, protoze Jurecka by to mohl spise oznacit za nedostatek, protoze uz ohlasil, ze kravsky metan nam pomuze zbavit se ruskeho plynu.

  1. Protoze uz na rozdil od krav svetr maji. Proto. Je to budoucnost nasich chovatelu.

   Krome toho to bude spis nejake plemeno nez zubr, par uz jsem jich po vlastech ceskych videl.

  2. No já nevím … Já bych to stádo spíš „šacoval“ na bizony než na zubry – viz = http://imgway.cz/s/4Kev
   A jak je známo, tak český venkov je bizonů plnej … to dá rozum, když to doklaplo i takovýmu kochozníkovi jako je blyštivej Péťa!!
   V každým případě – ať už jsou tam v pozadí ti zubři nebo bizoni, jsem si na 100% jistej, že v popředí na fotce vidím i jednoho ryze českýho vola. 😉

    1. 😀 😀 také takové typické plemeno českého venkova.
     Ale ne – všimněte si na tom Vašem obrázku břicha u těch „skotů“ a hlavně pak těch „širokých řidítek“ co mají na hlavě, to určitě není ono. 🙂

     1. Je pravda, ze jsem tu fotecku s tim skotem (jak ma v pozadi bizony) nijak nepitval, jen jsem si vzpomnel, ze jsem kamaradovi popisoval, jak jsem videl u nas popasat stado bizonu a on mne opravil, ze urcite ne, ze jsem pravdepodobne videl tohle, ze se to pry u nas cim dal vic chova (a jedna z jejich firem v tom jede taky).

      Ja bych to uzavrel s tim, ze je tam jsou stejky. Tim myslim nic nezkazime 😉

  3. Možná jenom neví, jak vypadá kráva… Proč hledat komplikovaná vysvětlení tam, kde jsou po ruce ta jednoduchá?

 22. U nás by se Cikánka jistě stala hravě první prezidentkou.
  A všichni dosavadní rasisti by jí dávali hlasy ostošest! Vzhůru k tmavým zítřkům!

 23. Jsem to teda vyzkoušel. A představte si, mě tam FCB hází video tanečnice Veroniky Lálové, jak v brazilském festivalovém kostýmu kroutí boky v rytmu samby. Teda pěkný pohled, určitě hezčí než na nějakého kandidáta. Asi jinej fejsbůk, nebo co. :-).

 24. Jestli to nebude tím, že není důležité, jak lidi volí, ale kdo počítá hlasy …
  Ten software bude mít centrálu na US ambasádě :-), předcházet tomu musí správné průzkumy veřejného mínění a průzkumy šancí kandidátů. A je přeci úplně jedno, jaká je realita, jde hlavně o to, aby PO VOLBÁCH se mohli na ty průzkumy odvolávat, že vlastně vše dopadlo více-méně v nějaké toleranci. Pak už je hračkou, aby správný kandidát získal těsných pár hlasů navíc …
  Následovat bude utvrzování pravdomluvných médií o regulérnosti a budou se odvolávat právě na ty průzkumy před volbami… a to tak hlasitě, aby si nikdo neopovážil volby zpochybňovat nebo kontrolovat. V USA nepomohly ani kamerové záznamy, které dokládaly manipulaci, nepomohl ani přepočet hlasů … prostě vyhrál správný kandidát. Tečka.
  Příznivci US pořádků mají obě komory PS, budou mít i prezidenta. Je třeba se s tím smířit. Vše nasvědčuje, že si to vyžereme až do dna, proto by stálo možná za úvahu tomu pádu na dno pomoci. Prostě – chcete to tak mít? … tak jo, jdem na to.

  1. U nás se ještě počítají hlasy rukama. Vysypou se obálky a skupina lidí z různých stran je rukama počítá. Každá komise by jich měla mít do tisíce. Je pár okrsků kde jich mají trochu víc ale jen o něco. Nahlášené výsledky je možné si zkontrolovat členy volební komise na internetu a na fixlování v celkových součtech by se mohlo snadno přijít.

   Tenhle celkem neprůstřelný volební systém půjde zničit volbu poštou. Prostě přijdou ze zahraničí obálky s hlasy a kdo je poslal bůh suď. Sčítat je bude taky jenom velmi malá skupina lidí. Půjde jen odhadnout zda hlasy ze zahraničí otočily výsledky nebo ne.

   1. No jo – na okrsku se počítá rukama… Ale zkusil někdo někdy spočítat CELKOVĚ po těch okrscích, jestli to vážně „sedí“??
    Součty už potom dělá nějakej „softvér“ a … já nic, já nechci ani naznačovat … 😉

    1. Jednolive okrsky jsou na internetu. Na volby.cz pokud by si část volebních komisařů mobilem vyfotila protokol o výsledku jejich okrsku co podepsali a poslali do centra a pak si to doma zkontrolovali. Nemá podvodník ze strany státu šanci. Mohla by to nejaka strana dat svým zástupcům ve volebních komisích úkolem aby to bylo systematicke.

     A napsat si svuj program co proklika všechny výsledky za komise a sečte hlasy a porovná je s celkovými výsledky, to je ukol velmi jednoduchý. Znám lidi co to dělali a sedělo to na hlas.

     Korespondencni volba vynechá ty okrskove komise a tisíce jejich členů. A dá vám hlasy kde pouze musíte věřit státu ze nefixloval.

 25. Oni se pod Fialkou v diskuzi rozplývají blahem, protože jsou rozhodnuti předem. Žádná fialová řeč je neodradí, nezhnusí. Tleskají banalitám a všeobecným klišé, protože jsou sami banální.
  A nenávidí. Okamuru, Babiše a tak dále. Tisk jim to tak předložil a oni to vzali za své. A ještě mají ze sebe a své „morálnosti “ dobrý pocit.

  To nejsou lidé slov a činů. Jen fialových gest na Twitteru.
  Tito lidé nechodí na Fialové mítinky. Proto je tam téměř nulová účast. Mnozí u nich však chodí narušovat shromáždění opozice…

  1. Biden měl na mítincích pusto a prázdno, Trump narváno … přesto byl za vítěze vybrán Biden. Za této situace je úplně jedno, co kandidát říká, je úplně jedno, kolik mu tam přijde lidí.
   Před volbami se pouze vytvářejí kulisy, aby to po oznámení vybraného kandidáta za vítěze bylo alespoň trošku obhajitelné.
   Takže budou říkat: … že na mítincích našeho kandidáta nebyli příznivci?? … vy zamrzlí troubové, jeho přeci volili „moderní a vzdělaní“ lidé, kteří už nepoužívají staré metody, ale podpořili ho hezky moderně on-line … na sítích … jen se podívejte kolik měl lajků a diskutujících …
   Je to něco jako hra na přihrávky nebo spíše predikce-korekce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.