30 května, 2023

Proruský Chcimír

Je to několik let zpátky, ve šťastnějších časech, to jsem tak jednou přinesl domů čínské lampiony štěstí, které jsem sehnal ve výprodeji za úplný pakatel. Večer jsem svolal všechny svoje děti, ten den u nás bylo i několik jejich kamarádů, rozdal jsem jim ty lampiony, zapálil a vysvětlil jsem jim, že Číňané je vypouštějí s nějakým přáním, které lampiony vynesou k nebi. Byla to taková hezká chvilka, když si děti přály nové lego, novou panenku, nové kolo, brusle… a jako poslední pouštěla svůj lampion jedna holčička ze sousedství a ta si přála, aby se její tatínek s maminkou zase k sobě vrátili.

Tenkrát jsem div nezamáčkl slzu. Moje děti měly banální přání věciček, které viděly u kamarádů a také je chtěly. Ale této holčičce doopravdy něco chybělo. Ona doopravdy o něco přišla, byť jsem věděl, že její rodiče jsou rozumní a svůj rozvod zvládli bez dramatických scén. Ale i přes veškerou snahu, přes veškerou snahu dítě ušetřit trápení, stejně si ta holčička nejvíc přála právě tohle.

Právě tato scéna mi proletěla hlavou, když jsem si řekl, že nějak musíme prokydat, co to vlastně je, být proruský a z čeho nás libtardi vlastně obviňují. Musíme si trochu rozebrat, kde se to chcimírství bere. A zjistil jsem, že jsme všichni v situaci šíleného rozvodu našich rodičů.

Takhle to je, ne? Naše státnost byla porozena v USA na sklonku První světové války. Tam to Masaryk zaonačil, že jsme byli touto nastupující velmocí zmíněni v jejích dohodách se kterými prezident Wilson mířil na jednání do Evropy. S trochou nadsázky je Amerika tak trochu naše matka.

Sovětský svaz nás zase osvobodil od nacismu. Provedl to velmi důrazným a řinčivým způsobem. Zaplatil za to životy sto padesáti tisíc svých vojáků, pak bouchl pěstí do stolu a zavedl tady svoje pořádky. Z jedné strany USA, z druhé strany Sovětský svaz… v Jaltě to byl takový sňatek z rozumu a je to už sedmdesát let, co jsou evropské státy tak trochu jejich děti. Oni byli ti nejsilnější, oni tady vnucovali svojí velmocenskou vůli. USA více mateřsky pomocí soft power a Sovětský svaz se s tím příliš nemazal.

Ne, nebylo to vůbec ideální soužití. Hromovalo se, vyhrožovalo se, naopak se zase i sbližovalo, ale už za studené války se stavěly produktovody z východu na západ. Už za studené války se také čile obchodovalo, vyměňovalo. Zbrojilo se, dělaly se špionážní lety, diverzní akce, vedly se války v zastoupení, ale také se dělaly smlouvy o jaderném odzbrojení, dohody o nepoužívání raket středního doletu, atd, atd.

Pak se ukázalo, že máma má dobrou práci a spoustu peněz a táta začal chlastat.

A tak USA ovládly prostor, ze Sovětského svazu zbylo Rusko, které mělo co dělat samo se sebou, v evropském domě začala rozkazovat máma a přestala se ohlížet na fotra, protože neměla důvod. Fotr byl rád, že je rád.

Jenže… po pár letech se táta vzpamatoval. Omezil pití, začal zase pracovat a i když ještě pořád nedosahuje svých bývalých schopností a možností, začal zase všem kecat do života. Máma si mezitím zvykla, že ona je tu pánem, tož se začali řádně štengrovat, začali se rozcházet, rozvádět, začali si dělat naschvály, stupňovalo se to, až se to vystupňovalo do současné války na Ukrajině.

A najednou jsme my všichni přesně v situaci té holčičky, která především chtěla mít svojí rodinu, na kterou byla zvyklá, která možná nebyla ideální, ale ona v ní uměla žít. Najednou po nás máma chce, abychom plivali na tátu. Ne, on nebyl ideální. Ale plyn a ropu dodával levně a přesně jak hodinky. Dodával ji tak dobře, že stálo za to stavět jeden plynovod a ropovod za druhým. Dodával ocel, uhlí, vzácné kovy, dřevo, uran… Měl buranskou náturu, nebylo jednoduché s ním vyjít, ale nakonec to šlo. Nakonec to bylo oboustranně výhodné.

Stojíme tu mezi soubojem dvou velmocí, který bychom sami neustáli ani pět minut. Díváme se, jak si velcí hráči navzájem dávají do držky tak, že se celá Evropa třese. Stejně jako když doma v kuchyní lítají talíře a trhají se záclony, protože rodiče jsou vzteklí a stupňují agresitvitu, stejně tak koukáme, jak už vzala za své naše životní úroveň, postupně se nám vypařují úspory, propadáme se do recese a přicházíme o jistoty, které jsme považovali za samozřejmé.

Máma po nás chce, abychom byli na její straně. To jsou přece ti zlí Rusové, copak to nechápete, copak to nevidíte? Rus v této chvíli spíš mlčí, ale také si všímá, jestli je někdo na jeho straně. Vždyť ta hysterka mě už dvacet let chce zničit! Já vám dával ropu a plyn skoro zadarmo a vy jste jí šli ještě na ruku… haranti!

Když dojde na dramatický rozvod, tak právníci i rozvodové soudy především pracují na tom, aby oběma znepřáteleným stranám vysvětlili, že rozvodovým rozsudkem ten druhý nezmizí ze světa. Pořád tu bude. A pořád tu budou ty děti a další věci, které stále zůstanou společné. Když prostě žili v jedné domácnosti, tak se sice mohou rozejít, ale nikdy už to nebude jako dřív. Určité třecí plochy tu pořád zůstanou. A jako nikam nezmizí ty skutečné i domnělé křivdy, které si udělali, tak také nezmizí nezbytnost se domluvit. Děti taky nikam nezmizí.

Jsem jako ta holčička u nás na dvoře, která si přeje, aby se táta s mámou domluvili. Tu fakt nezajímaly žádné hodnoty v jejichž jménu se ti dva rozešli. Fakt jí nezajímalo, co si ti dva řekli, že už nemohli žít spolu. Neměla pochopení pro jejich tužby a cíle. Jen věděla, že její svět je ohrožený. Věděla, že nevratně přichází o něco, co potřebovala tak moc, že jí nezajímalo ani lego ani mobil. Věděla, že její rodiče spolu nevycházejí moc dobře. Věděla, že se hádají, že si nerozumějí. Ale stejně pro ni nebylo nic důležitějšího, než aby se přestali hádat a nebořili jí její svět. Ona nechtěla s mámou nadávat na tátu. Ona chtěla aby její svět dával smysl. Ona nechtěla aby táta maminku zadupal do země.

Rusko tady zůstane i po této válce. Nikam nezmizí. Protože pokud by mělo zmizet, tak vezme sebou celý svět. Jaderných hlavic na to má dost. Ani USA po této válce nikam nezmizí. Nikam nezmizí ani celá Evropa a všechny její státy. Geografie bude pořád stejná. Řeky potečou stejným směrem, přístavy budou stát na těch stejných místech a překážky budou také tam, kde byly doteď.

Já chci mír, protože je úplně jedno, jaké jsou důvody k rozvodu. Nás, děti velmocí, to vždycky poškodí nejvíc. Velmoci se otřepou… To my přicházíme o naše životy. My nejvíc přicházíme o naše jistoty, protože ať chceme nebo ne, jsme na velmocích závislí. Byla to kombinace amerických peněz a ruských surovin, která posledních třicet let určovala, jaké budeme mít výplaty a co si za to budeme moci koupit. Byla to přítulnost k tátovi i mámě, která nám určila výši kapesného, na které nikdy nebyla žádná záruka.

V této válce není žádná spravedlnost. Nezačala loni. Nezačala ani v roce 2014. Táhne se s námi už desítky let. Určující se stala někde na Jaltě či v Postupimi, ale ani to není začátek. Velmoci už jsou prostě takové. V hysterických rozvodových válkách mají obě strany přání, aby se ta druhá propadla do horoucích pekel. Ale ono se to nestane. Často obě strany jednají podle hesla, že už přece nemůže být hůř, ale zpravidla se ukáže, že může být mnohem hůř. Na konci každé takové války jsou citově zmrzačené děti.

Viděl jsem rozvody, kdy se z dobře situovaného páru stali dva chudáci v exekucích, protože všechno to, co za svůj život nashromáždili, to pak použili ve vzájemné válce, kterou nedokázal ukončit ani právník, ani soudce, ani psycholog. Teď mám naprosto stejný pocit i z války na Ukrajině. Důvody jsou stejně malicherné. Vůbec nezáleží, kdo je víc v právu. Oba mají dost sil, aby při vzájemném měření zničili široké okolí vzali sebou i ty, kteří si to nevybrali a nemohou s tím nic dělat.

Koneckonců, co nám říkají o této válce naši představitelé? Slibují nám budoucí prosperitu? Slibují nám, že až porazíme Rusko, tak všichni zbohatneme? Slibují nám větší domy, lepší životy, kratší pracovní dobu, dřívější odchod do důchodu? Ne, nic takového nikdo neřekl. Prostě se jen máme přidat k hysterické mámě, které dal otec do držky, protože se neuchlastal, ale naopak začal znovu zvedat hlavu. A když se nepřidáme k mámě, tak jsme automaticky na straně táty. Jo, přesně takhle to chodí, když už není žádná soudnost, jen touha po pomstě.

To je také jediné, co vidím, když sleduju Fialu nebo Černochovou. Touhu po pomstě za každou cenu. Mráz mi běhá po zádech, že už nejsem milované dítě, ale jen laciný frontový materiál, protože pro vítězství není žádná oběť dost velká. Jsem jen položka ve hře. Dobrá k tomu, aby soud dal zapravdu mámě… nebo tátovi.

Já chci mír, protože bych byl rád, aby mi alespoň kousek pokojíčku zůstal pohromadě. Já chci mír, protože nejsem velmoc a ty talíře a židle co po sobě házejí, ty zasahují především nás děti. Podívejte se na Ukrajinu. Tu už nikdo nedá dohromady a je úplně jedno, kdo vyhraje.

Ta malá holčička u mě tohle chápala naprosto instinktivně. Přesně věděla, komu válka mezi tátou a mámou nejvíc škodí. A vůbec ji nezajímalo, kdo z rodičů je víc v právu. Věděla, co si má přát. Ale také věděla, že s tím nic nenadělá.

Já to mám stejně. Chci mír, protože přesně vím, koho válka na Ukrajině nejvíc poškozuje a kdo na ni doplatí, bez ohledu na to, jestli nakonec zvítězí USA nebo Rusko. A úplně stejně vím, že s tím nic nenaděláme. Jsem chcimír, protože válka rodičů vždycky zničí především děti. Je úplně jedno, na jakou stranu se děti postaví.

523 thoughts on “Proruský Chcimír

 1. Aktuálně jsme v roli holčičky, kterou šílená matka táhne do lesa, aby ji tam zabila a fotr po rozvodu ostrouhal.

  1. Jo, tak nějak. Ovšem obávám se, že si matka ještě v lese udělá ohýnek a připraví si pečeni k večeři.

 2. Ještě se vrátím k případu svoboda x černochová – nejde jen o trest (sám o sobě diskutabilní), ale o veřejné výstražné ponížení.

  Feudální demonstrace moci…

  1. Re: Marie P

   Bohužel musím konstatovat, že jste ZCELA NEVHODNÁ Máňa Pé.
   Tedy z hlediska soudruhů, pochopitelně…
   A navíc si tu docela drze dovolujete i myslet…

  2. Profesionální voják nesmí dělat armádě ostudu. Ať si klidně hraje roli obecního pitomce, ale mimo armádu. V ní se nesmí chovat jako poručík Dub.

   1. Nu ano, s tím lze souhlasit. Hodně se píše o svobodomyslném názoru pana Svobody, ale málo se zdůrazňuje, že jde o vojáka z povolání. Jak někde jinde a dříve napsal velmi výstižně diskutující Charon: upsal se ďáblu – a teď má peklo.

    Svoboda nemusel své veřejné ponížení přijmout, mohl (snad) prásknout dveřmi a zachovat si rovnou páteř – jenže nevíme, jakou cenu by za to musel zaplatit. Tušíme, že by mohla být větší než velká. Nemáme prý soudit nikoho, dokud se neprojdeme v jeho botách, tedy nesuďme Svobodu.

    Něco jiného je infantilní a nezodpovědná blbka Černochová, tato Gréta současné české politiky. Ta neměla nikdy post ministra, nota bene ministra obrany, zastávat. Ukazuje se, že nošení makety tanku v kabelce a schopnost vystřelit z pistole k tomu nejsou dostatečnou kvalifikací. Kdybych byl nadán jako Džamíla schopností diagnostiky na dálku, dal bych na zváženou, zda konání paní Černochové ve funkci ministryně není indikací přinejmenším k odebrání zbrojního průkazu.

    K článku samému mám nějaké výhrady, ale většina z nich už je v diskusi napsána mými předřečníky. Že Vidlák nechá pod svým článkem kadit trolla – jeho volba. Pod článkem svým bych trolla zrušil; literatura není záhon s ředkvičkami a hovna jí ničím neprospívají.

    1. Alef Nula: Pan Svoboda je mladý současný muž, striktně jedoucí na neomarx vlně. To že mu cosi uklouzlo a nevěděl co, není důsledkem jeho vnitřního politicko-sociálního nastavení, ale pouze vlivem tuposti. Mám podezření, že ten blbeček dodnes ani pořádně neví, čím on se to tak tuze znelíbil, že se na něj mračí jeho nejvyšší, nádherná, silná žena s velkým páchnoucím H v hlavě a velkým kandidózním P ve znaku. Fakt se o něj nemusíte bát. Už započaly úkony na jeho politické očištění… a ten neofašistický bordel jede dále…

     1. Nejsem si jist, jestli to bylo vlivem tuposti. Jen řekl, co si myslí a pozdě mu došlo, že to se momentálně nesmí.
      Může se to stát kdykoli a komukoli, zvlášť pokud je jeho názor zaznamenán a není v souladu s aktuální politikou.
      To si už nikdo nepamatuje ten hon na MUDr. Lukáše Pollerta ???
      Toho uchránil od nejhoršího, patrně jen ten lékařský diplom. Ten dával své znechucení najevo i na internetech. Odkud načas musel, v zájmu svého duševního zdraví, načas zmizet.

     2. BUD:
      Myslím, že se velmi mýlíte ve své první větě. Domnívám se, že David Svoboda se upsal sportu, kterým celý svůj dosavadní život až doposud žil. Chtěl ve stejném duchu pokračovat a vrátit všechno co dostal těm, kterým by to mohlo prospět, totiž sportovnímu potěru a sportu vůbec.
      Aktivistka na MO a pohůnci jako JXD ho z toho velmi tvrdě vyvedli. Jestliže se až dosud nějakými ideologiemi a politikou nezabýval, a proto také mluvil upřímně tak teď už to ví a bude si to pamatovat do konce života. Teprve teď pravděpodobně zjistil v čem jsme se to vlastně ocitli a že byl použit jako exemplární případ pro ty, kteří by se snad ještě spletli.
      Pokusili se zničit a ohnout člověka, kterému vzhledem k tomu co dokázal a co pro to musel obětovat nesahají ani po kotníky.
      Vůbec se mu nedivím, že příště bude raději mlčet než by musel opustit to pro co žije.

      1. Zas mlčet nemůže, ti bývalí sportovci z toho žijí, že jezdí na besedy a dávají rozhovory , udržují podvědomí o svém úspěchu a dělá jim to dobře, krmí své ego a exhibicionismus, jinak všechna sláva polní tráva

       1. Není mlčet jako mlčet. Netroufám si soudit všechny, ale v jeho případě si dovolím poněkud pochybovat o exhibicionismu i egu. Ovšem můžu se i mýlit.

       1. Budou muset znovu vzkřísit to IPV (ideově politická výchova) na pracovištích, 1x měsíčně 1 hodina, aby lidi věděli, co říkat, co si myslet. Je to kruh.

     3. ále houby, zapomínáme, se kouknout, kde všude se bezproblému a ve prospěch věci angažoval. Takže nějaký neschopný závistivý „kolega“ klidně mohl na něj toho tazatele poslat. Ono to zase bude jako , něco jiného se mluví doma, něco jiného pokud vůbec navenek. V tom přece máme trénikg. Takže stačí si zkontrolovat, ze kterých pozic bude odejitej a kdo se tam posadí.
      Bude – koukněte se na jeho wiki, dokázal toho docela dost akorát se obávám že příliš… a to někomu vadilo.

   2. A minystrine obrany ostudu dělat může? Tady selhala ona. Proškolovat vojáky měla předem a ne až potom, co některý něco prožbleptl. To dřív měli VUML PŠM politický tisk odebirali povinně a dnes si nána myslí, že všichni budou mít v hlavě stejné názory, co ona?

     1. Nebo školení IPV( ideově politická výchova) každé pondělí od 16 do 17 hodin.To pak člověk věděl, co kde říkat.

     2. Charon:
      PŠM jak je vidět moc nepomáhá, spíš jen dočasně, ale zato celoživotně vyrábí z lidí pokrytce.
      Nejlepší příklad u nás nyní vidíme nejvýš.

  1. Kde? Ale pšššt, protože tam by se chtěli všichni chlapi odstěhovat, tak ať se ta krásná země neucpe.

   Jinak pokud jde o tu „matku“ z Vidlákova příběhu – tedy Ééémeriku, tak ta se zničí sama, nikdo by to nezvládl lépe. Stačí sedět na gauči, točit palcemi na břiše a požírat popkorn. Jen fentanyl jich sejme ročně 150 tisíc a milion zombifikuje na zbytek života. A takových chuťovek mají více, třeba syntetickou drogu „koření“ (jako z Duny), což připomíná marihuanu, ale je to docela něco jiného.

   K občanské válce v USA jsem skeptický, ale kdo ví… snaží se o to všemi způsoby, možná jim to nakonec vyjde.

   1. Re: Káčko

    Milion ročně – nic moc.
    Druhý milion je třeba paralyzován fungováním okolo zombíků – v pořádku.

    Kolikže mio jich je?

    Já vím, Rejžák vnímá čas jinak, my chcem „fšecko-hnet-cype…“, ale i tak, kolik škod tu ještě nadělají…

 3. Každý den není posvícení, čímž chci říci, že pokus o rodinnou analogii či přímo pohádku se příliš nepovedl. Ale slohově je to hezky sepsané, forma je OK, obsah ovšem notně zaostává.

  Asi každý vidí, že na USA nic mateřského není – pokud se USA chovají jako hysterická ženská, vypatlaná kopcem pilulek, které do sebe narvala, je to jen projev finálního rozkladu. Protože ve skutečnosti je to gangsterská transka; lhář a podvodník, násilník a vrah, který si nechal ušmiknout koule a ptáka a teď mu z toho úplně hráblo. Koule: vystěhovali průmysl a zničili si vzdělání. Pták: zlikvidovali si svoje ozbrojené síly, které jsou neschopné skutečné války s vyspělými protivníky.

  Je to naopak Rusko s Čínou a dalšími, které chtělo mateřsky udržet společný svět jako společnou domácnost a dlouhá léta ustupovali čím dál větším šílenostem, až nezbylo, než říci „a dost“.

  Všechny pokusy vnímat situaci přes růžové brýle selžou: faktem prostě je, že světožerná kabala se pokusila sežrat celý svět a Rusko je na polknutí moc velké, přitom rozkousat nejde. Dráždit ruského medvěda, spokojeného ve svém brlohu, tak dlouho až se opravdu naštve a vyleze ven, nebyl příliš dobrý nápad.

  Ti nenasytní blázni to ještě pojistili tím, že napřed vykrmili čínského dráčka, a pak ho – když jim došlo, že velký drak není moc milé zvířátko a ochočit nepůjde, chtěli uvěznit v jeho jeskyni a časem zabít, až přijdou na to jak.

  Načež se hrozně diví, že čínský drak našel společnou řeč s ruským medvědem. A že se k nim přidávají ostatní zvířátka z lesů a džunglí, většinou dost zubatá, třeba indický Baghíra. Možná se přidá i Mauglí a Tarzan. 😀

  1. PS. Nakonec se asi přidá i Kara ben Nemsí (Němci) a Hádží Halef Omar ben hádží Abúl Abbás ibn hádží Dávúd al Gossarah (Turci, Saudové, Íránci, Jordánci, …). 🙂

   Pokud by někomu uniklo, naprosto veřejné vyhlašování protiruské genocidy ze strany ukrošských nácků:
   „To, co se nyní děje kolem UPC („proruské“ ortoxodní církve v Ruině), dává šanci „chirurgicky vyřešit tento absces“, řekl Michail Podoljak, poradce vedoucího prezidentské kanceláře. Ukrajina měla podle něj v prvních měsících války „jedinečnou šanci fyzicky zlikvidovat „proruské“.
   „Zdá se mi, že tato jedinečná šance, kdy šlo vše vyřešit velmi rychle a bezbolestně, byla během prvních 3-6 měsíců války. Pak bylo možné jednoduše fyzicky „uklidit“ mnoho proruských lidí,“ řekl pro televizi Kanál-24; moderátorka jen šokovaně čuměla a bála se pípnout, jen kývala hlavičkou…

   Ti banderonáckové jsou vážně legrační: jejich „whitewashing“ je i pro naše žumpy zhola nemožný; ne, že by se o to nepokoušeli.

   1. Re: Káčko

    Váš popis souzní s mým a blíží se realitě o něco více, nicméně náš pohled má jednu ZÁSADNÍ chybku.

    Sledujeme problém z pozice hodné paní sousedky, která je učitelkou prvního stupně a malou holčičku se snaží občas – se skřípajícími zuby – uchlácholit a ulehčit ji srovnání se s životní realitou, že má fotra alkáče – prý napraveného – a matku zlodějskou hysterku závislou na metamfetaminech, či které svinstvo to žere po kbelících.
    To je v pořádku.

    Ale ta malá holčička touží po hodném tátovi a milující mámě a na naše výhrady k jejím zploditelům tak nějak sere.
    Musel byste se na čas dostat do pozice té malé vyděšené holčičky, abyste ji pochopil. Protože ona ještě evidentně nevyrostla z vývojové etapy, kdy jsou pro ni pohádky jedinou – byť přiznávám, že lichou – nadějí na život, jaký má být – máma s tátou a potomci – čím víc, tím líp.

    1. Jejich nacistické bláboly jsou až legrační. Napřed 8 let ostřelují DLR/LLR houfnicemi a raketami – cílenými přímo na civilisty, a pak se diví, že lidé nějak moc nemilují Ruinu s tím jejich americkým převratem. „Revoluce důstojnosti“! To je jako říkat výkalu ořechový dort, protože oboje je hnědé.

   2. Čtu Vás rád ale tady jste hrubě vedle, i když co jste napsal je do písmene pravda ,Dobře Vám odpověděl Targus já to tak neumím. Ale to moto je jasné jestli se svět nakonec nepodívá pohledem holčičky končí.
    To ostatní at sebevíc pravdivé je nám naprd

    1. A když se podívá pohledem holčičky, končí taky. Každá situace má své příčiny a řešení typu – tak nic, vše odpuštěno, začínáme znovu a v pohodě – patří do říše pohádek. a holčička se musí smířit s tím, že život není pohádka…

     1. Povinnosti sveta neni vocumovat a napodobovat male holcicky.
      A jejich chovani.
      Predevsim je zde zodpovednost za jejich rust a spravnej vyvoj ,poskytnout vse ,aby meli co potrebuji ,rodice , domov mir a klid a to male deti ovsem nevedi ,ani vedet nemohou..

 4. Mně se ten dnešní Vidlákův příměr líbí.
  Jako každý příměr má asi své chyby, ale ty nehledám.
  Pokud přijmeme „roli holčičky“, pak ovšem musíme rubriku „osoby a obsazení“ rozšířit ještě o bráchu.
  My v naší názorové bublině (nezapírejme její existenci) máme tak nějak aktuálně z řady důvodů blíže k té ruské straně (vždycky tomu tak nebylo, ale nějak se to tak vyvrbilo), ovšem u nás v kotlině je (zjednodušuji) zase druhá bublina, co má blíže ke straně americké.
  Není realistické představovat si, že jeden z nás půjde s mámou a druhý s tátou (když se budu držet toho dnešního vidlákovského příměru) – buď s jedním nebo s druhým, ale každopádně oba. Teď má brácha navrch, ale čerti vědí co nastane dál.
  Nerealistická se mi jeví i představa, že se „rodiče“ nějak umravní, dohodnou…… v sázce mají oba příliš mnoho.
  Ta ruská „máma“ si ovšem našla nového frajera. Není to ideál, má moc šikmé oči, ale že by nechal mámu jen tak beze všeho pořádně zmlátit, to asi nepřipustí.
  Zato americký „táta“ žádnou novou galánku nemá a vypadá to, že si bude muset prát fusekle sám…. (nebo zapřáhne děti?).

  Ostatnbě – království dvojího lidu u nás, jako v minulosti tak mnohokrát.

  1. Re: Godot

   Nikoli, Gotote nejmilejší. Fotr si fusky prát nebude.
   Pošle děcka odevzdat pivní flašky a prodat postýlky, jakož i dětské svršky do bazÁÁÁÁru, je se říká v Čížkově.
   Proč?
   Nu aby měl na chlast…

 5. Dospělej chlap by se neměl identifikovat s malou holčičkou, která chápe jen to, že maminka není s tatínkem.

  Tohle je geopolitika.

  My jsme nevznikli v okamžiku slasti mezi USA a Ruskem. V Rusku byla občanská válka a USA zrovna oškubaly Evropu a začínali existovat jako supervelmoc.

  Rusko i USA bojují o holé přežití a na Ukrajinu se sere. Na EU a ČR taky.

  Není potřeba myslet stejně dětinsky jako Fiala.

  1. Podle mě nejde ani tak konkrétně o něj, ale o to zadusit jakoukoli možnost mocenských změn mezi „vyvolenými“ elitami. Stejně tak by byl sejmut kdokoliv jiný. A zároveň to má být exemplární výstraha pro všechny ty Musky a jiné, aby ani nezkoušeli nějak blbnout a nějak vybočit z řady. Mimochodem, pokud by Trumpa vážně zabásli, nejspíš by po pár týdnech nešťastnou náhodou uklouzl na mýdle ve sprchách a omotán ostnatým drátem by se shodou okolností praštil visíc pět metrů nad zemí na laně hlavou do rohu postele, přičemž by si způsobil mnohačetné bodné rány.

   1. Např. podle Iščenka se jedná o soupeření mezi finančním (Demokrati) a průmyslovým (Republikáni) kapitálem.
    „Finanční kapitál nemůže dovolit, aby mu byla hozena úspěšná výzva v jeho vlastním doupěti, v USA. Průmyslový kapitál se nemůže podřídit finančnímu, protože by to znamenalo jeho zkázu a zánik výroby.“
    https://www.novarepublika.online/2023/03/pacifikace-usa

 6. Vidlák se šeredně plete.
  Soudružka matička dělala pro rozvrat v nové rodině všechno již od samého počátku, co sem fotr přišel.
  Pro zájemce a připitomělého škebloňa.

  Operace Splinter factor
  Operace Gladio
  Embargo na export mědi do států soc. prc.
  Embargo na polovodiče
  Jaderné nosiče v Itošce a Turecku (Karibská krize)
  Zástupná válka v Afghu
  Instalace Jelcinovo „poradců“

  a tak to můžu sjíždět skoro do nekonečna…

  Takové mutře, rozkopat přední zadek a vymlátit ji zuby z huby za to, že mě porodila…

  1. Určitě stály za zmínku i Paperclip, Unthinkable, a další.

   Každopádně chápu Vidlákovu snahu o nějaký příměr, paralelu, ilustraci, ale souhlasím, že nepovedenou, protože z velké části nepravdivou.

   Už jen proto, že seznam těch fotrových „naschválů“ by se dal napsat na vlakovou jízdenku, kdežto hříchy matinčiny by vydaly na knihu ( přičemž porod nepovažuju za hřích ).

   Dokonce by mě ty „fotrovy“ upřímně zajímaly, protože si za posledních 80 let nevybavuju nic, co by se dalo nazvat „naschválem“ SSSR ( nebo Ruska ) vůči USA.

   Zato v opačném gardu, to je děs, běs…

   Proto jsou situace, kdy je křečovitá snaha o politickou korektnost buď neskutečnou naivitou ( až vědomým přizdisráčstvím ) nebo zoufalým nedostatkem informací.

   Nemůžeš se v koncentráku postavit mezi psychopatického esesáka s bičem v ruce a hladového, zbitého vězně v hadrech a říct jim : „tak, hoši, co jste si, to jste si – od teďka už dobrý, jo?“.

   1. „Nemůžeš se v koncentráku postavit mezi psychopatického esesáka s bičem v ruce a hladového, zbitého vězně v hadrech a říct jim : „tak, hoši, co jste si, to jste si – od teďka už dobrý, jo?“.“

    Což je přesně to, co se po válce stalo. On se totiž fašismus/nacismus ukázal jako super nástroj proti tomu zlému Rusku, takže byť se oficiálně o něm vykládalo fuj fuj fuj, potajmu se přikrmoval a pěstoval.

    1. Fašismus/nacismus, aspoň v ČSSR, se moc nekrmil. Zato se přikrmovala iracionální ( a historicky nepodložená ) rusofobie. Paralelně s ní se v lidech živily iluze o tzv. „západním“ světě ( který tehdy vypadal podstatně jinak, než dnes ).

     Podstatnou roli sehrálo i to, že na konci osmdesátek už většina lidí neměla osobní zkušenost s kapitalismem a myslela si, že komunisté přehánějí, pomlouvají. Ve skutečnosti toho řekli ještě málo.
     Například o masivním, absurdním bombardování ČSR ze strany USA jsme se prakticky neučili, nepsalo se o tom. Jedna malá, korektně učesaná zmínka o „navigačním omylu“ v případě Prahy a to bylo vše. Že se jednalo o tisíce bomb po celém území s převážně civilními obětmi, to se člověk dozvídá až letos a zase ne z oficiálních zdrojů či mainstreamu.

     https://odysee.com/@radiosvstudiotapinradio:5/bomby-1:8

     https://odysee.com/@radiosvstudiotapinradio:5/bomby-2:3

     https://odysee.com/@radiosvstudiotapinradio:5/bomby-3:f

   2. Re: Prozaik

    Berte to tak, že jsem starej sklerotik a moje první starost je – posrat se v pravý čas na pravém místě.
    Tedy myslím to doslova, nikoli jako dotyčný soudruh voják Svoboda, který u mne sjel až do suterénu.
    Nebojte se, taky vás to čeká!

 7. Já bych ten příměr spíše otočil.
  Násilnický sebestředný otec za oceánem a matka na východě.
  Otec občas matku fláknul, občas jí udělal modřinu, nebo jí zlomil ruku.
  Matka to občas něčím zapíjela. Nechtěla se rozvést, měli přece společný dům a majetek a dítě.
  Věděla, že v případě rozvodu přijdou všichni o všechno.
  Dokud byla matka zdravá, tak to otci nějak vracela, takže byla udržována taková napjatá rovnováha.
  Jednou dostala přes držku matka, jindy matka namydlila otci schody.
  Jenže jednou matka těžce onemocněla. Cirhóza jater, nebo tak nějak.
  Otec matce kroutil ruce a ubližoval jí čím dál víc.
  A navíc poštvával dceru proti matce.
  Neustále proti ní nasazoval a žádná lež nebo špatnost nebyla dost malá.
  Když matka usoudila, že než takový život, tak raději žádný a od manžela utekla.
  Začala se léčit, od jednoho dárce z dálného východu dostala štěp jater…

  A dál už to znáte.

  Bývaly doby, kdy Československo mívalo ve světě zvuk.
  Dokázali jsme postavit jadernou elektrárnu, cukrovar, hutě, přehradu a mnoho jiných a spoustu věcí jsme i vyváželi.
  V mezinárodních institucích jsme měli docela dobrý zvuk.
  Naši diplomaté dokázali vyjednat urovnání mezi znepřátelenými zeměmi.
  Matně vzpomínám třeba na paní Hybáškovou, pana V. Vlka staršího, ale je spousta diplomatů, na které jsem zapomněl.

  Kam se poděla ta sice malá, ale prosperující země?

  Bohužel to vypadá, že v té dcerušce zůstalo semínko nenávisti proti matce, které v ní otec i po rozvodu neustále přiživoval a hojně zaléval.
  A ta dceruška rostla a ta nenávist k matce též.
  No a pak zazvonil zvonec a pohádky není konec.
  Karma je zdarma a každý jednou bude zodpovídat za své činy.

  1. Projekt zvaný „Česko“ vzniklý k 1. 1. ’93 byl zámořským otcem zplozený ke zcela jiným účelům než k pokračování jakéhosi Československa. Jeden z mnoha šroubků v celém mechanismu východoevropského beranidla proti Rusku nepotřeboval a nepotřebuje vzdělané obyvatelstvo, neutralitu či sofistikované umění diplomacie.

   Co všichni ti pochčijmírové, co sem tak nechutně skrze scallopa vylučují svá „moudra“ nalévaná ze státní propagandistické stoky, nikdy nepřiznají, je fakt, že ten projekt východního beranidla byl připravován celá desetiletí od konce čtyřicátých let minulého století a naše úloha obětovaného pěšáka a užitečného idiota v jednom nebyla nikdy plánována, aby přerostla v hlavní dramatickou figuru, která by snad nedej bože formou deus ex machina vyřešila dramatickou zápletku mezi východem a západem očistnou katarzí. Nikoli, nám zbývá stát se pouhým statistou v nadcházející tragické katastrofě kdesi v zákopech na Donbasu.

   A ne že by to naše libtardí „elity“ dávno nevěděly, jaká nám byla přisouzena role. Všechny minulé zásadní politické kroky tak získávají zcela neúprosnou logiku – rozpad Československa, vstup do NATO, přeměna bojeschopné armády na expediční sbor vysílaný hegemonem dle potřeby, úpadek školství spojený s vykořeněním, zhloupnutím a totálním mozkovým výplachem mladých generací, plán na výstavbu radaru, který se alespoň přelil do podoby „dočasného pobytu“ cizích vojsk na našem území, tedy cizích vojenských základen, možnost vyslání našich vojáků kamkoli do zahraničí pouze na základě libovůle vlády atd. atp.

   Pochčijmírové povolaní do akce poblijí a pokryjí fekáliemi úplně všechno pozitivní, protože jim byla přisouzena role naháněčů dezolátní sběře do plynových komor za mohutného pořvávání, které umlčí hlas i toho posledního pochybovače.

   Mimochodem, za mě se Vidlák mýlí v tom smířlivém postoji ke všem, který vyjádřil v tom posledním rozhovoru, na nějž tu dával odkaz. Dopadne to totiž jako vždycky. Zatímco oni nás likvidují ve velkém, od nás se soustavně očekává smířlivost a tolerance a nedejbože si zkusit sáhnout na jejich domnělá práva a domněle výlučné postavení. Až sem jsme se dostali právě kvůli těm smířlivým postojům. Je to sice hluboce křesťanské, ale přežití to prakticky nikdy nezajistí.

   1. Naprostý souhlas, až na tu zmínku o „hluboce křesťanské“ smířlivosti. Ono je to složitější.

    Nastavit druhou tvář při napadení mě samého, bych měl umět. Ale zastat se někoho, kdo byl napaden, to je taky velmi křesťanské.
    Najít praktickou moudrost mezi těmi dvěmi, jakoby kontrastními, postoji, to je svatost. A do svatosti patří i svatý hněv…

    Kdyby Sobieski nezastavil Turky při dobývání střední Evropy a Stalin nevyhnal z Polska a Československa fašisty, tak už by tu žádní jemnocitní mudrlanti české, moravské ani slezské národnosti fyzicky nebyli…

 8. Off topic
  Scallopovy mnohočetné orgasmy dávají článku punc nejvyšší jakosti. Dokonce se s tímto „elfem“ shoduji v tom, že příměří je (zatím) nežádoucí. Před RA ční Mount Everest, obsadit Oděsu. Až poté mohou být zahájena mírová jednání…

  1. No já bych pro změnu, že ještě na Oděsu není čas, že tam bude ještě k vyčištění něco o čem nevíme. A taky jsou ještě ledaskde nějaké zásoby, které by mohly dělat paseku. Proto se zatím buduje to ztracené zázemí. Ju a taky se musí ještě projevit ti , zatím ještě v utajení – dobro to oné. A nejlepší bude když se lidu obecnému předvedou sami, protože jinak by to mohlo být vysvětlováno jako pomluvy/lži. Vždyť už se to vleče a vždycky se pořád ještě sám provalí někdo, do koho bychom to neřekli. Ono to zákulisí se taky buduje pomalu ale přibývá to, přibývá.

 9. Slohově cizelérské, Danieli, ale obsahově hollywoodský kýč. Nalejme si čistého vína…Banderovci mají, co chtěli. Vraždili 8 let na Donbasu ruskojazyčné obyvatelstvo, nedodržovali Minské dohody I. a II., vše za tichého souhlasu Západu. Poslední kapkou pro Putina se stala deklarace Zelenského o vstupu do NATO. Mně jsou důvody pro rozpoutání „speciální vojenské operace“ ze strany Ruska jasné a pochopitelné. Ač „dezolát“ nepatřím mezi „chcimíry,“ protože tuším, že když znesvářené strany vyhlásí příměří, USA a spol. budou dalších 10 let cpát na Ukrajinu zbraně a konflikt vypukne nanovo. Počet obětí pak předčí současnost.
  Otevřeně říkám, že o míru, z pohledu Ruska, má smysl jednat ve chvíli, kdy Ukrajina bude zcela odříznuta od Černého moře, tj. po obsazení Oděsy. Navíc Rusko nemá důvod chvátat…Válka ekonomicky vysiluje především kolektivní Západ, který na rozdíl od nepřítele nedisponuje „bezednými“ přírodními zdroji. Rusko nemohlo a nemůže donekonečna ustupovat, jinak by ho libtardi rozsekali na cucky a „následnické“ zchudlé státečky by britské kanceláře, MMF, ECB atd. uvrtaly do dluhů a nadnárodní korporace by uzurpovaly naleziště zemního plynu a ropy na Sibiři. Berte to tak, že Rusko bojuje o svou existenci a Západ koneckonců také…Jinak řečeno, matka (=Západ) musí rýt držkou v zemi, i kdyby hypotetické dítě mělo uřít hlady…

  1. Hodný pan Vidlák a za ním běžný člen hnojníku s očima podlitýma krví … právě toto jsou chcimírové, když dovyprávějí pohádky pro děti.

   1. Re: Anonym

    Ty oči má podlité z přemíry chlastu, já ho viděl…
    … měl byste to hlásit, soudruhu, víte co pravil náš pan novopečený soudruh vyzvědač PePa – pořádek a důstojnost!

   2. Týpky s krvavýma očima lze většinou spatřit na akcích havlérky, pokud si tam někdo dovolí byť slušným způsobem s jejich viděním světa nesouhlasit.

  2. Re: ciki

   Bohužel se mýlíte. Žádné rytí držkou v zemi se konat nebude.
   Ano, Ivan má z našich snah o pomoc Vasilovi docela solidní vrtuli. Má to za něco podobného, jako my kdysi silvestrovský pořad s Vladimírem Menšíkem.
   Fotr utopí matičku v její vlastní krvi.

   Pokud nevěříte, podívejte se na Bachmut. Z Časova Jaru to je do Bachmutu skoro deset km. Pokud chce Vasil přivézt na bod dotyku munici nebo žrádlo, musí 10 km suplovat pohyblivý terč na střelnici.

   Úplně stejně rozstřílel Ivan Vasila v Ilovajsku, v Debalcevu, v Lisičansku. Ven se dostanou jen psychicky zcela zdeptaní zoufalci, kterým se bude do smrti zdát o hromadách mrtvol.

   1. ad „psychicky zcela zdeptaní zoufalci, kterým se bude do smrti zdát o hromadách mrtvol.“ – což je nezanedbatelný výchovný prvek… Možná výchovnější, než kdyby tam chcípli sami.

  3. Banderovci nemaji nic a nikoho nezajimaji a nikdy nezajimali , proto se konaji ty oslavne taskarice se Zelim v hlavni roli..Kazdymu pred ksichtem..
   Musi delat , co se jim poruci a zrovna tak cely EU a NATO, aby pro Usa a nikoho jinyho, nejdrive zaridili , aby je rus napad, aby potom udelali co nejvice skody na ruskym hospodarstvi , coz se nezdalo nejdriv obtizny , aby se potom ruskym bohatstvim usak od 2008, v tezky krizi , snadno zachranil. Nic jinyho.
   Ze sou ukrove presnazivy ,dychtivy , snadno zneuzitelny, poslusny a udelaji potom vsecko , to je jejich vlastni blbost a koho by to zajimalo. Za bezceny papirky.
   Tezko pochopitelny je , ze slouzi na zivot a na smrt a jak sami dopadnou je ani samotne nezajima , ani trochu !!!…
   A ted si vynucuji aby zapadni populace se vselijak a co nejvic staraly a nechaly se vydirat vladami….Horsi je ,ze kazdej vi , ze vyhrat nemuzou, ani poradne prohrat..
   Ani jejich Ukrajina jim uz nepatri, patricne usakem rozporcovana..Zadluzena.
   Vsadim se ze se ted vyjednava co dal a kdyz ukrove ubejvaji , kdo pude za usaka bojovat dal. Je to usaka uplne posledni sance se zachranit ..
   Zaroven dobre vi ,ze potom dostane Cinu jako na taliri , coz zrejme cinan netusi..
   Nebo nic nedela v ty zalezitosti , nechava v tom rusa samotnyho….

   1. Nejvíc je na světě Indů, psali dnes na Novinkách, že už je přečíslili. Indská mentalita, potěš koště

 10. Hezky se to čte👍
  Ale tak to bylo, je a bude vždycky. Mocnosti se krákají za pačesy a následky si vyžerou ti prostí, kteří nechtějí nic tak zásadního. Nějakou tu stabilitu, jistotu, klid.
  Mocnosti si sice dávají do rypáku, ale co je nejhorší, jak této situace zneužívají ti naši domácí nadlidi. Co dokážou proti vlastním občanům.
  Není dne, aby se něco nesemlelo. Člověk, aby tu mohl žít, tak potřebuje nějaký vládní manuál. Proto žádám všechny vedoucí toho kolotoče, všechny mluvící hlavy, všechny mluvící saka, ředitele zeměkoule o odpovědi na mé požadavky.
  Já žádám, ty novodobé inkvizitory, aby okamžitě a bez zbytečného otálení, zveřejnili následovné.
  Přesnou definici dezinformace. Ale fakt přesnou a nezpochybnitelnou, aby si ji nemohl každý jouda vykládat podle svého a když někoho nařkne, že dezinformuje a bude lhát, aby si to následně vyžral až do dna.
  Dále požaduji seznam profesí, které se nesmí vyjadřovat a mít názor na politiku. Informace si do seznamu doplním.
  Zatím mi tam hnízdí děkan, voják, učitelka, velvyslanec a zároveň bývalý ředitel Ústavu mezinárodních vztahů.
  Dále žádám o zřízení jednoho televizního kanálu pro dezoláty, chcimíry, lůzu. Zkrátka pro ty, co je považujete za lidský odpad a štítíte se jich. On ten odpad totiž také platí daně a po sledování deseti minut mainstreamové propagandy propadá šílenství.
  I ten odpad má svá práva, nebo v tomto případě se na práva nehraje?
  Pro začátek jen tolik. Další požadavky budou následovat. Bylo by toho na vás mnoho.

  1. Dezinformace je cokoliv, co není podmnožinou obsahu výroků strany a vlády, případně toho, co se linulo z jejich televize (pozor důležité) během posledních sedmi dnů. Protože ten rozdíl mezi zlovolnou dezinformací a běžnou zprávou se neustále zkracuje.

  2. Mně by stačila nějaká zákonem daná jednoznačná pravidla, inspiraci by radikální nepřátelé a nepřítelkyně republiky mohli hledat a posléze i najít v dokumentech, které některé podepsali jak dr. Hácha, tak ing. Eliáš.
   Prostě aby bylo zcela jasné kdo nemůže vykonávat např. funkci děkana na vysoké škole, nebo profesi notáře, advokátky, lékárnice, redaktora v masmediích, veterináře, herce……
   A také kdo nesmí chodit do lesa (vlků se to netýká, ti totiž většinou neumějí číst), do muzea, do kina…..
   Dále : kdo , kdy a kde všude smí nebo naopak nesmí vztyčit tu kterou vlajku.
   A v neposlední řadě zda si dotyčný či dotyčná smějí koupit marmeládu, kávu , rozhlasový přijímač…… nebo rybu.

   Znovu opakuji – vše by muselo být podle zákona, naprosto ústavní, stoprocentně lidskoprávní a navýsost legitimní.

   1. Ono by stačilo jednoduché pravidlo. Dáme možnost vyjádřit se všem děkanům, učitelům…………….
    nebo tedy žádnému. Stav, ve kterém se nacházíme je neudržitelný. Rčení „co je dovoleno Jovovi není dovoleno volovi“ se tu rozlízá, jako zákeřný plevel.

 11. Pohádka jsou pro děti. Jsou hezké, ale jen pohádky.
  Svět je realita a ta říká, že svět je právě v kritické fázi změny hegemona. Dnes změna, na rozdíl od starých časů, probíhá rychle. Řídí se to Hegelovými zákony negace negace a přechodu kvantity v kvalitu. Mohou nás zajímat příčiny, to narůstání kvantity, ale důležitější je vlastní proces. Zda ho lidstvo, ovlivňované starým hegemonem, zvládne nebo zahyne. Není to proces zastavitelný a tak bude svět jiný. Hodně jiný. Začnou se upevňovat nové struktury a vazby. My, myslím tím jak ČR tak EU, jsme tak slabí a hloupí, budeme proto pouhým objektem nových procesů. Hráli jsme si s něčím, čemu jsme nerozuměli.
  Nemusí se nám to líbit, ale tak to chodí a ne každý může být na straně budoucnosti. Berme to jako historickou spravedlnost. Co jsme mohli čekat, když jsme s pány šli na led?

  1. Fakt je, že jsme se výrazně podíleli na rozpoutání Majdanu. Zejména Štětináč/ Plavec, známý rusobijec a Schwarzenberg tam odvedli kvalitní práci.
   Takže se nesmíme divit, že se nám tohle všechno vrátí. Konec konců, oba potrhlé válečníky jsme si ve svobodných volbách zvolili my sami.

   1. Jo, tak na toho posledního jmenovaného, se nedá zapomenout. Stál tam na pódiu, na palici měl věnec.
    Tam tenkrát nechrápal.

    1. Náhodou… jeho podání české státní hymny (před 10 lety při první všelidové volbě prezidenta) mělo cosi do sebe:
     …Boryššš umí po skalinách… (pravděpodobně zdatný tuzemský horolezec)
     …země ČÉÉÉZ, ze mě ČÉÉÉZ… (že by kouzlo nechtěného?)

     O mrtvých jen dobře.

 12. Pěkně, vidláku, pěkně. Jo a líbí se mi, jak je profi rozesírač i přes svou aktivitu ignorován … dobře vy všichni!

 13. PŔESNĚ takhle to je.
  Jsme malá země uprostřed Evropy a neměli bychom se plést do válku mocností.
  V tomhle ohledu se chovala předlistopadová vláda celkem rozumně.
  Dneska se tváříme, že velíme nejenom EU, ale celému světu. Tomu liberodemo, samozřejmě.
  Jestli to takhle půjde dál, tak na Peking udeří jako první armáda ČR. NATO až za ní.
  Je to jako zlý sen a nesmíme se divit, až nám to jednou někdo spočítá.
  Účet může být docela mastný.
  Lipánek poučuje Němce, Kuleba Brity, že nesmějí připustit účast ruských tenistů ve Wimbledonu.
  Oba chlapíci by si měli podat ruce a vyrazit školit třeba domorodce v někde v Nigérii. Tam už by je srovnali do latě. Stačilo by sto ran holí a hned by se uklidnili.

 14. Jenže jak vyjednávat o míru, když zájmy válčících států jsou naprosto neslučitelné především ohledně území a hranic.
  Dokud budou novináři psát takovéhle články a dokud tomu bude někdo věřit…ta čísla jsou absurdně vysoká.

  1. https://www.dailystar.co.uk/news/world-news/putin-calling-up-extra-147000-29596484 Odvod k vojenské službě tam popisují jako něco speciálního, i když se to vyhlašuje 2x rořčně i v době míru. Nejde vyloučit, že někteří branci budou posláni na anektovaná území, když by tím dodržela vláda ruské zákony, že branci nesmí sloužit v zahraničí, ale nezdá se pravděpodobné, že by je nasadili bez výcviku. Přece je můžou poslat hlídat sklady, základny, mosty v Rusku daleko od hranic a tím od tamní služby uvolnit už vycvičené vojáky. Novináři si běžně pletou pojmy z vojenství a vytvářejí chaos mediální.

   1. Re: Manuel

    Na té první fotce to nejsou mladí kluci ani náhodou.
    Podívejte se na jejich ksichty, vypasené pupky, držení těla a hlavy, na polohu krku vůči hlavě a tělu.
    Jinak branci nebudou hlídat sklady ani náhodou. Branec není voják, máte docela zmotané názvosloví.
    A pokud máte na mysli vojáky vykonávající ZVS, pak se samozřejmě do ostré služby dostat může. Zabrané území sice není vůbec malé, tzv. zápolí jde až za původní hranice, tedy na území RF.

    1. Targus: Jsou odvádění věku 18 až 27 let ti zatím nevycvičení na jeden rok služby. Mobilizace starších zalozaku probíhala vedle toho.

     1. Škoda, že jste Manueli sám, zbytečně stočil podstatu na nepodstatné detaily.
      To činnost tzv. „novinářů“ je tím, co tu škodí nejvíc. Nejvíc nám škodí média a lidi, pro ně pracující.
      Myslíte, že ajťácký fachidiot ze soukromé firmy NIC.CZ, nějak moc přemýšlel a politicky uvažoval nad tím, jak zařídit „neviditelnost“ třeba dvaceti adres?
      Pro zajímavost si zkuste zjistit, jaký je věkový průměr v redakcích takových sračkometů, jako je seznam, nebo jaké tam převažuje vzdělání těch, co ventily těch sraček obsluhují.
      Překvapení!

      1. Tecočamp: Co psát o nesmyslech z pera novinářů? Nevím, jak jejich úroveň vědomostí i etickou zvýšit. Můžu jen uvést příklady jejich tvorby ve vší absurditě.

   2. Běžně pletou – chyba – nemají píru co to byla a je vojna. Jinak by nemohli psát to co píší. Po dnešní školské výchově, by se klepali jak ratlíci.
    Zatím si furt myslí že je to jak v pc hrách ,

   3. Britové jsou natolik přezíraví, že neví nic o životě v Evropě za „Britským kanálem“. Takže jim unikl takový drobný detail, že Rusko má všeobecnou branou povinnost a všichni muži absolvují prezenční vojenskou službu. Tudíž všichni jsou vycvičeni a po krátkém opakovacím výcviku jsou plně schopni boje. Británie vždy měla jen profesionální expediční vojsko, které se doplňovalo z naprosté spodiny a bylo vysíláno likvidovat domorodce v koloniálních válkách. Proto zpravidla v konvenčních válkách dostalo britské vojsko velký nářez. Pokud je mi známo, v Dunkirku zanechali všechnu výzbroj a jen díky nasazení civilních lodí se jim podařilo stáhnou větší část lidské síly. Kdyby se v té době Hitler odhodlal k invazi, našel by Británii jako „sedící kachnu“.

    1. Pepa: britská armáda byla dlouhou dobu minimálně do konce 1. světové silně třídně rozdělena. Dobrý postřeh to připomenout. Jen výjimečně byl někdo v 19. století povýšen na důstojníka z nižší hodnosti a z nižší společenské třídy. Naopak pro tzv. gentleman z vyšší třídy bylo nutné kariéru začít jako důstojnický kadet, protože i kdyby chtěl začít sloužit od vojína než ho povýší, vyšší společnost by to nepochopila a ani vojíni z nižších tříd by to nepochopili a nevitali ho tam. Ve Francii byla naopak národní armáda ze všech tříd společnosti. Britská profesionální armáda byla kvalitně vycvičená, dokázala se postavit i jiné evropské armádě mimo kolonie, ale jednoduše jich bylo příliš málo na dlouhou opotřebovávají válku. V srpnu a září 1914 zastavili Britové německou armádu v severozápadní Belgii velmi rychlou přesnou palbou z pušek až to vypadalo, že mají víc kulometu než skutečně měli. U neblaze proslulého městečka Langemarck. Němci z toho názvu potom udělali mýtus. Němci tam proti vojákům z povolání, kteří se spoléhali na svůj výcvik, chtěli svoje vybojovat z povinnosti a vrátit se do Británie, poslali převážně záložní jednotky a mladé dobrovolníky věřící v mystický nacionalismus a oběť za vlast. Ti zpívali Stráž nad Rýne a další německé písně a běželi proti britským puškami skoro jako dav za ohromných ztrát. V podstatě způsobem útoku, který se do dnes připisuje ruské armádě a k von Moltkem budovanému německému až strojově přesnému vojenskému systému to nesedí. Důsledek masifikace armád na začátku 20. století, které se rozrostly do milionových počtu, které nebylo jednoduché zásobovat ani několika železnicemi. Jenže už nevelel starý Von Moltke ale jeho méně schopný synovec taky Moltke. Bylo to během tzv. závodu k moři, kdy ještě nesouvislý zákopy neexistovaly. A Dunkirk v roce 1940 tam šlo o to, že Francouzi Britům dostatečně nekryli křídlo v Ardenách. Britové byli závislí na podpoře a koordinaci s asi 10x početnější francouzskou armádou, která měla pomalé vrchní velení tvořené bohužel několika unavenými geronty, kteří nestíhali rozhodovat v rychlém tempu motorizované války, když už skoro všichni vojáci nechodí pěšky. To byla jedna z příčin porážky Francie.

     1. Ted vo ty Karkulce..
      Karkulka bezela s kosickem za babickou a v lese za kerem lezel vlk.
      A kdyz vlk uvidel Karkulku bezet , tak vyskocil a prestal lezet…
      xxxxxxxxxxxxxxxxx

      Karkulka bezi lesem za babickou a v lese za kerem lezi vlk.
      Kdyz je Karkulka blizko vlk vyskoci a povida : „Kam bezis ,ty kravo blba“?
      Karkulka:“No dovol , vlku , ja nejsem u tebe zadna krava blba“!!
      Vlk: “ Jo ? A kde mas kosicek“?
      Karkulka :“ No vidis to vlku , ja krava blba sem si ho zapomnela doma“!!

      Ted domnivat se ,ze ve Francii tenkrat vlad nejakej Daladier je akorat pro nejaky akademiky .
      Ze to hitlerovec vezme pres Ardenny , vo tom vedel kazdej , vcetne frantiku..
      Frantici meli pocetni prevahu ve vsem a vyhodu obrany , tak se musela vymyslet nejaka obezlicka, aby mohli prohrat..
      A taky se obetovat pro dobro rise.
      Ze se britum nesmi ublizovat a naopak u Dunkerque ,pac maji velky zasluhy vo Risi taky nebylo zrovna tajemstvi..
      Kazda diktatura krachuje na hospodarstvi a proto podpirat Dolfa vod samyho zacatku , stalo hodne usili…

      1. Paw: Nevěřím, že jde válku dopředu naplánovat dokonale, aby se něco takto dlouhodobě předstíralo. Příliš mnoho proměnných. Francie hlavně byla v rozkladu už dlouhodobě. Vláda s asi 35 ministry byla naprosto nejednotná, takže premiér měl hodně malé možnosti něco prosadit. Nebyla tam dostatečná vůle k boji. Německo už mělo skoro 2x víc obyvatel a mnohem silnější průmysl než Francie. Němci dokázali své protivníky rozdfělit a porazit je postupně a takto prorazit to, co označovali za „železný trojúhelník“ tvořený Francií, Československem a Polskem.

   4. Dle tohoto článku Rusko na Ukrajině již ztratilo 694 tis. vojáků. Vždycky jsem říkal, že ukrajinský režim se dostane do pasti s tím, jak každý den fabuluje údajné ruské ztráty, neboť se brzy dostane do záporných hodnot. Dle údajů západního tisku zahájili Rusové útok s 190 tis. vojáky, proti 250 tis. ukrajinských vojáků, kteří stáli v postavení proti Republikám. Takže by mi měl někdo vysvětlit, kde se najednou vzalo 694 tis. ztracených vojáků a přitom se fronta posouvá směrem do ukrajinského vnitrozemí. To tam bojují již jen drony?
    Chápu, že průměrný Brit je nevzdělaný a neví nic o světě, natož o světě za „Britským kanálem“ a tento článek má povzbudit britského burana, aby si ještě více utáhl opasek. Ale ani tak se mi nechce věřit, že by tomu mohla většina lidí v Británii uvěřit.

    1. 694 000?
     A já se ptám – není to málo?
     Proč ne 794 000?
     Proč ne milióóón?

     Asi by si s tím novinářským lemplem měla promluvit Černochová!

 15. Ale hovno Vidláku, tady to nemá vůbec co do činění vztahů nějaký rodiny. Na jedné straně je gauner který buduje svoje ofenzivní síly , aby mohl zkroutit ruce vazalům kteří už mají dost zmrda který je ničí v touze vyždímat z nich vše čeho jsou schopni a na druhé straně je ten va zal, který již ví, že nechce být vazalem a konečně dorostl do stádia, že je schopen si svoje nároky prosadit i silou.
  USA končí, my končíme spolu s nima a holčičky už nad tím nepláčou, naopak z toho mají radost protože maminku už konečně přestal mlátit debilní gauner .
  Jo takhle je to jednoduché.

 16. Tohle vstoupí do historie dezolátů v Čechách jako Manifest hnojníku. Je to pěkně napsané, má to dobrý konec, přesně to vystihuje pocity a touhy putinhujerů. Tento blog je svět bublinky.

  Ovšem při pohledu ze světa reality a faktů Za zdí je to hromada sraček.

   1. Berte to z mé strany jako službu bublince. Zvenku vypadáte přesně tak, jak jsem psal (i když sami to nemůžete zevnitř vidět).

    1. Ale kdež.
     To, že se něco nějak jeví tobě, zdaleka neznamená, že to takové je. Ty máš nasráno v očích i v mysli, není tedy divu, že je tvé vnímání hovny poznamenáno. – Jak dokazuješ téměř každým vstupem do debaty.

 17. Pěkná pohádka. Na můj vkus sice trochu moc slov, ale to už tak v pohádkách bývá.
  Ale pohádky nejsou skutečnost. A tady není nikdo, kdo by ty aktéry vzal za uši a řekl „A tak to teď bude!“

  Všichni asi ví, o co tu jde. Schéma je až směšně jednoduché. Amerika chce být hegemonem, určovat na celém světě pravidla podle sebe tak, aby na nich vydělala. Ne všichni Američané, kdepak, jen pár „vyvolených“. Rusko se nenechá ponížit.
  „Světový četník“ USA používá násilí, rozvrtávání okolí, pokouší se Rusko vyhladovět. Nedávno jsem četl moc pěkný příměr (možná právě od Vidláka), že nad Ruskem se pokoušeli zvítězit mnozí. Domluvili se a vtrhli do širých ruských stepí. A když už byli na dohled od Moskvy, dostali vždycky strašně přes držky a byli hnáni daleko za čáru, na které to všechno začali.

  A tak to nejspíš dopadne i tentokrát. V lepším případě se Rusku podaří sehnat po celém světě dost států, které si už americkou nadvládu vyzkoušely a „Západ“ náhle zjistí, že je už o dost méně mocný a půjde se s Ruskem a spol. domluvit.
  Zůstane tady přinejmenším rozbitá, zničená Ukrajina, rozvrácený národ, kteří se nechal komikem nakazit do té doby latentním nacismem, který tam doutná už nejméně sto let. Je to vidět v TV. Pochopíte.roč se rusky vesnice řekne „děrevňa“. Ukrajina nikdy nebyla nějak viditelně bohatá. Je to placatá země s úrodnou černozemí, posetá malými vesničkami s ubohými domky a sem tam je město a fabrika. Lidé tam žili skromně.
  Teď je to země ze čtvrtiny rozbitá a zbytek je zbídačelý. Aby se všechno dalo do pořádku bude třeba aspoň dvou, tří generací, protože Ukrajině budou chybět chlapi středního věku.
  A bude menší. Něco si nechají Rusové, něco Poláci, i Maďaři a Rumuni budou chtít kousek. A dostanou ho, protože Ukrajina nebude mít čím splatit ty obrovské dluhy, za které získala nějaký šrot, toho času rozházený po krajině, kde na polích rostou krátery od granátů a v zemi číhají ty nevybuchlé.

  Druhý scénář je ovšem mnohem horší. Amerika, reprezentovaná dementním starcem, který funguje jak loutka na klíček řízená „deep state“ se rozhodne dloubnout ruského medvěda bolestivě do oka. Pak se budou dít strašné věci. A tuhle válku prohrají všichni, kteří žijí na té modré kuličce, která krouží kolem žluté hvězdy v jednom z ramen středně veliké galaxie.
  Po každém kataklysmatu obvykle přežívá 7% populace každého druhu. A zbytek lidstva se vrátí do raného středověku. Se vším všudy. A nebude za to moci nikdo jiný než ty olysalé opice druhu Homo Sapiens. Člověk moudrý…

  Milé děti, tohle je dneska poslední pohádka Starého kocoura. Pomodlete se, aby se nevyplnila a pak už jen vyčůrat a spát.

  1. Sotva jsem začal označovat vidláka jako pohádkáře, začal psát opravdové pohádky. Jordanka zatím na twitteru vystavuje kozy a prasata u Vidláka (svoje i jeho).

   V soutěží o makaka roku 2022 prohrál Vidlák s Ovčáčkem, ale bylo to o prsa. Tento rok míří Vidlák vejš.

  2. Starý Kocour: na UA jsou velké rozdíly mezi oblastmi, jsou tam zemědělské oblasti co se vylidňují jako kolem Starobilsku v Luhanske oblasti a na severovýchodě země, kraj východně od Černigova a severně od Sumy, ale na Donbasu před rokem 2014 žilo ve městech asi 90 % lidí, kde i v malých sídlech jsou často postavené paneláky mezi domky.

 18. Tohle vstoupí do historie dezolátů v Čechách jako Manifest hnojníku. Je to pěkně napsané, má to dobrý konec, přesně to vystihuje pocity a touhy putinhujerů. Tento blog je svět bublinky.

  Ovšem při pohledu ze světa reality a faktů Za zdí je hromada sraček.

 19. Proud Vidlákovy pohádky se romaticky line nad hromadými hroby v Maripulo … milá Ukrajino, klidně si chcípni, jak chci svou pohádku – ale bez Tebe, ty mi mou pohádku kazíš.

  Chci mír a ty už mě Ukrajino neser a buď konečně Ruskem! Svoje děti válečným štváčům nedám, ale Tvoje děti dám Rusku stejně jako si nacisté nakradli děti v Lidicích. TAKHLE SE TO DĚLÁ!!

   1. Re: Chcimír

    Ten obrázek je odstřelený kanďák s benálem, hňupe. Nauč se něco o teplotách hoření, zjisti si, jaká slož se fóluje do raket a pak tu mel hovna.

   2. Fotočka , jak ukrajinští náckové zaživa upálili ruské mladíky v Oděse by nebyla?
    Jenom se ptám.
    🤔

    1. A jak Girkin popravoval v Slavjansku …

     Takže zmasakrované stovky civilstů v divadle v Mariupolu jsou v pohodě. Kdyby ukrajinci chcípli všichni, měli by dezoláti zpátky svůj klid a mír.

     1. Civilisti v mariupolském divadle byli zabiti odpálením stropu nad nimi, nikoli bombardováním divadla. Ivan to hlásil už dva týdny předem, že tam jsou drženi jako rukojmí.
      Vyčmuchej si jiný zločin, čmuchací hlupáčku…

      1. Tak moment – odpálením stropu nad nimi?
       Myslíte tedy vlastní podlahu divadla, protože pod divadlem byl údajný kryt?
       Aniž bych chtěl polemizovat o povaze, nebo zúčastněných stranách – jak se technicky liší, odpálení celého stojícího divadla, od odpálení stropu toho krytu?

        1. Tak to už je jiná. Dají se někde najít podrobnosti? Přiznám se, že ani nevím, kde začít hledat. Díky

  1. Můžete se podívat na fotky z Mariupolu 2014. Přitom Ukrajina nemusela Donbas ztratit – místo jednání tam ale Porošenko poslal armádu. I po Minských dohodách byla šance na mír, to by je ale Ukrajina musela plnit. Místo toho Merkelová a Holland přiznali, že Minské dohody měly za cíl jen získat čas pro vybudování ukrajinské armády.
   https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/separatiste-po-referendu-prohlasi-ukrajinske-vojaky-za-okupanty.A140511_191602_zahranicni_vez

    1. Re: Anonym

     Samozřejmě, Ukrajina mohla mít Krym i Mariupol.

     Kdyby nechtěla porušit podepsané smlouvy (nájem Krymu placený umazáváním dluhu vzniklého kradením ruského plynu) a kdyby soudruzi nestříleli do rusky mluvících Ukrajinců již od roku 2014.

     Takže na hajzl, a chrápat, už toho dnes bylo dost!

     1. Existence ukrajinského národa je porušením přirozeného řádu světa a hlavně to kazí pohodlí hnojníku.

      1. Re: Anonym

       Půjdeme-li do důsledků, ukrajinština je smíšenina polštiny a ruštiny, nic více a nic méně.
       Hodně podobně je na tom běloruština.
       Ukrajinský národ je tedy něco podobného, jako pražský národ, který sesbíral výslovnost a akcent od všech českých nářečí, načež nám soušky moderátorky denodenně tvrdí, že – veséláme televezňé novene.

    2. Ale nemohla..Ukr dostal zaplaceno ,aby vyskocil s celou armadou na domobrance Donbasu a dostal poradne na rypak u Debaltseva , kdyz prchal ,hrozila okupace Kyjeva atd..
     Zacal kricet a ludry z EU taky v panice ,usak prikazal , ze chteji vyjednavat za mir ,ty Minsky Dohody. Aby.
     Rus domobrance zastavil.
     Ale dostal strach z ukru , porad vsude strileli a Krym si vzal.
     A ted musi ukr kricet , ze dobude pro usaka Krym.
     Kdyz ten bude mit Krym , bude velka moznost Rusko aspon postupne rozdrobit..
     Ale podvodnici se podvedli, kdyby slibili a dodrzeli mir , chovali se slusne , mohli lecos casem mit..

 20. Perfektní podobenství. Naskočil mi film Válka Roseových. A jeho podrobný rozbor na velmi dávném školení. Ten podrobný rozbor byl o teorii konfliktu, jeho vývoje, jeho fázích. O tom, že pokud jedna ze stran dospěje k závěru, že je třeba zničit soupeře i za cenu vlastního sebezničení, je konec. Obávám se, že jsme svědky této fáze. A zároveň zoufale doufám, že se pletu.

  1. V tom filmu si Rosseovi vystačili sami. Tady ale šlo o rozpoutání konfliktu zvenčí. Nulandová dokonce vyřkla přesnou částku, na kolik dolarů ten Majdan Bílý dům přišel. Levné to nebylo, ale dílo se podařilo.
   🤮

    1. Re: prpost

     Souhlasím.
     Jsme v pozici té malé holčičky. Tedy zbytky nás normálních, kteří nesedlají koně. Chtěli bychom NORMÁLNĚ žít a nebát se o všechny a o všechno.

 21. Vidláku, už dlouho jsem nečetl tak dobrý článek jako je ten Váš dnešní. Díky za něj, i když je tak naivní a upřímný, jako ta malá holčička ….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *