3 prosince, 2022

Povstanou noví Rychetští

Přátelé, tak teď už to neúspěch je. Zcela jednoznačně. Pětikolka si v senátních volbách sáhla na dvacet mandátů z dvaceti sedmi. Výrazný úspěch, který je určitě nad očekáváním našeho derniéra. Uspěl Vystrčil, Oberfalzer, četník Topfer, Černín… všichni ti, jejichž neúspěch by Fialovi namydlil schody. V Pětikolce v podstatě nezazní žádný hlas, který by obviňoval premiéra, že může za jejich neúspěch. Fiala si může být jistý v kramflecích. To je realita.

Pravdu měla Karolína Stonjeková, která velmi trefně řekla, že volby rozhodují ti, kteří s platnou občankou vyrazí do volební místnosti a rozhodně je nerozhodují ti, kteří brblají doma.

Všeobecné vítězství Pětikolky se podařilo prolomit jen na dvou místech. V Plzni, kde zvítězila Kovářová a v Kroměříži, kde zvítězila Jana Zwyrtek Hamplová. A vlastně jen vítězství Kovářové je alespoň malá facka Markétě Svetrové Dvousvetrové. Všechno ostatní se odehrálo mimo Pětikolku na úkor ANO a nezávislých kandidátů. Je zbytečné plakat nad rozlitým mlíkem, stalo se.

Musíme si teď říci, co bude následovat.

Nejdůležitější je to, že senát v tomto složení bude rozhodovat o soudcích ústavního soudu, kterým příští rok končí mandát. Myslím, že můžeme říci už teď, že se nic nezmění. Povstanou noví Rychetští, v senátu bude mít Pětikolka jasnou většinu a tak budou nominováni i zvoleni ti, kteří přemýšlejí v intencích Fialy a jeho nohsledů.

To je moje první odpověď těm, kteří říkali, že ANO a Pětikolka jsou dvě strany téže mince a je jedno, kdo nás prodá Bruseli. Babiš by měl na ústavní soudce rozhodně jiné požadavky než Pekarová či Rakušan. Zásadovost a pevnost postojů na Alternativě bude mít za následek, že Rychetský bude nahrazen jiným Rychetským. Tohle se prostě stane a nedá se to odestát. Fakt si nejsem jistý, jestli ty pevné postoje stojí za předsedu ústavního soudu, který se nebude lišit od toho současného.

Takřka všude dostali kandidáti v druhém kole méně hlasů, než v prvním. Což znamená, že výběr mezi ďáblem a belzebubem hodně voličů prostě neudělalo. Můj apel na taktickou volbu nebyl vyslyšen. Co je výsledkem? Vyhrála Pětikolka a proti Fialovi nevystoupí žádný naštvaný spolustraník.

Neúspěch babišových kandidátů do senátu navíc znamená, že Andrejko zřejmě nemá šanci v prezidentské volbě, což značně zvyšuje šance kandidátů Pětikolky. Nedivil bych se, kdyby si to Andrejko správně vyhodnotil a zobchodoval svojí ochotu nekandidovat. My se budeme dívat na souboj Pavla a Nerudové. Šanci, že by se do druhého kola probojoval třeba Bašta nebo třeba Březina či Blažko, je velmi velmi nízká. Alternativa disponuje cca 15% hlasy, které bude rozfrcávat mezi tři kandidáty…

Třetí nepříjemnou věcí je, že naše vláda nemá žádný důvod odstoupit. Nic se v podstatě nezměnilo. Hlasy z ulice jsou zatím nedostatečné prozatím nebudou podpořeny ani Babišovými ambicemi (což bylo důležité), ani řevem zklamaných neúspěšných Modroptáků (což bylo skoro nezbytné). Ulice zůstala ve svém hlasu víceméně osamělá. Sto tisíc lidí na Václaváku zatím nevyváží voliče v komunálních a senátních volbách. Je hezké, že sto tisíc lidí pod koněm se shodne, že Vystrčil je zhůbce země, ale volby fungují tak, že stačí dvacet tři tisíc voličů v Jihlavě, co si to nemyslí. Vystrčil byl ale jeden z mála kandidátů, který ve druhém kole dostal víc hlasů než v prvním.

Přidejte si k tomu Nordstrým, jehož zničením bylo eliminováno 90% možností vyjednávání s Ruskem… bude třeba přeskupit síly a hodně si promyslet další postup. Hlas ulice zatím nebyl přetaven ve volební mandáty a děravé trubky se nedají opravit žádným jednáním s Moskvou.

Co teď dál?

Byli jsme svědky jasného signálu (kurňa, i slovo „signál“ už je zprofanované), že je možné uspět i proti Pětikolce. Ale kandidáti musejí být pořádně vidět a to dlouhodobě. Kovářová uspěla proti Naxerovi a Zwyrtek Hamplová proti Pluhařové. Voliči je znali. Ve Vystrčilově volebním obvodě volilo údajně dvakrát tolik lidí, než jinde. Prostě to jde, ale známý ksicht je výhoda, kterou zatím nepřeváží ani Babišův karavan, ani Vidlákovy kydy, ani Nielsenovo doporučení. Nielsen s Nagyovou měli v prvním kole dohromady přes dvacet tisíc hlasů, ale ve druhém kole dostala Nagyová jen o tisíc hlasů víc, než v kole prvním. Voliči netaktizovali. Ani ti, kteří volili PRO, netaktizovali.

Proto bych chtěl apelovat na naše politiky, aby neváhali a už teď přemýšleli o kandidátech do senátu za dva roky. Je zapotřebí, aby se proslavili, aby si na jejich obličeje lidi zvykli, aby se s nimi seznámili a málokdo má dost peněz, aby to stihl tři měsíce před volbami. Jestliže má Alternativa za dva roky alespoň trochu uspět, je zapotřebí, aby si PRO i SPD co nejdříve ujasnili, koho do tohoto klání vyšlou a kandidáti by se měli začít už teď zviditelňovat.

Auředník! Co takhle to za dva roky zkusit znovu ve vedlejším obvodě? Dostatek času…. to by mohlo pomoci, ne? Michal Auředník byl ve svém obvodu extrémně úspěšný, pokud by udržel povědomí o své maličkosti, mohlo by to příště vyjít. To platí i pro Nielsena či Vacka. Je zapotřebí se zvidnitelňovat už teď. Jinak to zase bude souboj mezi ANO a Pětikolkou… Konstelace za dva roky bude nejspíš úplně jiná, ale určitě se nezmění to, že Pětikolka dostane na kampaň peníze ze státního rozpočtu, Babiš má peněz dost a Alternativa to pak za tři měsíce zřejmě nestihne, i když už může mít o něco větší podporu.

Je jasné, že Fiala nám u moci ještě chvíli vydrží. Jeho vlastní lidi ho nesestřelí. Nemají důvod. Nic se jim nestalo. Pokud budou předčasné volby, tak skutečně až pod tlakem nouze, nikoliv pod tlakem Babiše ani pod tlakem zklamaného Oberfalzera. Zatím si katastrofu dovede představit příliš málo lidí a dokud se nezhmotní o dost více, tlak ulice zřejmě stačit nebude.

Teď budeme čekat. Ne dlouho. Nordstrýmy fakt nefungují a válka na Ukrajině zdaleka neřekla poslední slovo. Komunální volby sice trochu změnily rozložení sil, ale zatím málo. Teploty půjdou dolů, plyn není a nebude. Jsme první, kdo o těchto průserech na obzoru mluví. Jsme první, kdo na ně upozorňují. Teď prostě musíme počkat, až to lidem dojde. Do té doby budeme jen zpovzdálí sledovat zápasy jiných. Můžeme je komentovat, můžeme je posuzovat, ale nezapojíme se do nich. Osamělí matadoři mohou sice sypat písek do soukolí, ale mají jen omezené možnosti. Politický tlak nebude, tlak bídy je sice na obzoru, ale až začne působit, tak už tady ta nouze bude hezky zaháčkovaná. Poslední legální politická možnost, zabránit katastrofě, byla zřejmě promarněna.

Od politiky se teď tady na Kydech vrátíme k soběstačnosti. K tomu, co můžeme prozatím udělat v našich domovech. K přípravám na to, co je v podstatě nevyhnutelné. K přesvědčování sousedů a přátel. K získávání stoupenců a sympatizantů. Ke koordinaci vzájemných akcí, k dalšímu sjednocování a přípravám na tu chvíli, kdy se všechny ty katastrofy stanou. Zatím víc udělat nemůžeme.

418 thoughts on “Povstanou noví Rychetští

 1. Bývalý komunista Pithart určuje, kdo je slušný, a kdo ne

  Ale vzápětí obrací zpět na vážnou notu. „Vystrčil je mimořádně pružný politik okresního formátu, který se přiživuje na mediálně ‚vděčných‘ tématech – Bělorusko, Ukrajina, Tchaj-wan a dalších, ale u něhož si nikdy nemůžeme být jisti, co si doopravdy myslí, pokud vůbec něco. Pitoreskní finále své senátní kampaně mu pomohli spískat osvědčení augusti – Marta Kubišová pravila, že je pan Vystrčil slušný a Petr Pithart zase, že je Vystrčilova protivnice za ANO neslušná. To ovšem sedí od člověka, který se angažoval v KSČ, Občanském fóru, Občanském hnutí, KDU-ČSL a kdovíkde ještě. Tedy muže ryzího, názorů trvalých a neměnných a přesvědčení nezlomného,“ připomíná mediální analytik s nadhledem Pithartovu stranickou turistiku a názorovou ohebnost.

  doc. JUDr. Petr Pithart

  KDU-ČSL

  „Aspoň od Pithartovy podpory doporučuje zkusit si dovodit, co je vlastně zač, ten náš Tchajwanec. „Od něj samého jsme se dověděli vlastně za celá ta léta jediné: že je Tchajwanec. Stačí to na výkon druhé nejvyšší ústavní funkce v zemi?

  A mimochodem: víte, že na post druhého nejvyššího ústavního činitele v České republice stačí pouhých 8144 hlasů?

  Přesně tolik jich dostal Vystrčil při svých předchozích senátních volbách v roce 2016,“ dodává pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský.
  —–
  Kolik hlasů stačí na demokratické ovládnutí Česka….

   1. Má politik něco jako modul politické pružnosti? Možná by stálo za to takovou veličinu zavést. Byla by to veličina bezrozměrná? Nebo by měla nějakou jednotku, kompatibilní se soustavou SI? A po kom by měla být pojmenována…? Kandidátů je mnoho!

     1. A tato konstanta by se uváděla na hlasovacím lístku, aby volič viděl koho volí (místo obecné informace jaké má kandidát povolání a stranickou příslušnost).

      1. To je vynikající nápad. Rozhodně ta konstanta by byla důležitější než stranická příslušnost. Protože čím by byla vyšší, tím by byla stranická příslušnost v čím dál kratším čase proměnlivější.

   1. Sama ambasáda nic neudělá. Nejsou tu žádní US vojáci. Jen její „dobrovolní“ spolupracovníci. Nebo chcete-li, kolaboranti. Za výhody, za peníze… Platí to i pro jiné ambasády.
    Každý se dá koupit, Jediný problém je ten, že někteří lidé jsou příšerně drazí!
    (Oscar Wilde: Ideální manžel)
    U nás ta drahota asi není tak extrémní, že?. [;>/

    1. Zrovna nedávno mi na mysl přišla stejná myšlenka, stejně hříšná jako pravdivá. Je to pouze otázka ceny.
     Moje doplnění: Jinak pouze otázka čistého fanatismu.

 2. Po prvním kole, 40%, bylo víceméně jasné, že se lidé s gaučů do druhého nezvednou, 20%. Byla ta možnost, do poslední chvíle jsme burcovali, ale prostě to nestačilo. Náš hlas je ještě příliš slabý, lidem to stále ještě nedochází, rohlík v Kajflandu ještě nestojí 10 korun.
  Malinkatá změna nastala u nás doma, kdy manželka „zavelela“ rozorat trávník. Před měsícem, kdy tu Vidlák psal o postupu, jsem svedl doma bitvu, marně. Dnes je Vidláku na osetí meziplodinou už asi pozdě?
  Osobně si myslím, že naším výrazným tématem by měl být tlak na ukončení války. Ne, že by jsme měli nějaké páky ,ale mohli by jsme si sami pro sebe tříbit, jaké jsou možnosti, alternativy, co jsou báchorky, co reál.

  1. Češi se mají v globále dobře, jak nikdy před tím. Je to vidět na stavebních povoleních. Tolik požadavků na vyřízení povolení stavby jsem neměl za posledních roky co mám teď. Takový lidi k perestrojce nikdo nedonutí.

   1. Ten globál je poněkud pokroucený. Nějaká (výrazně menšinová) část se má poměrně dobře. Ta může pořizovat hypotéky, žádat povolení ke stavbě, brát lízingy na nová SUVéčka. Další část už spíše řeší, z čeho sakra příští měsíc tu hypotéku bude platit a třetí část neřeší hypotéky, ale z co dát děckám na svačinu.
    Ten „globál“ je velice matoucí a velice rychle se měnící. Navíc diferencovaná společnost, kde existují výrazné majetkové rozdíly je hluboce nemocná, nefunkční, plná napětí a kupících se problémů.

   2. Re: JosefS

    V globálu se nikdy nestavělo tak málo, jako v dnešních dnech. Výstavba bytů v podstatě neexistuje, a pokud ano (v Práglu), jejich finanční dostupnost je ještě horší, než pořízení dnešní parodie na domek.

    1. Nemluvím o bytech nebo domkách, mluvím o vilách. Proč tedy ti co mají hluboko do kapsy nejdou volit alternativu, aby se měli lépe? Protože si myslí, že za vlády alternativy se budou mít ještě hůře.

     1. Na prajzke se stavi jak o dušu. Jinak brachu jsem honil k senátnímu druhému kolu bo má názory podobné mým.Nejde tam, bo senat je zbytečny. No a takto jsme dopadli. Tak jako je pro platnost referenda podmínka jistá účast, pak by se něco mělo udělat i s těma podle mnoho lidí zbytečnýma institucema. Co se týká zjištění, kde máme názorové průniky, tak si myslím, že ty jako takové budou velké, ale rozcházíme se někdy v tom, jakou cestou jich dosáhnout těch cílů.

   3. Josefe, proč lidé staví? Aby jim pokračující inflace nesežrala úspory.
    Kdo spořil s úmyslem stavět někdy v budoucnu, tak narychlo zahajuje už nyní. Materiály jsou dražší než byly, ale jejich ceny se už nikdy nevrátí na předchozí úroveň.
    Nevadí, pokud úspory nevystačí na celou stavbu. Tak se počká, co bude. Buď se dospoří a dostaví, nebo se situace stabilizuje a bude dostupná hypotéka. Pokud bude situace rodiny zoufalá, dá se rozestavěná stavba prodat šťastnějšímu.
    Investice „do cihel“ je nevýhodná pouze v případě, že dojde k devastační válce. Když se buď válka strefí přímo do té stavby, nebo válkou významně ubyde lidí a volných domů a bytů bude spousta.

  2. Pokud jste někdo z Jihlavy, zajímalo by mne, co udělali protikandidáti.
   Vyzvali někde veřejně a natvrdo “ Volte proti Tchiwanci“ své voliče?

   JUDr. Tomáš Nielsen
   PRO 2022, 45 let, advokát, předseda Institutu práva a občanských svobod – Pro Libertate, Praha 5 648 hlasů

   MUDr. Václav Lhotský
   SPD, 71 let, lékař, Třebíč 2 776 hlasů

   Ing. Josef Pavlík
   KSČM, BEZPP, 64 let, ekonom, Havlíčkův Brod 1 712 hlasů

   1. Kromě pana Nielsena jsem žádnou výzvu volit protikandidátku Vystrčila nezaregistroval. Ale může to být moje chyba, měl jsem teď hodně práce a navíc neprovozuji sociální sítě.
    V každém případě aktivizace lepšolidí byla bezprecedentní, byl to pro ně
    symbol, jako pro sověty obrana Stalingradu.
    Já to sice i s paní byl v druhém kole byl hodit paní Nagyové, ale cestou a kolem volební místnosti jsme potkávali jen mladé komsomolce aktivisty.

    Ještě k údajným volebním podvodům – tchán dostal 3 volební lístky.
    2x Vystrčila, 1x Nagyovou, myslím, že to byla obyčejná neúmyslná lidská chyba.
    Minimálně jeden z lidí, co si v médiích stěžoval, že dostal 2 stejné volební lístky je profláknutý aktivista. Nejspíš se tím pravda a láska jistily, kdyby jim Vystrčil nevyšel, aby šly napadnout volby.

    1. V Ostravě jaksi Antl zaspal .Všude billboardy s hasičem, bylo těžké na takový poutač nenarazit, jestli jsem viděl jeden, kde Babiš stojí za Antlem, je to moc. Ale to je jedno. Ti lidi by stejně nepřišli.

  1. Bohužel je tomu tak. A nelze vše svádět na vliv mainstreamových médií. Pokud lidé nejsou tupí či lhostejní, na letu je informací z jiných zdrojů dost. Pokud ovšem lidé nejsou tupí…

   1. Přesně na tuhle nabubřelost alternativa doplácí. Lidé nejsou jen tupí a líní, hromada je jich zklamaných. Nevidí žádnou perspektivu, protože se jich nikdo nezastane. Proto nechodí volit (a ještě do zbytečného Senátu). To nezmění žádné demonstrace.
    Na tu první byl z našeho města vypravený autobus (vypravila ho místní SPD), část demonstrujících do Prahy jela veřejnou dopravou, či osobními auty. Na demonstraci nás z našeho města tak bylo 80-100 lidí, jenže oprávněných voličů je u nás skoro 12 000 (přesně 11 990), to znamená, že na demonstraci nebylo ani 1% oprávněných voličů z našeho města.
    To se odrazilo na volební účasti jen necelých 38%. Volilo se jen zastupitelstvo, volbu senátora tu lidi pos…i již před dvěma roky volbou „nezávislého“ senátora za STAN Zbyňka Linharta.
    Vykašleme se na stesky, jak to blbě dopadlo, Senát lidi moc nebere a ve skutečnosti je opravdu zbytečný, Sněmovna jeho veto může přehlasovat. Připravujme se na příští volby do Poslanecké Sněmovny, ta je důležitá. Sice má být až za 4 roky, ale kdo ví. No a ty 4 roky jsou akorát tak dost dlouhá doba aby lidi poznali lidi z Alternativy. Ale je třeba za těmi lidmi jezdit, zajímat se o to, jak se jim vede, co je trápí. To neudělají nějaké místní skupiny, to musejí dělat představitelé alternativy, co budou kandidovat. Kdo z těchto lidí zná Rajchla, Nielsena a další z alternativy. Ten Babiš sem přijede, Fiala se ti taky mihne, rozdají kytičky, balónky, propisku, nějaké propagační materiály, ale hlavně promluví s lidmi. A lidi si je pamatují, hlavně to jak se chovali. A jezdit už teď, ne až před volbami, aby si lidé pamatovali, kdo se o ně staral, když bylo nejhůř. A hlavně dělat besedy s občany, ne jen nějaké mítinky na náměstí.

 3. Volby do senátu.
  Dopadly tak, jak se dalo předpokládat. K volbám nešli ti voliči, kteří by nejraději senát zrušili, jako naprosto zbytečný orgán.
  A přeji pěkný den zdejší sešlosti.

  1. Ale já bych také senát s radostí zrušil. Který z vyskokých politiků to kdysi slíbil, že se za jeho zrušení bude prát ? Mám pocit, že Paroubek. Ale nejsem si jistý.

 4. Každý satrapa nutně potřebuje záludného a nebezpečného nepřítele. Před kterým statečně chrání svůj lid.
  Bolševik měl svoje vrahy z Vólstrýtu, kteří měli pytle peněz a seděli na atomové bombě.
  Tihle mají komunisty, (kteří v našich podmínkách už jsou těžce za zenitem a pokojně čerpají benefity, jako kterákoli jiná strana). Volstrýt je v Kremlu, tam seděj vrazi a hlavní škůdci, kteří nenávidí Pravdu a Lásku.
  ***
  Jeden pán zrestituoval silně vybydlený činžák. Vzorně se o něj stará a s nájemníky zachází velmi vlídně.
  Je to velmi hodný člověk.
  Ondyno poručil vymalovat chodby, znovu vybílit společné prostory. Domovník se do toho pustil.
  Pan domácí zálibně pozoroval dílo. A prohodil : Dělej to pořádně, až nám to komunisti zase vezmou, ať to maj pěkný.
  🙄
  Ten dobrý muž se zřejmě opravdu obává návratu bolševismu.
  Je to vysokoškolák a žádný blbec.

  1. Re: Helanov

   Jak byste nazvala režim, který vybírá od obyvatelstva tučné výpalné, aby ho vzápětí vrátil zpátky(tím „zpátky“ myslím ojro-dotace na všecko, které dokážete papírově zdůvodnit)?
   Jak byste nazvala režim, který vytahá z kapes prachy za předraženou elektřinu, aby vzápětí velkomyslně vracel drobty zpátky?
   Tohle všecko dělali komunisti s tím rozdílem, že kradli, či jinak způsobovali škody v promilích dnešních „ztrát“.

   1. No, komunisté si jenom drobně přikrádali. Ale já ekonomice nerozumím a není to moje téma.
    Měla jsem se hmotně dobře za bolšána a mám se dobře i dneska. Cestování mě nebaví, takže mi vadila jen cenzura. Že všichni moji oblíbení autoři skončili ve stoupě.

   1. To ne. Ale je to velmi vzdělaný člověk a velký fachman ve svém oboru. Ač restituent, žije velmi skromně a buduje vlastníma rukama 7/24.
    To mi na tom přijde děsivé. Že tě propagandě věřej i rozumní a pracovití lidé. V té sešlosti na Václaváku viděj lůzu, která by je chtěla znovu okrást.
    Ách jo.

 5. Tweet „pana novináře“ Honzy Paličky:
  Osamocenou užitečnou idiotku Kremlu Senát snese. Čeho se bojím víc, je to, že ropušice pro forma vstoupí do Rajchlova NSDAPro a tento bezprecedentní šmejd tak bude mit jako predseda strany v parlamentu prostor podobne jako ho onehdy meli Hampl a Konvička, když zfúzovali s Úsvitem
  Nemohl by to Rajchl takhle opravdu zkusit?

  1. JDK:
   Toto není jen názor novináře Honzy Paličky, ale většinový názor Čechů. Proto nemají demonstrace žádný smysl. Vláda ví, že má naprosto drtivou převahu ve společnosti.

   1. Vláda žádnou drtivou převahu ve společnosti nemá. Je to fifty-fifty. Vláda proti sobě má rozdrobenou opozici (alternativní,parlamentní), která se není schopná domluvit na společném postupu.

   2. Nemyslím, že až tak úplně většinový. O cca šedesáti procentech lidí (nevoličů) nevíme, co je jejích názor
    Nebaví se, na přímý dotaz odpoví nějakou floskuli, kterou mají naposlouchanou z veřejného éteru.
    V případě ohrožení zapínáme mimikry, splýváme s davem a začneme se upínat a chránit svůj klan (rodinu).
    Za minulého režimu to bylo podobné, taky tu byla většina uzavřená do sebe – nebyl každý disident.

     1. JosefS

      Není, alespoň v tom smyslu, že není vedomý či prvoplánový. Lidé (rodiny s nedospělými dětmi) nemají z principu rády revoluce.

 6. Senát plný modrých ptáků
  straku mají na odznaku
  když se něco třpytí, leskne
  pěje vlastník písně teskné.

  Další prsten k říši letí
  zamávejte, milé děti!
  V televizi hrají ódu
  vždyť nemáme žádnou Škodu.

  V šperkovnici zeje díra
  na topole sedí Míra
  snad tam bude ještě perla.
  Nebo třeba zlatá berla.

 7. Nic se zatím tak negativního nestalo, zbytečné hořekování. Zatím není tak zle, aby to lidi podnítilo se naštvat a jít k volbám. I s těmi demonstracemi bych vyčkal do vhodnějšího období (deset týdnů).
  Někde jsem napsal: „Jsme společenstvím s ambicemi (nikoliv nárokem) působit na ty lidi v tomto státě, kteří nám budou chtít naslouchat“. Lidé příliš nechtějí nenaslouchat a my se divíme proč, když jim tak dobře radíme. Je to i proto, že např. o litterate se moc neví. Neznám ve svém okolí nikoho, kdo by věděl o litterate, sledoval je, natož aby se řídil Vidlákovými názory. Na mne se dívají jako podivína, který má čas na blbiny. A senátní volby, lidi nejvíc ovlivní dojem „jo, toho znám“, aniž by se pídili po jeho politickém postoji.
  To, co můžeme udělat a měli bychom v tom být důslední, je vysílání informačních rojů (řetězáků) především článků Vidláka, ale i jiných autorů. Ty mají značný dosah. Nepodceňovat!!!
  Mně až urazilo, že litterate a Vidlák nejsou na seznamu dezinformačních webů. Nikde a na žádném seznamu. To je známka, že nesmíme přeceňovat svou pozici ve společnosti. I ten nás nepřítel nás nepovažuje za nepřítele a my se pak divíme, že vláda nepadla.

  1. Zdravím pán Homer, vďaka Vlkovi čítam Váš blog a mám ho v záložkách na prvom mieste spolu s litterate a Kosa nostra Vlk 🙂 . Takže ste prenikli až do Rajky a verte mi, že na FB neúnavne zdielam tieto stránky …….. 🙂

   1. Těší mně Váš zájem. Ten blog mám spíše proto, že jsem zjistil svou závislost na slovech (je to jako kouření, alkohol a drogy). Kromě toho chci z něj mít kroniku dění ve světě (převzatá články). Protože teď chodím po očních doktorech, budou tam spíše převzaté články. A nejsou tam povoleny komentáře, na hádání mám tady litterate.

  2. : HS
   „Nic negativního se zatím nestalo…“

   Naprosto přesně.
   Kdo se nudíte, můžete si pročíst diskusi „u maminek“

   https://www.emimino.cz/diskuse/v-zamestnani-zacina-byt-krize-476377/
   Je to taková pěkná sluníčkářská bublina. Hned první nebo druhý příspěvek: „Zalez trolle, u nás v zaměstnání je práce čím dál více.“

   To je přesně myšlení tupého sluníčkáře, který se ovšem kolikrát chlubí i dvěma VŠ. Nevím, jestli toto stvoření nemá hodně genů pštrosa Emu. Úplně stejné odpovědi byly od stejných individuí během uprchlické krize. „Už jste tady viděli nějaké uprchlíky ? Co to ten Okamura plácá ? A když, tak stejně jdou všichni do Německa.“

   Konec konců já bych mohl napsat to samé jako výše zmíněný pitomec/blbka. V práci nám oznámili (AUTOMOTIVE !), že teď máme nasmlouvanou práci na dvakrát tak dlouhé období než loni ve stejné době. Takže vše hyper super, ne ? ZALEZ, TROLLE ! Jenže když člověk tu a tam koukne do režimního tisku a vidí, že Škoda uvažuje, že úplně zařízne Fabií, prvním „nejlevnějším“ modelem bude Octavia, tak snad člověku něco sepne. Nebo ne ?

   1. Všichni žijeme v bublinách svého přesvědčení. I ty maminy. Ty bubliny jednou prasknou a jak znám bubliny, poprskají okolí. Rád bych byl u toho a řídil jejich propichování a zejména směr dopadu těch prskavců. Nebudu mít takovou roli jinde než ve svém okolí (fyzickém a informačním). To je vše co mohu dělat já. Ostatní musí posoudit své možnosti sami. A bez beznaděje či zaslepujícího nadšení.

 8. “ Pro mne byl v devadesátých letech, po čtyřech desetiletích komunismu, který zcela rozvrátil naši ekonomiku, vyrovnaný státní rozpočet samozřejmostí, ale i povinností.”!

  … no jo, no, ale co v těch devadesátkách zase rozvrátil Václav?

  Nedávno Lobkowicz s tím opičákem, dneska zase Klaus, jeden vytlemenec za druhým se na nás střídají.

  1. Jojo, Vasik je jeden jako druhej.
   Tenhle prodal uplne vsechno a stejne to nestacilo, na ty jeho „vyrovnany rozpocty“.
   Na svy „balicky“ si uz zjevne nepamatuje.

  1. Re: BANdita

   Nejen v Pšonkostánu

   https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-heger-pohrozil-zastavenim-vyvozu-elektriny-40410253#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart

   Heger je ocas, ale konečně pochopil, že slovenský Titanic, jde pod vodu daleko rychleji, než ti, kteří se vezou na jeho hřbetě a odebírají elovenskou elektřinu za pakatelní částky.

   Zároveň bych si dovolil upozornit, že v případě elektřiny už na nerozbornou jednotu EU kadí Bílý Tesák. Slovač s opětným přerozdělováním nakradených peněz neslouhlasila, ale bylo jí to ho**o platné.

   A to ještě nezačalo mrznout…

  2. Poláci jsou především vyčůránci (můj názor), resp. chovají se racionálně. Zatímco u nás se šílelo a šílí s pseudoekologií a ještě na jaře se poskytovaly dotace na plynová topení, oni jedou na spolehlivé uhlí, no a když bude hůře, budou holt topit tím, čím to půjde – a přežijì zimu v pohodě.

   1. Chovaji se Polaci (zejmena polsti politici) racionalne ? Dovoluji si ocitovat z clanku:
    „„Polsku dochází uhlí, jehož zásoby by podle vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) měly vystačit nejméně na 200 let. Realita se však dramaticky liší. Vláda léta namlouvala lidem, že v kamnech a kotlích spalují polské uhlí. Ve skutečnosti však pocházelo převážně z Ruska,“ upozornil v komentáři portál onet.pl.

    „Po embargu na dovoz osmi milionů tun vhodného ruského uhlí pro domácnosti, poté co Rusko vojensky napadlo Ukrajinu, uhelné sklady zejí prázdnotou. Po nějaké době začala vláda dovážet palivo, které lze jen stěží nazvat uhlím, z Kolumbie nebo Indonésie,“ upozornil portál onet.pl.“

    1. Jako člověk který se polským příhraničím pohybuje. Poláci už mají nasáčkované ukrajince v obchodech jako personál, jsou tam vlajky, fanaticky nesnášejí rusy, to na známém tržišti nelze nevidět. Topí kde čím už teď.je obrovský rozdíl projíždět vesnicema u nás a u nich v topné sezoně. A zrovna dnes mi řekl náš člověk, že jej známý z Polska poprosil ať si na sebe koupí uhlí, protože prý je zakázáno(nedoporučeno) prodávat jinam než našim. A tak si na sebe nechal dovézt auto s uhlím a kolega Lolek jezdí s vuzkem a postupně si hromádku odváží k sobě. Tolik k solidaritě. Jinak ale nutno říct, že poláci za hranicemi jsou pořád zemědělci. mají v placech traktory kombajny hospodárky, chovají se bravci, drůbež, poláci hlady nepomřou.

 9. Zbytečný pesimismus. Pětidemolice utrpěla Pyrrhovo vítězství. Do Senátu ji podpořila jen desetina lidí, to je moc málo. Vzpomínám na Sládka, tomu se taky všichni vysmívali, když půl roku před volbami objížděl náměstí a řečnil. No a za toho půl roku se dostal do Parlamentu!
  Teď není čas na bolestínství. Právě teď musí PRO, SPD a další Alternativa začít tvrdě pracovat. Připravovat další demonstrace a objíždět náměstí. Proti penězům a zprofanovaným presstitutům nic jiného nepomůže. Zviditelnit se ! Ať Rajchla, Nielsena nebo Vacka pozná každý pražský jouda. Klidně ať se jim směje, ale MUSÍ SE O NICH MLUVIT! Demonstrace, nátlakové akce, petice, všechno se hodí.
  Teď budou přicházet samé špatné zprávy. MY o nich musíme mluvit jako první, my musíme mít iniciativu. Oni se musí bránit, oni musí vysvětlovat, trapně koktat, říkat, že se nedá nic dělat. A MY musíme přijít s řešením.
  Teď není čas na rytí zahradky nebo bolestné lízání ran – teď je čas akce !!

  1. Jenomže v případě Sládka to bylo v roce 1991/92. To byla jiná doba, nový režim ještě nebyl stabilizovaný a mnoho lidí mělo iluze o prosperitě Československa coby mostu mezi východem a západem. Něco na způsob Švýcarska. Pak přišly prohry – rozbití Československa, rozkradení národního majetku a bohatství v privatizacích, vtažení ČR do amerického NATO, bez referenda, a nakonec uzamknutí obou zbytků republiky do novodobého žaláře národů – EU. Dnešní superkrize v Česku byla zadělána již tehdy. Dnes tady vládnou nadnárodní korporace, korporátní média a podobné zločinecké organizace. Národ zpohodlněl a zdebilněl. Když se Sládek pokoušel v roce 2015/16 o comeback, sklidil už jen posměch a prázdná náměstí. Logicky – doba se změnila, voličstvo rovněž. Ti co se vydali ve Sládkových stopách, dopadli zákonitě stejně.
   Proto jsem dnešní debakl očekával. Volby už nejsou cestou ke změně. Ostatně, kdyby mohly něco podstatného změnit, už by je dávno zakázali.

   1. Ale já jsem se Sládkovými myšlenkami nikdy nesouhlasil. Nejsem rasista jako on. Vyzdvihuji ho jenom jako skvělého politického stratéga. Chci aby Alternativa byla stejně chytrá. Ideje máme lepší než Sládek a proto musíme uspět.

    1. Až budete mít zkušenost s nepřizpůsobivými (fuj to je hnusné sluníčkové označení), oni jsou přizpůsobiví až moc, on se z Vás rasista stane. Je vidět že jste nikdy neměl osobní zkušenost. Víte, kolik voličů by Alternativa získala, kdyby se Rajchlovo PRO o ty lidi zajímalo? Ano, zavání to rasismem (pro mainstream) ale stačilo by „stejná práva a povinnosti všem“. Za ty lidi se nikdo nepostaví a proto nechodí k volbám, protože je to stejně zbytečné.
     A mimochodem PRO by si mělo změnit název, již od roku 2012 tady na severu Čech vzniklo hnutí PRO! kraj. Jsou to sluníčkáři až na půdu, klidně se dají označit jako Bčko 5kolky. Několikrát se přejmenovali, při letošních komunálních volbách byli pod různými volbami pro město. Volba pro Děčín, PRO! Ústí, PRO Chomutov, Více pro Litoměřice, ProMost, Volba PRO! Teplice.
     A mám obavu, že si je lidé s Rajchlovým PRO spojují, protože měli nečekanou podporu a dostali se do zastupitelstev všech uvedených většinou statutárních měst.

    2. Sorry jako, ani s jednou větou nelze souhlasit:
     1) Proč jste nesouhlasil s programem Republikánů? Vy jste chtěl rozbití Československa, potažmo bez referenda? Chtěl jste rozkradení národního majetku v podvodné kupónové privatizaci? Chtěl jste vstup ČR do agresivního paktu NATO bez referenda? Chtěl jste vstup ČR do EU, která sice v roce 2002 slibovala Česku hory-doly, ale soudným a prozíravým (nemnohým) bylo už tehdy jasné, že je to jenom dobře maskovaný žalář národů, kde hlavní slovo mají Němci a Francouzi, které zase drží na vodítku USA? Tohle jste fakt chtěl? No pak si ale dnes nestěžujte!!! Republikáni to totiž nechtěli a nahlas to všem říkali.
     2) Sládek byl rasista asi jako každý v Česku, který nechtěl protěžování nepřizpůsobivých menšin (hlavně cikánů) na úkor většiny. Toť celé. Černosnědí připrchlíci a jejich potomci tehdy v Česku ještě téměř žádní nebyli, až na moderátora Raye Corantenga v TV-Nova.
     3) Sládek byl ŠPATNÝ politický stratég. Když se Republikánům nepodařilo zabránit vzniku Senátu, zakázal do něj kandidovat. Měl obavu, aby jej někdo ve straně nepřerostl, případně aby se nevymkl jeho kontrole. Své poslance ve Sněmovně totiž držel pod krkem (bianco úpisy na milion korun v případě zrady) a oral s nimi (povinné odvádění podstatné části jejich poslaneckého platu na tzv. humanitní účely, ve skutečnosti Sládkovi do kapsy…). Celé to Sládek zazdil v roce 1996 ve volbách do PS-PČR, když si tam diktátorsky nanominoval většinu své rodiny. To taky bylo mj. o dva roky později hlavní příčinou debaklu SPR-RSČ v mimořádných parl. volbách 1998. Ne ne, Sládek byl velmi špatný stratég.
     4) Chtít můžete cokoli, ale zatím to vypadá, že to je tak všechno. Pokud bude Alternativa stejně „chytrá“ jako Sládek, nebude mít šanci. Stejně jako on ve volbách v roce 2002. Musí se na to úplně jinak. Jenomže nikdo se nechce z minulosti poučit, natož uznat zásluhy a prvenství jiných. Nejenom ty jejich chyby. Vy jste toho důkazem.
     5) Kteréže vaše ideje to prosím jsou??? Prosím o taxativní vyjmenování (viz můj bod č.1. výše). Navíc připomínám, že uplynulo téměř čtvrtstoletí co jsou Republikáni ven z PS. Doba se změnila, takže přímé srovnávání bude poněkud zavádějící. Ale zkusit to můžete.
     Jenom nejsem přesvědčen, že ve vašem boji uspějete. Asi příliš netušíte, proti komu (čemu) všichni stojíte.

  2. Čas je nato akorát nějakou alternativu zabalit a věnovat se něčemu užitečnýmu. Desetina lidí v tomto národě je většina. Alternativa je národu pro smích.

   1. Původně jsem vás tipoval na diskutéra ve služebním poměru, ale po přečtení více příspěvků od vás jsem pochopil svůj omyl.

    Já bych to zjednodušil. DOKUD bude existovat ČT09 v současné podobě a ekonomika zatím jakž takž funguje, alternativa NEMÁ šanci. Tam by zapůsobila snad jen metoda z duše demokratických banderovských Ukrajinců, kdy zapálili TV 112, v hasičských oblecích a s kyslíkem to ještě na místě natáčeli, při nezájmu policie. Pak to dali na YouTube (dnes to tam NEHLEDEJTE). Pak ještě tím samým vyhrožovali (jednu chvíli Medvedčukové) News One. Pneumatiky vyskládané kolem celého objektu, desítky mírumilovných protestujících v maskáčích a v černých respirátorech přes celou hlavu.

    Mimochodem, teď vysílali (snad, nesledoval jsem) Prima Svět. Cestovatelský magazín. Jen jsem zaregistroval konec pořadu. „Nashledanou a uvidíme, co dalšího nám Putin během zimy připraví.“ Prostě vymývání mozků 24h/den.

 10. Vildaku, co se mi na tomto vsem libilo, bylo to, ze se vam podarilo prijit s taktikou k voleni. Trochu vidite do zakulisi, a kdyby o vasi analyze vedelo vic lidi, mohlo se leccos zmenit. Zde v Coloradu budeme mit v listopadu taky (povetsinou) mistni volby, plus soudce, a kdyz clovek nema konexe, tak vlastne nevi ve vetsine pripadu, jak volit. Je tezke do toho videt. A vy jste to lidem zjednodusil. Opravdu cenna vec.

  Kazdopadne se budu tesit na dalsi analyzu u dalsich voleb. Treba to casem zacne byt i nejaky web, ke kteremu by se mohli vlastenci/opozice obratit pro radu. Aby to videlo moc a moc lidi, nejen ti, co chodi na Litterate.

   1. Nevím, jak je to u Vevči, ale tady skutečně šerifa volíme. Ale taková představení, jaká jsou běžná v Česku, to tu není. Prostě si jen musíme včas zjistit, kdo kandiduje a pak si zjistit, co má na triku za úspěchy či průšvihy. Kromě billboardů jiná kampaň není. Nynější šerif je tu myslím už dvě volební období. No a někdy to, holt, hodíme podle stranické příslušnosti. I když se nám kroutí i prsty na nohou. Třeba při volbě guvernéra. (Jo, ten už si může dovolit reklamní spoty v televizi a na FB.)

    1. Paní Petro, našinec má o šerifovi představu nabytou shlédnutím Limonádového Joea, westernů, případně filmů typu V žáru noci.
     Jak je to doopravdy? Kdybyste našla chvilku, zajímalo by mě, jaké má pravomoci, kdo jej finacuje; musì mít právnick vzdělání atd.?

    2. Mimochodem, paní Petro, včera jsem shlédl zprávy z MS (WiapTV, či jak se to jmenuje), kde zrovna (možná ten šerif ?) vysoký policejní činovník je obviňován z rasismu, policie OPĚT zastřelila zločince černé pleti. A má se co otáčet, aby obvinění setřásl.

     U nás, když už se na zločince střílí, tak je to tipuji 99,9% běloch. Strašné ! Máme WHITEfobní policii.

 11. Vidláku, pamatuju si léto 1989. Tehdy jsem potkala rozjuchaného našeho faráře. Povídá: „Vidíte, už to brzo praskne!“ A já na to, že asi né, protože se pořád ještě máme docela dobře ve srovnání s Polskem nebo Bulharskem. A prsk ho! Za nějaké tři měsíce se to sesypalo. Já vím, že někdo namítne, že to bylo v zákulisí domluvené…
  Ale souhlasím s vámi, že je teď třeba si trochu odfrknout od adrenalinu a koncentrovat se na to, co změnit můžu. Ale asi to dlouho nevydrží – s prezidentskými volbami za dveřmi, no nevím, nevím…

  1. Velebníček sledoval, co se děje v Moskvě. V Polsku měli Solidaritu, v Maďarsku ošvejkovali co mohli, u nás se lidi odvážili chodit na Palacha a přestávali se tolik bát. Každý poslouchal fejkňůs na RFE a Hlasu Ameriky , ale předstíral loajalitu aby měl klid.
   I kdybychom se v našem rybníčku rozkrájeli, tak politika se vaří jinde. My můžeme jenom hlasitě brblat, aby se báli a trochu krotili. Což tady činime. 😀
   Fakt je, že dnešní propaganda je propracovanější a lidí, kteří upřímně věří ve správnost systému je daleko víc. Kolik jich je, to nevíme.

  2. Mno, teď mnohé rozesměji a některé naštvu, ale podle úspěšnosti mého domácího nepublikovaného tipování, přežijeme.li v relativním zdraví navzdory zeměkoulního maléru do jara -tak prezidentem bude Skála a prime ministrem – exprimeministr Paroubek. tož tak
   a včil do mně 🙂 )

 12. Nesmíme házet předčasně flintu do žita. Narvaný Václavák 3. a 28.9. 2022 ukázal, že protesty smysl mají. Když už nic jiného, tak alespoň jako symbolický políček havloidům, že ne každý sdílí jejich pohled na svět. Nicméně teď bych na místě pana Rajchla zvážil, zda má smysl demonstrovat 28.10. případně 17.11. 2022. Osobně bych se přikláněl posečkat s těmito aktivitami na duben 2023. Znovu zopakuji moji sedmibodovou tezi. Aby se alespoň část pomýleného elektorátu vzpamatovala, musíme padnou (bohužel všichni) na úplné dno. Ozdravná kúra v několika bodech:
  1) Dlouhá tuhá zima a z ní vyplývající chlad v obytných místnostech
  2) Extrémní nárůst cen potravin, případně jejich nedostatek
  3) Jarní doplatky za energie a plyn v řádu desítek tisíc Kč,-
  4) Krach firem, restaurací, živnostníků…nezaměstnanost 25%
  5) Zvýšení počtu osob v exekuci ze současných 850 000 na 2 000 000 = indukce protivládní nenávisti
  6) Redukce pracovních míst v korporátních firmách (včetně bankovního sektoru), dopady krize musí pocítit i vyšší střední třída, neb i ta platí hypotéky a především kolaboruje se stávajícím establishmentem.
  7) Růst četnosti protivládních demonstrací (po naplnění scénáře ad. 1 až 6, čili jaro 23)

  1. Rachlisti jsou v pasti. Rozumne by bylo ty demonstrace ted zrusit, pac ocekavatelna nizka ucast na nich bude velice spatna a kontraproduktivni vec. Ale kdyz je zrusi – ipso facto tim priznaji porazku uz dopredu. Tak co si vybrat ? Certa nebo dabla ? Podle mne je kvuoli svemu egu nezrusi a tim uskodi cele alternative.

   1. …“priznaji porazku uz dopredu“

    zásadně nesouhlasím:
    učinit chytré, jasné, srozumitelné a dost hlasité prohlášení, něco v tom smyslu:
    … že výsledky voleb jako demokraté přijímáme, ale jenom proto, že víme, že každej si jednou sám musí sáhnout na rozpálenou plotnu, aby dostal se poučil a dostal rozum a že my si tedy počkáme do jara…

    1. Smysl určitě mají a velký!
     Náčelníci jsou v pasti, demonstrace jim velice vadí. Ale jsou prakticky bezmocní, nemají na nás páky.
     Bylo to pěkně vidět na Palacha. První tři dny to nechali celkem běžet, aby ukázali, že jsou hodní.
     Lidí chodilo čím dál tím víc. Ve čtvrtek nasadili pendreky a pořádně se do toho opřeli.
     Ale lidi přišli i v pátek v hojném množství. Čímž museli nutně zjistit že jsou tak trochu mezi půlkami. Že jim zvoní umíráček. A ti bystřejší to pochopili velice dobře. Třeba Čalfa.

     1. Protože věděli, že SSSR je už nepodrží. Momentální situaci má lord protektor pevně v rukách a proto si je Péťa tak jistý sám sebou.

      1. Přesně!
       Změna musí přijít z Brusele. Až zjistěj, že se jim hroutí ekonomika, budou muset nastartovat nějakou perestrojku.
       Ve Francii , Itálii, ve Španělsku i jinde jsou občani výbušnější než u nás.
       Za důležité považuji volby do DP. Naši dva poslanci tam odvádějí dobrou práci ve frakci IDE.

       1. Je to tak. Dokud budou Češi brázdit hitlermarkety s plnými vozíky třetijakostního žrádla a budou moci trávit relativně lacinou dovolenou v Turecku, Egyptě, tak je nic k perestrojce nedonutí.

  2. Ciki, teď s Vámi kategoricky nesouhlasím! My nemůžeme čekat na to, až se všechno zhroutí. Právě teď musíme burcovat, upozorňovat na všechno špatné, co se děje. Pokud bychom mlčeli a promluvili až někdy za půl roku – co si lidi řeknou? „Drželi jste hubu a krok, a teď jste najednou chytří? Že je zle, to vím i bez vás. A na nic vás nepotřebuju.“
   Na demonstrace 28.října a 17.listopadu rozhodně půjdu. A bylo by dobré dělat další demonstrace i v menších městech. On ten Sládek, Zeman a Babiš nebyli blbí, když tohle dělali.

   1. 60% spoluobčanů nemá absolutně páru o tom, že se něco hroutí. Žijí v blahé nevědomosti, nečtou alternativu, a proto věří tomu, že vše úspěšně vyřeší fialová vláda. Vždyť ve veřejnoprávní televizi premiér tak kultivovaně hovoří, jak nemáme podléhat panice a nesedat na lep dezinformátorům. Pročpak by nám tenhle distunguovaný, vždy elegantně oblečený pán lhal? Takhle oni „přemýšlí,“ pozoruji je ve svém (i bezprostředním) okolí. Dokud se sami nespálí o kamna, neuvěří tomu, že žhnou. Jak z toho ven? Na místě Rajchla bych „dotáhl“ do konce avizovanou „návštěvu“ u prezidenta. Alespoň jim starý ještěr udělí zdarma pár životních mouder. Demonstraci 28.10. bych odpískal, neb skončí fiaskem. Raději bych se pokoušel zviditelnit v diskusních pořadech na soukromých TV. Líbila by se mi Prima. Koneckonců Vidlák, Rajchl, Vrábel…nějaké ty konexe mají, tak proč by se nedalo prorazit na komerční obrazovky a „lézt“ lidem do obýváků aka Moravec? Alternativa disponuje skvělými řečníky, Xaver, Kociánová, dále ten strejda ze streamu „O čem se mlčí“ a mnoho dalších. Stručně, připravoval bych si půdu na masivní dubnové demonstrace…

    1. Nevim jak v Cechach ale jinde to vidim tak na 95% lidi.
     Vcera jsme mluvil s jednou podnikatelkou, a ona me najednou prerusila, ze si vzpomela, jak je ted na tom Evropa zle, kdyz Putin znicil ty plynovody.
     Tak jsem ji rekl, ze ma pravdu v tom, ze je to zle, ale proc si mysli, ze to byl zrovna Putin.
     Odpoved me odzbrojila: „A kdo jiny“?
     Pry stejne plynem Evropu jenom vydira, a ted uz nechce dodavat vubec.
     Samozrejme jsem ji namitnul, ze v tom pripade by bylo jednodussi proste otocit kohoutkem, nez klast stoky kg trhavin nekde u pobrezi NATO. Nebo trochu dosabotovat cast, ktera je Rusko blize…

     Jako logicky argument to prijala, zrejme nevedela kde k poskozeni doslo. Ale kdyz jsme se dostali o par kroku dale, tak mela v obliceji vic a vic vyraz „tak jsem konecke potkala nazivo proruskeho trolla, jak o nich porad mluvi v televizi…“

     porzn. tech nekolik kroku bylo zkruba ve smyslu:
     Kdyz ne Putin, tak kdo?
     Co treba USA?
     Nenenene, proc by to delali? Ti takovehle veci prece nedelaji. To Putin je gauner, valci na te Ukrajine a diky Rusku mam ted vsechny vstupy drazsi…
     (uz jsem ji radsi ani nerekl, ze ma vsechno drazsi kvuli sankcim, ktere jsme na Rusko uvalili my)

     Proste vyplach mozku dosahl neuveritelne urovne, takhle nejak to mohlo vypadat v Nemecku v na konci zimy ’45?
     Znama podnikatelka neni hloupa, ale zpravy asi slysi 15 minut denne v aute. Hodne prace, velka rodina…

     Cele jsem to sem napsal ne proto, abyste v Cechach vedeli, jak to vypada jinde, ale kvuli cerstvemu debaklu ve volbach.
     Proste druha strana ma drtivou medialni nadvladu a pracujici lidi nemaji cas na nejake Kydy, Telegramy…
     Zacnou se zajimat az tehdy, kdy padnou na hubu.
     V pripade me zname se to uz deje, ale ona uz vinika zna. O nikom jinem totiz ve zpravach a diskuzich s „analytiky“ nemluvi.

     1. Podařilo se lidem narvat do hlavy že za všechno může Putíín.
      Kyjevský/ Kijivsky starosta Kličko se rozjel na ČRo.
      Ten dobrý muž není včerejší a ví, jak to v Česku vypadalo před třiceti lety. Jak ta Praha rozkvetla a jak dobře se nám vede v EU. Vidí to na vlastní oči a Ukrajinci to chtějí taky.
      Žije v tom, že po vstupu do EU jim začnou létat pečení holubi rovnou do huby.
      Nechápe, že chyba je v ukrajinském vedení, v korupci, v oligarších, v neschopnosti místních.
      Bruselští sice napumpovali prachy do Španělska a dalších zemi, které se připojily mezi prvními. Ale i bruselská kasa má dno a proto se životní úroveň v ČR té západní nikdy ani nepřiblíží. Holt jsme neměli kolonie a v minulosti jsme si nenakradli. ( Na druhou stranu nemáme náplavu z bývalých kolonií. )
      Je to na nás.
      Do černé díry na prachy , Ukrajiny , Západ nasype jedině další várku granátů a rozličného zbrojního tovaru. Budou muset sami. Nehledat chybu v Rusku, ale u sebe doma.
      Ale ono je snazší ukázat na vnějšího nepřítele, než hledat chybu u sebe doma.

      1. Takhle to vidí obyčejní Ukrajinci, Kličko patří k vládnoucí elitě, je starosta hlavního města, je známý sportovec (navíc boxer, to se v mafiánských kruzích cení ještě víc), jejich rodina patřila k elitě i předtím díky starému Kličkovi, vysoce postavenému lampasákovi z letectva a údajně pracovníku KGB. Ten má své jisté a klidně bude bojovat do posledního Ukradince. Nakonec včas odletí posledním letadlem z Kyjeva.

     2. Tak nějak vzniká totalita.
      Tvrdá propaganda vládnoucí smečky od rána do večera. Bez možnosti získat objektivní informace jednoduchým způsobem.

      1. Už o ničem jiném pomalu nemelou, než jak zabránit těm fejkňůs.
       Svoboda slova je pro ně úhlavní nepřítel. Bolševik to měl úplně stejně.

 13. Přemýšlím o těch ostudných procentech voličů a stále víc si myslím, že by si volby do senátu zasloužily úpravu – pokud mají být spojeny s volbami jinými, tak by jim mělo první kolo senátních voleb předcházet – a ty druhé volby spojit až s kolem druhým (dnes to máme naopak). Asi by se zvýšilo nebezpečí, že se s nižší účastí voličů rozhodne už v prvním kole, bude-li mít jeden z kandidátů disciplinované voliče. Už proto by tedy měly být strany a kandidáti motivovaní motiovat lidi k vyšší účasti, aby tomu zabránili.
  A ve druhém kole by ti zklamaní voliči, jejichž kandidát neprošel, byli minimálně už ve volební místnosti, aby se rozhodli, zda to přeci jenom nehodí prvnímu nebo druhému, když už ten jejich neprošel.

  A nebo dát mezi prvním a druhým kolem alespoň čtrnáctidenní mezeru s možností vést nově kampaň. V nové situaci. Oslovit voliče poražených kandidátů. A zároveň, ano, chatařům to nenaruší dva týdny PO SOBĚ…

  Mně ta organizace senátních voleb přijde přímo nastavená, aby do druhého kola přišlo co nejméně lidí… A pak se stanete senátorem třeba s 6 % hlasů oprávněných voličů ve svém obvodu… To je prostě špatně, ať na tom vydělá kdokoliv.

 14. Nevadí Vidláku, ste/sme zase o jednu zkušenost moudřejší a snad i dospělejší a to rozhodně není k zahození. Na vlastní kůži ste (a podotýkám nejen Vy) si mohl ověřit, že platí to mý, že změny se daj provádět jen s lidma, který sou s těma změnama ztotožněný a aspoň v ně doufají.

  V kontextu právě prožívanýho a u voleb utrženýho chtě nechtě si musíme počkat, až lidi toho Fialu prokouknou (=prozří). Až prostě na vlastní kůži zažijou to, co ste si myslel, že zachráníte Vaší obdivuhodnou humánní snahou: „zachraň, co můžeš“ = pamatujete? = varianta 2a). Sem starej, proto si můžu dovolit tvrdit, že lidi se spíš rozhodujou podle toho, jak se jim momentálně daří a žije. Nekoukaj moc dozadu a dopředu už vůbec né. Mnozí se dopředu koukat bojej, vždyť mnohdy nejdou ani k doktorovi včas, i když…, protože se bojej, protože ten strach přemáhaj nadějí, že třeba už zejtra bude líp a zase dobře. S tím nic nenaděláte, každej z nás to máme v sobě.

  A tak se lehce stalo, Vidláku, že Vám lidi prostě neuvěřili, protože ještě včera trochu svítilo sluníčko, ještě včera bylo teplo, ještě včera třeba nebyli ochuzeni o svoje zážitky… o chléb a hry. Neuvěřili Vám, že je to až ták, že by se mělo něco zachraňovat, zvláště pak, když ten slušnej pán v obleku v televizi říkal, že má všechno pod kontrolou… a Vy/my najednou s nějakým Václavákem a demisí!

  Teď to holt pude, Vidláku, nebo by mělo jít podle mý a Dvořákovy varianty, protože víme, že lidi zkrátka potřebujou dostat čas a impuls, aby prozřeli a… a: „bez lidí to rozhodně“ (jak se nyní přesvědčujete sám) „nepude“… pamatujete? = varianta 2b). Snad to už pude někdy na přelomu února-března 23.

  Nemám z toho vůbec radost, protože vláda povzbuzená volbama zřejmě zrealizuje některý již avizovaný nevratný kroky! Bohužel!

  Ale já si fakt myslím, že s tím momentálně nic nenaděláme a vypít si svůj kalich hořkosti až do dna.

  Rozhodně to ale za prohru nemám

  1. Ano, vzpomel jsem si na blbise a jeho variantu 2b.

   Ale nebojte se, ono se to blizi, viz predvcerejsi tiskovka USA/Canada.
   To dulezite:

   DeepL
   „…A nyní jsme předním dodavatelem zkapalněného zemního plynu do Evropy, který jí pomáhá kompenzovat ztráty plynu a ropy v důsledku ruské agrese proti Ukrajině…“

   „…Podívejte se, čeká nás spousta tvrdé práce, abychom zajistili, že země a partneři přečkají zimu. Evropa sama podnikla velmi významné kroky ke snížení poptávky, ale zároveň hledá způsoby, jak pokračovat v přechodu na obnovitelné zdroje energie. A to je nakonec také obrovská příležitost. Je to obrovská příležitost jednou provždy odstranit závislost na ruské energii, a tím vzít Vladimiru Putinovi možnost vyzbrojovat energii jako prostředek k prosazování jeho imperiálních záměrů. To je velmi významné a nabízí to obrovskou strategickou příležitost pro nadcházející roky…“

   No tak uvidime, jestli nelzou, hlavne s kompenzaci tech ztrat ktere pry zpusobili Rusove.
   A pak si tak trochu protireci, ze Evropa musi snizit poptavku a prejit na obnovitelne zdroje…

   Je to takove zmatene, ale cela ta tiskovka je dlouha a plna pratelstvi a demokracie a svobody na jedne strane a na druhe strane gauner Putin, nicici souseda touziciho po demokracii, a navic si dovoluje naprosto absurdne obvinit mirumilovny zapad ze zniceni plynovodu.
   Je to tak dlouhe, ze tech nesrovnalosti a toho, co naplanovali pro Evropu („pro nadcházející roky“) si vsimli jenom nejaka dezinformacni media, a tam slusni lide nechodi.

   https://www.state.gov/secretary-antony-j-blinken-and-canadian-foreign-minister-melanie-joly-at-a-joint-press-availability/

 15. Řekl bych – počkejme, až na toho Villona. „Nuzota z lidí lotry činí a vlky z lesa žene had“. Opakuji to pořád a vy se z toho chcete nějakými řečnickými kličkami vykroutit..
  Tak po našemu:
  Je furt guvno zle – je furt co žrať, je teplo a exekutor ti nevrta zamek u dveři.
  Až to přijde tak děprem budě naděje na jakusik změnu.
  Už jste to pochopili, krasoduši?

  1. dám to sem repete, dole by to nikdo nečetl
   ema napsal:1 října, 2022 (23:24)
   Ale ona to není tak docela pravda. Trochu se tím probírám a sumarizuji.
   Po spočítání to vypadá takto
   Takže v Senátu oficiálně máme 34 bezpartijních, 16 modroftáků, 1 piráta, 8 lidovců, 4 topáky, 4 stanaře,
   2 socany, 2 ? SLK, a po jednom ANO a jakési – SCZ, Opat,Sprok,MHS, HPP.Sen,Ostrava a SZ., Co mi nehraje, ať počítám jak počítám někde je chyba, protože mi vychází furt 82 čelověk a podle ustanovení má být prý lichý /81. Vytiskla a počítala jsem to křížem krážem , odškrtával a furt stejně A ten jejich seznam je údajně k datumu 1.10. 2022 tak uvidím, zkusím v pracovní dny, kdo vypadne. hmm

    1. No,po zkušenosti s místním rozšířením bezpartijnách, jsem chtěla vědět, o kolik se nám zvýšila senátorská bezpartijnost, tak jsem si vyjela seznam podle příznané příslušnosti. a vyšlo mi to tak divně. zbezpartijněli ze STANU, ODS,NK,Pirát to jen tak. Uvidím po neděli

 16. Je pořád ještě málo zima a je co žrát.

  Světélko na konci bouracího tunelu.
  Dnes odpoledne jsem byl kámošovi omrknout neposlušný kamion, zaparkovaný na nádvoří hlavního zákazníka, který jej živí.
  Ten kamion nebyl málem vidět, jak byl obložen prázdnými přepravkami a paletami. Stojany na polotovary (ocelové tyče, zvané „cagle“, jak se to řekne česky, to netuším, sochor je něco jiného) zcela prázdné. Noční směna na neurčito zrušena, zvažuje se, že se bude dělat třikrát týdně na dvanáct hodin, aby se seškrtilo topení.
  A to prý dělají pro automotive, který údajně bez problémů frčí.
  … leda tak do pr**le…

  Docela děs…

  1. Des je to, ze se zaciname tesit z neceho co jsou objektivne spatne zpravy… A povazujeme je za to svetelko na konci tunelu. Jako by se Nemecky antifasista v 1944 tesil z bombardovani… ktere ale fakt ten pozitivni cil, porazku nacismu, priblizilo, ne ze ne…

  2. Hlaseni Evropske Komise:
   Vzhledem k probihajici energeticke krizi, bude svetelko na konci tunelu az do odvolani vypnuto !
   Konec hlaseni.

   1. Dotaz na rádio Jerevan:
    “Čím se v Evropě svítilo ještě před svíčkami?”
    Odpověď rádia Jerevan:
    “Elektřinou!”

 17. Konec aktivismu, tak se da jen cekat jak s nami zatrepou vnejsi okolnosti. Jako kdyby nekolik malo procent antifasitu v predvalecnem Nemecku chtelo vyhrat volby. S tim, ze by vedeli ze stejne se Nemci dockaji (tedy pokud vlaku preziji) nevyhnutelneho zriceni toho rezimu – akorat ze s rozbombardovanou vlasti. I Vidlakoidi 🙂 se dockaji – akorat ze take az s „rozbombardovanou“ vlasti…

  1. Podle mne změna k lepšímu přijde z EU.
   Až budou mrznout a utahovat si opasky v západní Evropě, tak se proberou. Zjistěj , že ten spektákl na Ukrajině platí Evropa a Amík z toho má bene.
   Vlastně i 89 měl původ v Kremlu a né v ČSSR. Nejdřív se museli probrat souzi v Moskvě.

   1. Ano, uz v roce 1981 odevzdal jeden funkcionar KGB politikum analyzu, ze pri zachovani stavajicich trendu bude sovetske hospodarstvi za 10 let „neriditelne“ – co byl jen jemnejsi nazev pro statni bankrot. Poslali ho zato do penze. 8 let nato to uz bylo tak zjevne, ze Gorbacov musel pustit vychodoevropske zeme, nemel uz moznost je drzet, byl v zoufale situaci a amici to vedeli. Takze ano, musi byt lidove boure hlavne v Nemecku, aby se tady neco zmenilo.

    1. Němcům nezávidím. Díky mama Merkel se jejich případné protesty mohou zvrtnout v občansko / náboženskou šavlovačku. To samé ve Francii a Skandinávii. Aspoň že tohohle jsme zatím ušetřeni.

     1. Klíčové slovo je ZATÍM. A moc bych se tím nechlácholila.
      To „ZATÍM“ může přestat platit velice rychle, třebas do konce roku nebo i dřív.

   2. Až se probudí souzi v Nové moskvě, bude se odtud exportovat elektřina, možná uhlí, dříví a potraviny. Říp už se do USA prodávat nebude (už tam je).

 18. Nedávno jsem tu psal do komentáře, ať si sakra uvědomíme, s kým máme tu čest a nepodceňujeme ho. Opakuji to : Fiala je možná manuální neumětel a nula přes management a geopolitiku, ale je to POLITOLOG. Tedy osoba, která ví, co říct, jak to říct, jak správně neříct NIC a jak u toho ještě dobře vypadat. I když se se může zdát, že to jelito s brýlemi, tak jeho jedinou předností je schopnost uchvátit moc.
  Uvědomme si, že lidi zajímá jen první dojem, nic jiného.
  Ano, dokázali jsme si, že můžeme svolat hafo lidí na náměstí, jenomže my se teď teprve na rozdíl od Fialy a spol teprve učíme politickou násobilku…. Zato jsme ale první v přesvědčení, že?
  Čím, opakuji se, ale potřebujeme víc intelektuálů, víc politologů, sociologů, novinářský zdatných lidí a rétorů, víc Ševciků, víc oborových specialistů. Jen s koženou bundou, tričkem Ortel a naštvaností je nesestřelíme. Naopak jim dáváme munici, aby nás mohli nálepkovat, zprimitivnět v očích veřejnosti (dodat tu negativní emocí) a tím pádem anulovat přínos odborníků v našich řadách.

 19. No …dalo se to čekat, ale v tomto bananistánu se to stejně nerozhodne…takže klid. Rozhoduje se momentálně v Italii a Německu. A že to teprve začne mít grády to začne, že to tomu blbovi Fialů vůbec nezavidim, ale ať si to vyžere ten šulín…možná, že za pár měsíců už ani nebudeme existovat…nemáme armádu, policii nic…jsme jen veš, která neustále na někoho přeskakuje a na to dojedem…nemáme sebevědomí, vizi, systém ani spojence …a pokojný demonstrace nikoho nedojímají …pokud má něco smysl je shodit rukavičky a jít vymést ten chlív včetně hradu…má na to v tomto bananistánu někdo koule ?….nemá…Rajchl ani Okamura to nebude…a ještě neryjeme držkou v zemi…

  1. Ja jsem jen zvedav, s jako odejdou Rajchl a spol. 10.10. od Zemana. Budou mit takovy dlouhy nos, ze jeho konec nerozeznaji ani dalekohledem 🙂 Odtroubit to nemuzou, ztratili by tvar, za huronskeho rehotu rezimnich medii.

   1. Rajchl nemá žádnou šanci. Je odepsanej a s ním celá alternativa. měli by to zabalit a věnovat se něčemu jinýmu. Ve světle voleb se ukázali demonstrace na Václaváku jako naprosto zbytečná rozcvička. Vidlák ať se věnuje preperstvi. Tento národ nestojí o nějakou alternativu. Dokud můžou Češi brázdit z vozejkama mezi regálama a konzumovat třetijakostní žrádlo, tak s nima nic nehne.

  1. no já nevím, Ládiku, ale já to můžu posoudit asi takhle:
   Když už ste to ryl, měl ste to rovnou odházet, položit KARI-sítě (stačila by 6,3×150/6,3x150mm) s přesahem 1,5 oka a vybetonovat desku (beton pevnostní třídy C25/30), na ní slunečník, lehátko a tohle:
   https://www.tomgast.cz/wp-content/uploads/2021/03/pi-020-600×600.jpg
   Vsadím svoje boty, že nějaká žlutá by Vás netrápila a… a řepka s ledkem už vůbec né.

  2. Pokud vám neodpoví Vidlák přímo,
   počkejte do víkendu 14.10, případně 21.10. (v obou případech bude po dešti) a celé to „otočte“ do cca 6-8 cm hloubky (jak se zadaří) tak, aby to zelenožluté bylo „skryto“ pod vrstvou zeminy. Pokud máte možnost, koňský, kravský hnůj jemně na to (není to ale nutnost, natoˇabyste se tím trápil) a počkat do jara. Přes setím lehce upravit (povláčit = provzdušnit).
   Kbybyste neměl co dělat, případně jak zaměstnat potomstvo, jakmile napadne sníh po lednu, ušlapávejte ten sníh do „krusty“ – bude pomaleji odtávat a zanechá více vlhkosti v hloubce… Ideálně si zapíchněte větvičky do rohů… 😉

 20. Cit.: „…Pravdu měla Karolína Stonjeková, která velmi trefně řekla, že volby rozhodují ti, kteří s platnou občankou vyrazí do volební místnosti a rozhodně je nerozhodují ti, kteří brblají doma…“

  To se paní dost plete, protože ty hlasy chybí. I s tím nebezpečím, že by třeba byly hozeny pětikolce.
  Když hoří, tak jdu hasit. Takže jsem ráno vystartoval s občankou v ruce a hodil to i proti svému přesvědčení ANO.

  Cit.: „…V Plzni, kde zvítězila Kovářová a v Kroměříži, kde zvítězila Jana Zwyrtek Hamplová. A vlastně jen vítězství Kovářové je alespoň malá facka Markétě Svetrové Dvousvetrové. ..“
  Kovářová byla ministryní „spravedlnosti“ ve vládě ODS. Možná zůstane „nezávislá“, ale nepůjde proti pětikolce.
  Hamplová se živí obcemi v nejlidovečtějším kraji ČR. Takže kam zamíří je jasné, byť jako „nezávislá“. No, a lidovci jsou pětikolka.

  Závěrem ad zviditelňování.
  ČÍM se budou zviditelňovat ADVOKÁTI?
  Za covidu se totiž en bloc zviditelňovali pouze a jedině antivaxerskými žalobami, výzvami a návody jak ojebat veškerá vládní opatření, PROTOŽE ANTIBABIŠ!!!

  Jsem všemi dvaceti pro návrat k vidláctví.
  Ono se přes ně dá podporovat vlastenectví a velmi dobře i odpor k válce a ke všem, co ji podporují, ale i svépomoc, vzájemná pomoc, solidarita, empatie a kolektivní zájmy.
  Třeba se z toho časem vyklube skutečná alternativa pro obyčejné lidi. Moc by to potřebovali, hlavně ti „neviditelní němí“.

   1. Napsala 29 knih! Některé pod pseudonymem. Na Databázi knih ji čtenáři hodnotí velmi vlídně.
    Musí to být fakt strašně pracovitý a schopný člověk.

  1. Kovářová má dlouhodobě zdravé názory a je strašně pracovitá . Je to velmi rozumná žena. Myslím, že o ní hodně uslyšíme. Ta nebude sedět v koutě a kývat.

 21. Bylo by zajímavé vědět, jaké myšlenky drží kavárnu a její sympatizanty v optimismu. Jestli to není jenom víra v setrvačnost společenského systému, v setrvačnost elektrické energie a víra v podzemní plynojem. Víra v nadpřirozené vlastnosti profesora, v záchovné instinkty surikaty a víra v ochranné křídlo německého bratra a amerického bratrance.
  Je vůbec možné, že “veřejné” sdělovadlo dokáže člověka oblbnout lží, polopravdou nebo neinformováním o zásadních věcech? Není už velká část lidí, zvl. pod 40 let, debilizována? Potom jim není pomoci. Národ bude asimilován germánským živlem a oběti předků byly marné.

  1. Ládíku, mrkněte na ten germánský živel přes hraniční čáru – oni jsou celkově ve větší defenzivě, než my. Jediní, kteří něco použitelného dělají, mají své kořeny v DDR…
   Germánská „vláda“ jsou jen figurky – např. Scholz udiveně tázající se Bidena, jak vlastně chce zastavit ten NS2…
   Stejně tak, jak ČSR předali do rukou Hitlera, předají ČR jiní.

 22. Když jsem minulý týden říkal, že jsou lidi debilní hovada a že si nezasloužej než hlad, zimu, tmu a smrt, tak to bylo keců. Hovno, s tímhle materiálem se nedá dělat nic. Cca 80% lidí má v hlavách totálně nasráno a podle toho to vypadá. A navíc se poměr neustále zhoršuje s dorůstajícími generacemi digitálních dálkově řízenejch dementů. Ano, soběstačnost, ostnatej drátokolo a kulometný hnízda v každým . Do hajzlu s těma kreténama. Ať to pochcípá.

 23. “Teď prostě musíme počkat, až to lidem dojde.“
  Farage na Trumpove rally pred volbami mluvil o tom, ze ted je treba si obout okovane boty a pustit se do tvrde prace.
  Zde je to to same: situaci muze zachranit jen kazdodenni tvrda administrativni prace na vnitrni konzolidaci hnuti, strategickem planovani, postaveni kandidatek a vnejsi reprezentaci (PR).

  1. Jako bych slyšela svoji stařenku – hladu na vás a polské vši. Jsou polské vši agresivnější než české( moravské)?

 24. PL: Fanoušci pětikoalice si užívali vítězství. Lidi nevolili, volají po zrušení Senátu!

  Většina komentátorů a politiků se shoduje, že na celkové výsledky letošních voleb nebudou expremiér Andrej Babiš ani opoziční SPD a její šéf Tomio Okamura rádi vzpomínat.

  „Obžalovaný Babiši, tohle referendum o vládě jste prohrál na celé čáře,“ vzkazuje šéfovi ANO například exministr Kalousek.

  Pozornost budí také úspěch advokátky Jany Zwyrtek Hamplové na Kroměřížsku.
  „Senát jednoho podobného dezoláta zvládne, ale nesmírná ostuda,“ zaznělo s označením kandidátky za „ropuší ježibabici“. Přišla i výzva k oplocení Kroměříže. „Postavte okolo plot, dokud je čas!“

  1. Ztroskotance a samozvance nahradili dezoláti. Musím říci, že bolševik měl vybranější slovník , než Pravda a Láska. Proti Pavlíkovi z Ŕeporyj byl Urválek distingovaný intelektuál.
   Ale jinak je to jako přes kopírák.
   Kdo nemočí s námi, močí proti nám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.